Ruby - filmove leto 2015

Multimediálny prijímač s DVB rozhraním

Moderátoři: slavo, hamham, helix26

Odpovědět
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3034
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Ruby - filmove leto 2015

Příspěvek od revis »

Tak. Koli filmu sa da terigat kdesi do Imax-u , do putovneho letneho kina - na SVK to zabezpecuje starucka Skoda 706RTO - tzv . rtocko ,alebo sa stanete akymkolvek sposobom majitelom prijimaca PrismCube Ruby.
XBMC - system, pri instalacii ktoreho som kedysi zalozil sediny, ktore sa do dnesneho dna uz len rozsiruju . Pred x rokmi som si totiz tento system, ako super vecicku na media, nainstaloval na PC . Nie moc rychly PC s este pomalsim internetom. To som si teda dal ! Nacitanie nejakeho zahranicneho online filmoveho archivu - teda nahladu obalov filmov, mi vtedy zhltlo zvysny datovy limit a akakolvek dalsia akcia skoncila hlaskou - skontrolujte internetove pripojenie. XBMC som vyprasil z PC a registrov windows . Spolu s nim odisli aj kodeky , takze reinstalacia zachranila moj PC zivot. :D To boli casy .
A pred viac ako mesiacom mi doniesli prijimac Ruby - vraj otestovat . Nuz nedbam - datovy limit na net uz nemam a tusim aj procesor v tej skrinke je rychlejsi ako na mojom niekdajsom PC .
Najskor sa pozrime co vlastne tika vo vnutri skrinky .
Procesor : PNX 8496 (1250 DMIPS)
Grafika : Power VR SGX 531 OpenGL ES2.0
Flash : 512MB
RAM: 4Gbit *8bit (toto oznacovanie velkosti je uchvatne ), inak je to 512MB :)
LAN : 100 MB
Prijimac ma dva tunery - mne sa dostal do ruk 2x DVB-S2 . Moj Ruby uz ma predinstalovany disk , platnovy 2,5" - 500GB .
A este jednu zvlastnost ma ,ale o tom az neskor .
Treba predstavovat Ruby ? Je to plastova skrinka s kovovym zadnym panelom . V prvom momente ma udivila "malost" prijimaca. Ja som si ho podla obrazkov vzdy predstavoval ako cosi velke , nieco na sposob IPbox 400S . A on je to taky maly krpec , plastovy a neskutocne lahky - aj s diskom .
Takto vyzera pcb doska prijimaca Ruby :
DSC00541.JPG
Ten wifi adapter je noname s RT chipom . A jeho pritomnost vo vnutri je dovod, preco je skrinka z plastu . Nieje to setrenim . Faradayova klietka je dobra ako ochrana proti blesku, pre wifi je to zabijak .
Skrinka ako taka sa nehreje ani v tychto letnych horucavach a ma externy 12V vstup napajacieho napatia - dobre na cestovanie za zimou a s karavanom .

DVB cast
Sluzi na prijem DVB-S2 . Tunery su dva a od verzie sw 2.0.4 nemozno tunerovej casti nic vytknut. Tlak dodavatela na tvorcu sw je viditelny uz pri spusteni . Ak sa trosku ohliadnete po historii tohto prijimaca, asi postrehnete, ze onehda sa satelitne programy prijimali tak,ze ich XBMC vlastne streamoval . Dnes uz tomu tak nieje a DVB-S cast sw startuje ako prva a online. Ziadny stream . V podstate po nabootovani sa spusta samostatna DVB cast sw , vratane dekodovania, ostatne XBMC sluzby startuju uz vlastne za jazdy - je to aj viditelne - ozubene koliecko v pravo hore este rotuje, pricom prijimac uz normalne dekoduje DVB stream .
PIP - prijimac ho ma a aj funguje . Na start netreba cakat 20 sekund, po aktivacii do 3 sekund mam online okno v obraze . HD online a HD v PIP nerobia problem .
V downloade mame prednastavene verzie image s konfiguriaciou pre skylink aj freesat.
:arrow: http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=247&t=63244
Staci si vybrat- dat na USB a instalovat. Instalacia sw pocas startu bola u mna neuspesna - ale staci pouzit instalaciu priamo cez Menu XBMC prijimaca - tam to funguje na 100% .
Prijimac ma len jeden volny USB port . Druhy je vo vnutri a je obsadeny USB wifi doongle. Ten pristupny USB port je zo zadnej strany, tak som si doplnil vybavenie kratkym 20cm USB kablom A/B , aby som nemusel zakazdym otacat prijimac, ked chcem manipulovat s USB - prakticka rada.
Zalozne sw su doplnene aj piconmi - a to pre obe sluzby Freesat (byvale UPC) aj Skylink .
Infopanel ,zobrazeny pri prepnuti programu vypada takto :
info.jpg
Hodiny a datum v pravom hronom rohu sa daju aktivovat cez XBMC - Instalovat a Nastavenia.
Hodiny zmiznu s infopanelom, nezobrazuju sa trvale.
Renderovana grafika zaplna cele zobrazovane okno . Tento jednoduchy efekt sa da aj vyskusat. Na programe napr. Film Europe HD si zvolte zobrazovanie titulkov a ukazovatel urovne hlasitosti uz bude nedostupny. Samozrejme,ze na programoch, kde nieje aktivovane zobrazovanie titulkov, ukazovatel hlasitosti vidno . Riadenie hlasitosti je samozrejme funkcne ci ukazovatel vidno,alebo nie.
V procesore integrovany audio D/A prevodnik obsahuje aj funkciu AVL s moznostou nastavenia v dvoch urovniach . XBMC ale tuto integrovanu vlastnost nema moznost aktivovat . Nastastie, vsetky bezne TV ju maju a treba povedat, ze beztak telky bezne prepaja vacsina cez HDMI, kde audio ide v digitalnom formate .
Priklad - audio modulacia na STV1 HD a Nova HD je s priepastnym rozdielom a kto si AVL neaktivuje na telke, moze utrpiet aj sok :)
Zastavim sa ale radsej pri dialkovom ovladaci . Originalny obsahuje qwerty klavesnicu z druhej strany . Prakticke na internetove aplikacie, ale na sledovanie TV niemoc vhodne .
Ja som Ruby dostal aj s novym dialkovym ovladacom .
ruby do.jpg
ruby_do_profil.jpg
Nove dialkove ovladanie ma dlzku podobnu ako DO k telke a dobre sa drzi . Neobsahuje uz nadbytocnu klavesnicu, zato ma logicky usporiadane tlacitka . Je stihle, dobre sa drzi v ruke. Vlastne ho uz mam nahmatane v rukach, takze ovladanei po tme uz nerobi problem . Reakcia na povely tohto noveho DO je rychlejsia a jednoznacnejsia - povodny sa mi zdalo,ze reakcie prijimaca niesu vzdy na prve stlacenie . Mozno to bol dojem, u noveho takyto dojem neexistuje, vsetko ide ako ma .
"Dolezite" tlacitka na DO (teda okrem "kruhaca" ) su Menu - vpravo dole pod kruhacom ,back - vlavo pod kruhacom a, volume a P +a - . Bezne sa da v zozname programov pohybovat hore dole kruhacom po jednom programe. Skok po desiatke programov je mozne tlacitkom P + a - . Inak sa da aj kruhacom, ked sa v zozname presuniem sipkou do prava, ale tlacitkom P + a- je to praktickejsie .
Pre majitelov mobilnych zariadeni je moznost stiahnutia aplikacie pre Android a iOS - na ovladanie Ruby cez mobil, ci nebodaj tablet. Tieto vychytavky funguju , ja som uz postarsi a euforiu u mna nevyvolavaju . Ja musim mat tlacitka, stupliky a nie nejaku plastovu priehladnu dosticku , po ktorej treba klopkat ako u debilov.
Pre Ruby som nasiel ine vyuzitie a to suvisi prave s nazvom tohto vlakna.
XBMC cast umoznuje instalaciu doplnkov- tzv pluginov, vskutocnosti miniaplikacii, ktore otvaraju internetovy svet. To nieje nic vynimocne . Vynimocny a nenahraditelny (aspon pre mna ) je plugin Sosáč. On je naistalovany aj v tych zalohach sw do Ruby .
Podme ale po poriadku . Je leto, obcas treba aj fasadu na baraku zmenit. To bol moj pripad. Parabola na fasade musela ale het . Nasiel som jej nove miesto,ale kto by v takomto teple instaloval parabolu s motorom,ze ? Niesom samovrah . Pri beznom satelitnom prijimaci by som skoncil. Teda - okrem sledovania nahravok na disku, Ale to rychlo omrzi .
Ruby ma vsak Sosac - aplikaciu na sledovanie filmov z internetu .Tato aplikacia urobi z inak mrtveho prijimaca (bez paraboly) slusne kino . A ked vravim kino, tak myslim doslova. Projektor pod altankom mal zrazu zdroj filmov, ktory moze zavidiet aj domaci filmovy archiv . Sosac totiz obsahuje databazu filmov a serialov triedenu podla cisiel a abecedy . Cekovo je to cez 5000 titulov ! Mnohe su ponukane v dvoch kvalitativnych urovniach (HD a SD) a bud s cz audio, alebo aspon titulkami . Nove filmy z roku 2015 , su zatial len s originalnou audiostopou .
V auguste je uz rychlo tma, takze vecer o 20 hodine moze zacat big kino . Ja som si po rokoch konecne pozrel cely film - "Tenkrat na zapade" s ceskym dabingom . Skvely film, ktory som nikdy nepozeral v kuse cely . Vlastne som ho cely (nezostrihany) videl az pomocu prijimaca Ruby . Dabing tam moc potrebny nebol, film mal genialneho kameramana , staci pozerat. HD kvalita je ozaj vynikajuca a neurazi ani SD verzia - pre tych co maju pomalsi internet.
Ak ale potrebujete zabavit svagrove decka na prazdninach - no problem . Najdete tam Tom a Jerry ako aj lokomotivu Tomasa a ine rozpravky . Proste - skvely plugin .
Nasiel som aj film, kde nebola synchronna audiostopa, rovnako ako titul, ktory nebol dostupny. Vacsina ponukanych titulov ale dostupna a prehratelna je .
Plugin obsahuje aj archivne filmy- od roku 1930 - kto tuzi vidiet nejaky film, ktory kedysi videl a uz ho nikde nemohol najst- sosac ho iste ma .
Film sa neda nahrat - len online sledovat ! To pre kopirovacov take male upozornenie. Je mozne sa ale vo filme pohybovat casovymi skokmi .
Vlastne mi Ruby toto leto zabezpecil kludne ,nerusenie sledovanie filmu . Bez reklamy a v case,ktory som si urcil ja .
DVB S2 cast je nudna . Tam uz ziadne prekvapenie nehrozi a ak prijimac zvladne casove nahravanie , PIP a sucasne sledovanie s nahravanim ineho programu - niet co riesit . V roku 2015 to uz je klasika. Nic extra. Ruby ma aj CI+ slot, kde u nas najviac pouzivany CI+ Irdeto funguje - to pre tych, ktory by sa bali,ze po case im bude skatulka na nic , ked na Oscame Irdeto karty nepojdu .
Jeho silna stranka je v multimediach . Prehravanie mkv, mp3 a podobne veci ma uz tiez kazdy prijimac - dokonca aj zabudovaný v telke.
Aplikacia Sosac, lokalizovana pre CZ /SK komunitu ho ale robi vynimocnym .
Samozrejme, ze mnoztsvo aplikacii v XBMC je viac . Ano, je tam aj tetris, aj archiv Markizy , JOJ ,YouTube, pocasie a podobne vecicky . to ide aj na mobile, keby daco .
Mne - enigmakovi podvrhli XBMC . Vselico sa o Ruby popisalo . A verim,ze na trh prisiel nie prave idealne odladeny . Dnesny stav ma ale presvedcil,ze ked su poziadavky zadavatelov spravne formulovane - da sa. ARM platforma nieje v dvb-s novacikom . Uz prijimace Coolstream so systemou Neutrino a Lua supportom dokazali,ze vedia prekvapit. Vyhodou ARM je dobry obraz , vhodny na velke plochy . Audio cast tiez neurazi - hlavne ta digitalna cez SPDIF . A ked sa najde aj dobry zdroj , je to radost pozerat . Optimalizovane nove dialkove ovladanie - ponukajuce standart v satelitnej technike robi tento prijimac cimsi vynimocnym .
Serialy si nahravajte na disk a pozerajte v kuchyni pocas varenia obedu . Prijimac je viac ako vhodny na sledovanie filmov a na velkych plochach .
Taketo zapojenie a pouzivanie ma opodstatnenie :
techbox.JPG
Zaujimava je pri tomto prijimaci cenova politika . Neodladeny prijimac stal na zaciatku zhruba 300€ . Dnes, kde uz je Ruby odladeny , stoji zhruba tretinu :) . On ten satelitny trh je cely nejak dokriveny .... Na druhej strane, preco to nevyuzit,ze ?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: Ruby - filmove leto 2015

Příspěvek od Steiner »

revis píše:.....
Prijimac ma dva tunery - mne sa dostal do ruk 2x DVB-S2 .
.....
Jestvuje vôbec aj iná verzia ako 2x DVB-S2 ? Nikde inú možnosť nevidím.
Práve mi odišlo moje staručké MMC, tak kukám kolem. :)
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3034
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: Ruby - filmove leto 2015

Příspěvek od revis »

asi ani nie, lebo dvb-s + dvb-c by sa na sk/cz dost tazko predavalo . ale povodny zamer bola kombinacia tunerov.
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: Ruby - filmove leto 2015

Příspěvek od Steiner »

revis píše:.....
nenahraditelny (aspon pre mna ) je plugin Sosáč.
.....
Ruby ma vsak Sosac - aplikaciu na sledovanie filmov z internetu.
.....
kto tuzi vidiet nejaky film, ktory kedysi videl a uz ho nikde nemohol najst- sosac ho iste ma.
.....
Aplikacia Sosac, lokalizovana pre CZ /SK komunitu ho ale robi vynimocnym .
.....
Keď si ten Sosáč tak vychválil, priznám sa že pri čítaní som mal dojem že je výsadou XBMC (hlavne posledná citovaná veta) - nie som typ človeka čo si púšťa filmy z netu, archívu a podobne, tak nie som v tom moc doma, no nedalo mi to a popátral som trochu. Zistil som že Sosáč je aj súčasťou pluginu SK/CZ Archív. Konkrétne je v :
/Extensions/archivCZSK/resources/repositories/xbmc_doplnky/plugin.video.sosac.ph/
Tak som to "nakopol" do svojho DM800HDseV2 pripojeného na VDSL a šlapalo to jak vínko aj na Enigma2. Skutočne to je dobrá vecička. :)
Ešte mi nedalo a vyskúšal som to aj na Vitamine a bez problémov aj tam, 720p úplne v pohode, aj s preskakovaním.
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3034
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Ruby - filmove leto 2016

Příspěvek od revis »

V spolupraci Abcom a TouchIT vzniklo nove prezentacne video na Ruby . Kto uvazuje o kupe zariadenia, moze pozriet video a pozriet ake moznosti sa mu nukaju - co prijimac zvladne .

:arrow: :arrow: Prezentacia Ruby na YouTube


cele video ma dlzku 12 minut .
ruby.PNG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
qwer4
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 13.září 2007 - 0:24

Re: Ruby - filmove leto 2015

Příspěvek od qwer4 »

Ten človek z ab nič moc.
Odpovědět

Zpět na „AB IPBox PRISMCUBE RUBY“