dvb-t2 stream server

Jediné omezení: pouze vše kolem satelitní techniky, příjmu apod.
Pokud se chcete bavit o něčem jiném, tak to patří jinam!

Moderátoři: EnoSat, Steiner, cityglam1

Pravidla fóra
Upozornenie predajcom sat. techniky !
Toto fórum je založené pre užívateľov sat.techniky ! Akákoľvek, aj skrytá reklama ,smerujúca na stránky komerčných spoločností, bude po zásluhe odmenená .

A: V príspevkoch nieje možné žiadať o refresh kariet operátorov Skylink a CSlink.
1. Název příspěvku musí odpovídat obsahu otázky - (nepojmenovávat téma jako pomoc, žádost o radu apod.) To, že chce uživatel založením příspěvku požádat o pomoc, je všem jasné ...
Také pojmenování podle názvu přijímače moc nevypovídá o samotném dotazu.
2. Než položíte dotaz, zkuste využít funkci HLEDAT - hodně příspěvků je zde stále dokola a tak není potřeba vytvářet novou diskusi.
3. Pokud je pro konkrétní přijímač vytvořena na ABF samostatná kategorie, své dotazy pište přímo tam
4. Pre vkladanie logov a podobných súborov treba využiť možnosť vloženia ako prílohy a nie ich vkladať do príspevkov ako XX riadkové texty.
5. Nedodržování těchto základních pravidel může vést k tomu, že bude váš dotaz bez upozornění smazán!
6. Maximalna veľkosť prílohy - 1MB .
Odpovědět
karidi
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 28.srpen 2020 - 2:47

dvb-t2 stream server

Příspěvek od karidi »

ahojte

moj dvb-t stb to uz ma za sebou a tak premyslam nad nahradou. vela som googlil a cital a navrhol som si nasledujuce. moja predstava je zapojit usb dvb-t2 tuner (casom zrejme viac) do rpi4, na ktorom bude ako backend bezat tv headend. aby som vyuzil svoju irdeto plustelka kartu, tak by som na rpi4 nahodil oscam a pripojil cardreader. ako frontend potom chcem pouzit kodi.

moje otazky su
1. aky tuner pouzit? rozhodujem sa medzi astrometou a geniatech mygica t230
2. aky cardreader pouzit? google vravi, ze najistejsie su smargo a tbs3102. funguje irdeto plustelka v takychto readeroch? aby som sa nepokusal ozivit nieco co nefunguje ... citacka od obcianskeho asi fungovat nebude vsak? aspon pscs_scan s mojou bit4id minilector evo mi zahlasil "Card state: Card inserted, Unresponsive card," aj ked z obcianskeho data nacital
3. aky hw by ste doporucili na frontend, aby podporoval h265 - najlepsie s hw dekoderom? pozeral som rpi4, orange pi
aj nejake drahsie krabicky. ale clanky su jedna vec a skusenosti druha
4. ak to niekto mate +- tak ako planujem, ako je to so stabilitou? vsetok hw co som pisal je lowendovy, tak sa da ocakavat urcita nestabilita, problem s prehrievanim, zivotnostou, ... ake mate skusenosti?
5. v pripade zapojenia viacerych usb tunerov nedochadza k ruseniu ak by boli blizko seba?

dakujem
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: dvb-t2 stream server

Příspěvek od efendy55 »

najlepšia skúsenosť je taká interný DVBT2 + Usb-DVBT2 ak máš k tomu pre tvoj box ovládače alebo 2 x interný DVBT2 :D a niečo čo frčí v E2 +Oscam a nemáš probléma.... :smoke: :ROFL: to čo si tu popísal tak je to taká lotéria .... :D pôjde, nepôjde..... #-o :o a na koniec zistíš že to stojí za velké gulové...... [-o<
Všetko 4K
gusto1
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 626
Registrován: 07.září 2011 - 22:32

Re: dvb-t2 stream server

Příspěvek od gusto1 »

Ked este nemas kupene RPI4 ani ziadnu citacku, tak skor by som uvazoval o nejakom DVB-T2 boxe s E2. Ak potrebujes viac tunerov, tak potom prikupit do boxu USB DVB-T2 tuner, alebo ak je miesto v boxe, tak klasicky DVB-T2 tuner do boxu. Zalezi od toho kolko klientov chces obsluzit.

Nehovorim, ze RPI je zle, ale je s tym urcite viac roboty ako s klasickym boxom a samozrejme musis vidiet aj do linuxu (neni to len o sudo apt ....). A za dalsie cena RPI+ tunery + citacka vyjde mozno viac ako nejaky dvojtunerak box, ku ktoremu uz nepotrebujes nic dokupovat.

Kedze sa o DVB-T2 nezaujmam, tak ti neporadim aky box pouzit (na DVB-S2 pouzivam qviart lunix3 4K a mam 8 nezavislich TP).
karidi
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 28.srpen 2020 - 2:47

Re: dvb-t2 stream server

Příspěvek od karidi »

dakujem za nazory. enigmu nepoznam, idem si o nej nieco pozriet, aby som sa vedel lepsie rozhodnut.

klienti budu bezne 2-3 a viem si predstavit aj 4. ak budem mat 4 tunery, tak dokazem naladit sucasne vsetky multiplexy. k tomu mi moje riesenie prinesie moznost sledovat akykolvek program kdekolvek v dome na akomkolvek zariadeni + mat moznost nahravania lubovolneho programu (aj nie prave sledovaneho, pretoze budu naladene vsetky multiplexy). rovnaky frontend ma vyhodu jednotneho ovladania. to uvitaju hlavne stari rodicia

len nepoznam hardver, tak som sa chcel poradit. a co sa tyka kariet, tak sa mi cosi mari, ze existovali nejake karty, ktore neumoznovali dekodovanie viac nez 2 kanalov sucasne alebo nieco take. neviem ci plustelka pouziva taketo karty alebo nie. ak plieskam hluposti, tak sorry, nie som v tejto oblasti doma a tunajsi borci to snad uvedu na pravu mieru :-)

s linuxom nebude problem - zivim sa tym. v minulosti mi presiel rukami aj jeden oscam, tak aj tu mam predstavu o com to je.

dakujem
gusto1
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 626
Registrován: 07.září 2011 - 22:32

Re: dvb-t2 stream server

Příspěvek od gusto1 »

Ak sa zivis linuxom, tak by si nemal mat problemy. Vyber sa taky HW co ma podporu v kernely a usetris si hodne casu a problemov https://www.linuxtv.org/wiki/index.php/ ... SB_Devices
KODI v zavislosti od pluginu dokaze streamovat, tak ako s tvheadend, tak aj s enigma2 boxov.
Sam som niekedy pouzival backend tvheadend a forntend xbmc, dnes vsak idem cez E2
Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“