pripojenie wifi

Moderátoři: Pastoman, mx3L

strýček
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 09.prosinec 2012 - 11:02

pripojenie wifi

Příspěvek od strýček »

zdravím všetkých a opýtam sa či niekto z Vás má informácie o firmware pre 7500 aby bola funkčná wifi, lebo doteraz som nenašiel nič, alebo aký firmware dať aby bola funkčná lebo ide iba LAN. Ďakujem
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: pripojenie wifi

Příspěvek od efendy55 »

tuším že pastomen tu písal že wifi zatial nefunguje jedine lan . skús si to tu pohladať vo vlákne pre xtrend. vraj na tom tvorcovia image pracujú ,ale možno už v najnovších to funguje ,samozrejme treba stiahnuť drivre.
Všetko 4K
strýček
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 09.prosinec 2012 - 11:02

Re: pripojenie wifi

Příspěvek od strýček »

ešte jedna otázka asi hlúpa, ale teoretick by som mohol dať firmware zo 6500 a nižšie do 7500? ďakujem
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: pripojenie wifi

Příspěvek od liquere »

Uhadol si ....... :good:
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
Pastoman
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 745
Registrován: 03.říjen 2010 - 2:13
satelitni prijimac: uClan

Re: pripojenie wifi

Příspěvek od Pastoman »

strýček píše:ešte jedna otázka asi hlúpa, ale teoretick by som mohol dať firmware zo 6500 a nižšie do 7500? ďakujem
O tom ani neuvažuj! :o
uClan Ustym 4K PRO / OpenATV6.4+OS Define
uClan Ustym S2 4K OTT / OS DENYS
Nokia Streaming Box 8000 / OS Android TV 10
pavel1978
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 134
Registrován: 06.červen 2007 - 20:06

Re: pripojenie wifi

Příspěvek od pavel1978 »

dotycny mozna myslel ovladace v tom pripade by to pravdepodobne slo,ale myslim ze tam bude problem uplne nekde jinde ovladace urcite jsou soucasti firmware,je potreba pockat na novy firmware u ktere bude fungovat wifi
kuro13
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 28.červen 2006 - 10:05

Re: pripojenie wifi

Příspěvek od kuro13 »

moze niekto zrozumitelne vysvetlit postup na zpojazdnenie WiFi Dongle s anténou Golden Media, co predava ellano, na OpenATV? Ono to rozpozna moju wifinu, len sa k nej nepripoji. Je kodovana v WPA2. Bohuzial, nemozem zrusit kodovanie.
Dik for everybody, kto tento problem vyriesil a chcel by sa s tym podelit.
Uživatelský avatar
Pastoman
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 745
Registrován: 03.říjen 2010 - 2:13
satelitni prijimac: uClan

Re: pripojenie wifi

Příspěvek od Pastoman »

Daj menu a červ. tlač/drivers a odinštaluj všetky wifi usb drivery.
Potom z feedu e2 menu/zelene tlač /drivers nainštaluj driver rt3070 a reštrtuj box. Potom by ti to malo isť.
uClan Ustym 4K PRO / OpenATV6.4+OS Define
uClan Ustym S2 4K OTT / OS DENYS
Nokia Streaming Box 8000 / OS Android TV 10
safko
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 30.září 2010 - 0:03
satelitni prijimac: XTREND ET7000

Re: pripojenie wifi

Příspěvek od safko »

no neviem ci ti moja skusenost pomoze,som uplny zaciatocnik s linux satelitnym prijimacom a pred par dnami som kupil z ellana ET7000 s nim aj WiFi Dongle s anténou Golden Media,asi jeden den som sa trapil s pripojenim na net cez wifi,uz som z toho zacinal byt zufaly :) a neviem ako a preco ale ked som zmenil kodovanie na routri s WPA2 na WPA tak sa mi to hned pripojilo,ked to bolo nastavene na WPA2/na routri/tak ani za pana sa pripojit, takze neviem mozno trepem ale ja uz som na nete s mojim ET7000 cez wifi pripojeny :)
Uživatelský avatar
Pastoman
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 745
Registrován: 03.říjen 2010 - 2:13
satelitni prijimac: uClan

Re: pripojenie wifi

Příspěvek od Pastoman »

Niekedy pomôže zadať v nastaveniach wifi v Xtrende dať voľbu kodovania "WPA, alebo WPA2".
uClan Ustym 4K PRO / OpenATV6.4+OS Define
uClan Ustym S2 4K OTT / OS DENYS
Nokia Streaming Box 8000 / OS Android TV 10
kuro13
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 28.červen 2006 - 10:05

Re: pripojenie wifi

Příspěvek od kuro13 »

2 pastoman, to nastavenie wpa alebo wpa2 som skusal, bohuzial, nic, vyskusam este Tvoju radu s tymi drivermi, aj ked uz som s tym laboroval a nejako mi to zacalo blbnut po tych odinstalaciach, kazdopadne dam vediet. Zatial dik. Moj problem je, ze to chcem "napajat" z iphonu, ktory nedovoli ine kodovanie ako WPA2.
kuro13
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 28.červen 2006 - 10:05

Re: pripojenie wifi

Příspěvek od kuro13 »

Safko, dik, ale ako som uz uviedol, nemozem zmenit typ kodovania. Ja som sa niekde docital, ze najlepsie je zmenit kodovanie, resp. ho vypnut, ale to nemozem.
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: pripojenie wifi

Příspěvek od liquere »

Pozri ci je novsi soft na tvoju wifinu, alebo pouzi alternativny, pokial existuje. Stava sa, ze niektore dongle a wifiny su si v zuboch.Teda ich sw. Pripadne pouzi lacny router ako clienta ......
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
kuro13
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 28.červen 2006 - 10:05

Re: pripojenie wifi

Příspěvek od kuro13 »

Vies, v linuxe sa relativne dost vyznam, ale skusat vsetky softy sa mi pravdupovediac nechce, tak som sa spytal na tomto vlakne, ci niekto nevie, ako to spojazdnit. Uplne neviem preco, ale uprednostnujem OpenATV, ale ak niekto to rozchodil na niecom inom, tak sa switchnem na ten, kde to funguje. Ja zas nemam tolko casu, aby som stravil den s restartami. Nicmenej mi asi nic ineho neostane, ledaze by sa niekto nasiel, co to rozchodil. Vsak na to toto forum asi je...
kuro13
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 28.červen 2006 - 10:05

Re: pripojenie wifi

Příspěvek od kuro13 »

Neviem, co si myslel pod pojmom "lacny router"
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: pripojenie wifi

Příspěvek od liquere »

Hocijaky co dokaze robit klienta ...... cena je uz tvoja vec kolko das..
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: pripojenie wifi

Příspěvek od liquere »

kuro13 píše:Vies, v linuxe sa relativne dost vyznam, ale skusat vsetky softy sa mi pravdupovediac nechce, tak som sa spytal na tomto vlakne, ci niekto nevie, ako to spojazdnit. Uplne neviem preco, ale uprednostnujem OpenATV, ale ak niekto to rozchodil na niecom inom, tak sa switchnem na ten, kde to funguje. Ja zas nemam tolko casu, aby som stravil den s restartami. Nicmenej mi asi nic ineho neostane, ledaze by sa niekto nasiel, co to rozchodil. Vsak na to toto forum asi je...

Preco neskusis iny fw pre router? Mne to uz parkrat pomohlo, proste sa videli ale nepripojili. Nie v openATV ale router.
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
kuro13
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 28.červen 2006 - 10:05

Re: pripojenie wifi

Příspěvek od kuro13 »

ja som uz tu pisal, ze to chcem cez Iphone - zdielanie siete. Tak nemozem zmenit firmware routru, kedze ho nemam. Ale aj tak dik za reakciu.
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: pripojenie wifi

Příspěvek od liquere »

Tak nic, cital som len router to je u mna nieco ine.
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
kuro13
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 28.červen 2006 - 10:05

Re: pripojenie wifi

Příspěvek od kuro13 »

No tak som to spojazdnil, postupoval som podla Pastomena, za co mu patri velka vdaka. Najprv som odinstaloval vsetky network-usb drivery, restart, potom z feedu openatv nainstalova rt3070 driver, vypol som to, zasunul usb wifi, nastartoval, v ponuke sieti sa mi uz zobrazil pre wifinu spravny driver, dal som si vyhladat existujuce wifi siete, potom pripojit, nechal DHCP zapnute a nastavil typ kodovania na WPA alebo WPA2. Este k nastaveniu AP (mozno aj to je dolezite) - v SSID len jednoduche pismena abecedy (predtym som tam mal apostrof) a heslo WPA2 zase len jednoduchych 8 pismen. Takto sa mi to okamzite spojilo.
Odpovědět

Zpět na „X.Trend ET 7x00“