e-shop Sapro BENDR SK

AB-FÓRUM - Satelitné fórum (Satelity, DVB-T, DVB-C)

Česko-Slovenské diskusní fórum nejen o satelitním příjmu televizních programů.
Právě je 19.Listopad 2018 - 17:51

Všechny časy jsou v UTC+01:00

Pravidla fóra

Upozornenie predajcom sat. techniky !
Toto fórum je založené pre užívateľov sat.techniky ! Akákoľvek, aj skrytá reklama ,smerujúca na stránky komerčných spoločností, bude po zásluhe odmenená .

A: V príspevkoch nieje možné žiadať o refresh kariet operátorov Skylink a CSlink.
1. Název příspěvku musí odpovídat obsahu otázky - (nepojmenovávat téma jako pomoc, žádost o radu apod.) To, že chce uživatel založením příspěvku požádat o pomoc, je všem jasné ...
Také pojmenování podle názvu přijímače moc nevypovídá o samotném dotazu.
2. Než položíte dotaz, zkuste využít funkci HLEDAT - hodně příspěvků je zde stále dokola a tak není potřeba vytvářet novou diskusi.
3. Pokud je pro konkrétní přijímač vytvořena na ABF samostatná kategorie, své dotazy pište přímo tam
4. Nedodržování těchto základních pravidel může vést k tomu, že bude váš dotaz bez upozornění smazán!
5. Maximalna veľkosť prílohy - 1MB .

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 59 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2 3 Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Motor prestal poslouchat
PříspěvekOdeslal: 23.Březen 2016 - 6:45 
Znalec fóra
Znalec fóra

Poděkoval: 5 krát
Poděkováno: 15 krát
Asi jak rikas. Jenze enigma startuje cca dve minuty (mozna se nejake vyjimky najdou), to dost dobre nechapu, a pri testovani je to nekonecne dlouha doba.

Koukam ze mas taky motor a krome toho jeste fixni parabolu... tedy v principu stejny setup jako mam ja. V nekterych enigmach lze nastavit pouzivani obou (aby jeden tuner tocil motorem a druhy nikoli a aby si prijimac bral feed prednostne z fixni paraboly pro ten ktery satelit na ktery miri... (ve tvem pripade tedy aby kdyz prepnes na Astru 19 nebo 23, aby prijimac netocil motorem, v nekterych enigmach to jde spatne nastavit, nebo vubec. Proto s motorem koncim. To nastavovani je dost slozite, zvlast ve spojeni s diseqc prepinacem.

PříspěvekOdeslal: 24.Březen 2016 - 23:44 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

Poděkoval: 23 krát
Poděkováno: 32 krát
No motor mam ko, uz niekolko tyzdnov netoci, dnes som prisiel na chybu. Spalene vinutie jedneho relatka. Zajtra sa idem hrabat v suciastkach a hladat niejake, co tam niejako dopasujem.

Ipbox 9900,vo flash Abenigma najnovsia,na usb tiez a hyperion v4.5 (ten pouzivam), hyperion v4, Nebula v1. A iné sd stb,parabola fe90,sg2100 a parabola fe80 multifeed 19,2 a 23,5e jeden lnb Sharp,noise 1 a 1,2db 20 ročný a no problém(je ako nový).

PříspěvekOdeslal: 25.Březen 2016 - 12:44 
Moderátor
Moderátor

satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Poděkoval: 14 krát
Poděkováno: 99 krát
vinov napsal:
Myslim, ze jsem odpalil LNB na te fixni parabole, omylem jsem tu parabolu asi pripojil na tuner ktery byl nastaveny k pouzivani motoru a ten pri restartu do LNB poslal smrtici volty. Uz me Astra19 nebezi ani na jednom tuneru. Ze jsem prepojoval kabely vzadu na prijmaci za jeho behu by jinak asi nemelo vadit.
Jinak ten motor ted uz zasviti zelene jen asi dve vteriny pri zapnuti prijimace, pak dioda sviti cerevene az do doby, kdy zacne odpocitavani startu enigmy, neco se v prijimaci dale rozbilo, takze je jasne, ze tento Alien uz bude dobry jen pro fixni paraboly. Motor uz jsem stejne nechtel, poridim si toroidni parabolu a nejspis i novy prijimac, mozna Xtrend ET 10000 protoze k XPEED LX3 uz zrejme nejsou na prodej dvb-t tunery. Uz me ten Alien stejne lezl krkem, mam ho prave tak dost, i kdyz to plati spis pro enigmu, to je pro Aliena2 programovy krap jakeho neni rovno, ale nejspis to plati pro kombinaci tech dvou.

LNB odpalis tazko ale vstupnu cast boxu ovela lahsie.
Pripoj nejaku 24V ziarovku (ak nemas voltmeter) na vstup prijmaca ci vobec posiela este napajanie do kabla.

Ineos ZX4 , Coolstream Zee2 , Dr.HD F16 , Dreambox 900UHD/7020HD/500HD/7020S/500S , Nokia 9600S , dBox C , TBS-5925 , TBS-5880 , TBS-5220

PříspěvekOdeslal: 25.Březen 2016 - 20:24 
Znalec fóra
Znalec fóra

Mas pravdu, dnes jsem mel volny den a testoval jsem znovu a ten twin LNB ktery jsem myslel ze ma jeden vystup vadny (ze jsem ho odpalil) funguje porad na obou vystupech. Problem byl zrejme v konfiguraci tuneru v enigme, kde jsem mel oba S tunery nastavene na Priority=Auto a to vubec neznamena co jsem myslel ze to znamena - tedy prepnuti na druhy tuner v pripade, ze jeden z nejakeho duvodu nema signal. Ovsem myslim ted, ze enigma v pripade odpojeneho kabelu z jednoho tuneru proste nezkouma jestli je ten kanal na druhem tuneru a prepne se na nej jen kdyz ten druhy neni konfigurovany.

Je treba hlidat v infobaru ktery tuner je prave pouzity, to me predtim nenapadlo :roll:

Zkoumal jsem to nastaveni priorit a dospel jsem k vysledku, ze kdyz dam tuner T2 (C) na "higher than any auto" priority a tuner T1 (B) na "auto", tak je tuner C preferovany, pokud oba tunery jsou napojene na ten samy twin LNB (momentalne to je vse co mam, druhou parabolu s motorem zatim nechavam odmontovanou na dalsi testovani.

Voltmetr mam, ale myslim, ze tech 24V indikuje i ten meric signalu o kterem jsem se tu uz zminil. Rozsviti se mu displej kdyz ho pripojim kouskem kabelu k vystup sat tuneru, ovsem me se rozsviti jen pri pocatecnim startu enigmy, pri odpocitavani pak uz nesviti ani pri chodu prijimace. Jestli si jeste pamatuji z dob, kdy me motor fungoval jak ma, tak ta zelene svitici dioda na spodku motoru sviti porad, nebo aspon pokud se pouziva ten S tuner. Ted ovsem me pri chodu prijimace uz nesvitila vubec, jen pri tom startu, a doslo to tak daleko, ze ted pri chodu prijimace sviti cervene a s motorem se neda rucne tocit, nebo resetovat, nic. Takze myslim, ze chyba je v prijimacim, ne v motoru, protoze cervena znamena vadne, tedy nizke napajeni, asi zrejme (podstatne) mene nez tech 24V - jenze ted testuji tak, ze mam parabolu s motorem polozenou na gauci pobliz prijimace pripojenou k nemu jen asi dvoumetrovym kouskem kabelu s komercne pridelanymi konektory dobre kvality, takze v kabelu rozhodne chyba nebude.

Nemáte dostatečná oprávnění pro zobrazení souborů připojených k tomuto příspěvku.

PříspěvekOdeslal: 25.Březen 2016 - 20:39 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

Kasr napsal:
No motor mam ko, uz niekolko tyzdnov netoci, dnes som prisiel na chybu. Spalene vinutie jedneho relatka. Zajtra sa idem hrabat v suciastkach a hladat niejake, co tam niejako dopasujem.

Kua, tak male relatko som nenasiel, objednat z ciny sa mi nechce. Tak som nalepil väcsie na atmel, vyvody spojil drôtikmi. Facha. Nechcelo sa mi merat prud cez spinacie tranzistory (uvedene rele ma polovicny odpor vinutia oproti origo), tak dufam, ze vydrzia. A ked nie, vymenime.

Ipbox 9900,vo flash Abenigma najnovsia,na usb tiez a hyperion v4.5 (ten pouzivam), hyperion v4, Nebula v1. A iné sd stb,parabola fe90,sg2100 a parabola fe80 multifeed 19,2 a 23,5e jeden lnb Sharp,noise 1 a 1,2db 20 ročný a no problém(je ako nový).

PříspěvekOdeslal: 25.Březen 2016 - 22:31 
Znalec fóra
Znalec fóra

Relatka, to jsou ty dve cerne krabicky na te hlavni desce? A co kdybys tam zaradil odpor?

PříspěvekOdeslal: 25.Březen 2016 - 22:50 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

Tak by som musel pouzit rele na nizsie napätie, aby spolahlivo spinalo.

PříspěvekOdeslal: 25.Březen 2016 - 23:15 
Znalec fóra
Znalec fóra

Jo, to je slaboproud elektro ve kterem jsem nikdy nebyl silny v botach, ale tomuhle po nakopnuti rozumim. :book:

PříspěvekOdeslal: 04.Duben 2016 - 19:14 
Znalec fóra
Znalec fóra

Nasel jsem stary IPABbox 250S ktery s motorem v minulosti pracoval a motor se s nim chova divne.

Nejdriv se chtel automaticky vytocit do extremni zapadni pozice 80W, kdyz jsem pri tom toceni zmacknul na motoru reset, motor se tocil az do stredni polohy (musel jsem reset drzet) a tam zustal, popripade po restartu prijimace se chtel vratit zpet na 80W. Rucni tlacitko vubec neposloucha, nic nedela, dioda na motoru sviti zelene, jen obcas problikne cervena. Mam motor v mistnosti vedle prijimace i s parabolou za kterou se motor tedy kyva, protoze parabolu mam polozenou na kusu nabytku, zafixovanou. Nejde me samozrejme o hledani signalu, ale by motor tocil do zadane uhlove pozice.

Zkusil jsem v nastaveni v prijimaci vymazat limity, to nic neresi (zadne jsem nikdy nenastavoval protoze parabola vzdy mela plnou volnost vytoceni E nebo W na maximum - montaz na volnem stozaru v prostoru).

Taky se me stava, ze motor cvaka kazdou asi vterinu, aniz se pri tom toci, nebo pri zadani vytoceni na nejaky satelit 0, 13, 19 stupnu osciluje mezi 5ti a 10ti stupni zapadne bez ustani, v tom pripade necvaka, ale jen otaci sem tam tech asi pet stupnu.
---------------------------------

Asi ho znovu otevru, ale nevim kde jsou ty mikrospinace a kdyz budu vedet kde jsou, pak co s nimi? Jako je rozcvicit, rozhybat, nebo necim namazat, nebo co. Hlavne nevim o jakych spinacich tu byla pred casem rec, jestli jsou nejak schovane treba pod tim kouskem pcb ktery je na dvou sroubcich na tom bilem plastovem ozubenem kole?

PříspěvekOdeslal: 06.Květen 2016 - 18:41 
Znalec fóra
Znalec fóra

Tak jsem ty mikrospinace vymontoval a procvicil a profouknul je a zmeril merakem, ze radne spinaji na zmacknuti jak maji, ale i nadale mam pochyby, ze motor toci spravne jak ma. Sice se uz nevytaci do extremni pozice na zapad, ale namisto aby se tocil na satelitni pozice, jako treba HotBird 13E, tak se vraci na nulu stupnu (presny stred na stupnici na motoru). Rucne s nim muzu tocit krokovanim, ale to rucni tlacitko na motoru nic nedela (ma otacet motorem, jedno zmacknuti myslim na zapad, dve zmacknuti na vychod...), reset sice po chvili drzeni dvakrat cervene blikne, ale na toceni se nic nemeni.

Nasel jsem muj stary ABIPbox 250S, ktery s tim motorem driv fungoval, nez jsem koupil novy prijimac, a ten by mel tocit spravne, ovsem netoci. Napriklad je na te nule, zadam pokyn aby tocil na Astru 28E, zacne se tocit na deset stupnu zapadne, pak toci zpet na pet stupnu zapadne, kde se kratce zastavi, pak pokracuje na nulu a tam zustane.

Nevim jestli bych mel v enigme zadat prikaz 'recalculate', tedy prepocitat pozice. Je tam varovani, aby to clovek nedelal, ze si muze vymazat nastavene pozice satelitu, ja jsem ovsem pozice rucne nezadaval, provozoval jsem ten motor v USALS modu, jen jsem si nastavil jako pravy jih (nula stupnu) na 13 stupnu, jsem na 14ti stupnich a hotbird je z meho mista na jihu, tak si pamatuji, ze jsem to pred lety nastavoval. Motor pak uz vedel, kde budou ostatni satelity.

Ted sice testuji tak, ze mam parabolu na pohovce a vedle prijimac a toci se tedy motor, nikoli parabola, ale to by nemelo na veci nic menit. Kdyz nefunguje to rucni otaceni tim knoflikem na spodku motoru, pak je zrejme neco vic spatneho, nez jen asi zaseknuty mikrospinac (kdyz ted uz je motor napul v poradku, po jejich kontrole).

PříspěvekOdeslal: 05.Září 2017 - 21:36 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Poděkoval: 6 krát
Poděkováno: 1 krát
Přidal bych se k nadpisu, který odpovídá mé současné situaci...

Po dlouhých letech už můj sat.motor SG2100 nepracoval přesně a vzhledem k tomu, že mám doma ještě jeden s "nájezdem" cca rok (kdy ho tchán sundal, že už mu stačí jen 23.5) + nedávno jsem dostal darem od kolegy Opticum DM3800 ten je tak 7 let starý, ale téměř nepoužívaný (méně než půlrok ?), tak jsem se rozhodl, že motory prohodím.

Jenže ouha. Nejdříve Opticum. Byl otočený někde cca 15 stupňů mimo nulu. Ručně na střeše jsem ho dotočil na 0 a po peripetiích a shánění po NETu návodu, jak provést reset (údajně podržením obou směrových tlačítek), jsem +- tak učinil.
Jenže motor si pořád jel svou. Hlavně v návodu je nějaký nesmysl, protože píšou, nejdříve odpojit kabel vedoucí do přijímače, pak mačkat čudlíky, že prý párkrát zablikají. JAK, když motor nemá napětí ? Zkoušel jsem to tedy bez oddělání kablíku. To je zas nepřekonatelný problém, protože tlačítka zároveň fungují jako směrová pro otáčení. Tj. z nuly se to vždy pohne. Ale tak zhruba o stupeň nebo dva a pak se to zatvářilo, že snad proběhl restart. Ovšem potom opět si to přijímač točil do horoucích pekel na jiné družice. Tzn.restart neproběhl. Pokusů nepočítaně.

Po naštvání dnes výměna za druhý SG2100, kde jsem si u svého původního pamatoval restart teným drátem, který jsem dělal x-krát ještě s Showboxem S300. Hned jsem zjistil, že mi nějak nefunguje ruční ovládání na motoru. Takže na 0 jsem to dotočil pomocí přijímače, přepnutého na Disecq 1.2 . Pak SAT kabel vypojil, nastavil v přijímači volbu, že motor NEMÁM a znovu připojil kabel. Opět několikerý pokus o restart. Jenže dioda svítila stále zeleně. Na dřívějším motoru několikrát blikla dioda oranžově, pak zeleně, pokud paměť neklame. Takže OPĚT restart žádný. Samozřejmě při volbě jiné družice to také točilo do prčic.

Jinak popíšu nastavení motoru. Sám jsem si ho instaloval několikrát jak u sebe tak u známých, ale teď mám pocit, jak když něco dělám blbě i zde. Nedělal jsem to několik let (dokud věc funguje, NEOPRAVUJI)
1. Na kolmou tyč motor+parabola v zákrytu dle kompasu směr JIH
2. 50 stupňů (sev.délky) nastaveno na motoru.
A USALS by už se měl postarat o ostatní.
Jenže Thor chytím, ale Astru 23.5 pouze v případě, že potom motor přizvednu na nesmyslných 55 stupňů. Takže zřejmě špatné nastavení. Jih překontroluji zítra (kompasem od známého, mobilu moc nedůvěřuji)

Takže otázky pro statečné, kteří až sem dočetli:
1. Jak přesně resetovat Opticum DM3800 ?
2. Něco špatně při montáži motoru ?
3. Je nějaký přesný technologický postup při výměně jednoho motoru za jiný ? Tj.posloupnost jednotlivých kroků ?
4. Nejdůležitější otázka. Když motor chodí dobře, otočím ho na 23.5 Astru, a podívám se na stupnici na motoru, bude pootočená noha na této hodnotě ? Tj. stejně pak u HotBirdu někde u 13 , Thor kousek od nuly na stupnici (1W) ?

Díky moc za jakýkoliv podnětný příspěvek k jakémukoli mému dotazu.

PříspěvekOdeslal: 05.Září 2017 - 23:11 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

satelitni prijimac: f4turbo, pi zero
Místo/Bydliště: EU
Poděkoval: 210 krát
Poděkováno: 260 krát
Kompas nato netreba. Najprv das dokonale zvisle stoziar. Do prijimaca zadáš suradnice svojho pribytku. Nastavis vertikalne odklony. A volne namontujes motor aj sp parabolou. Cez usals posles motor napriklad na astru 23,5. Uz len srubami bez tocenia motorom nastavis najlepsi prijem a dotiahnes skrutky. Das ist alles. Odteraz bude motor pekne chodiť po orbite ako sa patri.

PříspěvekOdeslal: 06.Září 2017 - 19:43 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Peter, díky. Ale přece jen kompas potřeba byl. Měl jsem motor jinde, tak o 15 stupňů...Ale stejně po opravě žádná velká procenta jsem nenahnal, na to, že mám metrovou AL anténu. Aspoň chodí většina programů, co před tím. Já vím, znovu zkontrolovat kolmost, ale už jsem toho měl po třech dnech opravdu DOST. Kdy dneškem to kulminovalo. Při pootáčení celého motoru s parabolou jsem nechtíc vyrval kabel z F konektoru, při rychloopravě na střeše baráku jsem se omylem dotknul obou pólů koaxiálu, podezření na spálené LNB, hledání nového (a ještě stále funkčního) po domě.... :evil:

Jinak, dnes jsem vypozoroval, že pokud mám zadané správné souřadnice v přijímači, tak na stupnici motoru 0 odpovídá satelit, který je nejblíže mé poloze - 15 východně. Tzn. nějaký Eutelsat 16 st, pokud na něj v přijímači přepnu, tak noha motoru je téměř v nulové poloze. Nebo se pletu ?

PříspěvekOdeslal: 09.Září 2017 - 13:57 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

mamlal22 napsal:
Peter, díky. Ale přece jen kompas potřeba byl. Měl jsem motor jinde, tak o 15 stupňů...Ale stejně po opravě žádná velká procenta jsem nenahnal, na to, že mám metrovou AL anténu. Aspoň chodí většina programů, co před tím. Já vím, znovu zkontrolovat kolmost, ale už jsem toho měl po třech dnech opravdu DOST. Kdy dneškem to kulminovalo. Při pootáčení celého motoru s parabolou jsem nechtíc vyrval kabel z F konektoru, při rychloopravě na střeše baráku jsem se omylem dotknul obou pólů koaxiálu, podezření na spálené LNB, hledání nového (a ještě stále funkčního) po domě.... :evil:

Jinak, dnes jsem vypozoroval, že pokud mám zadané správné souřadnice v přijímači, tak na stupnici motoru 0 odpovídá satelit, který je nejblíže mé poloze - 15 východně. Tzn. nějaký Eutelsat 16 st, pokud na něj v přijímači přepnu, tak noha motoru je téměř v nulové poloze. Nebo se pletu ?

Ak by bol satelit presne na tvojej dlzke, tak by bola antena presne na juh. Takze viacmenej nahoda. Pre satelity blizko nasej dlzky priblizne plati, ze stupen medzi satelitmi je priblizne 1,2 stupna na parabole. Pre praktické potreby nastavovaca paraboly je to malo vyznamne. Tam použiješ dishpointer.com a trocha empirie.

PříspěvekOdeslal: 09.Září 2017 - 22:12 
Odborník
Odborník

satelitni prijimac: Zero/ET7000/DM7080HD/DM900 4K
Poděkoval: 43 krát
Poděkováno: 54 krát
Chlapi, nepadla tady důležitá věc.
Že úplně jako první si měl natočit motor ručně na nulu a parabolu namontovat přesně kolmo k motoru. Definitivně, natrvalo a už s tím na noze nikdy nehýbat.
Pak už jen zadat souřadnice a USALS a nechat natočit na třeba 19E a začít lovit signál.
Tak, že nebude točit parabolou na noze, ale zásadně jen motorem na stožáru + měnit elevaci.
Jestli to někde nahoře je, tak jsem to přehlédl a omlouvám se, jen jsem to proletěl.

PříspěvekOdeslal: 10.Září 2017 - 1:09 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

vlastvs499

Jo, jo. Asi myslíme to samé, jak jsem psal - Nejdříve PARABOLA na motoru v ZÁKRYTU, pak vše ostatní nastavování.

PříspěvekOdeslal: 10.Září 2017 - 7:50 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

vlastvs499 napsal:
Chlapi, nepadla tady důležitá věc.
Že úplně jako první si měl natočit motor ručně na nulu a parabolu namontovat přesně kolmo k motoru. Definitivně, natrvalo a už s tím na noze nikdy nehýbat.
Pak už jen zadat souřadnice a USALS a nechat natočit na třeba 19E a začít lovit signál.
Tak, že nebude točit parabolou na noze, ale zásadně jen motorem na stožáru + měnit elevaci.
Jestli to někde nahoře je, tak jsem to přehlédl a omlouvám se, jen jsem to proletěl.

Teoria pekna, v praxi by si musel byt astronom. Magneticka strelka smerje as 5 stupnov mimo a ty potrebujes presnost lepsiu ako stupen len pre uvodne zamierenie. Jedina prakticka a pouzitelna moznost je ist podla druzice ako som vyssie pisal.
Este aj ked to spravis podla toho, potrebuješ skontrolovat prípadne doladit elevacie aby ti sedela cela orbita. Ak mas nakrivo stlp tak to bez meraku a dobreho pochopenie veci nedas.

PříspěvekOdeslal: 10.Září 2017 - 8:04 
Odborník
Odborník

satelitni prijimac: Zero/ET7000/DM7080HD/DM900 4K
Poděkoval: 43 krát
Poděkováno: 54 krát
Teorie pěkná, ale pravdivá. Ale hlavně je to i praxe. Samozřejmě je kolmý stožár podmínkou. Pokud ho máš a namontuješ na nohu přesně parabolu, musíš to tímto postupem trefit. Mám to tímto postupem na třech metrových parabolách naprosto bez problému. Žádný kompas ani měřák jsem v životě nepoužil, proto nechápu tu zmínku o odchylce.
Pokud mám přesně parabolu na noze (kolmo k ose motoru - při noze v nulové poloze), USALS mi ji natočí přesně na třeba 19°, najdu nej signál a vím, kde naprosto přesně jsem. Nula mi směřuje přesně na jih.
Pak už jen pohrát si s elevací a naklopením motoru, jestli orbitu nadjíždím, nebo podjíždím, což poznám lehce změnou elevace v krajních polohách na krajních satelitech a podle toho měním úhly motoru v držáku (nohy) a elevace.
Trefit se to dá do hodiny.
Doporučuju pro ulehčení aplikaci do mobilu na aktuální sílu signálu. Třeba tuhle.
Tak jsem asi astronom...
Síly signálů:
Příloha:
sat1.PNG

Příloha:
sat4.PNG

Příloha:
sat2.PNG

Příloha:
sat3.PNG

Za pozadí těch screenů se omlouvám, není to žádná provokace - byla tam seklá reklama na pozadí z ČT1 :D .

Nemáte dostatečná oprávnění pro zobrazení souborů připojených k tomuto příspěvku.

PříspěvekOdeslal: 18.Listopad 2017 - 20:28 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Poděkoval: 2 krát
ak sa smiem spytat mam motor SG2100 a satelit mi ho otočil uplne na koniec t.j až za 80 stupnov momentalne je stave, že svieti na červeno a neotoči sa povelom ani cea sat ani priamo na motore, čo by mu pomohlo? dik za odpoved

PříspěvekOdeslal: 18.Listopad 2017 - 20:48 
Znalec fóra
Znalec fóra

satelitni prijimac: v podpise
Místo/Bydliště: Lednicke Rovne
Poděkoval: 12 krát
Poděkováno: 53 krát
Cez tlačítka na motore sa musí dať otočiť mal som ten motor len už si to presne nepamätám. Buď to bolo stlačiť dva krát za sebou a podržať no neviem....

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 59 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2 3 Další

Všechny časy jsou v UTC+01:00