Gigablue Quad UHD 4K

Jediné omezení: pouze vše kolem satelitní techniky, příjmu apod.
Pokud se chcete bavit o něčem jiném, tak to patří jinam!

Moderátoři: EnoSat, Steiner, cityglam1

Pravidla fóra
Upozornenie predajcom sat. techniky !
Toto fórum je založené pre užívateľov sat.techniky ! Akákoľvek, aj skrytá reklama ,smerujúca na stránky komerčných spoločností, bude po zásluhe odmenená .

A: V príspevkoch nieje možné žiadať o refresh kariet operátorov Skylink a CSlink.
1. Název příspěvku musí odpovídat obsahu otázky - (nepojmenovávat téma jako pomoc, žádost o radu apod.) To, že chce uživatel založením příspěvku požádat o pomoc, je všem jasné ...
Také pojmenování podle názvu přijímače moc nevypovídá o samotném dotazu.
2. Než položíte dotaz, zkuste využít funkci HLEDAT - hodně příspěvků je zde stále dokola a tak není potřeba vytvářet novou diskusi.
3. Pokud je pro konkrétní přijímač vytvořena na ABF samostatná kategorie, své dotazy pište přímo tam
4. Pre vkladanie logov a podobných súborov treba využiť možnosť vloženia ako prílohy a nie ich vkladať do príspevkov ako XX riadkové texty.
5. Nedodržování těchto základních pravidel může vést k tomu, že bude váš dotaz bez upozornění smazán!
6. Maximalna veľkosť prílohy - 1MB .
Uživatelský avatar
baranček
Odborník
Odborník
Příspěvky: 359
Registrován: 19.duben 2008 - 11:49
satelitni prijimac: VU+SOLO4k,Octagon sf8008 mini
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Gigablue Quad UHD 4K

Příspěvek od baranček »

virgille píše:a máš urobený mount toho kluca ako "USB"... externé media sa bez mount zvyknú pripájať aj ako "sda"
alebo aj ako HDD pokiaľ nemáš montnutý interný,alebo externý HDD disk
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) baranček dne 09.duben 2019 - 14:20, celkem upraveno 1 x.
konečne mám čas na koníčky :book:
VU+solo 4k image Open Black Hole 5.2 a Openmultiboot :)
Octagon sf8008 mini image Egami 10.3-R 5 a Egami Multboot
ET-4000 image Openpli 7.3
Matahari
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 23.listopad 2006 - 12:05

Re: Gigablue Quad UHD 4K

Příspěvek od Matahari »

virgille píše:a máš urobený mount toho kluca ako "USB"... externé media sa bez mount zvyknú pripájať aj ako "sda"
Tak ze plugin plugin ntfs-3g driver som nenasiel (mozno je uz nainstalovany). Mount kluca nemam, ale v Gigablue HD Quad Plus mi to prehra bez problemov. Zaujimave je ze ked ho vlozim do prijimaca, tak sa objavi ta hlaska ale kluc neviem najst ani ako USB ani SDA, proste v prehravaci ho nevidi. Teraz kby som urobil mount, tak ak sa nemylim, tak mi vsetko zmaze a neda sa pouzit ani vo Windos, lebo bude format ext3, alebo ext4. Neviem si rady
GigaBlue UHD Quad 4K
GigaBlue UHD UE 4K
GigaBlue Quad Plus
Uživatelský avatar
baranček
Odborník
Odborník
Příspěvky: 359
Registrován: 19.duben 2008 - 11:49
satelitni prijimac: VU+SOLO4k,Octagon sf8008 mini
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Gigablue Quad UHD 4K

Příspěvek od baranček »

Matahari píše:
virgille píše:a máš urobený mount toho kluca ako "USB"... externé media sa bez mount zvyknú pripájať aj ako "sda"
Tak ze plugin plugin ntfs-3g driver som nenasiel (mozno je uz nainstalovany). Mount kluca nemam, ale v Gigablue HD Quad Plus mi to prehra bez problemov. Zaujimave je ze ked ho vlozim do prijimaca, tak sa objavi ta hlaska ale kluc neviem najst ani ako USB ani SDA, proste v prehravaci ho nevidi. Teraz kby som urobil mount, tak ak sa nemylim, tak mi vsetko zmaze a neda sa pouzit ani vo Windos, lebo bude format ext3, alebo ext4. Neviem si rady
hľadaj ho ako HDD
konečne mám čas na koníčky :book:
VU+solo 4k image Open Black Hole 5.2 a Openmultiboot :)
Octagon sf8008 mini image Egami 10.3-R 5 a Egami Multboot
ET-4000 image Openpli 7.3
Matahari
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 23.listopad 2006 - 12:05

Re: Gigablue Quad UHD 4K

Příspěvek od Matahari »

baranček píše:
Matahari píše:
virgille píše:a máš urobený mount toho kluca ako "USB"... externé media sa bez mount zvyknú pripájať aj ako "sda"
Tak ze plugin plugin ntfs-3g driver som nenasiel (mozno je uz nainstalovany). Mount kluca nemam, ale v Gigablue HD Quad Plus mi to prehra bez problemov. Zaujimave je ze ked ho vlozim do prijimaca, tak sa objavi ta hlaska ale kluc neviem najst ani ako USB ani SDA, proste v prehravaci ho nevidi. Teraz kby som urobil mount, tak ak sa nemylim, tak mi vsetko zmaze a neda sa pouzit ani vo Windos, lebo bude format ext3, alebo ext4. Neviem si rady
hľadaj ho ako HDD
HDD mam, ale to je interny 2TB mountnuty disk. Tak teraz som skusil a naslo mi to takto: Prehravac medii/media/USB.
V starom prijimaci mi to da hned Prehravac medii/USB
GigaBlue UHD Quad 4K
GigaBlue UHD UE 4K
GigaBlue Quad Plus
Uživatelský avatar
virgille
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 255
Registrován: 15.leden 2013 - 16:38

Re: Gigablue Quad UHD 4K

Příspěvek od virgille »

Matahari píše:
virgille píše:a máš urobený mount toho kluca ako "USB"... externé media sa bez mount zvyknú pripájať aj ako "sda"
Teraz kby som urobil mount, tak ak sa nemylim, tak mi vsetko zmaze a neda sa pouzit ani vo Windos, lebo bude format ext3, alebo ext4. Neviem si rady
ja mam moutnute 2 externe hdd vo formate NTFS, pri mount ti nic nepremaze, je to len nastavenie akým spôsosbom sa ti budú jednotlive disky pripajat, vsetky data ostavaju zachovane... vymazanie a format na ext3(4) robi inicializacia (ak sa nemylim)
VU+ Solo4K - WDred 1TB - ATV6.4
Gigablue UHD TRIO 4K - ATV6.4
T-90: 9e, 13e, 16e, 19e, 23.5e, 28e
skylink, antiksat
gchevalier
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 243
Registrován: 30.prosinec 2018 - 10:56

Re: Gigablue Quad UHD 4K

Příspěvek od gchevalier »

opravujem sa, ntfs-3g driver je nutny len pri zapise na disk, citanie by malo fungovat aj bez,

jednoduchy prikaz kde sa da zistit ake zariadenie je pripojene cez aky priecinok je "mount" v telnete
Matahari
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 23.listopad 2006 - 12:05

Re: Gigablue Quad UHD 4K

Příspěvek od Matahari »

Tak nakoniec sa mi to podarilo rozbehat, no a skusam dalej. Skusil som z USB Image OpenPLI 7.0 a zda sa mi ovela rychlejsi ako OpenATV 6.2 a aj obraz sa mi zda krajsi.
GigaBlue UHD Quad 4K
GigaBlue UHD UE 4K
GigaBlue Quad Plus
Matahari
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 23.listopad 2006 - 12:05

Re: Gigablue Quad UHD 4K

Příspěvek od Matahari »

Po dnešnej aktualizácii OpenATV 6.2 sa mi nedá urobiť záloha. Pri zálohe je grafická zmena obrazovky, voľba kde urobiť zálohu, no keď vyberiem na HDD nastane modrá smrť a reštart boxu. Máte podobnú skúsenosť?
GigaBlue UHD Quad 4K
GigaBlue UHD UE 4K
GigaBlue Quad Plus
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Gigablue Quad UHD 4K

Příspěvek od efendy55 »

nie...preto že to nemá význam pokial v tom bazmeku neopravia drivre ... :D
Všetko 4K
tomko
Odborník
Odborník
Příspěvky: 310
Registrován: 30.říjen 2007 - 8:54
satelitni prijimac: odoslane z PC

Re: Gigablue Quad UHD 4K

Příspěvek od tomko »

a co som si vsimol tak ci uz 6,2 alebo 6,3 ked si chce clovek chce nainstalovat softcamfeed.ipk tak mu to nepomoze. sice nainstaluje ale v pluginoch pri stahovani sa neukaze-softcams
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: Gigablue Quad UHD 4K

Příspěvek od 9000peter »

tomko píše:a co som si vsimol tak ci uz 6,2 alebo 6,3 ked si chce clovek chce nainstalovat softcamfeed.ipk tak mu to nepomoze. sice nainstaluje ale v pluginoch pri stahovani sa neukaze-softcams

Už dlhšiu dobu nefunkčný feed.
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Gigablue Quad UHD 4K

Příspěvek od liquere »

Cele sa to preraba ine zalohovanie aj online flash
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Matahari
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 23.listopad 2006 - 12:05

Re: Gigablue Quad UHD 4K

Příspěvek od Matahari »

Takže ak som dobre pochopil, máte podobné skúsenosti - nedá sa urobiť záloha? Oplatí sa prejsť na OpenATV 6.3? Čo sa týka sofcam, tak sa mi dá nainstalovat len vo verzii 1, sofcamfeed 2 a 3 sa mi nikdy nepodarilo nainštalovať.
GigaBlue UHD Quad 4K
GigaBlue UHD UE 4K
GigaBlue Quad Plus
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Gigablue Quad UHD 4K

Příspěvek od liquere »

Zaloha by uz mala ist na poslednych img, alebo mozno staci doinstalovat p2zip do img ktory bol zrovna v tom obdobi instalovany, ked to este blblo.....softcam este nie je ok. Ale to sa da aj rucne, popisane je to tu dost.
Zaloha sa robi teraz do hdd/images a je zazipovana.
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Gigablue Quad UHD 4K

Příspěvek od efendy55 »

hm..... obdivujem vašu trpezlivosť pri opeantv s nejakým feedom a ipk ... ](*,) :cry: ked sa to dá aj daleko jednoduchšie cez ftp. :smoke: a už vonkoncom prečo niekto aktualizuje image denno denne ked sa to nabaluje ako snehová gula a je len otázka času kedy vám ten bazmek nenaštartuje ... :D pokial nie sú v image podstatné zmeny k lepšiemu tak to nemá význam. [-X ale nech si každý robí čo chce ... :poklona:
Všetko 4K
Matahari
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 23.listopad 2006 - 12:05

Re: Gigablue Quad UHD 4K

Příspěvek od Matahari »

Skusil som na USB cez Openmultiboot naunstalovat OpenATV 6.4. Vsetko prebehlo OK, no nemozem sa s boxom spojit cez DCC, pripadne RCC. Spjit sa spoji, ale v DCC vyhodi hlasku: Bootmanager: Not found. Neviete pomoct?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
GigaBlue UHD Quad 4K
GigaBlue UHD UE 4K
GigaBlue Quad Plus
dipol100
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 273
Registrován: 18.září 2013 - 17:04

Re: Gigablue Quad UHD 4K

Příspěvek od dipol100 »

V pondělí jsem si koupil Gigablue Quad UHD 4K a zjistil jsem, že při přehrávání nahraných pořadů mi obraz na TV někdy nejde plynule, ale jakoby škubavě, takové drobné zadrhávání. Stačí spustit přehrávání znovu a většinou to už jede plynule. Stává se to někomu? Je nějaké řešení tohoto problému, nebo je problém jen s tím mým přijímačem?
plachta
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 78
Registrován: 30.říjen 2007 - 19:23

Re: Gigablue Quad UHD 4K

Příspěvek od plachta »

:D staré
#SkyStar HD&Octagon SF8008&Dreambox 500HD___Motor H-H#
dipol100
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 273
Registrován: 18.září 2013 - 17:04

Re: Gigablue Quad UHD 4K

Příspěvek od dipol100 »

A tomu mám rozumět jak?
vikino
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 251
Registrován: 20.červen 2009 - 14:42
Bydliště: SVK

Re: Gigablue Quad UHD 4K

Příspěvek od vikino »

Asi plachta mysli, ze sa to uz davnejsie riesilo a asi aj vyriesilo, kedze odpovedal ako odpovedal...skus popozerat historiu vlakna-stare prispevky, ci sa to riesilo.
Octagon SF8008 4k twin, Open ATV 7.1
Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“