e-shop Sapro BENDR SK

AB-FÓRUM - Satelitné fórum (Satelity, DVB-T, DVB-C)

Česko-Slovenské diskusní fórum nejen o satelitním příjmu televizních programů.
Právě je 23.Leden 2020 - 18:13

Všechny časy jsou v UTC+01:00

Pravidla fóra

Upozornenie predajcom sat. techniky !
Toto fórum je založené pre užívateľov sat.techniky ! Akákoľvek, aj skrytá reklama ,smerujúca na stránky komerčných spoločností, bude po zásluhe odmenená .

A: V príspevkoch nieje možné žiadať o refresh kariet operátorov Skylink a CSlink.
1. Název příspěvku musí odpovídat obsahu otázky - (nepojmenovávat téma jako pomoc, žádost o radu apod.) To, že chce uživatel založením příspěvku požádat o pomoc, je všem jasné ...
Také pojmenování podle názvu přijímače moc nevypovídá o samotném dotazu.
2. Než položíte dotaz, zkuste využít funkci HLEDAT - hodně příspěvků je zde stále dokola a tak není potřeba vytvářet novou diskusi.
3. Pokud je pro konkrétní přijímač vytvořena na ABF samostatná kategorie, své dotazy pište přímo tam
4. Pre vkladanie logov a podobných súborov treba využiť možnosť vloženia ako prílohy a nie ich vkladať do príspevkov ako XX riadkové texty.
5. Nedodržování těchto základních pravidel může vést k tomu, že bude váš dotaz bez upozornění smazán!
6. Maximalna veľkosť prílohy - 1MB .

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 31 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sloučení DVB-S a DVB-T
PříspěvekOdeslal: 06.Duben 2014 - 21:53 
Znalec fóra
Znalec fóra

Poděkoval: 2 krát
Poděkováno: 1 krát
Chýba Ti sebareflexia a tak s eTebou nebude asi nikdy rozumná reč :-)

.. a to kto sa tu strapňuje nech posúdia iní

PS: Nie som exmód - ja som exadmin :-)

PříspěvekOdeslal: 06.Duben 2014 - 22:09 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

Místo/Bydliště: okr. Nitra
Poděkoval: 19 krát
Poděkováno: 111 krát
O tej sebareflexii nemá význam sa s tebou ani hlbšie baviť, pretože ty ju nemáš evidentne žiadnu prípadne iba minimálnu! :D :D :D
Čo sa týka toho posúdenia, viem že mám pravdu ja a viem, že viac nickov somnou aj v tomto smere súhlasí! Viem to aj vďaka odozvám, ktoré dostávam cez SZ! :)
P.S. Je mi jedno, či si na tom fóre bol mód, alebo admin, ale mám takého tušáka, že prečo už niesi!!! :) Pretože tvoje príspevky to jasne dokazujú! :)
:poklona:

Golden Media UNI-BOX 9080 combo
AB Cryptobox 652HD+ext.320GB
AMIKO Mini Combo Extra
28,2°+23,5°+19,2°+13°+10/9°+4,8°E+1°W
Paraboly: 85E+120 + motor DG380S
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB

PříspěvekOdeslal: 06.Duben 2014 - 22:17 
Znalec fóra
Znalec fóra

Tak cez SZ ? :-)

Zrejme Ťa pre istotu nepodporia rovno tu preto aby sa nestrápnili verejne :-) , alebo si zase len vymýšľaš také malé klamstvá ?

Fakt ma mrzí Tvoja nevzdelanosť a zarputilosť proti vzdelávaniu sa čo je paradoxné, pretože tu "akože" radíš všetkým ktorí nevedia nič. Tí ostatní sa samozrejme musia smiať alebo sa za Teba hanbiť ak Ťa poznajú.
Smutné ...

PříspěvekOdeslal: 06.Duben 2014 - 22:33 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

dempsey napsal:
Tak cez SZ ? :-)

Zrejme Ťa pre istotu nepodporia rovno tu preto aby sa nestrápnili verejne :-) , alebo si zase len vymýšľaš také malé klamstvá ?

Fakt ma mrzí Tvoja nevzdelanosť a zarputilosť proti vzdelávaniu sa čo je paradoxné, pretože tu "akože" radíš všetkým ktorí nevedia nič. Tí ostatní sa samozrejme musia smiať alebo sa za Teba hanbiť ak Ťa poznajú.
Smutné ...

To že sa mi ozývajú ostatní cez SZ a nie verejne - je ich osobné rozhodnutie, keď si chcú zachovať anonymitu, já im v tom nebránim, já to rešpektujem! :)
V tejto dnešnej problematike a hádavej diskusii si evidentne "nevzdelanec" jedine ty sám, pretože aj sedliacky rozum pochopí výhody a nevýhody quad a quatro LNB v kombinácii z multiswitchom! To že ty si zákazníkovi evidentne vždy montoval quad LNB aj vďaka tvojej pohodlnosti a nevedomosti je len a len tvoj problém!
Ja sa nemám začo hanbiť, jediným nickom, ktorý sa tu strápňuje kvôli svojmu neprispôsobivému egu si ty!

AMIKO Mini Combo Extra
MegasatQuad LNB 0,1dB

PříspěvekOdeslal: 06.Duben 2014 - 22:43 
Znalec fóra
Znalec fóra

Môžme to rozobrať aj podrobnejšie ak chceš a ver mi že sa nechám rád poučiť. Škoda že zrovna Ty a v tejto problematike zrejme nemôžeš učiť nikoho.
Ja som ale otvorený a tak buď tak dobrý a napíš niečo o nevýhodách použitia Quadu v multiswitchoch.
Ak nič relevantné nenapíšeš tak radšej už nepíš nič

PříspěvekOdeslal: 06.Duben 2014 - 23:02 
Moderátor
Moderátor

Poděkoval: 38 krát
Poděkováno: 143 krát
mmiriboy, čím väčšiu výdrž budeš mať, tým väčšieho bl.ca možno zo seba urobíš. :)
dempsey má pravdu.

PříspěvekOdeslal: 07.Duben 2014 - 6:14 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

V čom má pravdu?!
"Steiner", prosím ťa, nestrápňuj sa tu aj ty!!!
"dempsey"!
Quatro LNB má v sebe zabudovanú filtráciu pre rozdelenie pásma do dvoch častí a dve polarizácie na jednotlivé výstupy. A multiswitch má taktiež vstupy rozdelené na štyri časti podľa pásma a polarizácie! Čo s toho vyplýva? Nuž to, že signál už zo samotného LNB je dobre odfiltrovaný! Má potlačené nepotrebné frekvencie a na jednotlivých výstupoch je iba taká časť z tohto celého frekvenčného spektra, ktorá tam podľa normy má byť! Kdežto z quad LNB ide celé spektrum frekvencií na všetky vstupy multiswitchu! Tým pádom môže dôjsť k zarušeniu!
Samozrejme, že aj samotný multiswitch obsahuje v sebe na vstupoch filter pre rozdelenie frekvenčného pásma na štyri časti! Čiže pri použití quatro LNB je filtrácia dvojitá, signál je tým pádom čistejší, nezarušený a po ďalšom jeho spracovaní multiswitchom na jeho výstupe o to kvalitnejší!
Čo si myslím, že v dnešnej dobe, keď po celom Slovensku sa objavujú vysielače káblových tv pracujúce v pásme 12GHz aj dosť potrebné a to preto, aby sa nežiaduce rušenie aj z takýchto zdrojov obmedzilo na minimum!
Samozrejme že v éteri sú aj ďalšie zdroje rušenia!

A teraz čakám milý "dempsey" rozumnú odpoveď na toto moje vyššie uvedené tvrdenie! Čo konkrétne máš proti?!
A už sa tu nestrápňuj, ale radšej začni hovoriť konečne k veci!

AMIKO Mini Combo Extra
MegasatQuad LNB 0,1dB

PříspěvekOdeslal: 07.Duben 2014 - 8:23 
Pokročilý
Pokročilý

Poděkováno: 3 krát
prerastlo to tu na suboj chytrolinov, namiesto odpovedi

multiswich moze aj quattro aj quad, (ma na vystupoch 13V,18V,13V+22kHz,18V+22kHz)
multiswiche ktore to nemaju, iba quattro
hore uvedeny zlucovac iba quad, pripadne monoblok quad
zosilnovac na DVB-T bysom nedaval, radsej vykonejsiu antenu, ci sustavu
kde nieje dostatocny signal ziadny zosilnovac nepomoze.................
samozrejme je mozne kompenzovat utlumy v zlucovaci a zasuvkach
zosilnovac 10dB bude dostatocny

emocie do chladnicky a pekny den !

PříspěvekOdeslal: 07.Duben 2014 - 12:06 
Znalec fóra
Znalec fóra

Ak to pomoze na upokojenie, tak obidvaja mate svoju pravdu.
Dempsey ma pravdu v tom, ze dnes sa bezproblemov daju pouzit konvertory quad k multiprepinacom a ak sa pouzije kvalitna znacka nemoze byt problem vo funkcnosti.
Ma to totis jednu obrovsku vyhodu v tom, ze ked uzivatel este nevie kolko bude potrebovat pripojnych miest, tak na uvod si da konvertor quad a v buducnosti moze bez akehokolvek zasahu na parabole pocet miest rozsirit zakupenim multiswitchu.
Mmiriboy ma zase pravdu v tom, ze signal na vstupe multiswitchu je pri pouziti konvertoru quatro cistejsi, lebo filtracia danej polarizacie a pasma je realizovana aj v konvertore. Ono si staci zobrat meraci pristroj a pozriet sa na to.

Rozhodnutie ci pouzit quad alebo quatro konvertor je na hlave montaznika, resp. samotneho uzivatela.

PříspěvekOdeslal: 07.Duben 2014 - 13:12 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

Vieš "namorr", ja som tu v tomto vlákne nikdy netvrdil, že quad LNB sa nedá použiť z multiswitchom! Iba som si stále obhajoval svoju pravdu o "čistote" výstupneho signálu pri použití quatro LNB!
A on si stále dokola melie to svoje, jak pokazená gramoplatňa! Nuž čo s ním?!
A ja si zas na hlavu srať nedám! :)

AMIKO Mini Combo Extra
MegasatQuad LNB 0,1dB

Naposledy upravil(a) mmiriboy dne 07.Duben 2014 - 16:48, celkem upraveno 1 x.

PříspěvekOdeslal: 07.Duben 2014 - 13:44 
Znalec fóra
Znalec fóra

Tak teda takto :-)

Quatro sa musí použiť len v zastaralých multiswitchoch ktoré nemajú možnosť automatického zapnutia 22kHz tone na vysokých pásmach - prípadne manuálneho s pomocou DIP prepínača
Všetky poriadne multiswitche už túto operáciu robia automaticky a na meráku rozdiel medzi použitím Quatra alebo Quadu nezistíš. Tým pádom argument miriboy-a nestojí za nič. Skôr poukazuje na to ža sa len šprajcol na zaužívanej fáme krčmového typu že proste s multiswitchom sa musí použiť Quatro čo už dávno neni pravda.

Táto téma je dôležitá hlavne pre neho, pretože od dnes si už určite zapamätá že môže v pohode použiť Quad a to hlavne preto , lebo práve jedina takáto skúsenosť / forma hádky / sa mu vryje do tej nerozumnej starej hlavy :-)

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 31 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2

Všechny časy jsou v UTC+01:00