e-shop Sapro BENDR SK

AB-FÓRUM - Satelitné fórum (Satelity, DVB-T, DVB-C)

Česko-Slovenské diskusní fórum nejen o satelitním příjmu televizních programů.
Právě je 11.Prosinec 2019 - 10:58

Všechny časy jsou v UTC+01:00

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 11 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: BLACK HOLE
PříspěvekOdeslal: 18.Červenec 2019 - 10:26 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Poděkoval: 6 krát
Zdravím. Prosím ešte o jednu radu...Nainštaloval som si Black Hole 2.1.11 a rád by som si ho ponechal, nakoľko sa mi subjektívne zdá rýchlejší a lepšie reagujúci na DO. Samozrejme idú v ňom len FTA programy. Poprosil by som návod ale aký ako pre úplneho blba, najlepšie krok za krokom ako spojazdniť všetky ostatné. Mám len matnú predstavu o tom, že je potrebný nejaký emulátor a nejaký oscam. Prípadne či je možné odzálohovať toto v "starom" FW a preniesť do black hole - túto možnosť som neobjavil nikde. Dakujem pekne.

Předmět příspěvku: Re: BLACK HOLE
PříspěvekOdeslal: 18.Červenec 2019 - 10:49 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

Místo/Bydliště: Košice
Poděkoval: 232 krát
Poděkováno: 312 krát
http://ab-forum.info/viewtopic.php?t=64807

PříspěvekOdeslal: 18.Červenec 2019 - 10:54 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

super - prečítal som to a som z toho ešte blbší ako predtým :-) fakt už jedine krok za krokom, bojím sa, že ak budem priveľmi experimentovať tak tomu dám na frak úplne :-)

PříspěvekOdeslal: 18.Červenec 2019 - 11:54 
Moderátor
Moderátor

Poděkoval: 26 krát
Poděkováno: 309 krát
pohledej v okoli nekoho kdo tomu alespon trochu rozumi a udela ti to, a treba ja bych se dival co dela a snazil bych se co to pochytit.

p.s. popsane je tu vse a dokonce nekolikrat, jak rikaval V.I.Lenin, ucit se ucit se ucit se.

PříspěvekOdeslal: 18.Červenec 2019 - 17:36 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

OK - tak napíšem ako som to (ne)urobil:
1. cez FTP v total commanderi som preniesol súbor OScam-120-r10085_PrismCube_bhp.tgz do zložky /tmp
2. cez menu black hole, Bh Addons, Install local Bhp package, som nainštaloval vyššie uvedené.
3. v menu som nastavil oscam ako default cam
4. Mal som pridať ešte oscam server do mnt/hdd0/program/tuxbox/config - ale ten už tam bol pridaný
pre istotu som reštartoval - výsledok 0,000 - žiadna zmena....niečo evidentne robím ZLE :-(

PříspěvekOdeslal: 18.Červenec 2019 - 21:47 
Pokročilý
Pokročilý

Poděkováno: 5 krát
Ak sis si urobil zálohu configu z predchádzajúcej verzie, nahraj všetky súbory do configu BH. Ak si to neurobil, v prílohe máš defalt config z 2.0.6 pre Skylink ICE ( neviem čo používaš ). Rozbaľ a súbory nahraj do adresára config. nezabudní reštartnuť. V tuxbox máš všetky ( výber ktorý chceš ).

Nemáte dostatečná oprávnění pro zobrazení souborů připojených k tomuto příspěvku.

PříspěvekOdeslal: 19.Červenec 2019 - 7:43 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Presne to chcem dnes skúsiť. Včera ma napadlo, že ved ak mám config ktorý je funkčný tak by sa to mohlo podariť. Alebo vyskúšam potom tie Tvoje priložené. V každom prípade Ti chcem osobitne poďakovať, že ak niekto pomôže tak si to väčšinou Ty :-) dík ešte raz.

Tak žiaľ, tento spôsob nefunguje :-( Niečo je zle nastavené ....je toto vôbec dobrý súbor pre BH 2.1.11 ? Alebo netreba ešte niečo doinštalovať ?

PříspěvekOdeslal: 19.Červenec 2019 - 9:44 
Pokročilý
Pokročilý

Poděkováno: 5 krát
Ahoj
Najprv musíš zistiť, čí Ti beží oscam - Tvoja IP:8888 ( neviem port len odhadujem ) viď obrázok. Ak sa dostaneš tam, môžeš pozrieť súbory a upravovať. Neviem kde BH ukláda configy ( tie súbory, ktoré som priložil ). BH som skúšal iba raz. Ak Ti to nepôjde, ak si nájdem večer čas, nainštalujem BH a popíšem, čo máš urobiť. Config potrebuješ to na Skylink kartu?

Nemáte dostatečná oprávnění pro zobrazení souborů připojených k tomuto příspěvku.

PříspěvekOdeslal: 19.Červenec 2019 - 10:00 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

cez port 8888 som sa tam nedostal a cez port 1313 mi dalo web UI. Ja neviem poriadne či na skylink kartu, ja tam žiadnu kartu nemám a na "starom"FW mi ide czlink aj sklink. Myslím, že to dosť aj nechápem :-)

PříspěvekOdeslal: 19.Červenec 2019 - 10:29 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

Místo/Bydliště: Košice
Poděkoval: 232 krát
Poděkováno: 312 krát
A ten pôvodný systém ti kto dodal? Ten ti bude vedieť najlepsie poradiť. Co si tam mal sa neda ani uhádnuť.

PříspěvekOdeslal: 19.Červenec 2019 - 10:45 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Příloha:
oscam.sever.txt
Příloha:
oscam.povodny funkcny.txt
A tak to som kúpil od nejakého pána z Bratislavy, ja som vôbec ani netušil, čo všetko tam pôjde, len tak zo srandy som pripojil parabolu a svete div sa, išlo všetko. Mám pôvodný systém komplet zálohovaný tak experimentovať môžem. To BH sa mi páči viac a myslel som, že by som sa popri tom aj niečo naučil....takže skúšam a skúšam a nejde a nejde :-)
Tu niekto riešil presne to isté a napokon to rozbehol.....tak myslím, že už nie som daleko ....http://ab-forum.info/viewtopic.php?t=64807

...ešte som tu kdesi vyštrachal toto: - nakonfigurujte pre oscam: / usr / local / tuxbox / config a / usr / local / etc
....tak v tom / usr / local / etc som vôbec nebol...tam niečo netreba urobiť náhodou ? dík

.....ešte prikladám súbory oscam.server kde v tom mojom na ktorom to funguje nie je skoro nič a druhý je stiahnutý odtiaľto no nefunkčný....Podotýkam, že ten prvý je funkčný len s pôvodným FW 2.0.6

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 11 příspěvků ] 

Všechny časy jsou v UTC+01:00