vzdialene ovladanie Enigmy

Moderátoři: Pastoman, mx3L

Odpovědět
euromb
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 07.březen 2015 - 12:26

vzdialene ovladanie Enigmy

Příspěvek od euromb »

Zdravim,

chcel by som vas poprosit o radu. Mam Xtrend et7000 s OPENATV 4.2 od Ellano. Chcel by osm od tohto pristroja podla mna uplne zakladnu funkcionalitu a sice vzdialene ovladanie enigmy v nejakej uzivatelsky privetivej forme.

K boxu mam pripojeny av receiver a chcel by som aby bolo mozne z PC mozne jednoducho ovladat spustanie hudby bez nutnosti zapinat TV a vyklikavania playlistu dialkovym ovladacom. Je to mozne aj inak nez cez openwebif a klikanim na virtualny dialkovy ovladac ? to je sialenost predsa, vyklikavat zakazdym cez menu hudobny prehravac ... dlho to trva, velke odozvy..

neexistuje nejaky plugin pre enigmu, ktory by robil hudobny/ video prehravac a mal vyrieseny sietovy pristup?

Dakujem
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: vzdialene ovladanie Enigmy

Příspěvek od efendy55 »

hm ,namapuj si jedno tlačítko na d.o. na ten prehrávač čo používaš v tom bazmeku v menu prehrávača si nastav čo a ako potrebuješ a stačí ti dva krát kliknúť na d.o. a si tam . je to prosté alane proste ........... #-o [-o<
Všetko 4K
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: vzdialene ovladanie Enigmy

Příspěvek od liquere »

Efendy pokial som ho pochopil, on si satelit splietol so smartphonom......to so pises potrebuje DO, ale mozno som zle pochopil. :D
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
marecek29
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 880
Registrován: 04.červenec 2009 - 14:48

Re: vzdialene ovladanie Enigmy

Příspěvek od marecek29 »

Av receiver nema sitovku ?
ObrázekObrázekObrázekObrázek




Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: vzdialene ovladanie Enigmy

Příspěvek od toprun »

A jak by mu pomohlo, kdyby měl?
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
Uživatelský avatar
marecek29
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 880
Registrován: 04.červenec 2009 - 14:48

Re: vzdialene ovladanie Enigmy

Příspěvek od marecek29 »

No muj receiver dokaze prehravat soubory po siti,ostatni je jasny ne?
ObrázekObrázekObrázekObrázek




Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: vzdialene ovladanie Enigmy

Příspěvek od toprun »

Dobře a jak tvoříš playlist nebo vybíráš soubory pro přehrávání?
...chcel by som aby bolo mozne z PC mozne jednoducho ovladat spustanie hudby bez nutnosti zapinat TV a vyklikavania playlistu dialkovym ovladacom...
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
Uživatelský avatar
marecek29
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 880
Registrován: 04.červenec 2009 - 14:48

Re: vzdialene ovladanie Enigmy

Příspěvek od marecek29 »

Priznam se ze playlist sem v zivote nepouzil,vsude mam folders.
ObrázekObrázekObrázekObrázek




Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum
euromb
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 07.březen 2015 - 12:26

Re: vzdialene ovladanie Enigmy

Příspěvek od euromb »

Av receiver nema sietovku.
Nejde len o playlist ale o zakladnu funkcionalitu prehravaca hudby / videa.
Ak chcem pustit pesnicku ktora je vo foldri o 20 adresarov nizsie, tak sa cez open web if budem preklikavat asi pol minutu. Uprava playlistu v openwebif je takisto katastrofa co sa tyka uzivatelskeho rozhrania.. S myskou a drag and drop funkcionalitou by to bolo za tri sekundy. Ked uz mam pristup cez pc, pripada mi uchylne aby sa robil vzdialeny pristup cez virtualny dialkovy ovladac a feedback z aplikacie cez 1sekundove refreshy obrazovky...

vazne neexistuje ziadna uzivatelske privetivejsia aplikacia pre enigmu ktora prehrava multimedia a ma vzdialeny pristup cez lan ?
Mne sa zda ze riesenim je rabsperry pi v sieti a tam sa uz nejaka unix serverova aplikacia najde, ktora toto splna co chcem. XBMC ?
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: vzdialene ovladanie Enigmy

Příspěvek od 11chloe »

Trochu jsem hledal a našel MPD. Dokonce je možné ho nainstalovat, takže stačí vyzkoušet funkčnost. Teoreticky by to mohlo být to co hledáš.
euromb
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 07.březen 2015 - 12:26

Re: vzdialene ovladanie Enigmy

Příspěvek od euromb »

Hej, vyzera to presne nato co hladam. dakujem moc ... vyskusam a dam vediet ;)
ale uprimne cakal som ze existuje nieco komplexnejsie, co vie aj video/ web sluzby ako youtube... / hudbu a pod..

Ake je vlastne obmedzenie instalacii softveru na tento unix system ? Ide o MIPS architekturu ? som chvilku googlil a nenasiel som ani, ze co je v tom xtrende za architekturu systemu. ARM to asi nebude a podla nazvu procesora asi mips, ci ?
Uživatelský avatar
Pastoman
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 745
Registrován: 03.říjen 2010 - 2:13
satelitni prijimac: uClan

Re: vzdialene ovladanie Enigmy

Příspěvek od Pastoman »

Ano Cpu Xtrendu je Mipsel .
uClan Ustym 4K PRO / OpenATV6.4+OS Define
uClan Ustym S2 4K OTT / OS DENYS
Nokia Streaming Box 8000 / OS Android TV 10
dreteam
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 16.březen 2012 - 15:32

Re: vzdialene ovladanie Enigmy

Příspěvek od dreteam »

no, mam pocit ze sa tu dost miesaju hrusky z jablkami, ibaze by som sa mylil..

enigma2 (/usr/bin/enigma2) je klientsky program ktory obsluhuje hw prijimaca, okrem ineho video a audio vystup - co je aj hlavna uloha enigmy - pomocou DO ovladat video a audio vystupy,
jedina cesta ako napriamo pustit nieco do audio vystupu je cez enigmu, tzn. skriptovanie pod Enigmou (http://wiki.openpli.org/PPanel) - je tam aj priklad ako pustit mp3 subor, a ine

ina cesta by bola killnut enigmu (uvolnit hw) a inym programom obsadit vystupy,

spominany mpd je serverova cast prehravaca ktora musi mat niekde spusteneho klienta -

Kód: Vybrat vše

opkg info mpd
co je teoreticky mozne v enigme - ale pravdepodobne tazke az nemozne a straca sa zmysel,
existuju aj graficky klienti, aj klienti v prikazovom riadku (pre PC), dost pochybujem ze sa to da normalne rozbehnut

takze "najjednoduchsie" riesenie tejto uplne zakladnej, trivialnej ulohy by so videl v programovani PPanels, co tiez pre niekoho moze byt nie jednoduche,

ovladanie HW prijimaca pomocou PC nie je primarna uloha Enigmy a preto aj tuto poziadavku nemozno povazovat za standardnu, je sice pravdepodobne riesitelna, (v linuxe niekedy teoreticky nic nie je nemozne)

pravdepodobne by nezaskodilo viac samostudia pred vynasanim kategorickych zaverov ...
ET10000, DM900 Triple, OpenPLI, OpenATV...
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: vzdialene ovladanie Enigmy

Příspěvek od 11chloe »

euromb píše:Hej, vyzera to presne nato co hladam. dakujem moc ... vyskusam a dam vediet ;)
ale uprimne cakal som ze existuje nieco komplexnejsie, co vie aj video/ web sluzby ako youtube... / hudbu a pod..

Ake je vlastne obmedzenie instalacii softveru na tento unix system ? Ide o MIPS architekturu ? som chvilku googlil a nenasiel som ani, ze co je v tom xtrende za architekturu systemu. ARM to asi nebude a podla nazvu procesora asi mips, ci ?
Nic komplexního asi neexistuje, ale našel jsem i další dvě možnosti ,které můžeš zkusit. První je plugin cocy, ale může být už pro aktuální image nefunkční. U pluginů je vždycky problém s udržením funkčnosti vzhledem k změnám v image. Plugin je popisován jako upnp renderer, takže i video by mohlo fungovat. Dalším je pak plugin airplay ,ale netuším co je funkční.

Omezení softweru je na to co je zahrnuto v image. U openpli a stejně tak i oe-alliance máš zdroje přístupné a pokud ti něco schází tak se dá doplnit a skompilovat.
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: vzdialene ovladanie Enigmy

Příspěvek od 11chloe »

Zkusil jsem mpd a normálně to chodí. Akorát mám zvuk přes tv a pak se mi míchá zvuk ze satelitu a mp3. U mě je řešení přepnout na zakódovaný program. V pc jsem testoval přes gmpc pod linuxem.
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: vzdialene ovladanie Enigmy

Příspěvek od toprun »

euromb píše:...ale uprimne cakal som ze existuje nieco komplexnejsie, co vie aj video/ web sluzby ako youtube... / hudbu a pod...
To sis ale spletl sateůitní přijímač s MMC.
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
dreteam
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 16.březen 2012 - 15:32

Re: vzdialene ovladanie Enigmy

Příspěvek od dreteam »

ok, nasypem si popolu na hlavu, mylil som sa - 11chloe ma pravdu s mpd, 2euromb - sorry za prisnost - beriem spat
kedze sa mi to zdalo nie az take jednoduche - popisem kratko postup
----
instalovat mpd (cez telnet)

Kód: Vybrat vše

opkg update
opkg install mpd
instaluje sa verzia 16.6 (podla stranky je to z roku 2011, nevadi - funguje)

po instalacii v telnete vyskoci chybova hlaska

Kód: Vybrat vše

Starting music player daemon: mpdunrecognized parameter in config file at line 242: mixer_device
v mojom pripade bolo treba zaremovat v /etc/mpd.conf riadky

Kód: Vybrat vše

#mixer_device<-><------><------>"default"                                       
#mixer_control><------><------>"PCM"                                           
takisto pridat ulozisko s nahravkami (pre playlisty iny parameter), v mojom pripade adresar na nas

Kód: Vybrat vše

music_directory><------><------>"/media/net/nas/music"
manualny start (inac startuje pri starte prjimaca)

Kód: Vybrat vše

root@et9x00:~# /etc/init.d/mpd start
Starting music player daemon: mpdlisten: bind to '0.0.0.0:6600' failed: Address already in use (continuing anyway, because binding to '[::]:6600' succeeded)
output: No "audio_output" defined in config file
output: Attempt to detect audio output device
output: Attempting to detect a alsa audio device
output: Successfully detected a alsa audio device
.
tym je serverova cast hotova, server je ovladany klientom, v pripade linuxu gmpc, win klient stiahnut zo stranky http://www.musicpd.org/download/win32/

v gpmc klientovi je manual v Quick Start, v kratkosti
pri prvom starte treba zadat ip adresu servera (prijimaca), adresar so skladbami /media/net/nas/music (tym sa vytvori profil), spravi sa konekt na server

nasledne vybrat v menu Server/Update MPD database, v lavej zalozke Database by sa mali objavit skladby
potom pridat foldre (skladby) do Play Queue, oznacit dane polozky/prave tlacitko/Add
Potom uz len dvojklikom v Play Queue spustit danu skladbu ...

u mna nefungovalo ovladanie hlasitosti cez klienta, len s DO pri zapnutej enigme, ako bolo uvedene - vystup so sat tunera sa miesa s vystupom mpd - riesenie prepnut na kodovany program (ktory sat nevie rozkodovat) resp.

Kód: Vybrat vše

init 4
uplne vypnut enigmu (naspat zapnut init 3)

credits goes to 11chloe :-)
ET10000, DM900 Triple, OpenPLI, OpenATV...
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: vzdialene ovladanie Enigmy

Příspěvek od 11chloe »

Mě ovládání hlasitosti funguje, ale může to být i klientem. Pokud nainstaluju i alsa-utils tak vidím i v xtrendu (alsamixer) že mi to ovládá hlasitost.

Kód: Vybrat vše

#mixer_type                    "alsa"                                         
#mixer_device                  "default"                                      
#mixer_control                 "PCM"
Kasr
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 512
Registrován: 23.květen 2010 - 13:21

Re: vzdialene ovladanie Enigmy

Příspěvek od Kasr »

Na to staci hocijaky android mobil a dreamdroid apk. V dreamdroide ist do mediaplayer (ten pototom spusti v enigme mediaplayer) a v android zariadeni (mobil) zobrazi pripojene zariadenia (v spravne nakonfigurovanom stb aj sietove zariadenia), potom otvorit prislusne zlozky a nahadzat subory do playlistu. Vo "vedlajsom okne" stlacit trojuholnik (play) a ides.
Niejake stb a tv a hlavne Lnb Sharp,noise 1 a 1,2db 25 ročný! a no problém(je ako nový).
Odpovědět

Zpět na „X.Trend ET 7x00“