Zapomenuté heslo

Fórum pre X-Trend ET 9x00

Moderátoři: Pastoman, mx3L

Odpovědět
ctveraty
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 31
Registrován: 10.květen 2011 - 15:53

Zapomenuté heslo

Příspěvek od ctveraty »

Poradí mi někdo, jak zjistit nebo přepsat zapomenuté přístupové heslo Xtrendu 9500 u openATV?
Děkuju předem.
mtester270
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 202
Registrován: 15.červen 2015 - 10:08

Re: Zapomenuté heslo

Příspěvek od mtester270 »

/var/etc/passwd vymaz teda odzalohuj si radsej
/var/etc/passwd- premenuj na passwd daj restart pre istotu a skus cez putty snad tam bude default login pwd

Ak sa nedostanes ani cez ftp tak si asi v riti mozno nejaky plugin ako filebrowser do boxu a spravit tuto zmenu inac reinstall

Navod som nasiel cez uja googla len ludia stale ziju v jaskyni teda na facebooku a hladat nevedia.
OFF
ctveraty
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 31
Registrován: 10.květen 2011 - 15:53

Re: Zapomenuté heslo

Příspěvek od ctveraty »

Právě, že se chci dostat do var/... Nepomohlo ani tovární nastavení. Pomůže reinstal?
mtester270
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 202
Registrován: 15.červen 2015 - 10:08

Re: Zapomenuté heslo

Příspěvek od mtester270 »

Boha to su otazky, na ku p. sem pises ked ti je jedno co je v boxe a vies naflashovat box z usb achh.

Ano pomoze
OFF
ctveraty
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 31
Registrován: 10.květen 2011 - 15:53

Re: Zapomenuté heslo

Příspěvek od ctveraty »

No vidíš, stačí mi to povedať spisovnou Slovenčinou a som doma. Ďakujem.
ctveraty
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 31
Registrován: 10.květen 2011 - 15:53

Re: Zapomenuté heslo

Příspěvek od ctveraty »

Ach jo, bývala tady vyšší úroveň. Nikdo jste mi ale neporadili, že na img. openatv 6.2 je přihlašovací heslo "plovoucí" a mění se automaticky po každém restartu. Dá se stáhnout plugin na vyčtení. Stálo mě to dva večery pokusů.
Kdo se teď ozve první aby mě ujistil, jaký jsem ko--t a p--a?
Tak dotoho...
mtester270
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 202
Registrován: 15.červen 2015 - 10:08

Re: Zapomenuté heslo

Příspěvek od mtester270 »

Mam rad ludi co sa tu nieco najskor spytaju pred tym ako by vynalozili akekolvek vlastne usilie. Forum ma podla teba fungovat ze ja dam otazku a niekto mi presne odpovie? Hmm

K odpovedi na vlastnu otazku asi toto: pokial je heslo "plavouci" pre systemovy ucet root tak je to dobra sprostost podla mna skor si nieco pleties ale sa pletiem ja alebo openatv je super image ktory patri do hnoja ak toto robi (open* image som nikdy nemal naistalovany lebo co chcem to mi funguje a cas na skusanie nemam)

Ps: prosim si ten link kde si nasiel to info o hesle.
OFF
ctveraty
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 31
Registrován: 10.květen 2011 - 15:53

Re: Zapomenuté heslo

Příspěvek od ctveraty »

Systém plugins/setpasswd a potom v boxu nastavení / používání a gui / change Root Password.
A blbost to není, pokud ti nevadí že ti čumí jiní do boxu.
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Zapomenuté heslo

Příspěvek od VTronik »

Aby ti nikdo nekoukal do boxu na to stačí heslo změnit z defaultního na jiné. K čemu je dobrá jeho automatická změna při každém restartu? To už je spíš paranoia. Co by ti tam v boxu kdo vykoukal??? A pokud chceš lepší zabezpečení, tak to je potřeba řešit na úrovni sítě.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
mtester270
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 202
Registrován: 15.červen 2015 - 10:08

Re: Zapomenuté heslo

Příspěvek od mtester270 »

A to mi chces tvrdit ze ten plugin je tam automaticky po naistalovani openatv a je nastaveny nech meni heslo?

Tak ako pise vtronik kto by ti uz len cumel do boxu ved na box sa ani nedostanes cez router atd... ale tym ta tu nejdem zatazovat lebo tvoja uroven technickych znalosti je nepostacujuca (bez urazky).
OFF
suchor
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 61
Registrován: 18.červenec 2015 - 8:29

Re: Zapomenuté heslo

Příspěvek od suchor »

By ste sa cudovali kolko ludi ma default heslo :D je taky maly programcek ktory skenuje ipcky aj porty a potom si stiahne komplet config emulatoru :D a sa potom niekto cuduje ze ho furt bloknu alebo mu to seka :lol:
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Zapomenuté heslo

Příspěvek od VTronik »

Ano, co tvrdíš je možné. Nicméně pokud nemáš veřejnou IP, tak to zvenku takto nikdo neudělá.
A tobě se to již stalo? Pokud ne, musel si kvůli tomu používat automaticky měnící se heslo? Určitě ne.
Proto píšu, že stačí změnit heslo z defaultního na jiné dostatečně silné a zapamatovatelné. Protože pokud se něco stane s boxem, potom mám reálný problém se do něj dostat. A může to být klidně tak, že box startuje, ale nejde signál na obrazovku. Jak potom to měnící se heslo zjistíš??? A takové případy jsou možná častější než nějaký hack.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2740
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapomenuté heslo

Příspěvek od EnoSat »

suchor píše:By ste sa cudovali kolko ludi ma default heslo :D je taky maly programcek ktory skenuje ipcky aj porty a potom si stiahne komplet config emulatoru :D a sa potom niekto cuduje ze ho furt bloknu alebo mu to seka :lol:
tak si nehadz do DMZ a nic ti stahovat nebudu :lol:
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
mtester270
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 202
Registrován: 15.červen 2015 - 10:08

Re: Zapomenuté heslo

Příspěvek od mtester270 »

Suchor myslim ze si pleties dojmi a pojmi. Ak nemas na routry portforwarding povoleny tak sa ti niekto moze dostat max tak na router a ked mas cajove heslo na router to uz je tvoj problem.

Podla mna skor ucty vykradaju opacne a to tak ze si ty naistalujes do boxu ccam alebo oscam ktory popri inom posiela prihlasovacie udaje na utocbikov server. Takze vo vsetkych pripadoch je ten plugin na plavajuce heslo uplna p. :O
OFF
Uživatelský avatar
marecek29
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 880
Registrován: 04.červenec 2009 - 14:48

Re: Zapomenuté heslo

Příspěvek od marecek29 »

mtester270 píše: Ak nemas na routry portforwarding povoleny tak sa ti niekto moze dostat max tak na router a ked mas cajove heslo na router to uz je tvoj problem.
Tak tomu moc never.
ObrázekObrázekObrázekObrázek




Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum
mtester270
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 202
Registrován: 15.červen 2015 - 10:08

Re: Zapomenuté heslo

Příspěvek od mtester270 »

marecek dik za siahodlhe vysvetlenie, neverim ani ficovi ;-)
OFF
sanchez13
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 105
Registrován: 27.červenec 2011 - 16:35

Re: Zapomenuté heslo

Příspěvek od sanchez13 »

ctveraty píše:Ach jo, bývala tady vyšší úroveň. Nikdo jste mi ale neporadili, že na img. openatv 6.2 je přihlašovací heslo "plovoucí" a mění se automaticky po každém restartu. Dá se stáhnout plugin na vyčtení. Stálo mě to dva večery pokusů.
Kdo se teď ozve první aby mě ujistil, jaký jsem ko--t a p--a?
Tak dotoho...
Pouzivam OpenATV dlho na STB u rodicov a rodiny. Ziadne "plovoucí" heslo tam nie je. Plugin ktory spominas existuje a sluzi prave na to aby si si vedel zmenit heslo pokial si ho nepamatas, alebo ho nevies...

Zmena defaultneho root hesla po nainstalovani je samozrejmost (pre mna), aj ked je pravda, ze vela ludi na to kasle. Ale to uz je ina tema 8)

S.
3x DM525 HD Combo, 1x DM900, 1x DM920, openATV 6.4
Odpovědět

Zpět na „X-Trend ET 9x00“