unable to flash

Download k prijimacu X-TREND ET8000 a ET 10000

Moderátoři: Pastoman, mx3L

Odpovědět
palov63
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 141
Registrován: 12.květen 2012 - 9:37
satelitni prijimac: dream920triple

unable to flash

Příspěvek od palov63 »

Chtěl jsem naflashovat poslední openATV 6.3 do et10000 a ejhle, na displayi zůstal viset nápis "flashing" a nic. Přesně jak už tady psal tlumič v příspěvku openATV 6.2. Zkouším 6.2, taky nic, pure2-nic, potom PLI a ok, openATV 6.0 a taky ok. Co to znamená, konec podpory? Na stránkách ATV jsem něco takového zaregistroval, proč ale pořád pro tento stroj vydávají verzi imagu /6.3/, když to nejde naflashovat. Ani online nenaflashujete novější, jenom starší 5. Máte někdo info? Díky
Dreambox 920triple, Fuba 85 s multifocusem, 105 Gibertini na rotoru
silvercord
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 29.leden 2007 - 16:54

Re: unable to flash

Příspěvek od silvercord »

Ahoj, u mna prebehol flash na 6.3 bez problemov, z usb. Z openatv 6.1.
A xtrend funguje stabilne bez modrej obrazovky zatial.
Skus flash online ak je problem cez usb
xtrend et-10000 openatv 6.4, dm920 Dreamelite 7.1
hihihi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 83
Registrován: 26.září 2010 - 9:31
satelitni prijimac: Xtrend ET-8000 / ATV 5.3

Re: unable to flash

Příspěvek od hihihi »

palov63 píše:Chtěl jsem naflashovat poslední openATV 6.3 do et10000 a ejhle, na displayi zůstal viset nápis "flashing" a nic. Přesně jak už tady psal tlumič v příspěvku openATV 6.2. Zkouším 6.2, taky nic, pure2-nic, potom PLI a ok, openATV 6.0 a taky ok. Co to znamená, konec podpory? Na stránkách ATV jsem něco takového zaregistroval, proč ale pořád pro tento stroj vydávají verzi imagu /6.3/, když to nejde naflashovat. Ani online nenaflashujete novější, jenom starší 5. Máte někdo info? Díky
Ahoj, měl jsem stejný problém s ET8000. Dá se to obejít tak, že naflashuješ oATV 6.0 a pak použiješ online flashing na 6.1 a z 6.1 na 6.2 a nakonec online flashing z 6.2 na 6.3.
Online flashing potřebuje připojenou pamět, pokud nemáš interní HDD tak potřebuješ alespoň připojenou a zformátovanou USB flashku.
Potom přes modré tlačítko najdeš menu "Změna Image ONLINE/DISK" a pokračuješ dál..
palov63
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 141
Registrován: 12.květen 2012 - 9:37
satelitni prijimac: dream920triple

Re: unable to flash

Příspěvek od palov63 »

Nezaregistroval jsem, že to požaduje věčší pamět, samozřejmě tam byl interní hdd, ale při požadavku na online flash se nic takového neobjevilo. Myslel jsi něco jako stáhnout na úložiště a odsad potom naflashovat, něco jako multiboot? Uniká mi smysl toho všeho, ta flash přece není tak malá, třeba jako u starého dua, nebo dm800. A když jsem chtěl dát online, tak mi to už nabízelo jenom starší verzi 5...Jako kdyby nechtěl flashovat z "věčších souborů". Aspon vidím, že nejsem sám a že se to může stát.
Dreambox 920triple, Fuba 85 s multifocusem, 105 Gibertini na rotoru
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: unable to flash

Příspěvek od liquere »

Ale podstatne je kolko vidi system, zrejme by to chcelo nieco od vyrobcu boxu nie enigmy .....
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
minestra
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 685
Registrován: 25.září 2008 - 16:05

Re: unable to flash

Příspěvek od minestra »

Jestli chumelí a nemáš co dělat a máš tam už Atv6.0, tak si založ adresář: /media/hdd/images
do něj zkopírovat požadovanou Atv6.2 (při zdi...) nebo Atv6.3 a dál to znáš :wink:
Mutant HD51 multiboot: ATV 6.4-7.3, A64 rom64/ram4 1gb lan, E-85 multifocus 23.5e,19.2e,13e,1w
hihihi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 83
Registrován: 26.září 2010 - 9:31
satelitni prijimac: Xtrend ET-8000 / ATV 5.3

Re: unable to flash

Příspěvek od hihihi »

palov63 píše:Nezaregistroval jsem, že to požaduje věčší pamět, samozřejmě tam byl interní hdd, ale při požadavku na online flash se nic takového neobjevilo. Myslel jsi něco jako stáhnout na úložiště a odsad potom naflashovat, něco jako multiboot? Uniká mi smysl toho všeho, ta flash přece není tak malá, třeba jako u starého dua, nebo dm800. A když jsem chtěl dát online, tak mi to už nabízelo jenom starší verzi 5...Jako kdyby nechtěl flashovat z "věčších souborů". Aspon vidím, že nejsem sám a že se to může stát.
Smysl toho je, že pokud nefunguje usb flashing na verzi 6.3, tak online flashing na verzi 6.3 funguje. Tak proč toho nevyužít?
Pokud ti online flashing nabízí jen starší verzi 5, znamená to že máš nainstalovanou verzi 5.
Pokud bys měl nainstalovanou verzi 6.0, online flashing by ti nabízel verzi 6.0 a 6.1.
Pokud bys měl nainstalovanou verzi 6.1, online flashing by ti nabízel verzi 6.1 a 6.2.
Pokud bys měl nainstalovanou verzi 6.2, online flashing by ti nabízel verzi 6.2 a 6.3.

Pokud jsem zmínil, že online flashing potřebuje interní HDD, myslel jsem tím hard disc fyzicky, který je namountovaný na složku hdd. Online flashing je automatický proces, který si přes internet stáhne vybraný image a pak ho rozbalí a naistaluje.
palov63
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 141
Registrován: 12.květen 2012 - 9:37
satelitni prijimac: dream920triple

Re: unable to flash

Příspěvek od palov63 »

Tak co myslíš, proč tohle vůbec píši, kdyby to fungovalo. Usb flash vůbec nefungoval, naflashoval jsem teda verzi 6.0, ta jediná šla a na online flash mi nabízel 5-kovou verzi. Kdyby nabízel vyšší verzi, tak to sem vůbec nebudu psát.
Dreambox 920triple, Fuba 85 s multifocusem, 105 Gibertini na rotoru
Odpovědět

Zpět na „X-trend ET8000 , ET10000“