Zahřívání Xtrend ET8000

Download k prijimacu X-TREND ET8000 a ET 10000

Moderátoři: Pastoman, mx3L

pluton
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 14.červen 2012 - 17:39

Zahřívání Xtrend ET8000

Příspěvek od pluton »

Musím konstatovat ,že po testování přijímače se přijímač skoro vůbec nehřeje.Například po 15 hodinovém provozu vykazuje jen mírné zvýšení teploty v tunerové části.Má někdo podobnou zkušenost ?
demodemo
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 23
Registrován: 08.květen 2010 - 6:56

Re: Zahřívání Xtrend ET8000

Příspěvek od demodemo »

já jsem dal pro jistotu větrák na AUTO.
Uživatelský avatar
Pastoman
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 745
Registrován: 03.říjen 2010 - 2:13
satelitni prijimac: uClan

Re: Zahřívání Xtrend ET8000

Příspěvek od Pastoman »

Ten vetrák je tam akôr kôli vyžarovaniu tepla z interného hdd.
uClan Ustym 4K PRO / OpenATV6.4+OS Define
uClan Ustym S2 4K OTT / OS DENYS
Nokia Streaming Box 8000 / OS Android TV 10
davidas
Odborník
Odborník
Příspěvky: 465
Registrován: 25.listopad 2007 - 19:15

Re: Zahřívání Xtrend ET8000

Příspěvek od davidas »

topi jen tunery, podle me vic nez trochu
skype = davidas-cz
Zgemma H7s, Octagon SF8008, Extrend ET8000
local - 0624 full cz-sk, 0B01 (NC+), 0650 (Orf), 1830 (HD+)
hop - 0653
pluton
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 14.červen 2012 - 17:39

Re: Zahřívání Xtrend ET8000

Příspěvek od pluton »

Pokud to budeme porovnávat se stašími modely 9200 nebo 9500,tak je to velký rozdíl .Mě osobně to mile překvapilo.
ivo2001
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 45
Registrován: 24.únor 2008 - 12:58

Re: Zahřívání Xtrend ET8000

Příspěvek od ivo2001 »

Ahoj.

Můžete se o ET8000 trochu více rozepsat? Rád bych ho tento týden objednal ...
Zajímají mne nedostatky, pokud jste na něco přišli.

Chtěl bych k tomu připojit externí HDD 3T - WD - zvládne záznam na externí HDD přes USB?
I více HD kanálů ?

Předpokládám použití img OpenPLI

Díky
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: Zahřívání Xtrend ET8000

Příspěvek od toprun »

CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
Uživatelský avatar
Pastoman
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 745
Registrován: 03.říjen 2010 - 2:13
satelitni prijimac: uClan

Re: Zahřívání Xtrend ET8000

Příspěvek od Pastoman »

ivo2001 píše:Ahoj.

Můžete se o ET8000 trochu více rozepsat? Rád bych ho tento týden objednal ...
Zajímají mne nedostatky, pokud jste na něco přišli.

Chtěl bych k tomu připojit externí HDD 3T - WD - zvládne záznam na externí HDD přes USB?
I více HD kanálů ?

Předpokládám použití img OpenPLI

Díky
Pozri túto recenziu je tam toho viac popísané :)
uClan Ustym 4K PRO / OpenATV6.4+OS Define
uClan Ustym S2 4K OTT / OS DENYS
Nokia Streaming Box 8000 / OS Android TV 10
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Zahřívání Xtrend ET8000

Příspěvek od efendy55 »

nejako nebezpečne sa mi pri týchto extrémoch zvyšuje teplota [-o< na 10000-ke . ventilátor na plné gule a ukazuje mi tento bazmek toto . ](*,) :ROFL: ako znížiť v tomto bazmeku teplotu ?? nepomáha ani iný plugin pre xtrend ,, fan control " v sole2 a v dreamboxe viem kde čo ako nastaviť ale tento zázrak nešiaha ani po nôžky dreamboxu ,alebo solu2 vo fan controle . :thankyou: :poklona:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Všetko 4K
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Zahřívání Xtrend ET8000

Příspěvek od 11chloe »

A co by si chtěl. Plugin který ti roztočí větrák ještě rychlejc ? Navíc by mě zajímalo jak můžeš vědět co je pro box nebezpečná teplota.
Pepik71
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 102
Registrován: 26.únor 2008 - 22:38
satelitni prijimac: Dm 900/Xtrend ET9500/et 10000

Re: Zahřívání Xtrend ET8000

Příspěvek od Pepik71 »

@efendy55
Ahoj já mám toto mrkni tady :http://www.hdfreaks.cc/index.php/Thread ... ndET10000/
XTREND 10000 XTREND ET9500 DM900UHD DVB-S2 FBC Twin Tuner / Sony KD-65AF8 oled / UK
jaoco
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: 30.prosinec 2011 - 16:37

Re: Zahřívání Xtrend ET8000

Příspěvek od jaoco »

efendy55 píše:nejako nebezpečne sa mi pri týchto extrémoch zvyšuje teplota [-o< na 10000-ke . ventilátor na plné gule a ukazuje mi tento bazmek toto . ](*,) :ROFL: ako znížiť v tomto bazmeku teplotu ?? nepomáha ani iný plugin pre xtrend ,, fan control " v sole2 a v dreamboxe viem kde čo ako nastaviť ale tento zázrak nešiaha ani po nôžky dreamboxu ,alebo solu2 vo fan controle . :thankyou: :poklona:
efendy odmontuj ventilátor z HDD, tam je aj tak na prd a primontuj ho možno aj sťahovacími páskami na chladič procesora a bude to v pohode. V prevádzke už aj nejaké otáčky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Zahřívání Xtrend ET8000

Příspěvek od efendy55 »

vdaka borci . :poklona: tak to je poradny rozdiel teploty vo vašich bazmekoch a v mojom . :cry: kurva to bol teda riadny génius v xtrende čo navrhol toto funidlo pod HDD ](*,) a teraz môžem bazmek aj uvariť ... :coffee2: #-o
Všetko 4K
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Zahřívání Xtrend ET8000

Příspěvek od 11chloe »

Řeší se to tady pořád dokola. Jednou někdo z vývojářů na OpenPli fóru psal že zkoušel box provozovat při 100°C a běžel bez problémů a stabilně. Ptáš se na et10000 ale píšeš to do et8000 :unknown:
Navíc kdo ti zaručí že teplotu z čidla to ukazuje všude stejně. Pokud jde o větrání bedny tak je úplně jedno kde je větrák a jde jen o trvalé proudění vzduchu. Nějaká efektivita se zvýší jak bylo psané když ho dáš na procesor ,ale nikdo ti neřekne jaká je nebezpečná teplota pro procesor a jestli vůbec se vyšší teplotou sníží životnost procesoru.
Rozumnému tuningu bych se nebránil pokud ti to zlepší spaní ale nic se nemá přehánět.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Zahřívání Xtrend ET8000

Příspěvek od efendy55 »

na čo budem zakladať novú tému pre 10000-ku ked 8000-ka je podobná . ](*,) a je šum a fuk kde to píšem ked som v správnom vlákne pre ,, XTREND " . nechápem v čom máš problém ?? na inom fore píše jeden borec že má teplotu ešte vyššiu ako ja a tam ho už pred týmto varujú . [-X vraj by to malo zvládnuť teplotu cpu až 117 stupňov ale to je už extrém a môže dôjsť k poškodeniu xtrendu vraj sa podstatne znižuje životnosť nejakých súčiastok , nejaké elektrolyty a kremíkové veci v tom bazmeku ak mi to správne preložilo . aj ked je v záruke ,ale snažím sa predísť prípadným problémom . ak nevieš poradiť tak to nechaj tak , ja už na niečo prídem a poradím si s tým . aby si bol v obraze , ked už na tomto bazmeku so spodku neudržím ruku tak je predsa jasné že sa naozaj hreje aj ked som ho podložil na nôžkach pre lepšiu cirkuláciu vzduchu ale ani to nepomohlo a je ovela teplejší ako býval do teraz a bývam v panderláku pod strechou a teplotu tu mám ako v pekle . mal som už doma dva bazmeky ktoré pri takýchto extrémoch totálne blbli a jeden s nich mi dokonca skapal úplne , takže viem veľmi dobre čo to dokáže v mojom byte pri týchto teplotách . tie údaje beriem s rezervou ,ale určite nie sú daleko od skutočnosti to iste chápeš . ked sa to hreje viacej ako napr. solo2, gigablue a zero a to posledné dva nemajú ani funidlá .
Všetko 4K
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Zahřívání Xtrend ET8000

Příspěvek od 11chloe »

Nejsem moderátor, takže žádný problém s tím nemám. Pouze tuhle informaci už asi nikdo nikdy nenajde. On jí ale nakonec nikdo hledat nebude protože se tu bude řešit znova jak bývá zvykem, takže jak říkáš je to fuk. Kdysy tu měl někdo screen kde už se řešila teplota a já ho taky nenašel, takže něco tady najít je problém.
Pokud máš teplotu o dvacet stupňů vyšší u stejného boxu tak tam něco nesedí. Ono mi neni ani jasné proč oba dva nemaj rozdíl mezi teplotou systému a procesoru stejný. Je to tím že ty čidla ukazujou blbě ? nebo jeden má hdd a druhý ne? nebo jeden má větrák na procesoru a druhý ne. Možností je spousta a i špatně umístěný box se může přehřívat. Nikdo ani neuvádí okolní teplotu ,takže ty screeny jsou jen orientační.
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Zahřívání Xtrend ET8000

Příspěvek od liquere »

Bodaj by si to nemal horuce zospodu, ked to fuka teplo do spodku. To musel vymysliet nejaky tapatalkovy "inzenyr". Daj si disk externy alebo aspon 2,5" tie kuria menej. Inak to ma najlepsi obraz pod slnkom ....... :!: :roll:
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Zahřívání Xtrend ET8000

Příspěvek od 11chloe »

Kdyby se někdo obtěžoval podívat jak je et10000 navržen tak by zjistil že nikam jinam se ten větrák dát nedá. Někdo by mohl říct že ideální je dát větrák nahoru, ale je tam opravdu pro to místo?
Pokud máš box zespoda díky větráku horký, tak bych ti radil ho vypnout . ](*,)
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Zahřívání Xtrend ET8000

Příspěvek od liquere »

Vzdyt to pisu je blbe navrzen .... tak budeme plakat nad cim?


Mozno by stacilo ventilator otocit ....... aby nasaval zospodu... :D
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Zahřívání Xtrend ET8000

Příspěvek od 11chloe »

To že je box blbě navržen si můžeš akorát tak myslet. Pokud se na něj podíváš tak zjistíš že rozměry boxu odpovídají nějakému standardu. V téhle výbavě nic podobného neuvidíš a u boxů se stejným procesorem (vu+ duo2,xpeed lx3) zjistíš že jim v zadu něco chybí a pak je možnost tam dát i větrák. Z pohledu funkčnosti je to lepší volba, ale tady prostě na to nejni místo. Dát větrák pod HDD je pak celkem dobré řešení protože bude odvádět teplo které přidává právě disk. Vrchní plech je dostatečně perforován takže podle mě bez disku může být i větrák vypnutý. Tvůj nápad s otočením větráku co se týká funkčnosti není moc dobré řešení, protože je vyzkoušeno že lepších výsledků se dosáhne když větrák fouká ven.
Co se týká teploty procesoru , tak bych v první řadě nevěřil těm hodnotám. Takže vzít teploměr a změřit teplotu na chladiči při zatížení a hned po odkrytování. Další věc je znát i teplotu okolí aby mělo měření nějaký význam. Pak se dá dostat k nějakým hodnotám a po pár testech se dá zjistit jak moc box ochladí i ten větrák. Nečekal bych ale že teplota v zátěži klesne pod 70°C. Ty procesory jsou na tuhle teplotu stavěné a i při těhle vedrech je rozdíl oproti běžné teplotě kolem 10°C. Pak bych se nebál protože je tam ještě rezerva.
Kdo má obavy tak by měl mít box na dobře větraném místě a používat větrák. Dokážu si i představit že bych měnil větrák za výkonější a méně hlučný. Pro větrák na procesor už tam musí být místo a to si nejsem úplně jistý.
Víc na tom stejně nevymyslíte a říkat že je box blbě navržen je opravdu to nejsnažší.
Porovnávat et8000 a et10000 je taky nesmysl, když ten procesor nabízí jiné možnosti. Specifikace procesoru neznám, ale pokud dokáže transkódovat dva streamy najednou tak se dá říct že ten procesor může spotřebovat dvakrát víc energie a tím se i víc hřát. Zase je namístě zjistit co zahřívá procesor nejvíc (jaké činnosti) a pak testovat plné zatížení.
Odpovědět

Zpět na „X-trend ET8000 , ET10000“