Zesilovač satelitního signálu

Jediné omezení: pouze vše kolem satelitní techniky, příjmu apod.
Pokud se chcete bavit o něčem jiném, tak to patří jinam!

Moderátoři: EnoSat, Steiner, cityglam1

Pravidla fóra
Upozornenie predajcom sat. techniky !
Toto fórum je založené pre užívateľov sat.techniky ! Akákoľvek, aj skrytá reklama ,smerujúca na stránky komerčných spoločností, bude po zásluhe odmenená .

A: V príspevkoch nieje možné žiadať o refresh kariet operátorov Skylink a CSlink.
1. Název příspěvku musí odpovídat obsahu otázky - (nepojmenovávat téma jako pomoc, žádost o radu apod.) To, že chce uživatel založením příspěvku požádat o pomoc, je všem jasné ...
Také pojmenování podle názvu přijímače moc nevypovídá o samotném dotazu.
2. Než položíte dotaz, zkuste využít funkci HLEDAT - hodně příspěvků je zde stále dokola a tak není potřeba vytvářet novou diskusi.
3. Pokud je pro konkrétní přijímač vytvořena na ABF samostatná kategorie, své dotazy pište přímo tam
4. Pre vkladanie logov a podobných súborov treba využiť možnosť vloženia ako prílohy a nie ich vkladať do príspevkov ako XX riadkové texty.
5. Nedodržování těchto základních pravidel může vést k tomu, že bude váš dotaz bez upozornění smazán!
6. Maximalna veľkosť prílohy - 1MB .
Odpovědět
urban1973
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 15.září 2013 - 16:28
satelitni prijimac: Octagon SF8008

Zesilovač satelitního signálu

Příspěvek od urban1973 »

Dobrý den. Koupil jsem zesilovač signálu. Blue line amplifier abl22.
Obrázek
Píšou že se má montovat mezi multiprepínač a satelitní přijímač. Jenomže výsledek mám bez signálu. Poradíte? Koax mám cca 20m od paraboly. A důvod je, že když připojím jiný přijímač, tak mi nechce najít diseqy. Děkuji za každou radu.
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2740
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač satelitního signálu

Příspěvek od EnoSat »

"zesilovac" nezosiluje 22kHz signal , iba 950-2150 MHz
vymenit diseqc prepinac alebo prijmac , kedze "nechce najit diseqy" (alebo mas zle nastavene ovladanie prepinaca)
teoreticky by si mohol zvysit pocet opakovani riadiacich povelov , ale kedze uvedenie typu prijmaca asi povazujes za zbytocne ostava toto len v teoretickej rovine
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
grund
Odborník
Odborník
Příspěvky: 380
Registrován: 24.červenec 2010 - 12:20

Re: Zesilovač satelitního signálu

Příspěvek od grund »

přesně jsem to nepochopil , ale 20m koax je v klidu a zesilovač v tomto případě pouze na zlost.
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Zesilovač satelitního signálu

Příspěvek od mmiriboy »

Použitie toho zosilňovača vf signálu je hlúposť!
Skús sem v prvom rade uviesť typ stb na ktorom ti tie diseqc povely fungujú, samozrejme môžeš sem prihodiť aj foto z menu stb, že ako máš nastavené diseqc povely pre jednotlivé sat pozície. Ďalej, nebolo by od veci sem uviesť typ stb (nového), na ktorom ti to nefunguje. A samozrejme, ak vieš, tak sem uveď aj typ multiprepínača, cez ktorý ti ten signál z paraboly prechádza!
Vzdialenosť 20m medzi parabolou, multiswitchom (DiSEqC prepínačom) a stb je v praxi úplne normálna vzdialenosť, pri ktorej nie je potrebné sat signál zosilňovať vôbec. Pokiaľ je všetko nastavené a po mechanickej stránke správne zapojené, tak ten signál jednoducho musí byť na konci koaxu pri stb. A či dokáže stb korektne vyslať diseqc povely na prepnutie správnej sat pozície je zvyčajne vecou nastavenia (konfigurácie) tunera v menu stb.
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Zesilovač satelitního signálu

Příspěvek od VTronik »

urban1973 píše:Dobrý den. Koupil jsem zesilovač signálu. Blue line amplifier abl22.
Píšou že se má montovat mezi multiprepínač a satelitní přijímač. Jenomže výsledek mám bez signálu. Poradíte? Koax mám cca 20m od paraboly. A důvod je, že když připojím jiný přijímač, tak mi nechce najít diseqy. Děkuji za každou radu.
Zesilovač na vzdálenost 20m nepoužívej. Navíc povely DiSEqC jdou od receiveru k LNB modulací na nosné 22kHz, což zesilovač "neřeší", jen vkládá další útlum, takže se to jen zhorší. Pokud máš v pořádku kabeláž a konektory, není délka kabelu 20m žádný problém, já bych chybu hledal tam (špatně udělaný F-konektor, přerušený nebo jinak poškozený kabel). Nenech se zmást tím, že to například s jiným receiverem "nějak" funguje. Pokud nefunguje DiSEqC, zkontroluj si verzi (nastavení) na receiveru a na přepínači. Pro výše uvedené předpokládám, že parabola je nastavená správně a signál vystupující z LNB do koaxu směrem k přijímači je OK.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
ivan333ivan
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 240
Registrován: 29.březen 2013 - 13:58

Re: Zesilovač satelitního signálu

Příspěvek od ivan333ivan »

Zosiľnovač pre SAT frekvencie možno používať,ovšem širokopásmový nie je zrovna to najvhodnejšie riešenie.
Kvalitný SAT zosilnovač s automatickou reguláciou vstupu je ale v iných cenových reláciach.
Samozrejme,že na 20 metrov spravidla lacný zosilnovač SAT signál iba degraduje.
VŠETCI SME SI PRED BOHOM ROVNÍ,IBAŽE NEPLATÍ TO PRED BANKOMATOM

Spoločenská váženosť DEMOKRATA stúpa úmerne jeho kontám v danových rajoch
Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“