navody x-trend et 4000 zacatecnik

Návody , postupy pre prijímač X-Trend ET 4000

Moderátoři: Pastoman, mx3L

Pravidla fóra
Nediskutovať - sekcia slúži výhradne pre návody a postupy !
Odpovědět
Uživatelský avatar
clasicrock
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 150
Registrován: 02.leden 2008 - 17:19
Bydliště: Cz

Re: navody x-trend et 4000 zacatecnik

Příspěvek od clasicrock »

Nevím proč si neuděláte svůj vlastní soft/nastavení/pak by bylo po problemech,vždyt oni maj jen nastavené a upravené OpenPli,vše se stahnutím softu a nastavením boxu se dá udělat do 15minut a hlavně podle svého.
Vu+ UNO 4k SE
DM 520 HD
Maximum E-85 1W,13E,19,2E,23,5E
bigsat
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 144
Registrován: 17.únor 2011 - 19:05
satelitni prijimac: Zgemma H9 Combo

Re: navody x-trend et 4000 zacatecnik

Příspěvek od bigsat »

clasicrock píše:Nevím proč si neuděláte svůj vlastní soft/nastavení/pak by bylo po problemech,vždyt oni maj jen nastavené a upravené OpenPli,vše se stahnutím softu a nastavením boxu se dá udělat do 15minut a hlavně podle svého.
diky budu muset neco stim udelat uz jsem to rozjel ze zalohy este musim doladit a nastavyt :book:
Zgemma H9 Combo -parabola multi-85 -28,23,19,16,13,4.8,0.8,
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: navody x-trend et 4000 zacatecnik

Příspěvek od w.o.l.f. »

bigsat píše:
clasicrock píše:Nevím proč si neuděláte svůj vlastní soft/nastavení/pak by bylo po problemech,vždyt oni maj jen nastavené a upravené OpenPli,vše se stahnutím softu a nastavením boxu se dá udělat do 15minut a hlavně podle svého.
diky budu muset neco stim udelat uz jsem to rozjel ze zalohy este musim doladit a nastavyt :book:
když jsi to rozjel ze zálohy tak nemáš co dolaďovat a nastavovat, max. asi tuner...nebo máš jen zálohu Image a pak musíš zpět dávat i setting a configy. Ellano má zbytečně obsáhlý sw, doporučuji naflashovat prověřeného zdroje např. zde:
http://gsmobil.net/forum/viewforum.php? ... 553cb0ebc0
a hlavně po doladění udělat celkovou zálohu na flash!
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
bigsat
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 144
Registrován: 17.únor 2011 - 19:05
satelitni prijimac: Zgemma H9 Combo

Re: navody x-trend et 4000 zacatecnik

Příspěvek od bigsat »

zdravym mam tekovy problem mam zapojeni 1.parabola mam monoblok qwatro 23 a 19- 2.parabola 1OOcm mam jenom 0.8 se specialnim diseq ted nevym oznaceni predtim mi vse prepinalo jak ma ale ted jak to prepnu na 0.8 na nejaky program hraje a prepnu spet na 23 tak vypisuje nenaladeno ale jak prepnu na 19 tak to zabere a hraje a ste 19 na 23 uz to prepne normalne - mam problem z 0.8 prepinani hned na 23 ja si myslim ze to bude ten univezarni diseq mam ho uz 4 roky a ten monoblok mam asi tak rok a jeste otazka jestli to nemam nekde na linuxu nastavym tak diky za nejake info jo a tuner mam A-19,B-23,C-0.8,
Zgemma H9 Combo -parabola multi-85 -28,23,19,16,13,4.8,0.8,
Uživatelský avatar
Pastoman
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 740
Registrován: 03.říjen 2010 - 2:13
satelitni prijimac: uClan

Re: navody x-trend et 4000 zacatecnik

Příspěvek od Pastoman »

Asi nevieš o tom že monoblok ma svoj DISEQC prepínač? Máš nesprávne nastavené nastavenia DISEqC.
Ja by som to riešil na jednu parabolu E85 cez jeden diseqc prepínač.
Takto budeš musieť nastaviť diseqc monobloku + druhy diseqc.
Zbytočne komplikované!
uClan Ustym 4K PRO / OpenATV6.4+OS Define
uClan Ustym S2 4K OTT / OS DENYS
Nokia Streaming Box 8000 / OS Android TV 10
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: navody x-trend et 4000 zacatecnik

Příspěvek od w.o.l.f. »

bigsat píše:zdravym mam tekovy problem mam zapojeni 1.parabola mam monoblok qwatro 23 a 19- 2.parabola 1OOcm mam jenom 0.8 se specialnim diseq ted nevym oznaceni predtim mi vse prepinalo jak ma ale ted jak to prepnu na 0.8 na nejaky program hraje a prepnu spet na 23 tak vypisuje nenaladeno ale jak prepnu na 19 tak to zabere a hraje a ste 19 na 23 uz to prepne normalne - mam problem z 0.8 prepinani hned na 23 ja si myslim ze to bude ten univezarni diseq mam ho uz 4 roky a ten monoblok mam asi tak rok a jeste otazka jestli to nemam nekde na linuxu nastavym tak diky za nejake info jo a tuner mam A-19,B-23,C-0.8,
tak tak, dej to na jednu parabolu a hotovo. Ty jsi pri flashi image neulozil nastaveni diseqc, aspoň to chtělo vyfotit si nebo udělat screen. Ty asi přepínáš option přepínačem, ne?
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
jaoco
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: 30.prosinec 2011 - 16:37

Re: navody x-trend et 4000 zacatecnik

Příspěvek od jaoco »

bigsat píše:zdravym mam tekovy problem mam zapojeni 1.parabola mam monoblok qwatro 23 a 19- 2.parabola 1OOcm mam jenom 0.8 se specialnim diseq ted nevym oznaceni predtim mi vse prepinalo jak ma ale ted jak to prepnu na 0.8 na nejaky program hraje a prepnu spet na 23 tak vypisuje nenaladeno ale jak prepnu na 19 tak to zabere a hraje a ste 19 na 23 uz to prepne normalne - mam problem z 0.8 prepinani hned na 23 ja si myslim ze to bude ten univezarni diseq mam ho uz 4 roky a ten monoblok mam asi tak rok a jeste otazka jestli to nemam nekde na linuxu nastavym tak diky za nejake info jo a tuner mam A-19,B-23,C-0.8,
Tu máš odpoveď:

http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=32&t=54153
bigsat
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 144
Registrován: 17.únor 2011 - 19:05
satelitni prijimac: Zgemma H9 Combo

Re: navody x-trend et 4000 zacatecnik

Příspěvek od bigsat »

:book: diiky vsem za rady ale pred tim nez jsem to flasnul mi vse prepinalo rychle a spravne ted nevym mam to nastavyt na tom tuneru na rozšiřene jak mi to radi nekteri asi bude v haji ten druhu diseq co mam za tim monoblokem propojenu tu druhou parabolu co mam na 0.8 jo a kazdopadne chci jit do teho multifocu nebo jak se to menuje budu nabizet motor optibox dm 3800 mam to doma uz rok uplne novy nepouziti - ale ted k problemu vzdy s jak prepnu z 19 na 23 to funguje tam je asi diseq v poradku ale jak chci z 0.8 na 23 tak to neprepne aleeee z 0.8 na 19 to prepne okamzite tak se ptam jeste ci neni neco treba nastavyt v stb pres dcc nebo neco jineeeho diiiky vsem za rady ](*,)
Zgemma H9 Combo -parabola multi-85 -28,23,19,16,13,4.8,0.8,
bigsat
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 144
Registrován: 17.únor 2011 - 19:05
satelitni prijimac: Zgemma H9 Combo

Re: navody x-trend et 4000 zacatecnik

Příspěvek od bigsat »

bigsat píše::book: diiky vsem za rady ale pred tim nez jsem to flasnul mi vse prepinalo rychle a spravne ted nevym mam to nastavyt na tom tuneru na rozšiřene jak mi to radi nekteri asi bude v haji ten druhu diseq co mam za tim monoblokem propojenu tu druhou parabolu co mam na 0.8 jo a kazdopadne chci jit do teho multifocu nebo jak se to menuje budu nabizet motor optibox dm 3800 mam to doma uz rok uplne novy nepouziti - ale ted k problemu vzdy s jak prepnu z 19 na 23 to funguje tam je asi diseq v poradku ale jak chci z 0.8 na 23 tak to neprepne aleeee z 0.8 na 19 to prepne okamzite tak se ptam jeste ci neni neco treba nastavyt v stb pres dcc nebo neco jineeeho diiiky vsem za rady ](*,)
:book:
viewtopic.php?f=32&t=54153
jeste tady toto uvydim co to bude delat
Zgemma H9 Combo -parabola multi-85 -28,23,19,16,13,4.8,0.8,
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: navody x-trend et 4000 zacatecnik

Příspěvek od w.o.l.f. »

bigsat píše:
bigsat píše::book: diiky vsem za rady ale pred tim nez jsem to flasnul mi vse prepinalo rychle a spravne ted nevym mam to nastavyt na tom tuneru na rozšiřene jak mi to radi nekteri asi bude v haji ten druhu diseq co mam za tim monoblokem propojenu tu druhou parabolu co mam na 0.8 jo a kazdopadne chci jit do teho multifocu nebo jak se to menuje budu nabizet motor optibox dm 3800 mam to doma uz rok uplne novy nepouziti - ale ted k problemu vzdy s jak prepnu z 19 na 23 to funguje tam je asi diseq v poradku ale jak chci z 0.8 na 23 tak to neprepne aleeee z 0.8 na 19 to prepne okamzite tak se ptam jeste ci neni neco treba nastavyt v stb pres dcc nebo neco jineeeho diiiky vsem za rady ](*,)
:book:
viewtopic.php?f=32&t=54153
jeste tady toto uvydim co to bude delat
Je to jednoduché, nastav si to podle těch obrázků co máš v odkazu! V stb to nastav přímo pomocí dálkového ovládání..žádný DCC neřeš. Máš tu 3 fotky tak to udělej podle nich a ulož zeleným..to je vše. Pokud bys chtěl tu e-85 i s nastavením tak ji můžeš mít klidně zítra, jsem z Ov.
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
bigsat
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 144
Registrován: 17.únor 2011 - 19:05
satelitni prijimac: Zgemma H9 Combo

Re: navody x-trend et 4000 zacatecnik

Příspěvek od bigsat »

wolfe diiky stim pocitam uz jsme to spolu davnejsi resili jenom ted koncem roka sem mnel hodne vydaju prestavujem a jeste to nemam doresene kam a co urcite pristi rok to doresime jeste se musim zbavyt toho motoru co mi doma lezi uz rok nepouziti ne zeby sem to neumnel nastavyt ale parabola je neco jineho nemusim cekat uz jsem rozhodnuti diiky jeste poskusam to rozsirene nastaveni a uvydim kde je chyba :book:
Zgemma H9 Combo -parabola multi-85 -28,23,19,16,13,4.8,0.8,
Uživatelský avatar
hotovyrado
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 76
Registrován: 27.červenec 2008 - 8:53
satelitni prijimac: Xtrend ET8000
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: navody x-trend et 4000 zacatecnik

Příspěvek od hotovyrado »

mirecek1965 píše:V telnete zadaj opkg list-installed > /tmp/zoznam. V /tmp/zoznam budeš mať zoznam nainštalovaných rozšírení. Vyber, ktoré chceš odinštalovať a zadaj "opkg remove --force-remove názov_rozšírenia". Takto odinštaluješ aj systémové pluginy. Daj pozor, aby si neodinštaloval aj to, čo si nechcel :-D
Takhle to taky nejde, v telnetu se zjeví stejná hláška jako po pokusu o odinstalaci přes červené tlačítko
Xtrend ET8000 HD + Dreambox 800 HD, Torroid 90 + offset 90, 5W+4W+1W+5E+13E+16E+19E+23E+28E+36E circular
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: navody x-trend et 4000 zacatecnik

Příspěvek od w.o.l.f. »

bigsat píše:wolfe diiky stim pocitam uz jsme to spolu davnejsi resili jenom ted koncem roka sem mnel hodne vydaju prestavujem a jeste to nemam doresene kam a co urcite pristi rok to doresime jeste se musim zbavyt toho motoru co mi doma lezi uz rok nepouziti ne zeby sem to neumnel nastavyt ale parabola je neco jineho nemusim cekat uz jsem rozhodnuti diiky jeste poskusam to rozsirene nastaveni a uvydim kde je chyba :book:
no tak jak chodí to nebo ne?
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
bigsat
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 144
Registrován: 17.únor 2011 - 19:05
satelitni prijimac: Zgemma H9 Combo

Re: navody x-trend et 4000 zacatecnik

Příspěvek od bigsat »

w.o.l.f. píše:
bigsat píše:wolfe diiky stim pocitam uz jsme to spolu davnejsi resili jenom ted koncem roka sem mnel hodne vydaju prestavujem a jeste to nemam doresene kam a co urcite pristi rok to doresime jeste se musim zbavyt toho motoru co mi doma lezi uz rok nepouziti ne zeby sem to neumnel nastavyt ale parabola je neco jineho nemusim cekat uz jsem rozhodnuti diiky jeste poskusam to rozsirene nastaveni a uvydim kde je chyba :book:
no tak jak chodí to nebo ne?
:book: tak nakonec byl vadny diseqc ja sem tam mnel sew 4021 a nahradil jsem ho viper p162-iw a jede bezchybne diiky vsem za pomoc :book:
Zgemma H9 Combo -parabola multi-85 -28,23,19,16,13,4.8,0.8,
humicek
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 07.srpen 2010 - 20:59

Re: navody x-trend et 4000 zacatecnik

Příspěvek od humicek »

zdravim,jak a kam co nejjednodušeji zadat BIS kody do tohoto stroje...Mám funkční ccam 2.3.0 a OpenPli 3.0.
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: navody x-trend et 4000 zacatecnik

Příspěvek od toprun »

Najdi si v boxu přes TCMD soubory:
SOFTKEY FILE : /usr/keys/SoftCam.Key
STATIC CW FILE : /usr/keys/constant.cw
Biss zadáváš do toho prvního. Ovšem je otázka, co chceš dekódovat. CCcam toho moc neumí.
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
Uživatelský avatar
jarod72pm
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 195
Registrován: 29.prosinec 2010 - 11:39
Bydliště: Morava/Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: navody x-trend et 4000 zacatecnik

Příspěvek od jarod72pm »

udělal jsem si kompletní zálohu a pak chtěl instalovat jenže přijímač normálně nabootuje a nic,zkusil jsem zálohu zde na foru opět to nic nenašlo a fleška je formát fat32 i se složkou et4x000 , netušíte kde je problém?
něco jsem si umazal proto potřebuji obnovit E2
dal bych tam znova openpli 4.0 jenže neumím nakonfigurovat přístroj na ICE skylink kartu (to je jediný problém pokud to lze jen přepsat pomocí total commanderu s popsanou cestou to svedu)) (vymazal jsem si nabídku menu proto nemohu nic instalovat přes flešku soubory .ipk)
zkoušel jsem vstupy USB zadní i přední ale přístroj nic nenajde a normal bootuje dál


ps: pokud někdo jede na openpli 4.0 a může mi poslat tyto soubory
potřebuji soubory (cesta) usr-lib-enigma2-python-Components-Converter
a to : PliExtraInfo.pyo , pliLayoutInfo.pyo a ServiceName.pyo
VU+ ZERO 4K VTI 15.0.0 Skin Atile HD
Uživatelský avatar
clasicrock
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 150
Registrován: 02.leden 2008 - 17:19
Bydliště: Cz

Re: navody x-trend et 4000 zacatecnik

Příspěvek od clasicrock »

Nahraj OpenPli 4,nastav vse potřebné,přes menu/plugins si stahni cccam 2.3.0 a karta se ti bez nastavování normálne rozjede,pak si box můžeš doladit podle svých představ


Sent from my iPhone using Tapatalk
Vu+ UNO 4k SE
DM 520 HD
Maximum E-85 1W,13E,19,2E,23,5E
Uživatelský avatar
jarod72pm
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 195
Registrován: 29.prosinec 2010 - 11:39
Bydliště: Morava/Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: navody x-trend et 4000 zacatecnik

Příspěvek od jarod72pm »

to bych rád ale nevím jak? , na usb flešce formátované FAT32 jsem dal složku et4x00 a do ní instalační soubory a přístroj po zapnutí normálně nabootuje ale instalace se nespustí ,fleška sice chviličku blikala ale nic se nedělo tak nevím kde je problém???
VU+ ZERO 4K VTI 15.0.0 Skin Atile HD
Uživatelský avatar
clasicrock
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 150
Registrován: 02.leden 2008 - 17:19
Bydliště: Cz

Re: navody x-trend et 4000 zacatecnik

Příspěvek od clasicrock »

skus jinou flesku,musi to jit,hlavne nesmi byt nic jineho pripojene

1.na předformátované USB klíči formátem FAT32 vytvoříme složku z názvem et4x00

/většina stažených softu už tuto složku obsahuje-stačí ji jen nakopírovat na USB/

2.do tohoto složce nakopírujeme 4 instalační soubory image a to:

kernel.bin

rootfs.bin

imageversion

unforce

3.odpojíme přijímač od elektrické sítě / vypneme zadním vypínačem /

4.zasuneme USB klíč z Enigma, do USB portu satelitního přijímače

5.pripojíme přijímač ke elektrické síti / zapneme zadním vypínačem /

6.Po zapnutí přijímač kontroluje USB porty, pokud najde na USB klíči instalační soubory image, tak se rozsvítí na předním panelu oranžová led dioda

7.nasledovne stiskneme a pustíme tlačítko na předním panelu přijímače CH + / šipka nahoru /, rozsvítí se všechny tři led diody na předním panelu přijímače a tím se spustí samotná instalace Enigmy.

BĚHEM INSTALACE PŘIJÍMAČ NEVYPÍNEJTE!!!

Samotná instalace trvá cca 3 až 4 minuty po kterých zhasne žlutá led dioda a následuje automatický restart přijímače a nabootování Enigmy.
Vu+ UNO 4k SE
DM 520 HD
Maximum E-85 1W,13E,19,2E,23,5E
Odpovědět

Zpět na „ET4000 - postupy, návody“