Xtrend 8000

Download k prijimacu X-TREND ET8000 a ET 10000

Moderátoři: Pastoman, mx3L

Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od liquere »

Sa ho opytaj ako mu nahrava z deepstandby ?
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
easyspider
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 95
Registrován: 06.říjen 2009 - 21:41

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od easyspider »

Jasne ja to aj tak beriem.

To sa môže stať každému.
VU+ UNO 4K SE
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od efendy55 »

spýtať sa ho môžem za to nič nedám , ak vôbec ten standby používa . ani ja som to vlastne nikdy na 10000-ke neskúšal . nemalo by to nahrávať ???? ](*,) práve ma napadlo že aj jemu po pár dnoch na 8000-ke odišiel HDMI výstup ,ale vraj mu ho v ellane vymenili . alebo opravili súdruhovia v SRN ????
Všetko 4K
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od liquere »

Vraj su problemy s tym, hlavne novsie ovladace ....... ja napriklad len tak nahravam, ked pouzivam casovac niekedy v noci. Pre mna je to nepouzitelne pokial to nejaky box nezvlada..
Ani svetlo nenecham zapnute, ked viem ze pridem az poobede ..... :D
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od toprun »

liquere píše:Ano len vsetky stroje s tymto cipsetom nepodporuju PIP, aspon podla info. Ale zase nie kazdy to pouziva, ma ine priority. :)
Vím, který box ho podporuje. I 2x HD... :D
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od 11chloe »

Stačí se podívat co který procesor zvládá. Vypadá to ale že jsou v tabulce chyby.
http://wiki.openpli.org/comparison
gabriel_b
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 05.leden 2011 - 20:10

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od gabriel_b »

easyspider píše:Teplota systému 51,teplota CPU 75 až 77.

Moze niekto overiť teploty na 8000-cke

To som prekvapený ze by tak Openatv blbol. Na 9500vke som bol spokojný. Nebol problém, no teraz som nemilo prekvapený
Ja po zapnutí ráno zo standby 40°C. Po asi 6h ukazuje vo Fan control 46°C a cez Telnet po zadaní cat /proc/stb/fp/temp_sensor_avs vypíše 56. Mám tam XTA4.2. Keď som mal PLi4.0 teplota bola o cca 10-12°C vyššia.

P.S. Momentálne som prešiel na Open ATV 5.0 a teplota sa drží okolo 54°C.
Xtrend ET8000, OpenXTA
Uživatelský avatar
Jijirka
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 147
Registrován: 06.květen 2007 - 17:27
Bydliště: Vysočina

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od Jijirka »

1/ Po změnách před cca 2ma měsíci přestal fungovat externí tuner v OpenATV. S verzí ovladaců IT9135. Verze af9015 funguje bez problémů. Ostatní Image taktéž s IT9135 nefungují.

Chápu, že nejde všechno vyřešit najednou, ale proč v tom pořád rejpaj, když pak nejsou schopni ani za několik měsíců zprovoznit to co jim už dříve fungovalo.

2/ Podobně je to s HbbTV - už snad půl roku mi nefunguje živé vysílání!!!

Kdož z vás máte ET8000 a můžete potvrdit nebo ještě lépe vyvrátit mé problémy!? Dejte vědět!
VU+ ULTIMO4K, PurE2, parabola MBeam 85 a LCD Panasonic TV TX-L39E6E. Karta T-Mobile ICE, Tunery FBC 2 x 4 SAT + 2 x DVB-T2/C
Dříve také a VU+ SOLO4K, Xtrend ET8000, Clarke Tech ET9000, HDBOX9200, Showbox 300/700, Openbox 820/810,...
P.S.: Šíleně se nudím, a tak tady prudím!!!
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od georg11 »

HBBTV v openATV5 jsem vyřešil, vyzkoušej to
Kdo chce používat HBBTV v nových image s GST 1.4.5 stačí stáhnout z feedu příslušného image plugin HBBTV a přiložený soubor rozbalit a nakopírovt do usr (přepíše se stávající soubor) Po restartu GUI by mělo HBBTV fungovat.
local.rar
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
Daxo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 04.srpen 2009 - 20:12

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od Daxo »

Má teda tento príjmač nejaké výraznejšie nedostatky pre bežné použitie v našich končinách (Skylink, sem-tam niečo nahrať na interný disk, sem-tam prehrať nejaký film, bezproblémový chod oscamu)? Z predchádzajúcej diskusie som to jednoznačne nepochopil :D.
V Nemecku je teraz konfigurácia s 2xDVB-S2 za 199€, tak ma to trošku láka, aj napriek tej nešťastnej batérii.
Pôvodne som chcel ísť do ET7500.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od efendy55 »

pokial viem tak nie ,ale 10000-ka je vraj predsa vo všetkom lepšia čomu zodpovedá samozrejme aj cena . ale pokial nepotrebuješ s ním robiť nejaké extrémy tak vraj v pohode . skús si pozrieť niečo napr. aj o tomto bazmeku . http://www.satelity.ellano.sk/16376/1/v ... /gigablue/
neviem síce koko stojí v nemecku ,ale podla mojich skúseností je to naozaj super bazmek a podporu má naozaj tiež super , okrem openpli týmu . ja mám len xtrend-10000-ku a gigablue ale poznám jedného čo má xtrenda-8000-ku a aj gigablue .tu máš ešte jednu novinku od tohoto výrobcu . http://www.satelity.ellano.sk/gigablue- ... 33182.html
Všetko 4K
Daxo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 04.srpen 2009 - 20:12

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od Daxo »

Tak práve medzi tým GB ultra UE a Xtrend ET7500 som sa rozhodoval, kým som sa nedozvedel o páde cien ET8000. Teraz mám chrobáka v hlave, lebo za tú istú cenu ako Ultra UE alebo ET7500 môžem mať 2-tuner s podobnými parametrami (až na displej) ako má ten tvoj GB Quad. Aj keď ten druhý tuner mi až tak netreba. Ale keď už by tam bol, tak vymeniť LNB a natiahnuť druhý kábel by nebol vôbec problém a isto by sa využil. Za tých 100€ o ktoré je drahší ten GB Quad už to ale nie je pre mňa také zaujímavé, takže ten je mimo výber. Kedysi som dal za sat príjmač + príslušenstvo bez mihnutia oka aj 2 platy, ale to boli iné časy a tie sú už bohužiaľ dávno preč.
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od liquere »

Pocitaj si na zahranicnych forach, alebo myslis, ze ta cena pada z ludskosti voci zakaznikovi?
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od 11chloe »

A co se dozví na zahraničních fórech?
Daxo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 04.srpen 2009 - 20:12

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od Daxo »

liquere píše:Pocitaj si na zahranicnych forach, alebo myslis, ze ta cena pada z ludskosti voci zakaznikovi?
A kde si myslíš, že som sa dočítal o tom prepade ceny? Na Parabole?
Ale o dôvodoch sa aj na zahraničných fórach vedú len dohady. Ale netvrdím, že som čítal úplne všade, preto sa pridávam k otázke ktorú položil predo mnou 11chloe.
Osobne mi je ale úplne jedno, aké majú v Nemecku dôvody na zníženie ceny, pokiaľ to nemá súvislosť s funkčnosťou. Mňa zaujíma len funkčnosť alebo nefunkčnosť daného stroja a preto sa tu pýtam na skúsenosť tých čo ho majú. To, či v tom pôjde SKY DE karta, alebo sa hľadá nový partner značky v Nemecku a išlo by preto o nejaký výpredaj skladu HM-SAT mi môže byť u ... .
Pokiaľ by mala tá nižšia cena pôvod v nejakom plánovanom ukončení podpory so strany vývojárov driverov, alebo image týmov, tak to by sa snáď týkalo celej značky Xtrend ako takej a nie len jendého konkrétneho typu. Ale to sú zase len moje dohady :D.
Daxo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 04.srpen 2009 - 20:12

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od Daxo »

Inak škoda, že sa zatiaľ okrem efendyho s informáciou z druhej ruky nikto iný nevyjadril :(.
Ale možno sú všetci spokojní a žiadne nedostatky nenašli :D.
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od liquere »

Potom je vsetko v poriadku, ked mas vsetko u riti, ja duplom, nic ti nebrani to kupit....... :D Okrem toho som sa rano pozeral a nie som googel, takze nespokojnost alebo spokojnot s touto znackou je silne diferencovana vonku. A kazdy ma svoj dovod na to ........ ja tu nie som na to aby som niekoho odradzal alebo rlacil do kupy. Ked si cital zahranicne fora ako pises naco sa pytas? Ja som to napisal len, preto lebo tu sa vsetko prezentuje ako najlespia znacka bez chyb, co je blbost, asi ma niekto vela na sklade? Neviem.... :lol:
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od efendy55 »

to čo si písal vraj zvláda samozrejme bez problémov . čo sa týka procesorov napr. solo2 a zero tak rýchlosť je u oboch super : pohyb v menu ,rýchlosť prepínania je takmer rovnaká . samozrejme jeden je 1,3-ka a druhý len 750-mhz. pre bežné používanie pokial nejdeš do extrémov tak ti to stačí . tiež osobne nevyužijem všetko čo dokáže 10000-ka ,ale za tú cenu no nekúp to . čo som čítal niečo o týchto dvoch bazmekoch tak vraj ako som písal xtrend-10000-ka je predsa lepšia a dokonca aj recenzie o tom písali ,ale tie ja beriem s rezervou . asi ťažko bude mať niekto doma xtrenda-10000-ku a zároven 8000-ku . 10000-ka mala tiež vážne problémy s tp na upc a to isté aj 8000-ka ,ale už všetko šlape tak ako má ,čiže bez problémov aspon u mna a pokial viem tak aj u známeho čo má doma 8000-ku . karta ice aj irdeto tiež funguje bez problémov samozrejme so správnym camom . share ,samba , interný hdd tiež v pohode . dvoj, troj tuner a dokonca aj 7 x tuner v pohode zvládlo ked som to skúšal ,ale to bol už tiež extrém . rozhodnutie je na tebe pre aký bazmek sa rozhodneš , nelobujem ani za jednu značku ,ale nejaké skúsenosti už trošku mám . dokonalý box neexistuje ani image ,ale u týchto značiek máš predsa viacej na výber a určite si nájdeš to pravé orechové čo ti najviac sadne ,ja som tiež v týchto bazmekoch skúsil takmer všetky image ,ale vždy sa vrátim k openatv alebo hdfreaks . :smoke: :good: momentálne mám doma vo všetkých bazmekoch openatv-5.0 a to čo ja používam funguje bezvadne . ja ich neštopkám ničím iným ,len tým čo používam všetko ostatné ide okamžite von s bazmeku .
Všetko 4K
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od 11chloe »

Vždycky se novinka prodává předražená a pak jde cena dolu. Nedávno se tu mluvilo o gigablue quad plus jako novince ,ale každý si může najít že u nás ho pouze nikdo neprodával a lidi ho objevili až když šla cena dolu také po necelém roce. Podobně je na tom i et8000. Je to už rok starý box a konkurence tlačí ceny dolů tak se není čemu divit. Neprodává se ale všude za stejnou cenu a je na prodejci za kolik prodá. Příkladem je i et7500 který se v Německu po vánocích zlevnil, ale první várku koupíte u nás ještě za předvánoční cenu.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Xtrend 8000

Příspěvek od efendy55 »

presne tak . :good: do elektroniky a do auta máš najsprostejšie investované peniaze . :cry: čo dnes kúpiš za 300-euro tak za rok dáš za to isté nejakých 200 až 230-euro o tom potom . čo sa týka toho gigablue tak je na nemeckom trhu tuším že už viacej ako dva roky . pozorne som túto značku sledoval aj týmy ktoré začali pracovať na image pre tento bazmek . jeden predajca ho u nás už dosť dlho má v ponuke ,ale cena žial je stále rovnaká a neklesla ani po dvoch rokoch až kým ho nezačal predávať aj sponzor tohoto fora cena mierne klesla . #-o
Všetko 4K
Odpovědět

Zpět na „X-trend ET8000 , ET10000“