ET8000 a TV Anywhere

Download k prijimacu X-TREND ET8000 a ET 10000

Moderátoři: Pastoman, mx3L

saxf
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 16.březen 2007 - 20:17

ET8000 a TV Anywhere

Příspěvek od saxf »

Dobry den,
zvazujem kupu Xtrend ET8000 ale nedocital som sa, ci tento prijimac disponuje funkciou TV Anywhere ako ma ET10000.
Pripadne, ak ET8000 nedisponuje tuouto funkciou, ktory by ste mi odporucili ?

Dakujem
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: ET8000 a TV Anywhere

Příspěvek od efendy55 »

10000-ka je HW kdesi inde ako 8000-ka o tom potom . :Yahoo!: :good: a čo je to za zázrak ten TV Anywhere ??? #-o ](*,)
Všetko 4K
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: ET8000 a TV Anywhere

Příspěvek od 11chloe »

et10000 nabízí streamovat až dva transcodované streamy, protože má lépe vybavený procesor. Pak je možné tv sledovat kdekoli a kvalita se dá nastavit podle propustnosti sítě. U et8000 hardware transcoding není podporován a mluví se pouze o možnosti transcódovat stream softwarově o mizerné kvalitě. Jak to vypadá v reálu na mobilu netuším.
Tady máš video od gigablue, kde bude stejný procesor jako u et8000. Navolený datový tok je 800Kbs. Pro mobil to možná bude stačit ale pro tablet už to asi bude mizerné. Jenom ale teoretizuju a v reálu jsem to neviděl, takže třeba mě někdo opraví.
https://www.youtube.com/watch?v=B0ahcw1sMKU
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: ET8000 a TV Anywhere

Příspěvek od efendy55 »

hm , práve som to skúšal na tom mojom bazmeku / gigablue / mám to nastavené na 1-MB a na pc je obraz napr. u Viasat -HD celkom slušný.... :Yahoo!:
Všetko 4K
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: ET8000 a TV Anywhere

Příspěvek od 11chloe »

Jaké rozlišení? Udělej screen.
saxf
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 16.březen 2007 - 20:17

Re: ET8000 a TV Anywhere

Příspěvek od saxf »

ked nie xtrend, tak ake su este moznosti sledovat SAT na mobile/tablete, cez internet ?
dakujem
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: ET8000 a TV Anywhere

Příspěvek od 11chloe »

Pokud jde o streamování z domova, tak výhodou je samozřejmě dvoutuner, který nabízí nezávislot ve sledování dvou programů. Pokud ale chceš najednou sledovat tv ,nahrávat a používat i stream tak už potřebuješ tři tunery . U et10000 abys ho plně využil je dobré mít čtyři tunery a dva lidi můžou koukat na tv přes mobil , jeden na tv a ještě nahrávat.
Pokud si to ale všechno dáš dohromady tak zjistíš, že někdo má box pouze pro sebe a využívá buď jedno nebo druhé, pak stačí i levné vu+zero s jednotunerem.
Pokud bych chtěl sledovat tv z mobilu a streamovat si z domova ,tak nemusím mít nutně et10000 ale pro transkóding si nastavím pc a nadálku si ho jen pustím. Bude to pracnější na nastavení a určitě se s tím trochu natrápím ,ale bude to fungovat. Samozřejmě pc má větší spotřebu, ale to nemusí být pro občasné použití takový problém. Teoreticky by si pc mohl nahradit i raspberry, ale někde jsem viděl test a pc vykazovalo o něco lepší výsledky.
Z toho pak si můžeš udělat závěr jak často chceš sledovat tv na mobilu a jak dostupný a propustný internet ti to umožní.
Určitě existují i další alternativy, jako třeba nějaké ty free iptv linky kde může být problém se stabilitou a nebo i nedávno zmiňovaná torrent tv která se asi dá koupit od rusů.
saxf
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 16.březen 2007 - 20:17

Re: ET8000 a TV Anywhere

Příspěvek od saxf »

uplne mi staci 2 tunerovy, nebude to na stale sledovanie, ale len niekdy, ak jeden z nas bude chciet sledovat nieco ine. A potom niekedy mimo domova na dovolenke pustit detom nejaky detsky kanal. Rozmyslam medzi VU+ Solo2 a ET8000. ET8000 sa mi pozdava viac, pretoze mozem tam pripojit viac tunerov, ale zase Solo2 ma funkciu transkodovania zabudovanu v sebe. Kedze sa nejedna o malu investiciu, necham si poradit od ludi z tohoto fora, nakolko s tym mate skusenosti.

dakujem
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: ET8000 a TV Anywhere

Příspěvek od efendy55 »

xtrend-10000 :good: cena za dvojtuner / + dva dalšie volné ,do budúcna / je tuším že momentálne okolo 330-euro . :poklona:
Všetko 4K
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: ET8000 a TV Anywhere

Příspěvek od 11chloe »

Zkušenosti nemám a musel by ti opravdu někdo říct jak to přesně je. Prodejci uvadějí ve své specifikaci různé vlastnosti boxu, ale až praxe ukáže. Někdy je to víc reklama a je opravdu lepší když ti tu někdo napíše zkušenost.
Protože mě zajímaly právě rozdíly ,tak jsem už něco hledal a zkusím to trochu upřesnit.
Pokud rozdělíš boxy , tak podle výkonu a výbavy. Procesory s 1,3GHz nejsou ale všechny stejné a pak je trochu těžké se orientovat. Je tady kategorie těch nejvybavenějších a to jsou právě ty co zvládají hardware transkóding pro dva streamy. Nevím jestli je to pouze vu+ duo2,et10000 a xpeed lx3 a nebo se najde ještě nějaký z méně známých značek.
Další kategorie o stejné frekvenci 1.3GHz jsou procesory, které zvládají pouze sw transkóding. Tady nevím jak je správné to software transkóding, protože to nemusí být úplně pravda. Spíš bych to viděl tak, že tyhle procesory mají podporu pro HD PIP. Tahle funkce nabízí zobrazení druhého kanálu v malém okně a tady musí procesor dokázat dekódovat a zobrazit dva programy najednou. Nevím jaké je omezení okna HD PIP, ale pokud je okno jen o nějakém menším rozlišení ,tak se nabízí že tyhle procesory můžou nabídnout i transcoding v nějaké omezené formě. Pak by mělo platit, že všechny tyhle boxy umí také transcoding ale hodně limitovaný.
Trochu to ale komplikuje to že v téhle kategorii je možné vidět více procesorů a těžko říct jestli jsou všechny na stejné úrovni.
V téhle tabulce je možné vidět rozdíly v označení procesorů a jaké funkce nabízejí. Jak kvalitně je ale zpracováná netuším.
http://wiki.openpli.org/comparison
Efendy mi umožnil otestovat transcoding na gigablue quad plus, ale chtělo by to aby sem dal ještě screen ať lidi vidí kvalitu. Rozlišení bylo 416x234 a datový tok do těch 0,8Mb.
Každý procesor může nabízet trochu jiné možnosti , ale jde i o to jestli je výrobce nabídne i uživatelům a v jaké podobě. Pak může být například uživatelsky lépe uděláno rozhraní na et10000 než u vu+ duo2, nebo xpeed lx3. To samé platí i o druhé kategorii boxů kde et8000 nemusí mít v popisu možnost transcodingu, ale normálně funguje. Nevybíral bych teda na základě popisů, ale spíš bych si ověřil jak daná funkce funguje. Aby to bylo kompletní, tak poslední kategorií jsou nové procesory 750MHz (et7500,gigablue hd ultra ue) a ty nemaj podporu pro HD PIP, takže tady žádný transcóding fungovat nebude.
Nakonec ještě k tomu slovu transcóding, aby bylo všem jasno o čem je řeč. HD programy vysílají o různé kvalitě a tím o různě velkém datovém toku. Ve full HD rozlišení se datový tok běžně pohybuje kolem 10Mb. Pak propustnost sítě (wifi,mobilní připojení,internet) neumožňuje plynulé přehrávání videa. Transkóding degraduje obraz (sníží rozlišení) a tím je možné plynulé přehrávání i přes wifi nebo mobilní připojení. Na domácí lan pak nikdo transkóding nepotřebuje a streamuje se neupravený full HD stream po kabelu bez problému.
Pak se nabízí otázka jestli vůbec potřebuju funkci trancódingu a jestli neni lepší doma investovat do rychlejší wifi. Tohle si musí každý ujasnit , kolik chce investovat a jak moc bude danou funkci využívat.
Z mého pohledu je ta kategorie boxů který umí sw transcóding jen reklamní trik a díky mizerné kvalitě se to využije hodně omezeně.
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: ET8000 a TV Anywhere

Příspěvek od 11chloe »

vlcsnap-2015-08-12-19h22m03s235.png
vlcsnap-2015-08-12-19h21m25s119.png
Pro představu screeny od efendyho. Nastavení 1Mb nefungovalo, ale snížení na 800Kb už jo. Nakonec musím uznat ,že lepší mizerný stream než žádný.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: ET8000 a TV Anywhere

Příspěvek od efendy55 »

gigablue port 8001, predošlé sceerny sú na porte 8002 . :poklona:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Všetko 4K
saxf
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 16.březen 2007 - 20:17

Re: ET8000 a TV Anywhere

Příspěvek od saxf »

Ďakujem za rady,
kupil som si Golden XPEED LX3
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: ET8000 a TV Anywhere

Příspěvek od efendy55 »

nemáš zač ........ a ako si stým bazmekom spokojný ???????????? :thankyou:
Všetko 4K
saxf
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 16.březen 2007 - 20:17

Re: ET8000 a TV Anywhere

Příspěvek od saxf »

efendy55 píše:nemáš zač ........ a ako si stým bazmekom spokojný ???????????? :thankyou:
mám ho 1 deň :-)
čo môžem povedať, cena bola priaznivá oproti iným linuxovým STB s HW transcodingom.
Je naozaj rýchly, prepínanie programov, pip, menu, všetko je to svižné. Boot je dlhý, ale zo standby mi nabehne skôr ako TV :-)

Ešte musím doriešiť (ale to je na novú tému v inej sekcii):
* HW transcoding, niekedy funguje, niekedy nie, ešte som neprišiel na to čím to je, a prečo sa to tak chová.
* EPG sa pri niektorých programoch neukáže, vidím len n/a
xtreo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 39
Registrován: 15.srpen 2014 - 10:52

Re: ET8000 a TV Anywhere

Příspěvek od xtreo »

Nevím jak jiní, ale já jsem na ET8000 software transcoding neobjevil. Hledal jsem i na netu a podle všeho to prostě neumí. Ač v některých 'odborných' recenzích je o něm psáno a na základě kterých jsem si ho koupil... Měl jsem v ruce i ten Gigablue quad plus a tam to bylo v pohodě, jak to funguje jsem našel a pochopil hned. Ale ta kvalita i při nejvyšším nastavení je opravdu tak akorát do mobilu s malým displejem...
11chloe píše:To samé platí i o druhé kategorii boxů kde et8000 nemusí mít v popisu možnost transcodingu, ale normálně funguje.
To by mě zajímalo, opravdu ti na ET8000 funguje transcoding?
Naposledy upravil(a) xtreo dne 12.říjen 2015 - 15:15, celkem upraveno 2 x.
xtreo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 39
Registrován: 15.srpen 2014 - 10:52

Re: ET8000 a TV Anywhere

Příspěvek od xtreo »

11chloe píše:Pak se nabízí otázka jestli vůbec potřebuju funkci trancódingu a jestli neni lepší doma investovat do rychlejší wifi.
Ono nemusí jít čistě jenom o propustnost, ale taky o to, že koncová zařízení nemusí být schopna FullHD stream přehrát a pokud stanice nevysílá stejný obsah i v SD a nemám transcoding, tak mám smůlu.
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: ET8000 a TV Anywhere

Příspěvek od 11chloe »

xtreo píše:Nevím jak jiní, ale já jsem na ET8000 software transcoding neobjevil. Hledal jsem i na netu a podle všeho to prostě neumí. Ač v některých 'odborných' recenzích je o něm psáno a na základě kterých jsem si ho koupil... Měl jsem v ruce i ten Gigablue quad plus a tam to bylo v pohodě, jak to funguje jsem našel a pochopil hned. Ale ta kvalita i při nejvyšším nastavení je opravdu tak akorát do mobilu s malým displejem...
11chloe píše:To samé platí i o druhé kategorii boxů kde et8000 nemusí mít v popisu možnost transcodingu, ale normálně funguje.
To by mě zajímalo, opravdu ti na ET8000 funguje transcoding?
Bylo to psané jen obecně. Pokud jsou stejné procesory tak mají i stejné možnosti. Pak už je to jen o softwarové podpoře pro daný box.
Nemám možnost otestovat a nemusí to fungovat.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: ET8000 a TV Anywhere

Příspěvek od efendy55 »

hm ,čo na tom transcodingu je také dobré ked ako sme to testovali tak obraz je na úrovni VHS-ky s 80-rokov . [-o< :cry:
Všetko 4K
xtreo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 39
Registrován: 15.srpen 2014 - 10:52

Re: ET8000 a TV Anywhere

Příspěvek od xtreo »

Třeba to co jsem psal ob-příspěvek před tebou?
Odpovědět

Zpět na „X-trend ET8000 , ET10000“