ab cryptobox 650 nechce čítať kartu

Diskusia a download pre ABCryptobox 600HD , 600HD mini, 650 HD, 650 HDC ,652 HD Combo
Odpovědět
golkomen
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 07.prosinec 2016 - 22:12

ab cryptobox 650 nechce čítať kartu

Příspěvek od golkomen »

nahral som do 650-tky najnovší 650HD_V1.14.20433_09, predtým tam bol iba soft od výroby, nastavil cccam na skylink, funguje všetko v poriadku, ale odpojil som net, a chcel aby išlo dekodovanie z karty, vložil som kartu skylink ice a vypísalo, reset kary zlyhal vôbec kartu nenačíta, predtým nebol žiadny problém, dal som kartu do druhého príjimača Zirkon Jazz a tam ju načítalo okamžite bez akýchkoľvek problémov, neviem čo s tým, chcem aby v prípade nejakých výpadkov internetu čítalo z karty, mam aj amiko impulse a tam ked nejde cccam číta automaticky z karty
lubomir63
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 128
Registrován: 28.květen 2009 - 15:36
satelitni prijimac: AB crypto 800 +750 +650HD
Bydliště: Z.M.

Re: ab cryptobox 650 nechce čítať kartu

Příspěvek od lubomir63 »

problem nie je softverový ale mechanický. V niektorych prijimacoch je velky problem tak spravne zasunut kartu aby bola prijimacom nacitaná. Chce to len trpezlivost a opakovane skusat po milimetroch kartu zasuvat. Mne to tiez jeden robí. Tak ked nemusim tak s kartou v ňom nemanipulujem
Abcryptoboxy
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: ab cryptobox 650 nechce čítať kartu

Příspěvek od efendy55 »

niečo podobné som riešil tiež na jednom ABC .... ale tam odišla čítačka ,vraj napájanie a pomohol len servis v abcome ... box bol v záruke . vraj sa to občas na nich stáva ...tolko vyjadrenie servisu. :good:
Všetko 4K
Uživatelský avatar
MarekMM
Odborník
Odborník
Příspěvky: 483
Registrován: 18.září 2010 - 16:41
Bydliště: Slovensko

Re: ab cryptobox 650 nechce čítať kartu

Příspěvek od MarekMM »

golkomen píše:nahral som do 650-tky najnovší 650HD_V1.14.20433_09, predtým tam bol iba soft od výroby, nastavil cccam na skylink, funguje všetko v poriadku, ale odpojil som net, a chcel aby išlo dekodovanie z karty, vložil som kartu skylink ice a vypísalo, reset kary zlyhal vôbec kartu nenačíta, predtým nebol žiadny problém, dal som kartu do druhého príjimača Zirkon Jazz a tam ju načítalo okamžite bez akýchkoľvek problémov, neviem čo s tým, chcem aby v prípade nejakých výpadkov internetu čítalo z karty, mam aj amiko impulse a tam ked nejde cccam číta automaticky z karty
Ak ten tvoj prijímač ako píšeš istú dobu fungoval bez karty...
ešte pred odoslaním do servisu by som skúsil očistiť tie kontaktné pliešky v čítačke kariet tvojho satelitného prijímača.
Pozor ale nežne lebo po nešetrnom čistení už nepomôže nič iné než výmena...
Prvý satelitný prijímač OTF SR95 8)
Z novšieho, v každom rožku je toho trošku. Parabola ofsetka 120 s motorom, Maximum E85 Multifocus
Antik karta a Antik MINI 3 box, karta a tiež CAM PlusTelka, Skylink ICE_irdeto-irdetoM7_Viaccess, Hello HD
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: ab cryptobox 650 nechce čítať kartu

Příspěvek od jopo33 »

Skusil by som podlepiť paskou miesto kde je čip či by ju nenačitalo.Mne sa tak podarilo sfunkčniť jeden uplne novy gosat 7010 ktory nechcel čitať kartu.
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
golkomen
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 07.prosinec 2016 - 22:12

Re: ab cryptobox 650 nechce čítať kartu

Příspěvek od golkomen »

karta tam nebola 20 minút iba som nahral soft vyskúšal cccam ten šlape ok a odpojil net a išiel vyskúšať kodovanie z karty, po zasunutí píše reset karty zlyhal, zasuval som všelijako, po kúskoch, milimetroch, podlepil som kartu jemne, hrubšie nič, v iných príjimačoch ide okamžite, zabudol som napísať, že som vyskúšal viac kariet a každú nenačíta, a 20 minút predtým a nahratím softu fungovali karty v poriadku, asi odišla nejak čítačka
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: ab cryptobox 650 nechce čítať kartu

Příspěvek od dlhe_pole »

golkomen píše:karta tam nebola 20 minút iba som nahral soft vyskúšal cccam ten šlape ok a odpojil net a išiel vyskúšať kodovanie z karty, po zasunutí píše reset karty zlyhal, zasuval som všelijako, po kúskoch, milimetroch, podlepil som kartu jemne, hrubšie nič, v iných príjimačoch ide okamžite, zabudol som napísať, že som vyskúšal viac kariet a každú nenačíta, a 20 minút predtým a nahratím softu fungovali karty v poriadku, asi odišla nejak čítačka
no ked sa konecne dobavkas so zasuvanim tak ak to nemas v zaruke uz mozes to poslat na opravu.
je to bezna chyba boxov ked sa karta vytahuje a zasuva pocas behu .. (de su tie casy ked sa pouzivali v citackach TDA-cka s rozpinacim kontaktom napajania, dneska uz sa setri na vsetkom)
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: ab cryptobox 650 nechce čítať kartu

Příspěvek od efendy55 »

cena bola 25-euro výmena čítačky .... :D
Všetko 4K
Odpovědět

Zpět na „AB Cryptobox 600HD , 600HD mini, 650 HD, 650 HDC, 652 HD Combo“