Gigablue HD Quad PLUS

Moderátoři: cityglam1, JohnCena

Odpovědět
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od efendy55 »

samotný config adresár oscamu nedávaj s iného boxu . [-X ja cez ftp skopírujem len services ,readers ,users,dvbapi a srvid . zapnem oscam cez d.o. a cez web si už samotný config upravím podla seba . :Yahoo!: proste org.config nechávam k tej binrarke ktorú som stiahol napr.online . akú verziu oscamu máš v tom openatv ?? mne sa najlepšie osvedčila pre toto image a mips procesor 9815 . skús túto .
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Všetko 4K
mzahalka
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 577
Registrován: 17.květen 2009 - 13:39
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDCICX
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od mzahalka »

Díky, až přijdu domů tak vyzkouším. Myslel jsem, že stejný procesor u obou, tak musí být stejná konfigurace. Ale nejprve dnes vyzkouším ten nový FW open ATV 5.0 a dám vědět. Pak se vrhnu na ten další, co navrhuješ. Jo na tom openATV 4.2, co tam mám jde také pomalu a seká se obraz na PC přes open webif. Takže tenhle FW určitě nedoporučuju.
VU+ Solo2, Gigablue quad plus, Formuler F4 turbo combo - vše doscam 0.25, OpenATV 6.3, Optibox 8750 HDCICX-newcamd, MULTIBEAM 85 (13E, 19,2E, 23,5E, 28,2E), 4x INVERTO Quatro LNB 0,2dB, 4x DiseqC DSC-304D 4x1, Skylink ICE 0624
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od efendy55 »

tu máš komplet oscam pre toto image aj nastavené obe readers , je to to isté ,ale je tu aj adresár keys ,len si dopln sevices ak používaš . oscam je bez hesla ,proste v menu zapneš oscam a skontorluješ si to cez web a uprav si to ako potrebuješ port je 8888 :smoke:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Všetko 4K
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od toprun »

efendy55 píše:samotný config adresár oscamu nedávaj s iného boxu . [-X ja cez ftp skopírujem len services ,readers ,users,dvbapi a srvid . zapnem oscam cez d.o. a cez web si už samotný config upravím podla seba . :Yahoo!: proste org.config nechávam k tej binrarke ktorú som stiahol napr.online . akú verziu oscamu máš v tom openatv ?? mne sa najlepšie osvedčila pre toto image a mips procesor 9815 . skús túto .
No nevím, config oscamu jsem používal pro různé binárky a nikdy jsem neměl problém. Ale jen samotný config.
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od efendy55 »

netvrdím že nemôže , tiež som to takto robil až kým mi nezačal oscam doslova blbnúť ako jemu a za boha som na to neprišiel . tak som stiahol oscam online a ked som nechal org.config ktorý som stiahol tak oscam fungoval bezvadne aj mesiac . dal som tam iný config s iného boxu a už bol problém na svete . :cry: od vtedy pokial sťahujem oscam online v image používam org.config a len ako píšem si ho upravím . port,ccam newccamd,meno ,heslo atd. + to čo som písal hore vyššie . samozrejme pokial mením len binrarku tak config nechávam pôvodný .ináč žiadna sláva openatv-5.0 ,idem späť na hdfreaks . :good:
Všetko 4K
mzahalka
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 577
Registrován: 17.květen 2009 - 13:39
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDCICX
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od mzahalka »

Tak nainstaloval jsem openATV 5.0:
http://images2.mynonpublic.com/openatv/ ... gbquadplus
a skin - poslední HD Glass a zatím vše šlape. Oscam jsem nainstaloval tak, že jsem stáhl oscam-atv a konfigy v adresáři usr/keys/oscam-atv jsem přepsal svými konfigy, které jsem měl ve VU+ Solo2. U všech souborů jsem obligátně změnil atributy na 755. Teď jde vše bez záseků. Problém byl v tom, že jsem zapomněl na soubor oscam-atv.emu v adresáři etc, na což mě upozornil efendy55 svými konfigy :thankyou: . Teď řeším plugin pro epg, asi tam půjde cooltvguide.
VU+ Solo2, Gigablue quad plus, Formuler F4 turbo combo - vše doscam 0.25, OpenATV 6.3, Optibox 8750 HDCICX-newcamd, MULTIBEAM 85 (13E, 19,2E, 23,5E, 28,2E), 4x INVERTO Quatro LNB 0,2dB, 4x DiseqC DSC-304D 4x1, Skylink ICE 0624
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od efendy55 »

ja frčím v skine -KRAVEN-HD na všetkých satelitoch nejako sme si už na tento skin všetci zvykli .no nie je to paráda ... :Yahoo!: :good:
P.S. ved aj ty si mne nejeden krát poradil a pomohol s tým bazmekom alienom ........... :thankyou:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Všetko 4K
makatch
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 256
Registrován: 12.říjen 2009 - 21:07

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od makatch »

Akurát skúšam plugin openmultiboot,image som si nahádzal na usb a je to paráda. :-) Vo flash mám openatv 4.2.
Takto nejako to funguje:
https://www.youtube.com/watch?v=WYOYCraLoMk

Kód: Vybrat vše

OpenMultiBoot - 1.0 2014/10/03

OpenMultiBoot will be donated to OE-Alliance by GigaBlue.
OpenMultiBoot can be modified or adapted to work with stb's from other vendors as long naming "openMultiBoot" is not changed and logos of openMultiBoot persists.
OpenMultiBoot uses boxbranding and informations from oe-alliance bitbake recipes. Due to that - ipk's are specific for each stb! Do not try to use OpenMultiBoot from stb A on stb B.
GigaBlue takes no responsibility for any potential damage openMultiBoot might cause on stb's from other vendors.
OpenMultiBoot requires some kernel-modules to work. They will be installed on installation of OpenMultiBoot.

ubifs - kernel-module-nandsim
jffs2 - kernel-module-nandsim kernel-module-block2mtd


(c) 2014 Impex-Sat GmbH & Co. KG - http://www.gigablue.de



Notes:

< device > has to be formated in ext4
< device > should be a fast usb-stick or ssd - not recommended to use a normal hdd as hdd would almost never stop spinning
Upload any zipped image to < device >/open-multiboot-upload or /omb/open-multiboot-upload
Zipped image needs regular folderstructure like flashing from usb-device
It is not recommended to re-use existing settings - do not blame us if problems occur
Check your recording path configuration and existing timers if you attach a new device
Do not use Flash-Online if you have not booted your regularly flashed image - use delete/install in OpenMultiBoot of regularly flashed image
Special thx goes to skaman, kajgan, captain, arn354 and all testers!
Gigablue HD QUAD PLUS oATV 5.1
FormulerF4 oATV 5.3
HD-BOX FS-9105+ oATV5.1

PANASONIC TX-42AS600E
makatch
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 256
Registrován: 12.říjen 2009 - 21:07

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od makatch »

Zopár foto z vnútorností prijímača.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Gigablue HD QUAD PLUS oATV 5.1
FormulerF4 oATV 5.3
HD-BOX FS-9105+ oATV5.1

PANASONIC TX-42AS600E
xtreo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 39
Registrován: 15.srpen 2014 - 10:52

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od xtreo »

Můžete někdo ozkoušet jak je na tom tento box co se týče rychlosti kopírování po 1 Gbps LAN a rovněž z interního SATA na eSATA?

Dost nemile mě totiž u jiného boxu překvapilo, že box sice hlásil připojení 1 Gbps, ale reálná rychlost kopírování někde kolem 5 MB/s. A co mě ještě víc překvapilo bylo kopírování z interního SATA na eSATA kde to bylo taky kolem 5 MB/s. Nejrychlejší způsob jak získat z boxu nahraný pořad bylo kopírování na USB disk, to jelo kolem 12 MB/s. Což mi v dnešní době přijde celkem neúnosné.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od efendy55 »

ak ti to pomôže tak mne tento bazmek ukazuje od 11 do 12 mb/s ,ale ustálilo sa to na 11,2 mb/s . :good:
Všetko 4K
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od revis »

Ten LAN driver bez CPU nespravi toho vela a vyvojcovia sw zas uprednostnuju riesenie dvbapi a obsluhu tunera . Pre sietove procesy je pomoc procesoru LAN prevadzke minimalizovana.
Zaujmave by bolo riesit prenos cez siet v standby - pokial sa teda procesor v tomto rezime neprepne na takt napr. 50MHz. Vtedy moze byt prenos este pomalsi. Na urychlenie prenosu doporucujem box prepnut do rezimu radio a spracovanie nekodovaneho vysielania. V tom rezime by CPU mal mat dostatok volnych systemovych prostriedkov, aby rychlejsie a plynulejsie riadil prevadzku LAN .
Dalsim faktorom je obmedzenie napr. LAN 100MB/1GB . Riadenie toku routerom a podobne.
Uplne najlepsie by bolo, keby sa v pripade rezimu standby a detekcie sietoveho prenosu prepol procesor do plneho rezimu . Aspon u prijimacov s 1GB LAN by to bolo prinosom.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od efendy55 »

teraz ked som to len tak cvične skúšal tak som to ťahal cez sieť s interného hdd v gigablue a ten je v standby ale sieť aj router mám ggb . :good: dokonca aj s xtrendu-10000 to ide presne tak isto aspon u mna . :smoke:
Všetko 4K
xtreo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 39
Registrován: 15.srpen 2014 - 10:52

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od xtreo »

Děkuji za rychlé reakce! :-)

Já jsem to zkoušel napřímo propojený PC a box LAN kabelem.

A SATA -> eSATA asi nikdo nemáte možnost ozkoušet? Tady bych totiž čekal rychlost jako když v PC kopíruji z jednoho HDD na druhý a ne 5 MB/s. Připojil jsem se pomocí ssh a přes v boxu nainstalovaný Midnight Commander jsem to kopíroval.
xtreo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 39
Registrován: 15.srpen 2014 - 10:52

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od xtreo »

Škoda, že restream jde max 1 Mbps, ale asi to v případě nouze bude celkem koukatelný i na 14" notebooku? A na tabletu asi zcela OK?

- Jde box z deep-standby probudit dálkovým ovladačem, nebo musím použít tlačítko na boxu?

- Probouzí se z deep-standby stabilně? Nejsou třeba problémy pokud je mezi boxem a TV ještě AVR?
Uživatelský avatar
virgille
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 255
Registrován: 15.leden 2013 - 16:38

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od virgille »

chlapi pozdava sa mi tato masinka! mam v plane kupit nieco v tejto kategorii, doteraz som bol viac mene rozhodnuty pre XPEED LX3 - 2xDVB-S2 1xDVB-T2/C, pri tejto konfiguracia mi tu vychadza zaujmava uspora... je tu niekto, kto by sem vedel hodit porovnanie? zaujmalo by ma ale porovnanie niekoho kto oba pristroje vyskusal - pouzival, tabulkove rozdiely su mi v celku jasne...dikes!
VU+ Solo4K - WDred 1TB - ATV6.4
Gigablue UHD TRIO 4K - ATV6.4
T-90: 9e, 13e, 16e, 19e, 23.5e, 28e
skylink, antiksat
xtreo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 39
Registrován: 15.srpen 2014 - 10:52

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od xtreo »

A ještě jedna věc mě napadá - existuje v ČR nějaký autorizovaný servis? Jde mi o variantu zakoupit to v Německu a pak řešit záruční opravu zde se servisem, tedy bez prodejce.

Lze na displeji zobrazit jinou stanici než na HDMI? Představuji si to typicky když půjde reklama, tak ji místo PIP dát jenom na ten displej...
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od efendy55 »

servis veru netuším kde je , ale v nemecku určite . čo sa týka toho ostatného tak áno všetko čo požaduješ zvláda ,akurát ked nastavíš pip na lcd tak trošku to seká ,ale ak ide obraz rovnaký na telke aj lcd tak v pohode ,ale ber to len ako doplnok ktorý nikdy nenahradí telku . displej naozaj nemá chybu je kopa skvelých pluginov na tento bazmek . lcd sa dá v menu nastaviť na viacej možností zobrazovania napr. to čo vidíš na telke , menu a obraz , potom nastavíš si lcd ako PIP a prepína ti obraz len na lcd . takže ked ide reklama tak máš na to predsa aj pip na hlavnom obraze a samozrejme v hdmi ale dá sa to použiť aj ako požaduješ . ja som ho dal malej do izby a pred lcd-čkom má poukladaných plišákov :smich: ked nepozeráš telku ale box je zapnutý tak samozrejme vidíš a môžeš prepínať čo momentálne dávajú a ked potrebuješ tak si zapneš telku ,ale to je už asi len pre tých čo riešia spotrebu každej píč... doma ,ale to je už každého osobná vec mne je to šum a fuk pokial to nežerie ako gáter tak to neriešim :ROFL: ved na takúto srandu by dal dal asi použiť aj nejaký lcd rámik . nie ???
Všetko 4K
xtreo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 39
Registrován: 15.srpen 2014 - 10:52

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od xtreo »

efendy55 píše:ked nastavíš pip na lcd tak trošku to seká
A to se seká obraz jenom na tom LCD, nebo i na HDMI? Nebo to je celkově zasekaný celý systém?

Zvládá to tedy najednou třeba 3x FullHD ze třech tunerů (1x HDMI, 1x nahrávání a 1x stream)?

Dík za předchozí postřehy.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od efendy55 »

uff ,tak to som veru neskúšal ,ale niekde som čítal že to zvládne 4 až 6 hd programov naraz takže problém by nemal byť . hdmi ide bez problémov ono to vlastne ani tak neseká na tom lcd ,ale prebehne cez lcd vodorovne taký pásik ,ale možno v nejakom image aj toto funguje ani neviem čo som tam v tedy mal ,lebo som tam skúšal takmer všetky image pre tento box ,ale nakoniec vždy som sa vrátil k hdfreaks toto image ja používam na xtrende,gigablue, zere a frčal som aj na sole2 ,ale pre tento box už od decembra nie je nové image . takže pred včerom som tam dal openatv-4.2 a požičal som solo2 kamošovi na proba jazdu , lebo pre tento bazmek už nemám doma telku . #-o
Všetko 4K
Odpovědět

Zpět na „Klony - linuxové prijímače“