Posielanie dát von zo siete na pozadí

Všeobecná diskusia pre príjmače AB Cryptobox

Moderátor: Duce

hellboy3905
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 26.srpen 2016 - 14:54

Re: Posielanie dát von zo siete na pozadí

Příspěvek od hellboy3905 »

Nazdar lidi, vyšel novej patch firmware na 600HD, zkoušel jste ji někdo ? Jedná se mi hlavně o problém s posíláním dat ven, jestli to tenhle firmware řeší.
Uživatelský avatar
Pr0metheUs
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 197
Registrován: 27.prosinec 2008 - 18:34

Re: Posielanie dát von zo siete na pozadí

Příspěvek od Pr0metheUs »

tomiisp píše: inak ten novy FW V1.09.17160 (u mna pre 652HD) vypada ze zatial je ticho a nepripaja sa nikam, zatial :)
Ahoj, ako to vyzera? Fw sa uz neozyva do zahrobia???
barack
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 136
Registrován: 22.srpen 2014 - 18:10

Re: Posielanie dát von zo siete na pozadí

Příspěvek od barack »

No s tomim je to horšie.chodi sem pomenej ani mne sa zatial neozval.
Avšak podla posledých ohlasov je ticho.bolo by to však treba odtestovať.
palo8
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 21.říjen 2010 - 17:57

Re: Posielanie dát von zo siete na pozadí

Příspěvek od palo8 »

mam tiez cryptobox 600HD, mam ten najnovsi patchnuty soft, co to pre mna znamena, alebo ake su nasledky keby nahodou nieco posielal, ake su tam rizika? Dakujem :o
gusto1
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 626
Registrován: 07.září 2011 - 22:32

Re: Posielanie dát von zo siete na pozadí

Příspěvek od gusto1 »

riziko je tam take, ze robi z tvojho boxu resharing masinu, prip. ak mas tam aj kartu, tak ma vlastne vo svojej sprave tvoj kvazi ecm server. Ak ta to netrapi, tak na to kasli. Ak ta to trapi, tak si to pories na firewalle, alebo si kup normalny box.
Horsie na tom je, ze vacsina ludi si nema potrebu kupovat nove boxy, lebo im vsetko navonok funguje a na firewalle si to nevie osetrit.
Vysledok je potom ten, ze to prevadzkuju aj nadalej a cakaju na odpovede (tych, ktory to otesuju) a aj ked sa ecm streaming potvrdi, tak s tym nic neurobia
Uživatelský avatar
Pr0metheUs
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 197
Registrován: 27.prosinec 2008 - 18:34

Re: Posielanie dát von zo siete na pozadí

Příspěvek od Pr0metheUs »

Myslim ze nie vsetky verize Patchu sa takto spravaju, mozno by bolo dobre dat nejaky zoznam verzii Cryptoboxu a verzii, ktore su tymto postihnute a ktore su ciste. Ak to ma niekto otestovane, nech to sem hodi aby si mohli dotycni prehrat, prip. aktualizovat soft.
Uživatelský avatar
furko
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 677
Registrován: 21.březen 2006 - 18:57
Bydliště: Strážovské vrchy a okolie

Re: Posielanie dát von zo siete na pozadí

Příspěvek od furko »

To nezistí nikto leda by si to furt sledoval, dá sa to vypnúť a zapnúť na diaľku.
Uživatelský avatar
Pr0metheUs
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 197
Registrován: 27.prosinec 2008 - 18:34

Re: Posielanie dát von zo siete na pozadí

Příspěvek od Pr0metheUs »

Kazdopadne je za tento stav zodpovedny vyrobca prjimaca a mna by velmi zaujimalo ich vyjadrenie a hlavne naprava vzniknutej situacie.
Uživatelský avatar
furko
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 677
Registrován: 21.březen 2006 - 18:57
Bydliště: Strážovské vrchy a okolie

Re: Posielanie dát von zo siete na pozadí

Příspěvek od furko »

Výrobca je niekde v Číne môžete hľadať a spýtať sa ho. Ešte je tu správa softu a to viete kam treba smerovať otázku, nie?
Uživatelský avatar
Pr0metheUs
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 197
Registrován: 27.prosinec 2008 - 18:34

Re: Posielanie dát von zo siete na pozadí

Příspěvek od Pr0metheUs »

Ked si nevedia poriesit softver, ja by som im ten prijimac vratil na predajnu.
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: Posielanie dát von zo siete na pozadí

Příspěvek od Steiner »

No mal som pôvodný plán iný, ale keď už to tu teraz rozoberáte tak to napíšem rovno sem.
A je to dosť dôležitá vec čo sa rady 7xx a tohto fóra týka.
Tento problém s "robením si šaškov" :^o z užívateľov sa dá u rady 6xx vyriešiť nahraním staršieho FW.
U rady 7xx o takejto možnosti zatiaľ neviem.
Sú "tlaky z viacerých miest", aj názory viacerých užívateľov - takto to schválne napíšem, aby "takéto niečo" NEBOLO NA TOMTO FÓRE PODPOROVANÉ !
Preto aj názov celej témy pre radu 7xx je zatiaľ taký ako je.
Odporúčam tomu kto má tú možnosť a kontakty - dať toto do pozornosti na príslušné miesta.
Bola by vítaná náprava skôr než sa začnú chrliť vyššie rady, 750 atď.
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
xjordyx
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 13.prosinec 2015 - 21:45

Re: Posielanie dát von zo siete na pozadí

Příspěvek od xjordyx »

inak fungoval som na patch v. 17160 a cez vikend doslo k zmeneniu hesla inou osobou na mojom mailovom ucte. vyuzival som postoveho klienta v AB Cryptoboxe. po mojom zisteni doslo k prihlaseniu v priebehu 30 min z dvoch roznych miest na moj ucet
a to:
205.217.235.17 St John's, Antigua and Barbuda
37.114.189.94 Baku, Azerbaijan

a niekto mi zmenil heslo takze som sa na mail nevedel dostat.
pripisujem to nastavenemu postovemu klientovi v ABCryptoboxe s danym patchom. takze neodporucam lebo fakt to asi posiela von info.
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: Posielanie dát von zo siete na pozadí

Příspěvek od Steiner »

Asika pôjde do "tuhého" v tomto.
Aby som upresnil, viem si tu na fóre predstaviť tému o boxoch AB-XXX , ktorá nebude obsahovať nič iné len odradzovanie všetkých od tohto "zázraku", jemne napísané. Kto chce kam, pomôžme mu tam.
Zdvihnutý prst sa stále dvíha vyššie. :D
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
hudynko
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 17.duben 2007 - 14:02
satelitni prijimac: AB SHITBOX 650 HD<br>VU+ UNO4K

Re: Posielanie dát von zo siete na pozadí

Příspěvek od hudynko »

no zatial som dal 650HD_V1.09.15588_03-02-2016_A_patch a vyzera ze je ozaj klud na starsom soft a zaklad funguje ok .... :) tak neviem skusme teda ozaj aspon zatial tak ze potestovat soft a ked nie tak napisat nech to ludia nekupuju :(

Najhorise je ze vela ludi si to nevie nastavit na routery resp maju obycajne tplinky....a niekto tu pisal ze si to meni aj MAC ci co ....tak to je uz ozaj ze zle :( ak robi aj toto
AB SHITBOX 650 HD....NIKDY VIAC :-D
VU+ Uno4k
funny102
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 05.leden 2009 - 12:22

Re: Posielanie dát von zo siete na pozadí

Příspěvek od funny102 »

hudynko píše:no zatial som dal 650HD_V1.09.15588_03-02-2016_A_patch a vyzera ze je ozaj klud na starsom soft a zaklad funguje ok .... :) tak neviem skusme teda ozaj aspon zatial tak ze potestovat soft a ked nie tak napisat nech to ludia nekupuju :(

Najhorise je ze vela ludi si to nevie nastavit na routery resp maju obycajne tplinky....a niekto tu pisal ze si to meni aj MAC ci co ....tak to je uz ozaj ze zle :( ak robi aj toto
Mám tiež tento patch na servery kde je karta a posiela to vonku data. Dal som to blokovat vo firewalle ale niekedy sa objaví ina ip. Čo sa týka menania mac adresy, tak tu meni automaticky pri prehraté iného Patchu.
gusto1
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 626
Registrován: 07.září 2011 - 22:32

Re: Posielanie dát von zo siete na pozadí

Příspěvek od gusto1 »

Strasne blbo je to vymyslene, ze pri prehrati FW tam drbne inu MAC, toto robia aj arivy. To je bordel v sieti potom
hudynko
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 17.duben 2007 - 14:02
satelitni prijimac: AB SHITBOX 650 HD<br>VU+ UNO4K

Re: Posielanie dát von zo siete na pozadí

Příspěvek od hudynko »

funny102 píše:
Mám tiež tento patch na servery kde je karta a posiela to vonku data. Dal som to blokovat vo firewalle ale niekedy sa objaví ina ip. Čo sa týka menania mac adresy, tak tu meni automaticky pri prehraté iného Patchu.

Tak ak to robi aj tato starina tak tie sroty su na zahodenie a napisat toto na vsetky fora a miesta je to proste robenie z ludi kriminalnikov.
Pretoze ked niekto pride na ich ip, tak podla toho nemeckeho precedensu sa vlastne dopustaju tresneho cinu, pretoze robia nelegalny server (teda sakra aj ja s mojou kartou---asi vydrapim net z toho).

Este ale je tu jedan vec....robi toto aj software bez path? Pretoze vlastne ten ma na starosti AB.
AB SHITBOX 650 HD....NIKDY VIAC :-D
VU+ Uno4k
smurfvillage
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 04.prosinec 2016 - 19:51

Re: Posielanie dát von zo siete na pozadí

Příspěvek od smurfvillage »

Testoval to uz niekto ci odosiela data aj pri originalnom FW bez patch?
Ako je na tom rada 7XX?
:thankyou:
amadeus
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 168
Registrován: 11.duben 2015 - 6:12
satelitni prijimac: VU+ Uno 4K SE

Re: Posielanie dát von zo siete na pozadí

Příspěvek od amadeus »

Zdravím,toto zjištění na které jsem zde narazil díky odkazu kolegy je špatné.Nové fw pro 600 a 650 s 1/2017 je již čisté a nikde nic neposílá?Díky.
VU+ Uno 4K SE, AB IPBox Prismcube twin tuner
fiesta
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 59
Registrován: 16.červenec 2015 - 19:23

Re: Posielanie dát von zo siete na pozadí

Příspěvek od fiesta »

Vie mi to ešte niekto potvdiť!(najnovší soft 650hd) :thankyou:
Odpovědět

Zpět na „Diskusia - AB Cryptobox“