ALDEN S.S.C. HD A module for automatic satellite systems

Jediné omezení: pouze vše kolem satelitní techniky, příjmu apod.
Pokud se chcete bavit o něčem jiném, tak to patří jinam!

Moderátoři: EnoSat, Steiner, cityglam1

Pravidla fóra
Upozornenie predajcom sat. techniky !
Toto fórum je založené pre užívateľov sat.techniky ! Akákoľvek, aj skrytá reklama ,smerujúca na stránky komerčných spoločností, bude po zásluhe odmenená .

A: V príspevkoch nieje možné žiadať o refresh kariet operátorov Skylink a CSlink.
1. Název příspěvku musí odpovídat obsahu otázky - (nepojmenovávat téma jako pomoc, žádost o radu apod.) To, že chce uživatel založením příspěvku požádat o pomoc, je všem jasné ...
Také pojmenování podle názvu přijímače moc nevypovídá o samotném dotazu.
2. Než položíte dotaz, zkuste využít funkci HLEDAT - hodně příspěvků je zde stále dokola a tak není potřeba vytvářet novou diskusi.
3. Pokud je pro konkrétní přijímač vytvořena na ABF samostatná kategorie, své dotazy pište přímo tam
4. Pre vkladanie logov a podobných súborov treba využiť možnosť vloženia ako prílohy a nie ich vkladať do príspevkov ako XX riadkové texty.
5. Nedodržování těchto základních pravidel může vést k tomu, že bude váš dotaz bez upozornění smazán!
6. Maximalna veľkosť prílohy - 1MB .
Odpovědět
jelko
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 20.prosinec 2011 - 16:03

ALDEN S.S.C. HD A module for automatic satellite systems

Příspěvek od jelko »

Dobrý deň,
rád vy som sa chcel opýtať či nemáte niekto skúsenosti so zariadením značky ALDEN. Jedná sa o plne automatický systém vyhľadávania družíc používaný pre karavány.
preposielam link:
https://www.roadpro.co.uk/userfiles/PDF ... -14442.pdf

Problém je v tom že zariadenie reaguje pootočením paraboly okolo osi pri nastavení napr. Astry 23,5 E avšak nenájde ani zďaleka cieľ s tým že výpise na zariadení “ Antenna is stuck”. Karavan pri kúpe sa testoval aj so zariadením bez problémov našli astra v Prahe avšak keď sme dorazili na Slovensko a odskúšaní satelit bez úspechu.
Tým že je to plne auto systém nie je tam čo nastavovať. Jednoducho užívateľ si klikne na modulule že chce Astru 23,5 E a tanier na streche sa začne otvárať otáčať a hľadá pozíciu. Po určitom čase pri samo nastavení ak nájde pozíciu vyhodí hlášku “ Pointing OK!” čo v mojom prípade sa nestane. Žiaľ v mojom prípade sa parabola otočí raz okolo osi a späť a stojí vo východzej pozícii. Ako keby nedostala pokyn ísť na Astru 23,5E. Skúšal som aj iné družice tak ako aj iné miesta zastavenia s karavánom nič stále to isté správanie sa zariadenia.
Prosím o radu.
PS: ešte ma napadlo či by nepomohlo vypnutie zariadenia úplne z elektriky keďže v karavan ide na 12V...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“