T90 a 0.8W

Jediné omezení: pouze vše kolem satelitní techniky, příjmu apod.
Pokud se chcete bavit o něčem jiném, tak to patří jinam!

Moderátoři: EnoSat, Steiner, cityglam1

Pravidla fóra
Upozornenie predajcom sat. techniky !
Toto fórum je založené pre užívateľov sat.techniky ! Akákoľvek, aj skrytá reklama ,smerujúca na stránky komerčných spoločností, bude po zásluhe odmenená .

A: V príspevkoch nieje možné žiadať o refresh kariet operátorov Skylink a CSlink.
1. Název příspěvku musí odpovídat obsahu otázky - (nepojmenovávat téma jako pomoc, žádost o radu apod.) To, že chce uživatel založením příspěvku požádat o pomoc, je všem jasné ...
Také pojmenování podle názvu přijímače moc nevypovídá o samotném dotazu.
2. Než položíte dotaz, zkuste využít funkci HLEDAT - hodně příspěvků je zde stále dokola a tak není potřeba vytvářet novou diskusi.
3. Pokud je pro konkrétní přijímač vytvořena na ABF samostatná kategorie, své dotazy pište přímo tam
4. Pre vkladanie logov a podobných súborov treba využiť možnosť vloženia ako prílohy a nie ich vkladať do príspevkov ako XX riadkové texty.
5. Nedodržování těchto základních pravidel může vést k tomu, že bude váš dotaz bez upozornění smazán!
6. Maximalna veľkosť prílohy - 1MB .
Odpovědět
macher13
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 25.listopad 2008 - 13:14

T90 a 0.8W

Příspěvek od macher13 »

Zdravim,

resim jeden problem a jiz si nevim rady. Mozna bude nekdo vedet co delam blbe... :-(

Mam T90, LNB4 setup. Puvodne byla konfigurace 28.E, 23.5E, 19.2E, 0.8W. Ohledne kvality signalu jsem vedel, ze se to da nastavit lip a navic jsem chtel zrusit 28.2E a namisto toho dat 16E. Ted o vikendu jsem to rozvrtal. Stred T90 jsem dal na 16E, vedle 19.2E a 23.5E. Signal vyrazne lepsi nez puvodne. Nedari se mi vsak naladit 0.8W. Uz jsem i zacal premyslet jestli nemam blbe LNB. Od oka jsem to dal na pozici 13E a vysledek je velice slusny signal, ktery se da jeste jemne doladit, takze tady problem neni. Chvilu jsem premyslel, jestli to nedavam na blbou pozici a pro jistotu jsem projel i dalsi pozice a nic... Netusim co delam blbe. Predpokladam, ze je to nejaka vec, ktera mi usla, ale nevim co... Napada nekoho neco?

Za kazdou radu dekuji.
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: T90 a 0.8W

Příspěvek od VTronik »

Podle mne nemáš nastavený správný úhel náklonu celé paraboly vůči orbitu. Parabola má lištu s LNB v ideální rovině pouze v případě, že její střed odpovídá zeměpisné délce, pro 16° je to například Brno, které je celkem blízko (16.66°, chyba nebude velká).
Spočítat si to můžeš na některé z kalkulaček dostupných na netu, například zde...
Tím se ti stalo, že LNB je výškově mimo správnou osu příjmu, nejvíce je to právě citelné na krajích lišty.
Údaje do kalkulačky si zadej svoje dle místa příjmu a dle nastavení paraboly na střed (zadej krajní sat pozice symetricky od tvé chtěné středové).
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
Tami
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 36
Registrován: 30.září 2009 - 22:33

Re: T90 a 0.8W

Příspěvek od Tami »

Základ je ako píše VTronik, postupuj podľa kalkulačky satlex, nastav parabolu na stred. Nahádž LNB na lištu, dolaď kraje, skúšaj aj prepínať polarizácie na krajných pozíciach na rôznych frekvenciach, najlepšie však na slabých TP, dolaď na maximum, rozmiestni medzi nimi zvyšné LNB, pripoj do DESEqC prepínača a musí to ísť. Pravda je, že pred mojou prvou inštaláciou T 90 som najskôr pár mesiacov študoval, čo a ako a až po rozhodnutí, aké družice napojím som inštaláciu urobil. Trvalo to, ale nastavené. Druhá inštalácia T 90 už bola ok. Základ je kalkulačka a stred, porozmýšlaj a skontroluj si čo si urobil zle.
Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“