ET-9200 - problém při použití obou tunerů

Fórum pre X-Trend ET 9x00

Moderátoři: Pastoman, mx3L

Odpovědět
forestak
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 18.září 2009 - 8:28

ET-9200 - problém při použití obou tunerů

Příspěvek od forestak »

Ahoj. Mám problém se svým ET-9200, pokud používám oba tunery. Problém se projevuje tak, že pokud na jeden kanál koukám a druhý (jiný TP) nahrávám, tak buď není nahrávka celá (její délka je náhodná - někdy se nahraje 5 minut, někdy 10 minut, občas minuta,...) anebo během sledování kanálu, který nenahrávám vyskočí hláška Ladění selhalo (v tomto případě je nahrávka kompletní). Pokud k této chybě dojde, tak vždy ten tuner, který "za to může" je úplně bez signálu. Po restartu zařízení je vše ok a oba tunery mají signál v pořádku. Děje se to náhodně, někdy je nahrávka i současně sledovaný kanál bez problému. Zkoušel jsem používat 3 dny jen Tuner A a bez problému, vše fungovalo. Pak jsem 3 dny používal pouze Tuner B a taky v pohodě. Takže chyba se projevuje pouze při použití obou tunerů. Problémy začaly "z ničeho nic", čili jsem neinstaloval žádnou aktualizaci, plugin,... Zkusil jsem i nahrát nejnovější Image (OpenPli4) a vše znovu nakonfigurovat, ale problém to nevyřešilo. Napadá někoho, v čem by mohl být zakopaný pes? Díky za každou reakci
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: ET-9200 - problém při použití obou tunerů

Příspěvek od w.o.l.f. »

a jakou chceš radu, když o samotném nastavení a zapojení (ve vztahu k počtu výstupů z lnb) tunerů nic nepíšeš.
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: ET-9200 - problém při použití obou tunerů

Příspěvek od peter54 »

Zeby nestihalo napájanie? Asi to bude zrelé do opravy.
Kontakt v profile cez www.
forestak
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 18.září 2009 - 8:28

Re: ET-9200 - problém při použití obou tunerů

Příspěvek od forestak »

w.o.l.f.: Pravda, na to jsem úplně zapomněl. Mám Quad monoblock - do každého tuneru jde kabel zvlášť, třetí výstup jde do ložnice, čtvrtý je volný. Nastavení je klasické po Astru 19 a 23.

peter54: Dá se nějak v domácích podmínkách zjistit, jestli je to tím napájením?

Díky
Uživatelský avatar
Pastoman
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 745
Registrován: 03.říjen 2010 - 2:13
satelitni prijimac: uClan

Re: ET-9200 - problém při použití obou tunerů

Příspěvek od Pastoman »

Skús openatv enigmu a dobre by bolo vedieť aj nastavenie oboch tunerov.
uClan Ustym 4K PRO / OpenATV6.4+OS Define
uClan Ustym S2 4K OTT / OS DENYS
Nokia Streaming Box 8000 / OS Android TV 10
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: ET-9200 - problém při použití obou tunerů

Příspěvek od w.o.l.f. »

forestak píše:w.o.l.f.: Pravda, na to jsem úplně zapomněl. Mám Quad monoblock - do každého tuneru jde kabel zvlášť, třetí výstup jde do ložnice, čtvrtý je volný. Nastavení je klasické po Astru 19 a 23.

peter54: Dá se nějak v domácích podmínkách zjistit, jestli je to tím napájením?

Díky
nastav tuner a diseqc A-Astra (podle toho jak to mas zapojeny asi 23) a diseqc-B astra 19 (příp.23)
tuner B proste opiš, aby byl stejný jako první. Jako preferenční nastav tuner A, při té rovnocennosti tunerů je to vlastně fuk.
Předpokládám, že máš odpozorováno, zda se tak děje třeba když je zapnutý box v ložnici-má to vliv? Poslední výstup končí kde? jak je ošetřen proti kondenzaci vody atd?
Krom toho přeflashování bych ještě zkusil poměnit výstupy u lnb. při dlouhých nebo naspojkovaných kablech i zvýšit napětí pro lnb.
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
forestak
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 18.září 2009 - 8:28

Re: ET-9200 - problém při použití obou tunerů

Příspěvek od forestak »

Nastavení tunerů mám takto (jsem v práci, takže po paměti):
Konfigurační mod: Jednoduchý
Mod: Diseqc A/B
Port A: 19.2 Astra
Port B: 23,5 Astra
Zvýšit napětí a něco s 22 KHz: Ano
Něco se změnou satelitu a diseqc: Ne

Toto mám pro oba tunery, zkoušel jsem i pro tuner B dát volbu - Stejně jako tuner A
Preferenci tunerů jsem měnil od A, přes B až po automatiku - nepomohlo. Přijímač v ložnici by na to vliv mít neměl, zapínám ho zcela výjimečně, jen jako nouzovku, když manželka nutně potřebuje vidět nějakej její pořad. Poslední výstup na LNB je úplně nezapojen, ošetřen ho proti kondenzaci nemám, což je asi chyba. Jak se dá zvýšit to napětí pro LNB?

Pastoman: OpenATV zkusím
Díky
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: ET-9200 - problém při použití obou tunerů

Příspěvek od w.o.l.f. »

zvýšit napětí lze v rozšířeném nastavení tuneru, já ho třeba používám mám ale více lnb diseqc 1/16 a dlouhý svod cca 30m
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
forestak
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 18.září 2009 - 8:28

Re: ET-9200 - problém při použití obou tunerů

Příspěvek od forestak »

Tak v tom rozšířeném nastavení tuneru se teda vůbec nevyznám :oops: Ale zkusím pohledat, díky...
forestak
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 18.září 2009 - 8:28

Re: ET-9200 - problém při použití obou tunerů

Příspěvek od forestak »

Tak zvýšit napětí nepomohlo. Teď budu zkoušet jiný image (OpenATV)
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: ET-9200 - problém při použití obou tunerů

Příspěvek od mmiriboy »

forestak píše:Tak zvýšit napětí nepomohlo. Teď budu zkoušet jiný image (OpenATV)
No, ja si myslím, že v type image to nebude! Sám používam OpenPli a no problem na mojom ET10000 (3x DVB-S2 tuner)! To rozšírené nastavenie diseqc povelov by som na tvojom mieste určite vyskúšal! A taktiež, ak chceš dekódovať viacej programov naraz, treba používať oscam, prípadne doscam - nepoužívaj napr. cccam ako "Card reader" je nevhodnou voľbou v rozhraní softcamu!
Skús to podľa môjho nastavenia - samozrejme poradie portov (diseqc povelov) a výber sat pozícií si uprav podľa seba!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
forestak
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 18.září 2009 - 8:28

Re: ET-9200 - problém při použití obou tunerů

Příspěvek od forestak »

Díky za reakci. No já to rozšířené nastavení zkoušel, ale nepomohlo mi to, resp. dvakrát se nahrálo vše v pořádku a potřetí zase stejný problém, jak jsem zmiňoval na začátku. Taky se obávám, že změnou image si nepomůžu. 2 roky jsem jel na openpli 3.0 a vše v pohodě. Ten problém se prostě objevil zničehonic, nikde jsem nic neměnil, nepřenastavoval, atd. Já, když něco jede, tak do toho nešťourám. Oscam používám hned od začátku. Obávám se, že to bude hw problém, ale nevím...
Odpovědět

Zpět na „X-Trend ET 9x00“