e-shop Sapro BENDR SK

AB-FÓRUM - Satelitné fórum (Satelity, DVB-T, DVB-C)

Česko-Slovenské diskusní fórum nejen o satelitním příjmu televizních programů.
Právě je 20.Listopad 2018 - 10:00

Všechny časy jsou v UTC+01:00

Pravidla fóra

Upozornenie predajcom sat. techniky !
Toto fórum je založené pre užívateľov sat.techniky ! Akákoľvek, aj skrytá reklama ,smerujúca na stránky komerčných spoločností, bude po zásluhe odmenená .

A: V príspevkoch nieje možné žiadať o refresh kariet operátorov Skylink a CSlink.
1. Název příspěvku musí odpovídat obsahu otázky - (nepojmenovávat téma jako pomoc, žádost o radu apod.) To, že chce uživatel založením příspěvku požádat o pomoc, je všem jasné ...
Také pojmenování podle názvu přijímače moc nevypovídá o samotném dotazu.
2. Než položíte dotaz, zkuste využít funkci HLEDAT - hodně příspěvků je zde stále dokola a tak není potřeba vytvářet novou diskusi.
3. Pokud je pro konkrétní přijímač vytvořena na ABF samostatná kategorie, své dotazy pište přímo tam
4. Nedodržování těchto základních pravidel může vést k tomu, že bude váš dotaz bez upozornění smazán!
5. Maximalna veľkosť prílohy - 1MB .

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 8 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Čipová karta - zachytenie komunikacie
PříspěvekOdeslal: 21.Září 2018 - 20:40 

Poděkoval: 1 krát
Zdravím,
dostal som zo školy úlohu vymyslieť si tému na projekt z oblasti bezpečnosti. Keďže som kedysi robil niečo s čipovými kartami napadla ma taká vec, že by som sa pokúsil zachytiť komunikáciu medzi kartou a prijímačom. Na počítači to ide tak, že nahradím určitú dll na Windowse alebo .so súbor na Linuxe svojimi pozmenenými, ktoré vypisujú komunikáciu do súboru.

V satelitoch sa vôbec nevyznám a nikdy som s nimi nič nerobil tak chcem poprosiť o radu, či je to reálne a či máte nejaké tipy. Napríklad cez aké rozhranie komunikuje karta s príjmačom. Je to niečo podobné ako PC/SC rozhranie? Existuje na týchto OS tiež niečo také ako dynamická knižnica? Ak áno je nejaké defaultné miesto, kde ju hľadať? Neviem aký mám operačný systém v príjmači a teraz som mimo domu ale model príjmača je FS-9105HD+PVR ak to pomôže.

Monžo to aj už existuje a ak áno ďalší krok by mohol byť, pokúsiť sa nejako "hacknúť" komunikáciu medzi kartou a príjmačom a zapomoci takto upravenej knižnice ju pozmeniť. Čo si myslíte o tomto nápade?

Prakticky potrebujem buď nejakú radu čo ďalej skúmať ako úplný začiatočník alebo oznam, že to nie je reálne :D Ďakujem

PříspěvekOdeslal: 21.Září 2018 - 22:17 
Pokročilý
Pokročilý

Poděkoval: 4 krát
Poděkováno: 62 krát
Nastuduj si ISO-7816-3

PříspěvekOdeslal: 21.Září 2018 - 23:55 
Pokročilý
Pokročilý

Komunikaci mužeš sledovat phoneix,smartmouse , ovšem ti to moc nepomůže.......jelikož je šifrovaná různě nastavenými algoritmy XOR,3DES,AES,RSA,nano ins.apod. Vychytávek :D

PříspěvekOdeslal: 22.Září 2018 - 1:56 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

satelitni prijimac: TBS 8922 PCI /formuler/VU+
Místo/Bydliště: EU
Poděkoval: 23 krát
...už nevedia ako ,tak sa vydávajú za študentov nech odhalia legálnu činnosť oficiálnych príjmačov? 8) :P ..
Ehm alebo nie ? [-o<
...Ja len tak ,veď onedlho aj spln mesiaca bude :smoke: :twisted: :cyclopsani:

ono reklama je drahá... :unknown:

DVB-T/2/DAB+ ASTROMETA Card..MMDS.. other...
*GBOX* HADU*OSCAM*
2 LOCAL CARDS IS MINIMUM :smoke:
keby niečo tak na PM-"vsjo"
LENIN SA UČIL AJ JA SA STÁLE UČÍM

PříspěvekOdeslal: 22.Září 2018 - 9:06 

plachta napsal:
Komunikaci mužeš sledovat phoneix,smartmouse , ovšem ti to moc nepomůže.......jelikož je šifrovaná různě nastavenými algoritmy XOR,3DES,AES,RSA,nano ins.apod. Vychytávek :D

Trocha som sa na to teraz pozeral a teda ono to funguje tak, že raz z čas dostane tvoj príjmač kľúč, ktorý má karta použiť na dešifrovanie signálu. Ten je ale ešte zašifrovaný kľúčom, ktorý máš na karte. Je to tak?

Ako potom funguje CardSharing? Keby aj niekto prišiel na kľúč, ktorým je zakódovaný signál potrebuješ ho ešte zašifrovať kľúčom čo máš na karte aby ho tá karta zobrala nie? A ten sa z tej karty len tak ľahko získať nedá... Ide mi o to, že ak niečo také funguje, niečo v tom dizajne musí byť naprd a chcem vedieť čo :D.

PříspěvekOdeslal: 22.Září 2018 - 13:54 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

satelitni prijimac: Vu4k; DM820; Šrotbox5000
Poděkováno: 2 krát
lkjlkj napsal:
Ako potom funguje CardSharing? Keby aj niekto prišiel na kľúč, ktorým je zakódovaný signál potrebuješ ho ešte zašifrovať kľúčom čo máš na karte aby ho tá karta zobrala nie? A ten sa z tej karty len tak ľahko získať nedá... Ide mi o to, že ak niečo také funguje, niečo v tom dizajne musí byť naprd a chcem vedieť čo :D.

a kua.. tak uz ches do skoly riesit aj cardsharing ? a co to je za skola ? turbo skola ?

tam hnido studuj po nete a neodrbavaj tu ludi skolskym projektom .. si zo vsetkeho uplne mimo tak skoda s tebou stracat cas !!

PříspěvekOdeslal: 22.Září 2018 - 18:17 

dlhe_pole napsal:
lkjlkj napsal:

a kua.. tak uz ches do skoly riesit aj cardsharing ? a co to je za skola ? turbo skola ?

tam hnido studuj po nete a neodrbavaj tu ludi skolskym projektom .. si zo vsetkeho uplne mimo tak skoda s tebou stracat cas !!

A sakra, tak rýchlo ste prekukli, že som botom, ktorý naprogramovala tajná iránska organizácia na to aby od elity satelitného sveta zistila ako prelomiť tento skvelý systém. Tento text je automaticky generovaný a je zbytočné hľadať moju identitu. (toto je inak sakrazmus keby to niekomu nedošlo).

Tak si nechajte svoje múdrostné poklady pre seba, určite sa tak ľudstvo posunie dopredu a ja, ak som naozaj zločinec, na to vďaka vám nikdy neprídem :D :D Mohol si mi aspoň dať kde na nete by som sa mohol niečo dozvedieť lebo som si myslel, že to bude tu ale asi nie :D

PříspěvekOdeslal: 22.Září 2018 - 18:24 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

satelitni prijimac: f4turbo, pi zero
Místo/Bydliště: EU
Poděkoval: 210 krát
Poděkováno: 260 krát
Open source su kniznice pcsc lite, libusb aj oscam. Takze pekne na github a mozes sledovat co hrdlo raci.
Dynamicka kniznica sa na linuxe pozna podla pripony .so.

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 8 příspěvků ] 

Všechny časy jsou v UTC+01:00