Zahřívání Xtrend ET8000

Download k prijimacu X-TREND ET8000 a ET 10000

Moderátoři: Pastoman, mx3L

Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: Zahřívání Xtrend ET8000

Příspěvek od toprun »

11chloe píše:A co by si chtěl. Plugin který ti roztočí větrák ještě rychlejc ? Navíc by mě zajímalo jak můžeš vědět co je pro box nebezpečná teplota.
Nemyslím si, že 86 st. je pro procesor optimální provozní teplota. A jestli někdo někde honí procák na 100 st. tak je to u mě cvok. Anebo tester, který je placený za odkouření boxů.
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
pcwifi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: 13.březen 2008 - 17:51
Bydliště: Doma

Re: Zahřívání Xtrend ET8000

Příspěvek od pcwifi »

ET8000 mam 2 mesice + - a uz zacalo projevovat svoje kvality lozisko u vetracku po HDD, to sem presne cekal ze to bude nejaky shit co po chvili bude jen zdrojem hluku. Zlaty pomalotocici se 8,9,12 CM kvalitni fufrák !!!

co se zahrivani CPU tyce, tak to ste jeste asi nesahali na DreamBox 800, to je panecku vaření... znamej ma original pres 5 let, krom odpalene LANky prepetim s tim nebyl nikdy zadny problem. Takze pokud je ET8000 poradne vyroben, nemel by mit problem se zahrivanim.

PW
Skylink na 1TV, Full Telly skrz IPTV, VDSL 125/25M... Satelit zatím má své místo, ale je pomalu a jistě vytlačován do ústraní...
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: Zahřívání Xtrend ET8000

Příspěvek od toprun »

Však se taky na 800vky pokládaly větráky jako kráva a pod ně se dávaly chladící podložky pro NB.
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
Uživatelský avatar
tokushawa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 20.duben 2010 - 12:35
satelitni prijimac: IP BOX 9900 HD+

Re: Zahřívání Xtrend ET8000

Příspěvek od tokushawa »

No já, na základě všech těchto informaci, jsem tam hned po dodání et8000 vrazil plochy axiální ventilátor a i v těchto teplotně nepříznivých podmínkách tam držím teplotu kolem 55 stupňů a to dostava teď docela od mé maličkosti zabrat.

Takže všem díky za informace

pan T.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
FESTINA LENTE !
pcwifi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: 13.březen 2008 - 17:51
Bydliště: Doma

Re: Zahřívání Xtrend ET8000

Příspěvek od pcwifi »

vcera na vecir cpu 78°C, vnitrek 54°C, nevidim moc duvodu proc to "prichlazovat" 8)
Skylink na 1TV, Full Telly skrz IPTV, VDSL 125/25M... Satelit zatím má své místo, ale je pomalu a jistě vytlačován do ústraní...
Uživatelský avatar
tokushawa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 20.duben 2010 - 12:35
satelitni prijimac: IP BOX 9900 HD+

Re: Zahřívání Xtrend ET8000

Příspěvek od tokushawa »

Důvod je jediný, stabilita a životnost. Osobně mi dané teploty připadají celkově dost vysoké na charakter přijímače i CPU u tohoto "bazmeku". Mne hlavně překvapila docela vysoka teplota na tunerech, a proto jsem tam ten fofrník vrazil. Osobně si myslím, že dost záleží na vlastním umístění "bazmeku". Já jej mam zabudovaný ve skřínce a to by mu určitě za tohoto stavu nedělalo dobře.

pan T.
FESTINA LENTE !
pcwifi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: 13.březen 2008 - 17:51
Bydliště: Doma

Re: Zahřívání Xtrend ET8000

Příspěvek od pcwifi »

o tunery bych si hlavu nedelal, aspon v mem pripade mam prijimac na policce na zdi a uplne volny vrch takze teplo muze vesele vzlinat nahoru... esi je to poradne udelany, i bez vetraku to musi dat aspon 4 roky. Zavreni ve skrinkach, polickach apod. to je tuplovana smrt pro kazdou elektroniku ](*,)
Skylink na 1TV, Full Telly skrz IPTV, VDSL 125/25M... Satelit zatím má své místo, ale je pomalu a jistě vytlačován do ústraní...
davidas
Odborník
Odborník
Příspěvky: 465
Registrován: 25.listopad 2007 - 19:15

Re: Zahřívání Xtrend ET8000

Příspěvek od davidas »

postaci sundat kryt, aby teplo rychleji odeslo, nez tam bastlit vetraky, pak si to zabezpecte at se vam bez krytu nestane nejaky maler.....
skype = davidas-cz
Zgemma H7s, Octagon SF8008, Extrend ET8000
local - 0624 full cz-sk, 0B01 (NC+), 0650 (Orf), 1830 (HD+)
hop - 0653
palov63
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 141
Registrován: 12.květen 2012 - 9:37
satelitni prijimac: dream920triple

Re: Zahřívání Xtrend ET8000

Příspěvek od palov63 »

Sice trochu pozdě, ale dobrých rad není nikdy dost. Teplota nad 50st mi přijde už trochu vysoká, kvůli teplotě jsem už měnil na ultimu zdroj. Snažím se udržovat teplotu do 40st, sundal jsem plechovou krytku z volného slotu tuneru, přestrčil přes ni kabely na hdd a disk na plechovém držáku umístil na izolovanou podložku /kvůli hluku a rezonancím/ za receiver, kam není vidět. Pěkně větrá, je tichý, takže problém s hlukem taky není. Teplota se drží na 37st. Ted vzduch díky větráčku a díky víc volného místa pěkně cirkuluje. Je to sice trochu "buranské" řešení, ale účinné a levné :P
Dreambox 920triple, Fuba 85 s multifocusem, 105 Gibertini na rotoru
Odpovědět

Zpět na „X-trend ET8000 , ET10000“