Gigablue HD Quad PLUS

Moderátoři: cityglam1, JohnCena

Odpovědět
mjozef
Odborník
Odborník
Příspěvky: 452
Registrován: 10.listopad 2007 - 10:52

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od mjozef »

Po dvojdnovom testovani img Openplus 1.1 mozem iba doporucit. Obraz super aj stabilita.
http://open-plus.es/index.php?wiki_inde ... i-manuales
DM920 exp.+GP4.2 Samsung 860 EVO 500GB, DVB-S2 FBC Twin BCM45308X, DVB-S2 FBC Twin BSM45208
DM TWO exp.+GP4.2
DM TWO exp.+GP4.2
motor Stab HH 100, 100cm parabola s Inverto Unicable IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP a druhá parabola Visiosat / Cahors G3B s Inverto Unicable II IDLU-32UL40-UNBOO-OPP
mzahalka
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 577
Registrován: 17.květen 2009 - 13:39
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDCICX
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od mzahalka »

Dnes jsem aktualizoval na GB Quadplus OpenATV 5.3 a schválně jsem vyzkoušel Markízu HD a tady zvuk i obraz sedí. Takže tady zůstanu.
VU+ Solo2, Gigablue quad plus, Formuler F4 turbo combo - vše doscam 0.25, OpenATV 6.3, Optibox 8750 HDCICX-newcamd, MULTIBEAM 85 (13E, 19,2E, 23,5E, 28,2E), 4x INVERTO Quatro LNB 0,2dB, 4x DiseqC DSC-304D 4x1, Skylink ICE 0624
mjozef
Odborník
Odborník
Příspěvky: 452
Registrován: 10.listopad 2007 - 10:52

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od mjozef »

Aj mne to vzdy sedi nijaky den a potom to zacne blbnut. Openplus za tial ide super tak ostavam pri nom.
Ale prisiel som kde sa to da uz nastavit.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
DM920 exp.+GP4.2 Samsung 860 EVO 500GB, DVB-S2 FBC Twin BCM45308X, DVB-S2 FBC Twin BSM45208
DM TWO exp.+GP4.2
DM TWO exp.+GP4.2
motor Stab HH 100, 100cm parabola s Inverto Unicable IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP a druhá parabola Visiosat / Cahors G3B s Inverto Unicable II IDLU-32UL40-UNBOO-OPP
modern
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 17.září 2011 - 22:34

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od modern »

Chci se zeptat kdo máte image OpenPlus , jestli jste nepozorovali u něj kostičkování a zamrzávání obrazu v nahrávkách ?
Poté co jsem si jej zkusil, mám pocit že je vše OK, obraz super, rychlost, ale při nahrávkách to je katastrofa - co chvilku to kostičkuje, vypadává.
Tak buď dělám někde chybu, nebo je to vlastnost tohoto image.

Díky za tipy.
Gigablue HD Quad Plus , 1 TB HDD, Open Mips, ATV dle chuti...
Gigablue IPBox , Open ATV 4.2
mjozef
Odborník
Odborník
Příspěvky: 452
Registrován: 10.listopad 2007 - 10:52

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od mjozef »

Tiez mam openplus img,vsetko super naozaj asi naj img len obcas ja mam problem s zvukom. Co sa tyka nahravky vyskusal som teraz nahrat na Skylinku Joj HD 10 minut a vsetko poriadku.
DM920 exp.+GP4.2 Samsung 860 EVO 500GB, DVB-S2 FBC Twin BCM45308X, DVB-S2 FBC Twin BSM45208
DM TWO exp.+GP4.2
DM TWO exp.+GP4.2
motor Stab HH 100, 100cm parabola s Inverto Unicable IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP a druhá parabola Visiosat / Cahors G3B s Inverto Unicable II IDLU-32UL40-UNBOO-OPP
modern
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 17.září 2011 - 22:34

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od modern »

Hmm, tak nevím, proč mi to kostičkuje.
Vrátil jsem si starší zálohu, cca 4 měsíce zpět na Open Mips, a tam mi nahrávání funguje bez chybičky.
Gigablue HD Quad Plus , 1 TB HDD, Open Mips, ATV dle chuti...
Gigablue IPBox , Open ATV 4.2
Uživatelský avatar
Johnk
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 33
Registrován: 30.listopad 2006 - 21:40
Bydliště: SK

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od Johnk »

efendy55 píše:hm , u mna nejako podozrivo dlho všetko OK / od včera večera / :Yahoo!: :good: dokonca mi už ide bez jediného problému aj horná readers . :smoke: a to som už vzdal ,že to budem riešiť ináč . [-o< u mna gigablue funguje bezvadne ale frčal som dlho na starom image ,ale mám komplet backup , takže to nie je žiadny problém stačí mi na to 5-min . :good: tiež som toho zástancom že nie všetko nové musí byť aj dobré .... [-X
Podobný problém s čítačkou riešim už dlhšie aj Ja , po reštarte niektorá z čítačiek nenabehne a musím ju v oscame cez web reštartnuť ale zaujimavé je že cccam ani doscam to neurobí. Nemôžeš sem hodiť tu zalohu na odskušanie? :thankyou:
-
complete all 4K
Brandy20
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: 21.únor 2008 - 0:02
satelitni prijimac: X403, 9600, 4060, X810, S300

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od Brandy20 »

Chlapi mal som v prímaci Open ATV 5.3 (nejaká zaciatocnícka verzia, nešla aktualizovať) Išiel archív CZSK, aj sietový disk, kde som mountnul cez siet a mohol som nan nahravať. Táto verzia Open ATV 5.3 mi po nutenom restarte zblba, a teraz skusam rozne verzie fw, ako. npr. HDMU, HD Frekas, Oenmips a atd a už nemozem rozbehat ani Archív sk cz, ani sietový disk. Neviete co sa stalo, kua
Aktualne Octagon sf8008 supreme , ostatne uz len minulost -GIGABLUE HD QUAD PLUS, Skytec Kleio -vždy najnovší fw. AB Ipbox 9900 - ET 9200 spomienky a este sa najde vždy nejaký STB na testovanie , prijem parabola Maximum E85 Fe Multifocus ( 4/5W,1W,5E,9E, 13E, 19,2E, 23,5E, 28,5E)
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od efendy55 »

nič sa nedej , proste to fleshni to znovu , niekde robíš tú istú chybu ked ti to nejde v žiadnom image . dnes som tú plechovicu aktualizoval v openatv-5.3 online a všetko ide tak ako pre tým : hbbtv , archív cz podla možností ,ale markíza už nejde u mna v žiadnom bazmeku , youtube tv , počasie , sieťové disky ,ale nie NAS to nepoužívam atd. atd.... . :good: :smoke:
Všetko 4K
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od georg11 »

Zkoušel jsi Markízu aktualizovat ?
http://www.ab-forum.info/viewtopic.php? ... 61#p661861
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od efendy55 »

srdečná vdaka , nejako mi to ušlo ale už to ide . :thankyou: :good:
Všetko 4K
dufus
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 40
Registrován: 27.duben 2010 - 8:29
satelitni prijimac: VU+uno4K

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od dufus »

Zdravim chlapi mam problem s Gigablue quad plus.Pouzivam Openatv 5.3 a oscam alebo doscam v25 kartu Skylink.S kartou problem nie je vobec,ale pri programoch,ktoré mi idu cez share platene Skylink mi zamrzaju programi asi na 30sec. potom to nabehne.Robi to takto v nepravidelných intervaloch.Ked si zapnem HD Box 7110 tam mam tiez oscam tam mi ide vsetko bez chyby,takze linka je v poriadku,robi to iba Gigablue.Nevie niekto v čom by mohol byť problém?Čo by sa mohlo nejako prestaviť?Za odpovede vopred dakujem.
dufus
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 40
Registrován: 27.duben 2010 - 8:29
satelitni prijimac: VU+uno4K

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od dufus »

Hm ale vies mi poradiť čo by som tam mal nastavit?Ja tomu velmi nerozumiem.Doscam som dopisal len udaje na share a oscam som nastavil podla navodu tu z fora.
makatch
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 256
Registrován: 12.říjen 2009 - 21:07

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od makatch »

A načo máš pustený aj doscam aj oscam? Jeden predsa stačí,či?
Gigablue HD QUAD PLUS oATV 5.1
FormulerF4 oATV 5.3
HD-BOX FS-9105+ oATV5.1

PANASONIC TX-42AS600E
dufus
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 40
Registrován: 27.duben 2010 - 8:29
satelitni prijimac: VU+uno4K

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od dufus »

Obidve nemám samozrejme pustene naraz,to som myslel tak ze ked pustim jedno,alebo druhe stale mi to rovnako zastavuje.
dufus
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 40
Registrován: 27.duben 2010 - 8:29
satelitni prijimac: VU+uno4K

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od dufus »

Nie nie to mam len stary primac a skusal som ci to bude sekat aj tu.A tu to ide v pohode tiez na oscam.
Tom373
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 07.říjen 2009 - 7:40

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od Tom373 »

Ahoj vyřešil jsi nějak ten oscam? Já mám taky box jako klienta, taky se mi v nepravidelných intervalech sekne obraz, hlavně večer jak by to souviselo z nějakou špičkou na sh serveru, mám i 9900HD tam je to OK takže nevím nejaké cache nebo něco, protokol cs378x zkoušel jsem různé verze binarek je to stejné zkoušeno na openmips 5.3 a openatv 5.3 box mam nově tak historii img nemohu posoudit.
dufus
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 40
Registrován: 27.duben 2010 - 8:29
satelitni prijimac: VU+uno4K

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od dufus »

No presne opisujes problemy,ktore mam aj ja.Zatial som dal naspet stare OpenAtv 4.2 a masina ide bez problemu.Sice sem tam sa to sekne,ale vzdy len chvilu potom ako ho spustim potom ide bez sekania.Takze skus dat toto starsie image a uvidis co ti to bude robit.Neviem asi to robia nejake ovladace v image alebo co.
Tom373
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 07.říjen 2009 - 7:40

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od Tom373 »

Tak jsem nahodil OpenAtv 4.2 a vypadá že to šlape jak má no vyhodnotím po nějaké době, mám však jeden problém nemohu v tomto IMG rozběhnout PIP na LCD v menu nastavení LCD jsem PIP povolil, ale obraz na display nedostanu už jsem provedl pro jistotu reflash img. Nevíte kde může být zakopaný pes? Díky
Uživatelský avatar
Luk
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 30.březen 2006 - 16:43
satelitni prijimac: GigaBlue HD Quad Plus
Bydliště: Veľký Šariš

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od Luk »

Zdar,
mozno blba otazka, ale zhanam plugin KODI na tento box. Hladal som, nenasiel som.
Budem vdacny za pomoc. Vdaka
GigaBlue HD Quad Plus, Ariva 202E, AMIKO SHD 8000, Ariva 200HD -Kaput, neprežila pad skrine :)
UPC karta, SkyLink karta, RTVS karta, E85 1w-13e-19,2e-23,5e - 4xLNB QUAD,
Odpovědět

Zpět na „Klony - linuxové prijímače“