e-shop Sapro BENDR SK

AB-FÓRUM - Satelitné fórum (Satelity, DVB-T, DVB-C)

Česko-Slovenské diskusní fórum nejen o satelitním příjmu televizních programů.
Právě je 09.Prosinec 2019 - 19:14

Všechny časy jsou v UTC+01:00

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 22 příspěvků ]  Přejít na stránku 1 2 Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Práca so súbormi na internom HDD
PříspěvekOdeslal: 30.Červen 2019 - 9:53 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Poděkoval: 6 krát
Zdravím - prosím o radu, možno je to úplne jednoduché ale neviem na to prísť už tretí deň. A áno - som úplny začiatočník čo sa nestačí diviť čo všetko tento kúsok dokáže....Potreboval by som poradiť či je možné nejako naviazať na rozpozeraný napr. film uložený na HDD. Mne to vždy prehráva od začiatku čo je dosť nepríjemné - pokračovanie prehrávania je úplne štandartné na všetkých bežných MMC, tak dúfam, že aj tu je nejaká cesta. Návod k tomuto prístroju je otrasný, horší ako návody k čínskym smart Watch a to je už čo povedať :D
Ďakujem pekne

Předmět příspěvku: Re: Prehrávanie videa z interného HDD
PříspěvekOdeslal: 30.Červen 2019 - 11:28 
Odborník
Odborník

satelitni prijimac: AB Prismcube Ruby
Místo/Bydliště: Spišská Nová Ves
Poděkoval: 7 krát
Poděkováno: 5 krát
V Menu ---> Archiv ---> nájsť sledovaný záznam ---> OK a pozeráš
Ak treba dopredu/dozadu ---> použiješ < alebo > na preskočenie,
pričom Ti v ľav.dol.rohu ukazuje čas prekrútenia z celkového času filmu
v pravom rohu.

PříspěvekOdeslal: 30.Červen 2019 - 15:21 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Ďakujem - škoda, že nie je nejaké lepšie riešenie, napríklad ma napadla možnosť dať v tom prerušení značku na ktorú by sa dalo na druhý deň alebo hocikedy vrátiť a pokračovať. Takto ked mám rozpozeraný film a dajme tomu ešte nejaký seriál tak to aby som si písal minutáž, kde to skončilo.....chcelo by to niečo lepšie....
Práve pozerám recenziu a píše sa v nej toto: Nedopozoreny film si prijimac zapamata a pri najblizsom pusteni sa ma spyta, ci chcem pozerat od miesta, kde som naposledy skoncil alebo od zaciatku.
Tak možno sa to predsa len nejako dá dosiahnúť....

Předmět příspěvku: Re: Otazky zaciatocnika
PříspěvekOdeslal: 01.Červenec 2019 - 8:26 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Prosím o radu a nechcem zakladať novú tému tak snád tu to bude OK. Vôbec som nemal tušenie, že po vložení HDD ho prístroj automaticky naformátuje...no nič...stalo sa...boli tam aj nejaké dáta...Čo je ale horšie tak systém vytvoril na disku asi 5 partícii čím mi z 1TB disku urobil v podstate 232GB disk pretože ostatné partície sú myslím na ukladanie dát nepoužiteľné. Dá sa nejako docieliť väčší priestor na ukladanie a hlavne nezformátuje mi takto pripravený disk po vložení zase podľa svojho ? Prikladám obrázok s particiami.
Ďakujem
.....neaktuálne - už som na to prišiel - formátovať sa to dá jedine priamo v prístroji

Nemáte dostatečná oprávnění pro zobrazení souborů připojených k tomuto příspěvku.

PříspěvekOdeslal: 01.Červenec 2019 - 11:02 
Odborník
Odborník

Prepáč, včera som to písal len podľa predstavy.

Naposledy upravil(a) pietro dne 02.Červenec 2019 - 14:44, celkem upraveno 2 x.

PříspěvekOdeslal: 01.Červenec 2019 - 12:49 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Tak nie - tešil som sa zbytočne. Po stlačení "back" to prejde len o krok dozadu čo v mojom prípade znamená, že sa objaví správca súborov odkiaľ som film púšťal...prehrávanie sa nepreruší. Možno zase niečo robím zle....

Předmět příspěvku: Kopírovanie súborov na interný HDD
PříspěvekOdeslal: 01.Červenec 2019 - 18:17 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Prosím o radu ja už fakt neviem ako na to....Potrebujem skopírovať približne 60GB súborov na interný HDD z externého HDD formátu NTFS. Prístroj síce vie, že som pripojil USB zdroj ale to je asi tak všetko. V správcovi súborov nič nie...Po sieti z PC sa to síce dá ale píše mi že úloha bude hotová za 9 hodín....Ako sa to robí ? Linux nie je naozaj moja parketa. Dakujem

PříspěvekOdeslal: 01.Červenec 2019 - 18:44 
Veterán fóra
Veterán fóra

Poděkoval: 115 krát
Poděkováno: 301 krát
A nebude náhodou chyba ve slabém napájení externího HDD připojeného do USB? Někdy se to tváří tak jak popisuješ. Řešení může být například připojení HDD přes napájený USB hub. Co se týká rychlosti přenosu z PC, tak to bude závislé i na rychlosti sítě, přes kterou to jede. Při nepříliš kvalitní WiFi to těch 9 hodin může dát... (60GB dat). Takové přenosy já osobně dělám pouze přes drát (LAN). Potom se bavíme o desítkách minut pro 60GB.
Pokud je externí HDD přes USB správně připojený, potom by měl být viditelný v boxu s enigmou v adresáři media/usb/.

PříspěvekOdeslal: 01.Červenec 2019 - 18:51 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Dakujem - skúsim to teda ešte s USB kľúčom, tam by napájanie nemal byť problém....dík ešte raz

PříspěvekOdeslal: 02.Červenec 2019 - 8:15 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Tak ani toto nezafungovalo - skúsil som 32GB USB kľúč, dokonca som ho naformátoval na ext3 no jednoducho neviem ho násjť v správcovi súborov ani keby som sa zbláznil.....samozrejme, že v mnt/media nie je nič také ako USB....prelúskal som snád všetky iné položky - bez výsledku. Možno keby bol nejaký lepší správca súborov alebo ja už neviem. Taká jednoduchá vec ako kopírovanie s USB by malo byť úplne samozrejme no tu teda jednoznačne nie je....

PříspěvekOdeslal: 02.Červenec 2019 - 13:53 
Pokročilý
Pokročilý

Ak strčíš USB kľúč alebo HDD musí Ti zahlásiť, že "USB je pripojené". Až potom zariadenie uvidíš v "Správcovi súborov". Teraz som skúsil USB kľúč aj HDD s USB 3.0 a obidve zariadenia fungovali ( formát NTFS ). Upozorňujem Ťa ale, že prenos bol na úrovni 6-8 MB/s. To je lepšie kopírovať cez LAN ( tam šlo stabilne cca 10 MB/s-veľký súbor). A najlepšie vybrať HDD z Ruby, strčiť do šuflika a kopírovať priamo. Operácie s linuxovými HDD môžeš robiť aj vo Windowse napríklad pomocou Ex2Fsd. Alebo spusť z USB kľúča nejakú LIVE edíciu Linuxu
Správca súborov v Ruby je jednoduchý. V XMBC vyberieš "Správcu súborov", na pravej strane otvoríš kam chceš kopírovať, na ľavej čo chceš kopírovať, stlačíš "i" a potvrdíš kopírovať.
Ak to nie sú malé súbory tak 60 000/10/3600 sú cca dve hodiny.

PříspěvekOdeslal: 02.Červenec 2019 - 14:20 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

dakujem pekne za odpoved......vždy mi napíše, že usb resp. hdd je pripojené no aj tak vidím v tom správcovi stále iba "strana A" a "strana B" teda ľavá a pravá klasicky no na oboch stranách je vždy len "media" a "pridať položku" - tú si môžem vylistovať ale USB nikdy nenájdem......
Skúsim ten druhý spôsob, vyberiem interný disk a pripojím vo windows pomocou Ex2Fsd - dúfam, že tento spôsob prejde. dík ešte raz

PříspěvekOdeslal: 02.Červenec 2019 - 14:43 
Odborník
Odborník

Ak pozeráš napr. film a chceš skončiť s neskoršín dopozeraním, tak stlačíš na pravej strane Biely štvorec. Prehrávanie skončí, ale ostáva to na bode pre pokračovanie.
Podávam Ti to po preskúšaní.

Prepáč, včera som to písal len podľa predstavy.

PříspěvekOdeslal: 02.Červenec 2019 - 18:21 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

Poděkoval: 43 krát
Poděkováno: 138 krát
Asi si sedim na kabli, to sa oplati vyberat int. disk miesto kopirovania po sieti ? Z toho ntfs disku do boxu? Alebo som nepochopil co ides robit?

PříspěvekOdeslal: 03.Červenec 2019 - 7:45 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

no v tomto prípade sa to oplatilo, pretože ako som už písal potreboval som tam dostať cca 60 GB čo mi po sieti ukazovalo čas kopírovania myslím nejakých 9 hodín. Včera som vybral disk a skopíroval to asi za 10 minút. Nechcel som to tak robiť, lebo som sa bál, že Prismcube ho zase zformátuje ked zistí, že sa niečo zmenilo - našťastie sa tak nestalo a dáta tam zostali.
Lepší spôsob som žiaľ zatiaľ nenašiel nakoľko USB kľúč neviem v tom prístroji nájsť nech sa snažím ako chcem...jednoducho v celej tej štruktúre súborov akoby nebol alebo ho hľadám v zlom priečinku ja už neviem....

PříspěvekOdeslal: 03.Červenec 2019 - 7:48 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

To je v pohode - len blbé je, že mne to takto nefunguje. Stlačím biely štvorček čím zastavím prezeranie no ked prehrávanie znovu spustím ide to vždy od začiatku. Možno to je firmvérom ale s tým sa bojím experimentovať z dôvodu, že prídem o odkodované sat. kanály....

Předmět příspěvku: Re: Práca so súbormi na internom HDD
PříspěvekOdeslal: 03.Červenec 2019 - 10:24 
Pokročilý
Pokročilý

Asi máš poškodený firmware. Mne sa osvedčilo vymazať adresár "config", "továrenské nastavenia" a nová inštalácia dobrého firmware. A box chodí bez problémov. predtým si ulož konfiguráciu oscamu a setting kanálov aby si to mal jednoduchšie.

PříspěvekOdeslal: 03.Červenec 2019 - 11:05 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

vďaka za odpoved......som lama doteraz som mal len 2x Evolve a Xtreamer Prodigy a čo je oscam viem akurát tak, že to má asi niečo spoločné s odkodovanim. Ja som ten prijímač kúpil a odkodovava takmer všetko čo sa dá-nič som tam nedával a ani som nikde nevidel, že by mal nejaký oscam nainštalovaný ale ako hovorím - linux a ja to je ako pes a mačka :-) Takže sa bojím, že po novom FW prídem o všetko satelitnej sekcii.

PříspěvekOdeslal: 03.Červenec 2019 - 11:15 
Pokročilý
Pokročilý

Na novú inštaláciu nepotrebuješ nič vedieť o linuxe, Stačí ak sa kamarátiš s PC a Windowsom. Na druhej strane, čo si potreboval, to si nahral, tak to radšej nechaj tak.

PříspěvekOdeslal: 03.Červenec 2019 - 11:41 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

áno radšej to asi nebudem skúšať možno neskôr ked to trochu pochopím ako to funguje...lebo kopírovať z USB by sa mi fakt zišlo hocikedy a tiež ma štve, že film nepokračuje po prerušení napr. na druhý deň ďalej ale vždy od začiatku...to ma štve asi najviac na tom stroji ...ináč je ale fajn

PROBLÉM VYRIEŠENÝ - mám našťastie 4ks USB a ani ma nenapadlo, že nie každý v tom funguje - práve naopak - prístroj našiel len jeden z nich "Adata 32gb" - ten už vidím nez problémov :-)

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 22 příspěvků ]  Přejít na stránku 1 2 Další

Všechny časy jsou v UTC+01:00