Parabola Toroidal T-90 Maximum Wave Frontier

Jediné omezení: pouze vše kolem satelitní techniky, příjmu apod.
Pokud se chcete bavit o něčem jiném, tak to patří jinam!

Moderátoři: EnoSat, Steiner, cityglam1

Pravidla fóra
Upozornenie predajcom sat. techniky !
Toto fórum je založené pre užívateľov sat.techniky ! Akákoľvek, aj skrytá reklama ,smerujúca na stránky komerčných spoločností, bude po zásluhe odmenená .

A: V príspevkoch nieje možné žiadať o refresh kariet operátorov Skylink a CSlink.
1. Název příspěvku musí odpovídat obsahu otázky - (nepojmenovávat téma jako pomoc, žádost o radu apod.) To, že chce uživatel založením příspěvku požádat o pomoc, je všem jasné ...
Také pojmenování podle názvu přijímače moc nevypovídá o samotném dotazu.
2. Než položíte dotaz, zkuste využít funkci HLEDAT - hodně příspěvků je zde stále dokola a tak není potřeba vytvářet novou diskusi.
3. Pokud je pro konkrétní přijímač vytvořena na ABF samostatná kategorie, své dotazy pište přímo tam
4. Pre vkladanie logov a podobných súborov treba využiť možnosť vloženia ako prílohy a nie ich vkladať do príspevkov ako XX riadkové texty.
5. Nedodržování těchto základních pravidel může vést k tomu, že bude váš dotaz bez upozornění smazán!
6. Maximalna veľkosť prílohy - 1MB .
Odpovědět
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: Parabola Toroidal T-90 Maximum Wave Frontier

Příspěvek od hlustvisihak »

jojo83 píše:Praveze nie su umiestnene lebo som nevedel nastavit signal .to je mi jasne ze 39 je dalej od 23.nie tak blizko ako na fotke.....nechapem preco na pravej strane nemam signal :cry:

a máš výhled na východ ???

z těch foto to není jasno

:unknown:
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2740
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: Parabola Toroidal T-90 Maximum Wave Frontier

Příspěvek od EnoSat »

jojo83 píše:Ahojte.vie mi niekto poradit ako nastavit na t90 39e a 42e turksat?postupoval som podla kalkulacky.satlex.de skew mam 91. 0 bod mam 16e.rozsah 4w 0.8w 4.8e 7e 9e 13e 16e 19.2e 23e vsetko funguje ok len 39e a 42e meviem chytit.pouzivam satfinder.kde moze byt problem?diky za pomoc.
tiez mam 4W az 39E , ale 42E uz mam mimo listy
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
ager
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 11.listopad 2009 - 16:48

Re: Parabola Toroidal T-90 Maximum Wave Frontier

Příspěvek od ager »

Ahojte. Kupil som si T-90 a chcem mat signal od 28.5e-8W. stred dam asi 13e alebo 16e.Co by ste dali vy?
Viacery tu pisete ze mate aj 9e+7e+4.8e. Ako ste to vyriesili ked minimum medzi druzicami musi byt 3 stupne prosim Vas? Keby som aj pouzil slim LNB aj tak ten drziak LNB ta nepusti viacej...tak co ste dali drziak na LNB dodatocny medzi 9e a 4.8e? Vdaka moc za kazdu radu ozaj!
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: Parabola Toroidal T-90 Maximum Wave Frontier

Příspěvek od decik »

Imaginární střed by byl 10E, takže spíše 13E než 16E.

Tady je kalkulačka:

https://satlex.net/sk/wavefrontier_calc ... ry_code=cz
ager
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 11.listopad 2009 - 16:48

Re: Parabola Toroidal T-90 Maximum Wave Frontier

Příspěvek od ager »

Vdaka decik.Tu kalkulacku pouzivam aj ja.
1. Kalkulacka pise imaginarny stred v tomto pripade 10.25e ale aj tak treba sa rozhodnut a na ten stred dat najblizisu druzicu kvoli lepsiemu nastavovaniu paraboly a tym padom su udaje kalkulacky vsetky zle nie?ci nedavate na ten stred ziadny LNB a nastavujete presne ako pise kalkulacka?
2. Kalkulacka v tomto pripade 28.5e-8w pise 84.19stupna uhol na naklonenia paraboly. Ak by som to takto nastavil, a potom by som chcel pridat este 36e je to mozne? kedze kalkulacka pise pri 36e-8w uhol naklonenia paraboly 86.85stupna. To znamena ze by som musel parabolo naklonit inak a vsetky LNB odznova ponastavovat?

Vdaka moc za kazdu radu
vensan
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 02.duben 2006 - 19:15

Re: Parabola Toroidal T-90 Maximum Wave Frontier

Příspěvek od vensan »

ager píše:Vdaka decik.Tu kalkulacku pouzivam aj ja.
1. Kalkulacka pise imaginarny stred v tomto pripade 10.25e ale aj tak treba sa rozhodnut a na ten stred dat najblizisu druzicu kvoli lepsiemu nastavovaniu paraboly a tym padom su udaje kalkulacky vsetky zle nie?ci nedavate na ten stred ziadny LNB a nastavujete presne ako pise kalkulacka?
2. Kalkulacka v tomto pripade 28.5e-8w pise 84.19stupna uhol na naklonenia paraboly. Ak by som to takto nastavil, a potom by som chcel pridat este 36e je to mozne? kedze kalkulacka pise pri 36e-8w uhol naklonenia paraboly 86.85stupna. To znamena ze by som musel parabolo naklonit inak a vsetky LNB odznova ponastavovat?

Vdaka moc za kazdu radu
Pri optimalnom strede mas najnizsiu stratu na krajnych poziciach no to neznamena ze nemozes i s povodnym stredom ist viac do stran no 28E a 36E nie su najstastnejsie pozicie pre toroid tam to chce povacsine samostatnu parabolu.
Jezis kristus z hrobu vstal na vianoce mi Qviarta dal
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: Parabola Toroidal T-90 Maximum Wave Frontier

Příspěvek od decik »

ager píše:Vdaka decik.Tu kalkulacku pouzivam aj ja.
1. Kalkulacka pise imaginarny stred v tomto pripade 10.25e ale aj tak treba sa rozhodnut a na ten stred dat najblizisu druzicu kvoli lepsiemu nastavovaniu paraboly a tym padom su udaje kalkulacky vsetky zle nie?ci nedavate na ten stred ziadny LNB a nastavujete presne ako pise kalkulacka?
2. Kalkulacka v tomto pripade 28.5e-8w pise 84.19stupna uhol na naklonenia paraboly. Ak by som to takto nastavil, a potom by som chcel pridat este 36e je to mozne? kedze kalkulacka pise pri 36e-8w uhol naklonenia paraboly 86.85stupna. To znamena ze by som musel parabolo naklonit inak a vsetky LNB odznova ponastavovat?

Vdaka moc za kazdu radu
Otázka ještě je, co chceš chytat na 8W?
https://www.parabola.cz/prehledy/televize-digital/08w/
ERT World Europe vysílá i na 39E.
Před montáží je třeba určit rozsah příjmu (obě krajní polohy)
a z těchto údajů určit střed.
Například v případě příjmu i z pozice 39E bych volil střed na 19E,
pro krajní pozici 36E pak střed na 16E.
Nejprve perfektně nastavit střed s oběma krajními pozicemi
a pak je možné postupně přidávat další konvertory už bez nastavování paraboly.
(pouze posunem přidávaných konvertorů na lyžině a doladění jejich skew).
ager
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 11.listopad 2009 - 16:48

Re: Parabola Toroidal T-90 Maximum Wave Frontier

Příspěvek od ager »

No tak som si popozeral jednotlive druzice a a nakoniec som zrusil 8W ako si pisal...
Potrebujem aby tam bolo 1W-28.5E co je okolo 29 stupnou rozsah a kedze parabolo T-90 vie 40+ stupnov tak by som mohol este nieco pridat. Povedzme ze by som siel teda do 1W-39E co je 40 stupnov. aky teda stred dat prosim Vas?
ager
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 11.listopad 2009 - 16:48

Re: Parabola Toroidal T-90 Maximum Wave Frontier

Příspěvek od ager »

vensan píše:
ager píše:Vdaka decik.Tu kalkulacku pouzivam aj ja.
1. Kalkulacka pise imaginarny stred v tomto pripade 10.25e ale aj tak treba sa rozhodnut a na ten stred dat najblizisu druzicu kvoli lepsiemu nastavovaniu paraboly a tym padom su udaje kalkulacky vsetky zle nie?ci nedavate na ten stred ziadny LNB a nastavujete presne ako pise kalkulacka?
2. Kalkulacka v tomto pripade 28.5e-8w pise 84.19stupna uhol na naklonenia paraboly. Ak by som to takto nastavil, a potom by som chcel pridat este 36e je to mozne? kedze kalkulacka pise pri 36e-8w uhol naklonenia paraboly 86.85stupna. To znamena ze by som musel parabolo naklonit inak a vsetky LNB odznova ponastavovat?

Vdaka moc za kazdu radu
Pri optimalnom strede mas najnizsiu stratu na krajnych poziciach no to neznamena ze nemozes i s povodnym stredom ist viac do stran no 28E a 36E nie su najstastnejsie pozicie pre toroid tam to chce povacsine samostatnu parabolu.
Ano viem 28E aj 36E su pre ine paraboly ale povedzme ze bude to od 1W-39E. Nechapem ale ako je mozne ze mozem ist aj s povodnym stredom viac do stran ako pises ked uhol naklonenia sa meni? ci myslis ze ked pojdem do stran tak zmenim uhol naklonenia a nastavim vsetky LNB este raz alebo uz uhol nakloneia nebudem menit? vdaka
vensan
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 02.duben 2006 - 19:15

Re: Parabola Toroidal T-90 Maximum Wave Frontier

Příspěvek od vensan »

ager píše:
vensan píše:
ager píše:Vdaka decik.Tu kalkulacku pouzivam aj ja.
1. Kalkulacka pise imaginarny stred v tomto pripade 10.25e ale aj tak treba sa rozhodnut a na ten stred dat najblizisu druzicu kvoli lepsiemu nastavovaniu paraboly a tym padom su udaje kalkulacky vsetky zle nie?ci nedavate na ten stred ziadny LNB a nastavujete presne ako pise kalkulacka?
2. Kalkulacka v tomto pripade 28.5e-8w pise 84.19stupna uhol na naklonenia paraboly. Ak by som to takto nastavil, a potom by som chcel pridat este 36e je to mozne? kedze kalkulacka pise pri 36e-8w uhol naklonenia paraboly 86.85stupna. To znamena ze by som musel parabolo naklonit inak a vsetky LNB odznova ponastavovat?

Vdaka moc za kazdu radu
Pri optimalnom strede mas najnizsiu stratu na krajnych poziciach no to neznamena ze nemozes i s povodnym stredom ist viac do stran no 28E a 36E nie su najstastnejsie pozicie pre toroid tam to chce povacsine samostatnu parabolu.
Ano viem 28E aj 36E su pre ine paraboly ale povedzme ze bude to od 1W-39E. Nechapem ale ako je mozne ze mozem ist aj s povodnym stredom viac do stran ako pises ked uhol naklonenia sa meni? ci myslis ze ked pojdem do stran tak zmenim uhol naklonenia a nastavim vsetky LNB este raz alebo uz uhol nakloneia nebudem menit? vdaka
Uhol naklonenania nastavis na stred ktory si zvolis v tvojom pripade ako pises je optimalny 19E.
Straty na stranach vznikaju cim je prijimana druzica dalej od stredu co je na tom nepochopitelne no pre tvoje pozicie ak to dobre nastavis to bude v pohode.
Ak sa v buducnosti rozhodnes nieco dolozit do strany a budes mat miesto na lizine tak stred z hladiska drahy druzic na orbite bude v poriadku neviem ako inak ti to este vysvetlit.
Jezis kristus z hrobu vstal na vianoce mi Qviarta dal
ager
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 11.listopad 2009 - 16:48

Re: Parabola Toroidal T-90 Maximum Wave Frontier

Příspěvek od ager »

Dakujem za rady uz to mam hotove. Nakoniec som dal 1W-42E a stred nemam ziadny dal som presne ako davala kalkulacka.Zatial vsetko slape!vdaka
Uživatelský avatar
DeerDance
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 03.leden 2010 - 15:53
satelitni prijimac: Optibox CX PVR 1.18.58

Re: Parabola Toroidal T-90 Maximum Wave Frontier

Příspěvek od DeerDance »

Cafte ludia, rozmyslam o toroide T-55

ku skylinku 23.5"E by sa pridal aj digitv 0.8"W
Mam radsej ist do vacsej T-90?
Vyhlad na juh je 100% cisty a nevadi ak vypadne pri velmy silnych burkach
Nic ine iba tieto dva satelity sa neplanjuju

Treba este nejake ine prislusenstvo okrem 2x tenkych LNB a 1x diseq?

:thankyou:
Cryptobox 650HD| v1.09.15588
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Parabola Toroidal T-90 Maximum Wave Frontier

Příspěvek od VTronik »

Je jenom na tobě jakou rezervu příjmu chceš při provozu mít. Já bych volil T-90. Co se týká použitých LNB není ve tvém případě důvod použít úzké, pro tebou uvedenou rozteč klidně dej normální.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
Warder
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 572
Registrován: 05.duben 2007 - 9:32

Re: Parabola Toroidal T-90 Maximum Wave Frontier

Příspěvek od Warder »

Nahod si tam 90ku, nikdy nevies co cas prinesie. A v inzercii ponukaju teraz jednu za 50€ :wink:
------------------
Nosce te ipsum.
Uživatelský avatar
virgille
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 255
Registrován: 15.leden 2013 - 16:38

Re: Parabola Toroidal T-90 Maximum Wave Frontier

Příspěvek od virgille »

prešiel som na parabolu Toroid-90 aby som poskúšal ako je to s príjmom na 16e, keďže všade čítam, že príjem je problematický, najmä na Trojke... stred paraboly mám na 16e a predpokladám, že nastavenie mám urobené v celku dobre, lebo na krajných pozíciách 9e a 28e mám príjem lepší ako na predchádzajúcej obyčajnej 90ke... na 16e všetky potrebné stanice bežia (neviem ako pri lejaku, ešte nebol) čo ma ale zarazilo je spomínaná Trojka, kde mám hodnoty naozaj prudko nízke...

prikladám screeny (aplikácia SignaMeter), zaujmali by ma vaše skúsenosti, "tuním" to už 4 dni ale viac na tej Trojke nevytočím, lokalita Prievidza, výhľad na orbit úplne čistý...

viete mi prípadne poradiť nejaký dobrý LNB, zatiaľ tam mám single(philips) zo šuflíka, ale plánujem to vymeniť za nejaký quad
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
VU+ Solo4K - WDred 1TB - ATV6.4
Gigablue UHD TRIO 4K - ATV6.4
T-90: 9e, 13e, 16e, 19e, 23.5e, 28e
skylink, antiksat
tomko
Odborník
Odborník
Příspěvky: 310
Registrován: 30.říjen 2007 - 8:54
satelitni prijimac: odoslane z PC

Re: Parabola Toroidal T-90 Maximum Wave Frontier

Příspěvek od tomko »

ja mám na danej frekvencii na 16e okolo 9-9,5dB. skus este si pohrat s posunutím konvertoru dopredu, dozadu atd
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Parabola Toroidal T-90 Maximum Wave Frontier

Příspěvek od peter54 »

Ta frekvencia je slabsia od prirody. Mam tam 44% zatial co napriklad dvojka ma 81, ct2 ma 71%. Db zobrazenie f4turbo nepodporuje.
Lnb mam zircon l401 eco v antiksat parabole 90cm.
Kontakt v profile cez www.
Uživatelský avatar
baranček
Odborník
Odborník
Příspěvky: 359
Registrován: 19.duben 2008 - 11:49
satelitni prijimac: VU+SOLO4k,Octagon sf8008 mini
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Parabola Toroidal T-90 Maximum Wave Frontier

Příspěvek od baranček »

virgille píše:prešiel som na parabolu Toroid-90 aby som poskúšal ako je to s príjmom na 16e, keďže všade čítam, že príjem je problematický, najmä na Trojke... stred paraboly mám na 16e a predpokladám, že nastavenie mám urobené v celku dobre, lebo na krajných pozíciách 9e a 28e mám príjem lepší ako na predchádzajúcej obyčajnej 90ke... na 16e všetky potrebné stanice bežia (neviem ako pri lejaku, ešte nebol) čo ma ale zarazilo je spomínaná Trojka, kde mám hodnoty naozaj prudko nízke...

prikladám screeny (aplikácia SignaMeter), zaujmali by ma vaše skúsenosti, "tuním" to už 4 dni ale viac na tej Trojke nevytočím, lokalita Prievidza, výhľad na orbit úplne čistý...

viete mi prípadne poradiť nejaký dobrý LNB, zatiaľ tam mám single(philips) zo šuflíka, ale plánujem to vymeniť za nejaký quad
Rado netráp sa na Trojke to viac nedáš,ja na mojej sólo parabole 105 mám len slabých 45%.Je to najslabší TP na tejto družici :(
konečne mám čas na koníčky :book:
VU+solo 4k image Open Black Hole 5.2 a Openmultiboot :)
Octagon sf8008 mini image Egami 10.3-R 5 a Egami Multboot
ET-4000 image Openpli 7.3
Uživatelský avatar
virgille
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 255
Registrován: 15.leden 2013 - 16:38

Re: Parabola Toroidal T-90 Maximum Wave Frontier

Příspěvek od virgille »

áno, nejak tak to vidím aj ja, ešte sa s tým pohrám keď budem meniť ten LNB... možno vykrútim nejaký ten dB navyše :D

ďakujem za všetkým za postrehy :good:
VU+ Solo4K - WDred 1TB - ATV6.4
Gigablue UHD TRIO 4K - ATV6.4
T-90: 9e, 13e, 16e, 19e, 23.5e, 28e
skylink, antiksat
tomko
Odborník
Odborník
Příspěvky: 310
Registrován: 30.říjen 2007 - 8:54
satelitni prijimac: odoslane z PC

Re: Parabola Toroidal T-90 Maximum Wave Frontier

Příspěvek od tomko »

Ja som vytiahol Najviac na 10dB ale je to určite spôsobené aj lokalitou príjmu
Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“