SMiT Irdeto CAM modul

Moderátoři: EnoSat, fuzak

vensan
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 02.duben 2006 - 19:15

Re: Modul Irdeto smit CI+

Příspěvek od vensan »

dlhe_pole píše:Vidis ho. Staci pouzit nieco s CI+ 1.3 rozhranim a deju sa zazraky - razom je z rozsypanej ryže normal modul
Trochu ma udivuje ze ty mas take pochopenie a to pouzijem tvoj slovnik tuna prezentovany ze Samšunt :)
Jezis kristus z hrobu vstal na vianoce mi Qviarta dal
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Modul Irdeto smit CI+

Příspěvek od dlhe_pole »

to nebolo samsutom, predpokladam ze on prvu sprckanu aktualizaciu robil v nejakom boxe bez ci + rozhrania anepresla mu dokonca. Ťamťung aktualizuje moduly OK, dokonca aj parovane ako HD+, u Luckyho Grúpa uz mi jeden modul klakol a "Pilips" coz je vlastne cesky Vestel ten je na tom najhorsie.. hold zlatí ceskí ručičky, co pred nimi neutecie to dodrbú, viť :D
vensan
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 02.duben 2006 - 19:15

Re: Modul Irdeto smit CI+

Příspěvek od vensan »

dlhe_pole píše:to nebolo samsutom, predpokladam ze on prvu sprckanu aktualizaciu robil v nejakom boxe bez ci + rozhrania anepresla mu dokonca. Ťamťung aktualizuje moduly OK, dokonca aj parovane ako HD+, u Luckyho Grúpa uz mi jeden modul klakol a "Pilips" coz je vlastne cesky Vestel ten je na tom najhorsie.. hold zlatí ceskí ručičky, co pred nimi neutecie to dodrbú, viť :D
No mne takto LG odrbal CI Smit,kartu vidi no nedekoduje a to som ho len chcel odskusat znamemu pre pripadnu kupu nakoniec tam isiel Eurocam.
Inac s tym vestelom je to zaujimave:
Vestel vyrábal televízory označené značkou Toshiba v rámci päťročnej licenčnej dohody s divíziou vizuálnych riešení japonskej korporácie [7]. Táto dohoda vznikla v dôsledku škandálu japonskej elektronickej korporácie v roku 2015 v súvislosti s nahlasovaním nahromadených výsledkov. Vestel uviedla, že bude využívať továreň spoločnosti Toshiba vo Vroclave v Poľsku na to, aby sa televízory predávali ako Toshiba a Vestels.
Inac prave Philips vlastnim aj Ja takze toto ma velmi nepotesilo:
Niektoré LED televízory od spoločnosti Philips - hlavne vstupné modely, napríklad 32PFL3008, vyrába spoločnosť Vestel.
Kazdopadne niektore cele modely vyraba Vestel aj pre Sanyo,JVC,Hitachi,Akai a Panasonic teda same renomovane znacky takze je uz asi v podstate jedno co clovek kupuje.
Jezis kristus z hrobu vstal na vianoce mi Qviarta dal
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Modul Irdeto smit CI+

Příspěvek od dlhe_pole »

ten smit ti nemusel odvalit Tv.. staci ked pomaly zo zasunuteho modulu vyberas kartu. vtedy sa myslim spoki CLK na +5 V a odpali smd-ckove TDA8024 ktore sa dost nachuja zhanaju.
Co sa tyka Phillipsu za mesiac som tam mal 5 kuskov tychto Tv - myslim v Nay ich mali za super bohovu cenu a vsetci duchodci ich pokupovali. je to tym jednoblok - cize zdroj, mainboard aj T-con-ka na jednej doske a chladenie na procaku mizerne. samozrejme ze odide doska.

Vestel tiez trpi castymi poruchami, ale tam staci vymenit ledku v podsieteni, znizit maximalny prud na pasik a maka dalej
vensan
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 02.duben 2006 - 19:15

Re: Modul Irdeto smit CI+

Příspěvek od vensan »

Ako zistim ci aj moj TV je takyto monoblok otvarat ho nebudem je este v zaruke da sa tomu chladeniu nejako aktivne pomoct?
Ak k by to tak bolo s tym modulom ako pises si schopny ten modul opravit aj v nejakom dlhsom casovom horizonte a je to pripadne rentabilne?
Jezis kristus z hrobu vstal na vianoce mi Qviarta dal
zarim
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 58
Registrován: 20.červen 2008 - 21:17
satelitni prijimac: Dreamsky 7500

Re: Modul Irdeto smit CI+

Příspěvek od zarim »

Ešte doplním doma mám tv samsung bez satelitného tunera a keď som tam zastrčil modul prvý krát nič sa nedialo až keď som ho asi tri krát vytiahol a zastrčil napísalo prebieha inicializácia a potom aktualizácia vzhľadom na to že tam nie je sat tuner tak to stále dokola vypisovalo pokus o aktualizáciu. Vtedy som pochopil že treba sat tuner a pôjde to. Aj išlo. Info pre tých čo si myslia ako ja, že je nenávratne preč.
Dreamsky NXP 256 HD, Showbox Vitamin 5000 HD,Xtrend ET7500,Skylink 3x
vensan
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 02.duben 2006 - 19:15

Re: Modul Irdeto smit CI+

Příspěvek od vensan »

zarim píše:Ešte doplním doma mám tv samsung bez satelitného tunera a keď som tam zastrčil modul prvý krát nič sa nedialo až keď som ho asi tri krát vytiahol a zastrčil napísalo prebieha inicializácia a potom aktualizácia vzhľadom na to že tam nie je sat tuner tak to stále dokola vypisovalo pokus o aktualizáciu. Vtedy som pochopil že treba sat tuner a pôjde to. Aj išlo. Info pre tých čo si myslia ako ja, že je nenávratne preč.
No modul by malo ist z inicializovat aj tak TV predsa nevie ze ho nechces pouzit napriklad pre Plustelku v terestriali.
Jezis kristus z hrobu vstal na vianoce mi Qviarta dal
zarim
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 58
Registrován: 20.červen 2008 - 21:17
satelitni prijimac: Dreamsky 7500

Re: Modul Irdeto smit CI+

Příspěvek od zarim »

Stále dokola vypisovalo - časový limit vypršal tak som to bral že to nepôjde.
Dreamsky NXP 256 HD, Showbox Vitamin 5000 HD,Xtrend ET7500,Skylink 3x
vensan
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 02.duben 2006 - 19:15

Re: Modul Irdeto smit CI+

Příspěvek od vensan »

Pravdepodobne daný modul nespolupracuje s tvojím TV niekedy sa to stáva preto poniektorí predajcovia k určitej službe aj odporúčajú určitý typ modulov pre predavany TV aby sa vyhli moznym problemom samozrejme ak je z čoho vybrať.
Jezis kristus z hrobu vstal na vianoce mi Qviarta dal
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Modul Irdeto smit CI+

Příspěvek od dlhe_pole »

zarim píše:Stále dokola vypisovalo - časový limit vypršal tak som to bral že to nepôjde.
a jako co si myslel ze cez dvb-t cko bude niekto posielat aktualizaciu na modul satelitneho operatora ? a co si ty uz nacisto ototo ?
to je tak ked sa neznamy clovek hrabe tam kde sa nema
axin
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 25
Registrován: 01.duben 2011 - 8:40

Re: CAM Irdeto modul SMIT - FW update

Příspěvek od axin »

Vyhrabal jsem ve svém satelitním bordelu jednu SMID CI+ kartu, ale nejdou mi na ní zápisy.
AB Cryptobox 550HD jí vidí, můžu do ní vstoupit, informace o IRDETO kartě také přečtu, ale
kanály jsou uzamčeny.

Aktualizace FW přes OTA na 12070 nejde a končí hláškou "cannot upgrade cam from menu".

CAM SW: IRD-SCL3SECPLUSGRC-4.2.1
CAM HW: 4.0.3
Serial NO: 104501878
CAM Build Date: Aug 16 2010

Vysílají ještě někde OTA pro tuto kartu ? Nebo jí musím poslat někomu na přehrání přes PCMCIA slot a příslušný SW ?
Případně ko to dělá ?

Díky AXIN.
tomko
Odborník
Odborník
Příspěvky: 310
Registrován: 30.říjen 2007 - 8:54
satelitni prijimac: odoslane z PC

Re: CAM Irdeto modul SMIT - FW update

Příspěvek od tomko »

pred týždnom som uprade-ol na spomínanej frekvencii. a úspešne. takže odpoveď na otázku či ide aktualizácia na danej frekvencii - tak ano.
axin
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 25
Registrován: 01.duben 2011 - 8:40

Re: CAM Irdeto modul SMIT - FW update

Příspěvek od axin »

tomko píše:pred týždnom som uprade-ol na spomínanej frekvencii. a úspešne. takže odpoveď na otázku či ide aktualizácia na danej frekvencii - tak ano.
Zkoušel jsem to už opakovaně tento týden, ale stále nic. Někde jsem se dočetl, že můžu mít starší verzi karty ?
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: CAM Irdeto modul SMIT - FW update

Příspěvek od decik »

Upgrade sw modulu se provádí bez vložené karty.
axin
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 25
Registrován: 01.duben 2011 - 8:40

Re: CAM Irdeto modul SMIT - FW update

Příspěvek od axin »

decik píše:Upgrade sw modulu se provádí bez vložené karty.
Ano to jsem provedl ... tedy zkoušel bez jakékoliv karty (ICE/IRDETO/M7) :(
vensan
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 02.duben 2006 - 19:15

Re: CAM Irdeto modul SMIT - FW update

Příspěvek od vensan »

Pravdepodobne sa ti to uz ani nepodari,pozri starsie prispevky.Sam som uvedeny problem neporiesil a viem ze nie som sam.
Jezis kristus z hrobu vstal na vianoce mi Qviarta dal
tomko
Odborník
Odborník
Příspěvky: 310
Registrován: 30.říjen 2007 - 8:54
satelitni prijimac: odoslane z PC

Re: CAM Irdeto modul SMIT - FW update

Příspěvek od tomko »

vensan
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 02.duben 2006 - 19:15

Re: CAM Irdeto modul SMIT - FW update

Příspěvek od vensan »

Toto pisu v tom tvojom odkaze!
Pokud vám modul hlásí, že není možná aktualizace, máte jinou výrobní sérii nebo verze FW je již aktuální.

Verze firmware neni aktualni v mojom pripade takze podla tvojho odkazu kedze postup aktualizacie bol dodrzany podla uvadzanych parametrov tak mam jinou vyrobni serii a sme tam kde na zaciatku takze v rici :(
Jezis kristus z hrobu vstal na vianoce mi Qviarta dal
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: CAM Irdeto modul SMIT - FW update

Příspěvek od decik »

:!: Omezit aktualizace pouze na OTA a následně neposkytovat touto jedinou cestou potřebná data je od výrobce Smitu prasárna. Jaký by byl problém vytvořit stránky s odkazy na aktualizační sw svých modulů a zabudovat do menu možnost aktualizace z externího souboru. Na druhou stranu rozumím tomu, že výrobce Smitu bude mít odbyt nových modulů s aktuálním sw... :D
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: CAM Irdeto modul SMIT - FW update

Příspěvek od Steiner »

decik píše: .... Jaký by byl problém vytvořit stránky s odkazy na aktualizační sw svých modulů a zabudovat do menu možnost aktualizace z externího souboru...
Obrovský, ak myslíš že by sa dal zaktualizovať priamo v Satelitnom boxe formou výberu súboru s FW napr. z USB kľúčika.
Z menu modulu určite nie. Cez interface medzi modulom a boxom určite technicky nepriechodné.
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
Odpovědět

Zpět na „CI moduly“