Gigablue Quad UHD 4K

Jediné omezení: pouze vše kolem satelitní techniky, příjmu apod.
Pokud se chcete bavit o něčem jiném, tak to patří jinam!

Moderátoři: EnoSat, Steiner, cityglam1

Pravidla fóra
Upozornenie predajcom sat. techniky !
Toto fórum je založené pre užívateľov sat.techniky ! Akákoľvek, aj skrytá reklama ,smerujúca na stránky komerčných spoločností, bude po zásluhe odmenená .

A: V príspevkoch nieje možné žiadať o refresh kariet operátorov Skylink a CSlink.
1. Název příspěvku musí odpovídat obsahu otázky - (nepojmenovávat téma jako pomoc, žádost o radu apod.) To, že chce uživatel založením příspěvku požádat o pomoc, je všem jasné ...
Také pojmenování podle názvu přijímače moc nevypovídá o samotném dotazu.
2. Než položíte dotaz, zkuste využít funkci HLEDAT - hodně příspěvků je zde stále dokola a tak není potřeba vytvářet novou diskusi.
3. Pokud je pro konkrétní přijímač vytvořena na ABF samostatná kategorie, své dotazy pište přímo tam
4. Pre vkladanie logov a podobných súborov treba využiť možnosť vloženia ako prílohy a nie ich vkladať do príspevkov ako XX riadkové texty.
5. Nedodržování těchto základních pravidel může vést k tomu, že bude váš dotaz bez upozornění smazán!
6. Maximalna veľkosť prílohy - 1MB .
Uživatelský avatar
Spencer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 302
Registrován: 18.říjen 2007 - 8:46

Re: Gigablue Quad UHD 4K

Příspěvek od Spencer »

lobo54, ako pre koho. Poznám kvantum ľudí, ktorí si prachy "odkladajú" po krčmách a cigaretách. Iní zas vyhadzujú prachy za takéto blbosti ako sú sat prijímače.
Mnohí frflú načo je komu štvortuner, poprípade ešte aj s FBC. Výhoda takéhoto zariadenia je nielen v tom, že môže nahrávať "bez obmedzenia", ale po ďaľších miestnostiach v dome nemusíš ťahať koaxiály, ak máš dom "zosieťovaný" cez LAN, resp. WiFi . Existujú lacné prijímače, resp. smart boxy, ktoré použijú tuner "kombajnu" ako virtuálny tuner.
V detskej izbe takto využívam VU+ Zero, a to mám možnosť vtiahnuť koax do trubky v stene, ale lenivosť nedovolí.
Xpeed LX3,SF8008,T 90.
vinov
Odborník
Odborník
Příspěvky: 302
Registrován: 27.únor 2008 - 6:56

Re: Gigablue Quad UHD 4K

Příspěvek od vinov »

Spencer píše:Mnohí frflú načo je komu štvortuner, poprípade ešte aj s FBC.
Napriklad moje rozhodovani o koupi je dane zkusenosti rady let, jak konkretne ten prijimac pouzivam a jak narazim na omezeni stavajiciho prijimace. Obesel bych se bez dvojiteho DVB-S tuneru, ale ceskou tv mam jen z pozemniho vysilani a jeden tuner DVB-T je malo. Na Alienu2 Tripple tuneru bych klidne vymenil ten jeden DVB-S za T, kdyby to tedy slo. Sice netravim vsechen cas u televize, ale ty porady ktere bych sledoval se prekryvaji a jako u certa na ruznych frekvencich, polaritach... Nahravani jednoho poradu pozemniho vysilani v mem regionu vyradi devadesat procent ostatnich kanalu (mozna je to vsude stejne), takze reseni je mit bud dva, nebo tedy nyni dvojity DVB-T tuner a jeste lepe s temi virtualnimi tunery.

DVB-T tuner je jen PnP pridavna moznost, s tim, ze DVB-S je dany a tak proc uz ne dvojity (v te investici se to vice mene uz ztrati) a ten pridany DVB-T pak samozrejme dvojity... takze 'ctyrtuner'.

Trochu me zarazil ten novy ARM procesor, ale z recenzi se zda, ze ho komunita prijme a ze enigma pro tu ARM architekturu bude uspesna. Zrejme je ARM procesor budoucnost prijimacu, aspon tedy mozna, nebo zatim, tech 'spickovych'?
Uživatelský avatar
forsajd
Odborník
Odborník
Příspěvky: 358
Registrován: 12.říjen 2009 - 12:34
satelitni prijimac: VU-MUTANT
Bydliště: Nová Baňa * Brehy

Re: Gigablue Quad UHD 4K

Příspěvek od forsajd »

ARM procesor ma lepsí obraz ako mipsel a aj u mňa využijem 4krat tuner niekedy je aj to malo keď pustím nahrávanie ja aj manželka a ešte ktomu satu su pripoje 3krat RPička cez VU plugin tak by sa hodil aj 6 tuner
ON /Zgemma H9.2S / Vu+Uno SE 4K
OFF /VU DUO/DM 500 HD/VU Solo2/VU DUO2/Mutant HD2400/Mutant HD 4K/Mutant HD1500/VU Solo 4K/VU Ultimo 4K/VU UNO 4K/Dinobot U5 mini /Octagon SF8008
lobo54
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 68
Registrován: 29.červenec 2008 - 16:08

Re: Gigablue Quad UHD 4K

Příspěvek od lobo54 »

Spencer píše:lobo54, ako pre koho. Poznám kvantum ľudí, ktorí si prachy "odkladajú" po krčmách a cigaretách. Iní zas vyhadzujú prachy za takéto blbosti ako sú sat prijímače.
Mnohí frflú načo je komu štvortuner, poprípade ešte aj s FBC. Výhoda takéhoto zariadenia je nielen v tom, že môže nahrávať "bez obmedzenia", ale po ďaľších miestnostiach v dome nemusíš ťahať koaxiály, ak máš dom "zosieťovaný" cez LAN, resp. WiFi . Existujú lacné prijímače, resp. smart boxy, ktoré použijú tuner "kombajnu" ako virtuálny tuner.
V detskej izbe takto využívam VU+ Zero, a to mám možnosť vtiahnuť koax do trubky v stene, ale lenivosť nedovolí.
ja idem radsej s detmi do prirody,na kupalisko a tak
vinov
Odborník
Odborník
Příspěvky: 302
Registrován: 27.únor 2008 - 6:56

Re: Gigablue Quad UHD 4K

Příspěvek od vinov »

Ted koukam na Vu+ Ultimo 4K, to je zradlo :good: zadne kupalisko pro me =; 4" miniTV na krabici, ctyr jadrovy procesor, tomu uz nic nechybi, dokonce ani ten RCA zvuk vystup.

Jen nevim jestli kvuli tem ctyrem jadrum to muze vyzadovat novy, separatni vyvoj E2 (jakoze nepujde pouzit enigmu upravenou pro ty dvoujadrove ARM boxy)? Vyzna se nekdo v tom, co takova zmena ze dvou na ctyri jadra procesoru obnasi?
Naposledy upravil(a) vinov dne 22.listopad 2016 - 10:57, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
ivan333ivan
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 240
Registrován: 29.březen 2013 - 13:58

Re: Gigablue Quad UHD 4K

Příspěvek od ivan333ivan »

...v dome nemusíš ťahať koaxiály, ak máš dom "zosieťovaný" cez LAN, resp. WiFi ...

vývoj nespí,doba pokročila

SELFSAT má v ponuke elektronickú SAT anténu osadenú 2x výstup LNB+IP výstup s možnosťou sledovania až 8 programov
prípadne na 8 zariadeniach napr. anténa SELFSAT>IP58 /cena od 420 eur/

SELFSAT má v ponuke aj hotelový variant pre max 32 prípojok u ktorého je cena od 1200 eur

2xLNB výstup slúži pre klasické pripojenie

SAT IP out je napájaný systémom LNB Supply Power (PoE IEEE 802.3af-2003) do max 48 voltov

k uvedenej anténe možno dokúpiť zariadenie HD FLOW3 na prenos signálu až na vzdialenosť 60 metrov

zdroj

http://www.selfsat.com/02_satip/home.html
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
VŠETCI SME SI PRED BOHOM ROVNÍ,IBAŽE NEPLATÍ TO PRED BANKOMATOM

Spoločenská váženosť DEMOKRATA stúpa úmerne jeho kontám v danových rajoch
dreteam
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 16.březen 2012 - 15:32

Re: Gigablue Quad UHD 4K

Příspěvek od dreteam »

tak uz maju skladom v hm-sate de za 350 Ecok, jedine co asi chyba je podpora DVB-S2X

edit: i ked, na stranke vyrobcu uvadzaju ze ten 1 x PnP tuner (DVB-S2/DVB-S2X, DVB-C2, DVB-T/T2/HEVC265)
ET10000, DM900 Triple, OpenPLI, OpenATV...
ROGIII
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 42
Registrován: 21.duben 2010 - 22:29
satelitni prijimac: ET9500,DM920

Re: Gigablue Quad UHD 4K

Příspěvek od ROGIII »

Chcem sa opýtať majiteľov Gigablue Quad UHD 4K,ktorí prevádzkujú DigiSK,či funguje zvuk(AAC). Prípadne iné funkcionality,ktoré nefungujú.Zaregistroval som nefunkčné Hbbtv.
Zvažujem kúpu namiesto et9500,ktorý už dosluhuje.
Ďakujem za prípadné reakcie.
DM920 S2X Multistream,Merlin5
Antik,T90-5°W+0,8°W+9°E+13°E+16°E+19,2°E+23,5°E+33,0°E
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Gigablue Quad UHD 4K

Příspěvek od efendy55 »

HBBTV funguje ako na každom inom boxe čo vlastním , AAC tiež bez problémov . Digi-CAM funguje ,ale pozorujem trochu problém pri tvrdom reštart so vsunutým Cam-modulom nefunkčný DVBT-tuner , musím reštartnúť cez D.O. Cam a až potom nabehne DVBT-Tuner , neviem či je to vlastnosť tohoto boxu , alebo mám ho vadný .. :cry: nikdy som cam nepoužíval až nedávno ked som dotrepal domov Digi-Cam som na to prišiel . cena výbava super ... o tom potom . VU+ alebo Octagon ide pri prepínaní cez Cam od Digi predsa rýchlejšie . :good: už je podpora aj od Openpli+ kopa dalších týmov, ale furt je to len OE-2.0. ešte niečo chceš vedieť ?? nemáš zač ...
Všetko 4K
ROGIII
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 42
Registrován: 21.duben 2010 - 22:29
satelitni prijimac: ET9500,DM920

Re: Gigablue Quad UHD 4K

Příspěvek od ROGIII »

Ďakujem za reakciu. Ešte mám otázku,či funguje offline dekódovanie nahrávky. Občas sa stáva,že sa krížime doma s pozeraním. Offline dekódovanie by to vyriešilo. Prijímač sa neprehrieva?
DM920 S2X Multistream,Merlin5
Antik,T90-5°W+0,8°W+9°E+13°E+16°E+19,2°E+23,5°E+33,0°E
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Gigablue Quad UHD 4K

Příspěvek od efendy55 »

neprehrieva . čo si predstavuješ pod offline ?? #-o
Všetko 4K
gchevalier
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 243
Registrován: 30.prosinec 2018 - 10:56

Re: Gigablue Quad UHD 4K

Příspěvek od gchevalier »

neskorsie dekodovanie zakodovanej nahravky (nahratej napr. bez karty v uni resp. module) _https://wiki.openpli.org/Offline_decoding

skoda ze tie Gigablue tam nie su uvedene, inac verzia Gigablue UE 4K je asi najlacnejsi prijimac s FBC dual tunerom a moznostou dalsieho PnP tunera - co z neho robi asi najlepsi prijimac ohladom pomeru vykon/cena
tesik
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 13.únor 2010 - 14:33

Re: Gigablue Quad UHD 4K

Příspěvek od tesik »

efendy55 píše:HBBTV funguje ako na každom inom boxe čo vlastním , AAC tiež bez problémov . Digi-CAM funguje ,ale pozorujem trochu problém pri tvrdom reštart so vsunutým Cam-modulom nefunkčný DVBT-tuner , musím reštartnúť cez D.O. Cam a až potom nabehne DVBT-Tuner , neviem či je to vlastnosť tohoto boxu , alebo mám ho vadný .. :cry: nikdy som cam nepoužíval až nedávno ked som dotrepal domov Digi-Cam som na to prišiel . cena výbava super ... o tom potom . VU+ alebo Octagon ide pri prepínaní cez Cam od Digi predsa rýchlejšie . :good: už je podpora aj od Openpli+ kopa dalších týmov, ale furt je to len OE-2.0. ešte niečo chceš vedieť ?? nemáš zač ...
@Efendy55 Funguje ti HBBTV v OpenATV 6.2 nebo 6.3 ?
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Gigablue Quad UHD 4K

Příspěvek od efendy55 »

áno funguje HBBTV . nahrávky ktoré išli cez oscam žiadny problém . cez Cam som neskúšal ,ale v Digi vraj nejaké obmedzenia sú .
Všetko 4K
ROGIII
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 42
Registrován: 21.duben 2010 - 22:29
satelitni prijimac: ET9500,DM920

Re: Gigablue Quad UHD 4K

Příspěvek od ROGIII »

V Digi sk ide cez ich Cam realizovať 4 nahrávky,ale len z jedného TP. Nahrávka z iného TP len ako nedekódovaná nahrávka na neskoršie offline decodovanie. Moje ET9500 to nevie. Vraj offline ide v VU+4K strojoch ale len s VTI a v DM920. VU+DOU4K je nedotiahnuté,zatiaľ tam nejde zvuk Digi(aac).
Ultimo4K je oproti Gigablue výrazne drahšie. DM920 je drahšie a vraj kazové(nákup je lotéria na dobrý kus). Preto silne uvažujem nad nákupom Gigablue. Ďakujem za rady.
DM920 S2X Multistream,Merlin5
Antik,T90-5°W+0,8°W+9°E+13°E+16°E+19,2°E+23,5°E+33,0°E
Matahari
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 23.listopad 2006 - 12:05

Re: Gigablue Quad UHD 4K

Příspěvek od Matahari »

Tak som narazil na prvy problem. Ako prehrat film z USB?. Vlozim USB s filmami (mkv, avi, mp4 atd) do prijimaca, no prijimac pusti hlasku ze sa nenasli ziadne zobrazitelne subory. Kluc naformatovany na NTFS. V Gigablue HD Quad Plus mi to hned naslo filmy a bez problemov vsetko prehralo. Prosim o pomoc
GigaBlue UHD Quad 4K
GigaBlue UHD UE 4K
GigaBlue Quad Plus
Uživatelský avatar
baranček
Odborník
Odborník
Příspěvky: 359
Registrován: 19.duben 2008 - 11:49
satelitni prijimac: VU+SOLO4k,Octagon sf8008 mini
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Gigablue Quad UHD 4K

Příspěvek od baranček »

Menu-Pluginy-Prehrávač médií a vyhľadáš tam svoj pripojený USB.Aj každý diaľkový ovládač má tlačítko na vyvolanie uložených súborov na diskoch.
konečne mám čas na koníčky :book:
VU+solo 4k image Open Black Hole 5.2 a Openmultiboot :)
Octagon sf8008 mini image Egami 10.3-R 5 a Egami Multboot
ET-4000 image Openpli 7.3
gchevalier
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 243
Registrován: 30.prosinec 2018 - 10:56

Re: Gigablue Quad UHD 4K

Příspěvek od gchevalier »

skontrolovat ci mas nainstalovany ntfs-3g driver, cez pluginy/pridat/drivers
Matahari
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 23.listopad 2006 - 12:05

Re: Gigablue Quad UHD 4K

Příspěvek od Matahari »

baranček píše:Menu-Pluginy-Prehrávač médií a vyhľadáš tam svoj pripojený USB.Aj každý diaľkový ovládač má tlačítko na vyvolanie uložených súborov na diskoch.
Presne tak postupujem ale kluc USB tam nie je. Este skusim nainstalovat plugin ntfs-3g driver ako radi gchevalier nizsie
GigaBlue UHD Quad 4K
GigaBlue UHD UE 4K
GigaBlue Quad Plus
Uživatelský avatar
virgille
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 255
Registrován: 15.leden 2013 - 16:38

Re: Gigablue Quad UHD 4K

Příspěvek od virgille »

a máš urobený mount toho kluca ako "USB"... externé media sa bez mount zvyknú pripájať aj ako "sda"
VU+ Solo4K - WDred 1TB - ATV6.4
Gigablue UHD TRIO 4K - ATV6.4
T-90: 9e, 13e, 16e, 19e, 23.5e, 28e
skylink, antiksat
Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“