Nespustí se, svítí stále 3 diody

Fórum pre X-Trend ET4000

Moderátoři: Pastoman, mx3L

Zipík
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 38
Registrován: 30.prosinec 2010 - 12:58

Nespustí se, svítí stále 3 diody

Příspěvek od Zipík »

Z ničeho nic přestal nabíhat, zůstane vistet v boot modu.Nereaguje ani na vložení usbflash.Nevíte někdo co sním?Záruka skončila v 9 měsíci :(.Napaječ je ok
VU+DUO VTI
5x LNB , 28,2E, 23,5E, 19,2E, 0,8W
GigaBlue Open AAF 2.0
Dinobot 4K Open ATV
VU+ZERO Open ATV
VU+DUO 4K VTI 15
Uživatelský avatar
rudich
Odborník
Odborník
Příspěvky: 306
Registrován: 09.říjen 2011 - 15:01
satelitni prijimac: Xtrend,Gigablue,Dm900
Bydliště: SK

Re: Nespustí se, svítí stále 3 diody

Příspěvek od rudich »

To je blbí
Xtrend,Gigablue,Dm900
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Nespustí se, svítí stále 3 diody

Příspěvek od 11chloe »

Znova flešnout. Pomalu zformátovat flešku, nebo případně zkusit jinou. Pokud se fleška nechytne tak poslat do servisu, kde odhadnou cenu opravy. Pak se rozhodnout jestli neni lepší koupit něco nového (vu+ zero).
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: Nespustí se, svítí stále 3 diody

Příspěvek od w.o.l.f. »

rudich píše:To je blbí
tahle "inteligentní rada" tazateli jistě pomůže....
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: Nespustí se, svítí stále 3 diody

Příspěvek od w.o.l.f. »

Zipík píše:Z ničeho nic přestal nabíhat, zůstane vistet v boot modu.Nereaguje ani na vložení usbflash.Nevíte někdo co sním?Záruka skončila v 9 měsíci :(.Napaječ je ok
Zkus co napsal uživatel 11chloe. Doufám, že při flashování jsi měl vše odpojeno (disky, LAN atd.) a měl vloženu jen flešku pro mahrání Image. Co popisuješ se mi stalo 1x , zapomněl jsem tedy odpojit LAN. Ale nestalo se mi za dobu co jsem měl přijímač (cca 2roky), že by se mi při normálním provozu tohle stalo.
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
Uživatelský avatar
minestra
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 685
Registrován: 25.září 2008 - 16:05

Re: Nespustí se, svítí stále 3 diody

Příspěvek od minestra »

Zajímavé :?: síť nikdy neodpojuji a nezlob se, nevím proč bych měl :?: A je ten stroj vidět v síti ?
Mutant HD51 multiboot: ATV 6.4-7.3, A64 rom64/ram4 1gb lan, E-85 multifocus 23.5e,19.2e,13e,1w
Uživatelský avatar
rudich
Odborník
Odborník
Příspěvky: 306
Registrován: 09.říjen 2011 - 15:01
satelitni prijimac: Xtrend,Gigablue,Dm900
Bydliště: SK

Re: Nespustí se, svítí stále 3 diody

Příspěvek od rudich »

rudich píše:To je blbí
Vypni box zadným vypínačov.
Na USB vlož et4xxx , zasun do boxu ,
zapni zadný vypínač,(pozor nesmieš mat v boxe žiadny iný USB okrem toho na ktorom mas Img. )
Zasvieti červená , oranžová a stlačiť horné tlačítko. Ďalej sa rozsvieti zelena a tlačítko pusti. Mali by svietiť všetky tri až do kedy sa Img nenahra.
Ak to nepojde , použi iné USB
Ešte pripomeniem ,na USB musí biť súbor z Img (et4xxx) už rozbaleny.
Xtrend,Gigablue,Dm900
vlastvs499
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 157
Registrován: 11.květen 2011 - 9:41
satelitni prijimac: Zero/ET7000/DM7080HD/DM900 4K

Re: Nespustí se, svítí stále 3 diody

Příspěvek od vlastvs499 »

...a LAN neodpojuj. Při flešování k tomu není sebemenší důvod.
Pokud si budeš chtít ulehčit předchozí návod, přejmenuj na USB soubor noforce na force, vlož usb do ET a jenom zapni zadním. Flash proběhne automaticky, nic nemusíš mačkat.
Na flešce musíš mít adresář et4x00 a v něm 4 soubory.
Naposledy upravil(a) vlastvs499 dne 10.listopad 2015 - 14:49, celkem upraveno 3 x.
Zero, DM7080HD, DM920
Uživatelský avatar
minestra
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 685
Registrován: 25.září 2008 - 16:05

Re: Nespustí se, svítí stále 3 diody

Příspěvek od minestra »

Tohle jsem myslel, ze zkoušel jako první... 8)
Mutant HD51 multiboot: ATV 6.4-7.3, A64 rom64/ram4 1gb lan, E-85 multifocus 23.5e,19.2e,13e,1w
Zipík
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 38
Registrován: 30.prosinec 2010 - 12:58

Re: Nespustí se, svítí stále 3 diody

Příspěvek od Zipík »

vlastvs499 píše:...a LAN neodpojuj. Při flešování k tomu není sebemenší důvod.
Pokud si budeš chtít ulehčit předchozí návod, přejmenuj na USB soubor noforce na force, vlož usb do ET a jenom zapni zadním. Flash proběhne automaticky, nic nemusíš mačkat.
Na flešce musíš mít adresář et4x00 a v něm 4 soubory.
Nejsem teď doma ale tohle určitě vyzkouším.Jinak z tohoto USB jsem flashoval mnohokrát a nebyl problém.Díky všem za info o víkendu bude čas, vyzkouším a napíši jak jsem dopadl.
VU+DUO VTI
5x LNB , 28,2E, 23,5E, 19,2E, 0,8W
GigaBlue Open AAF 2.0
Dinobot 4K Open ATV
VU+ZERO Open ATV
VU+DUO 4K VTI 15
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: Nespustí se, svítí stále 3 diody

Příspěvek od w.o.l.f. »

minestra píše:Zajímavé :?: síť nikdy neodpojuji a nezlob se, nevím proč bych měl :?: A je ten stroj vidět v síti ?
Pokud by se mi to u xtrendu 4000 s image open-pli 4 (v době, kdy jsem ho měl nestalo), vůbec bych tu o tom nepsal. Uživatel taky nepíše jak má uspořánu síťovou strukturu a jak ji používá.
Já v době vlastnictví et-4000 měl zálohu na disku přijímače Vu+. Rozhodl jsem se ale nahrát nový čistý image přes usb port. Přestože jsem postupoval správně a usb by mělo mít přednost, nastalo se to. Přijímač se choval stejně jako v dotazu. Po odpojení LAN kabelu proběhlo vše normálně. Připadalo mi to jakoby si xtrend neuměl vybrat mezi usb a lan a zůstal v bootu.
Ale jinak je mi srdečně jedno co ai kdo s příjimačem udělá nebo ne.
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Nespustí se, svítí stále 3 diody

Příspěvek od 11chloe »

Vyděl bych to stejně. Pokud jsou nějaké problémy, tak určitě všechno odpojit a vyzkoušet i obě usb (přednostně zadní). Formátovat flešku znova pomalu a zkusit i to force. Doporučuju na formátování zkusit i jiný nástroj (hptool). Pokud se vyčerpají všechny možnosti tak reklamace.
Měl jsem jednou také problém s fleškou a najednou házela nějaké chyby, takže jsem musel formátovat znova a až pak se opět chytla.
vlastvs499
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 157
Registrován: 11.květen 2011 - 9:41
satelitni prijimac: Zero/ET7000/DM7080HD/DM900 4K

Re: Nespustí se, svítí stále 3 diody

Příspěvek od vlastvs499 »

w.o.l.f.:
Díky, toto je rozhodně velmi zvláštní poznatek a je dobře, že jsi ho popsal.
ET4000 ale nelze flešnout, jak víme, z netu z vypnutého stavu při nenajetí systému, koneckonců ani při funkčním systému a snaze flešovat ze sítě z vypnutého stavu. Není čím hledat umístění v síti, to najde až běžící Enigma, proto tohle vidím tak, že to tehdy zavinilo něco jiného. Nemělo to systém, který by našel síť, natož umístění zálohy v ní.
Proto nemůže být řeč o tom, že USB nedostalo přednost. Nemá ji před čím dostat.
Každopádně po tomto poznatku LAN raději odpojit. Což jsem nikdy nedělal.
Zero, DM7080HD, DM920
Zipík
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 38
Registrován: 30.prosinec 2010 - 12:58

Re: Nespustí se, svítí stále 3 diody

Příspěvek od Zipík »

Tak jsem to vyzkoušel a nic.Budu muset sehnat servis v okloli Brna .Ještě jednou díky za rady. :shock:
VU+DUO VTI
5x LNB , 28,2E, 23,5E, 19,2E, 0,8W
GigaBlue Open AAF 2.0
Dinobot 4K Open ATV
VU+ZERO Open ATV
VU+DUO 4K VTI 15
krega
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 13.březen 2009 - 20:43
satelitni prijimac: Ferguson ARIVA ,DM 800

Re: Nespustí sa,nič nesvieti

Příspěvek od krega »

ahoj, nenabehne mi xtrend 4000, nesvieti display po zapnutí ,len 1 led na lan koncovke bez kabla LAN .Nedá sa ani pripojiť cez LAN na DCC E2.Máte tip na poruchu,má to zmysel posielať do sevisu /ak by to bol napr.vadný tuner?/.Dík za radu
Naposledy upravil(a) krega dne 29.říjen 2016 - 11:46, celkem upraveno 1 x.
ARIVA HD 200,XTREND HD 4000
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Nespustí se, svítí stále 3 diody

Příspěvek od 11chloe »

Pokud se po připojení nerozvítí nic tak to bude asi hw chyba. Zkusil bych ještě automatické flešnutí (force).
Servis tě určitě vyjde dráž než je cena boxu (cca 55€), tak je na tobě jak se rozhodneš. Já bych asi koupil nový dm520.
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: Nespustí se, svítí stále 3 diody

Příspěvek od w.o.l.f. »

to raději dm525 + 500,-kč za cl slot
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
krega
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 13.březen 2009 - 20:43
satelitni prijimac: Ferguson ARIVA ,DM 800

Re: Nespustí se, svítí stále 3 diody

Příspěvek od krega »

11chloe píše:Pokud se po připojení nerozvítí nic tak to bude asi hw chyba. Zkusil bych ještě automatické flešnutí (force).
Servis tě určitě vyjde dráž než je cena boxu (cca 55€), tak je na tobě jak se rozhodneš. Já bych asi koupil nový dm520.
ahoj,ako sa robí flash -force?Ten DM ma nezaujal-nemá scart,alebo audio cinch na pripojenie domáceho kina.To si radšej kupim znovu xtrend a bude rezervné DO.
ARIVA HD 200,XTREND HD 4000
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Nespustí se, svítí stále 3 diody

Příspěvek od 11chloe »

Ok. Nemusí vyhovovat každému. Je to i o ceně a výbavě. Pokud nutně nepotřebuješ podporu pro h265, tak klidně et7000 a jemu podobné a nebo si počkat na et7100. Scart už se tolik nevidí, ale a/v výstup u některých boxů najdeš a pak je to jen o nějaké redukci.
Ono záleží i na tom jak moc a na co box využíváš. ET4000 je dobrý box na koukání, ale na multimedia už moc ne. Síťovka je pomalá a procesor taky. V inzerci tady někdo nabízel xpeed lx1 a to je podobný box.
Flash force je jenom přejmenování souboru z noforce na force. Je to soubor ,který najdeš v adresáři s image. Funguje to tak, že když je tam noforce, tak box čeká na zmáčknutí tlačítka. Když je tam force tak automaticky instaluje image z usb. Pokud by ti z nějakého důvodu nechodily ty diody tak nevíš kdy zmáčknout. Proto ta úvaha o force flašnutí. Asi ti to ale stejně nepomůže.
rosssss
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 56
Registrován: 19.srpen 2007 - 19:37

Re: Nespustí se, svítí stále 3 diody

Příspěvek od rosssss »

s tim DO to neni tak jednoduche jak si myslis, nejsou stejne u vsech modelu.....tak at nejsi zklaman...

v te cene, formuler f3....

krega píše:
11chloe píše:Pokud se po připojení nerozvítí nic tak to bude asi hw chyba. Zkusil bych ještě automatické flešnutí (force).
Servis tě určitě vyjde dráž než je cena boxu (cca 55€), tak je na tobě jak se rozhodneš. Já bych asi koupil nový dm520.
ahoj,ako sa robí flash -force?Ten DM ma nezaujal-nemá scart,alebo audio cinch na pripojenie domáceho kina.To si radšej kupim znovu xtrend a bude rezervné DO.
Odpovědět

Zpět na „X-Trend ET4000“