Jak pročistit Enibox? (tovární nastavení)

Download a diskusia k prijimačom HD-BOX s OS Enigma2

Moderátoři: Duce, By.Bob

Duce
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 360
Registrován: 27.prosinec 2006 - 20:55
satelitni prijimac: zopár ich mám
Bydliště: okr. Piešťany

Re: Jak pročistit Enibox? (tovární nastavení)

Příspěvek od Duce »

xdedek píše:verze si přesně nepamatuju, ale zkoušel jsem jich více...
oscamy nějaký, poslední funkční 10002, ten mi na E2 funguje, jak už jsem tisíckrát říkal...
pak sem zkoušel doscam 0,23 aj 0,24 pak hypercam, a další spousty.. všše se chová stejně..
daj sem log z oscamu alebo doscamu
zaujímavé že ja som sa eniboxu nechytal už dobré 2 mesiace a ide ako hodinky
prikladám ešte screen z webrozhrania oscamu z môjho eniboxu, pozerá ho dcerá nepretržite a všetko ok, nahráva, prehráva dekóduje, shrauje atď.
chcel som sa pochváliť up time ale žiaľ bohu žena pri vysávaní odopla celú lištu a tak je len 3dňový up time inak mi oscam išiel vkuse viac ako mesiac.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
xdedek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 08.červenec 2011 - 5:34
satelitni prijimac: SF-4008, FS-Enibox

Re: Jak pročistit Enibox? (tovární nastavení)

Příspěvek od xdedek »

Tak já nevím, esli to tu nikdo nečte a pak reaguje na to co nemá.....

eště jednou, když nechám box zapnutý, nebo používám pohotovostní režim, kdy box žere jako když je zapnutý, tak samozřejmě běží úplně v pořádku a věřím, že by běžel aj 3 měsíce... takže skutečně se tu o uptime nebavíme... problém nastane po probuzení z hlubokého vypnutí.. což by mělo být to samé jako power off... to se pak seká...

a ještě jednou, na jednom boxu to dělá, na druhý jsem už 3 mesíce nešáhl a běží v pořádku...

v logu nic nenajdeš, protože oscam běží normálně korektně.. odezva v pořádku, obraz zasekaný, nově po výměně zdrojů už černý...

jinak jsem teď od enoboxu 200km daleko, takže log sem teď nehodím, ale zároveň si myslím, že opravdu zbytečné, není v něm co poznat, protože se chová jako při normálně běžícím boxu...
Octagon SF 8008 Combo, Zgema H9S, Formuler F4 Turbo, Octagon SF4008, HD Box FS7110, HD Box FS7119, HD Box FS-Enibox, Edision Argus Mini IP, Opticum 9600TS, HD Box FS9200,
davidas
Odborník
Odborník
Příspěvky: 465
Registrován: 25.listopad 2007 - 19:15

Re: Jak pročistit Enibox? (tovární nastavení)

Příspěvek od davidas »

zjevne to vypada na hw problem, vymena zdroju tomu nasvedcuje
skype = davidas-cz
Zgemma H7s, Octagon SF8008, Extrend ET8000
local - 0624 full cz-sk, 0B01 (NC+), 0650 (Orf), 1830 (HD+)
hop - 0653
Duce
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 360
Registrován: 27.prosinec 2006 - 20:55
satelitni prijimac: zopár ich mám
Bydliště: okr. Piešťany

Re: Jak pročistit Enibox? (tovární nastavení)

Příspěvek od Duce »

davidas píše:zjevne to vypada na hw problem, vymena zdroju tomu nasvedcuje
kontaktovať sapro alebo predajcu, máš to v záruke a je to vybavené vymenia príjímač alebo zdroj a hotovo, pokaziť sa môže všetko alebo aj výrobná vada sa môže vyskytnúť 8)
zilo8
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 09.září 2008 - 22:48

Re: Jak pročistit Enibox? (tovární nastavení)

Příspěvek od zilo8 »

Mne sa to správa presne tak isto.
milos1975
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 24
Registrován: 02.únor 2013 - 16:48

Re: Jak pročistit Enibox? (tovární nastavení)

Příspěvek od milos1975 »

Já mám stejný problém, po zapnutí z hlubokého vypnutí, černá obrazovka.
HD-BOX Enibox, Skytec BlackBox HD, Ariva 250 Combo
Duce
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 360
Registrován: 27.prosinec 2006 - 20:55
satelitni prijimac: zopár ich mám
Bydliště: okr. Piešťany

Re: Jak pročistit Enibox? (tovární nastavení)

Příspěvek od Duce »

Ja ho do hlbokého spánku nedávam, v tom prípade si tam daj cccam 230
davidas
Odborník
Odborník
Příspěvky: 465
Registrován: 25.listopad 2007 - 19:15

Re: Jak pročistit Enibox? (tovární nastavení)

Příspěvek od davidas »

tohle, ale neni reseni, protoze pise, ze mu druhy enibox funguje v poradku, zamysli se nad tim, popripade si projdi cele vlakno znova at vis
Duce píše:Ja ho do hlbokého spánku nedávam, v tom prípade si tam daj cccam 230
skype = davidas-cz
Zgemma H7s, Octagon SF8008, Extrend ET8000
local - 0624 full cz-sk, 0B01 (NC+), 0650 (Orf), 1830 (HD+)
hop - 0653
milos1975
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 24
Registrován: 02.únor 2013 - 16:48

Re: Jak pročistit Enibox? (tovární nastavení)

Příspěvek od milos1975 »

Tak jsem zkusil CCCAM 2.3.0 a problém se nevyřešil :( . Po zapnutí z hlubokého vypnutí je opět černá obrazovka, přestože CCCAM normálně běží. Chová se to stejně jako s OSCAM či MGCAMD. Problém tedy asi bude v něčem jiném.
HD-BOX Enibox, Skytec BlackBox HD, Ariva 250 Combo
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Jak pročistit Enibox? (tovární nastavení)

Příspěvek od liquere »

Teraz si napamatam presne, ale skus nastavit aby cam spustal neskorsie, myslim ze tam je volba 5-10 sek atd, tak skus to zvysit. Aj ked mas kombinaciu oscam mgcamd, daj medzi to aspon 10 sek, ked nepojde este viac a potom daj vediet ci pomohlo alebo nie.
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
milos1975
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 24
Registrován: 02.únor 2013 - 16:48

Re: Jak pročistit Enibox? (tovární nastavení)

Příspěvek od milos1975 »

Zpoždění jde nastavit pouze pro CAM2. Jako CAM1 jsem tedy vybral Mgcamd 1.38 (nenakonfiguroval jsem ho) a jako CAM2 vybral CCcam 2.3.0 se zpožděným spuštěním za 30 sekund (to je maximum). Do okamžiku hlubokého vypnutí obraz šel, po zapnutí už obraz opět nenaskočil a byla jen černá obrazovka, přestože oba CAMy byly aktivní. Pomohl opět až restart.

Problém tedy nebude asi v SoftCamech, ale někde jinde v Enigmě. Při hlubokém vypnutí možná Enigma ukončí omylem nějaký proces, který pak po zapnutí přijímače nespustí. Ví někdo, co dělá Enigma při přechodu do hlubokého vypnutí? Trvá jí to totiž docela dlouho oproti restartu.
Naposledy upravil(a) milos1975 dne 10.březen 2015 - 19:52, celkem upraveno 1 x.
HD-BOX Enibox, Skytec BlackBox HD, Ariva 250 Combo
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Jak pročistit Enibox? (tovární nastavení)

Příspěvek od liquere »

daj oscam+ mgcamd
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Jak pročistit Enibox? (tovární nastavení)

Příspěvek od 11chloe »

Je to problém ovladačů nebo chyby v enigmě,která s tím souvisí, pokud to teda nejni hw problém. To s tím zpožděním se dá lehce otestovat. Vypni oscam (cccam) ručně a pak až dej deepstandby. Pak probuď a zapni ručně. Uvidíš jestli to bude stejné.
milos1975
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 24
Registrován: 02.únor 2013 - 16:48

Re: Jak pročistit Enibox? (tovární nastavení)

Příspěvek od milos1975 »

liquere: Kombinace oscam + mgcamd problém také neodstranila.

11chloe: Oscam (při druhém pokusu i cccam) jsem ručně zastavil, dal hluboké vypnutí a po zapnutí ručně oscam (cccam) spustil. CAM byl aktivní, klíče přicházely, ale obrazovka byla při obou pokusech černá, tedy kromě FTA programů. Pomohl opět až restart přístroje (restart CAMu ani restart jen uživatelského rozhraní černou obrazovku neodstranil).

Nějaké další nápady?
HD-BOX Enibox, Skytec BlackBox HD, Ariva 250 Combo
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Jak pročistit Enibox? (tovární nastavení)

Příspěvek od liquere »

No asi drivery, ale ine ma uz moc nenapada. Ak chces skus, ale neviem ci uz niekto skusal, nahrat e2 pre relook mago alebo ostatne rovnake stroje. Ci nahodou nebude rozdiel. Ale na vlastne riziko, len nechapem ci sa toho tak malo predalo ze nikto iny nepise, alebo je to problem naozaj toho tvojho boxu. V kazdom pripade daj vediet ako to dopadlo.
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
milos1975
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 24
Registrován: 02.únor 2013 - 16:48

Re: Jak pročistit Enibox? (tovární nastavení)

Příspěvek od milos1975 »

Zkusil jsem v angličtině napsat na německé forum http://www.opena.tv. Uvidím, jestli mi někdo něco poradí.
HD-BOX Enibox, Skytec BlackBox HD, Ariva 250 Combo
xdedek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 08.červenec 2011 - 5:34
satelitni prijimac: SF-4008, FS-Enibox

Re: Jak pročistit Enibox? (tovární nastavení)

Příspěvek od xdedek »

liquere píše:No asi drivery, ale ine ma uz moc nenapada. Ak chces skus, ale neviem ci uz niekto skusal, nahrat e2 pre relook mago alebo ostatne rovnake stroje. Ci nahodou nebude rozdiel. Ale na vlastne riziko, len nechapem ci sa toho tak malo predalo ze nikto iny nepise, alebo je to problem naozaj toho tvojho boxu. V kazdom pripade daj vediet ako to dopadlo.
nevím esli nečteš celou diskuzi nebo si to jen nepamatuješ, ale toto téma sem založil já v podstatě stejným problémem...
řešil sem tehdá něco jinýho (ale byl to pokus odstranit tento problém s hibernací)

Mám dva boxy, jeden fakčí normálně, druhý má problémy, přitom je v nich komplet do puntíku stejný image, dal sem zálohu a na box 2 obnovil.. a box 2 ne a ne fungovat, jinak sem zkoušel aj všecky postupy výše zmíněný... prostě nic.. chová se to stejně...
tay už si s tím nevím rady...
Octagon SF 8008 Combo, Zgema H9S, Formuler F4 Turbo, Octagon SF4008, HD Box FS7110, HD Box FS7119, HD Box FS-Enibox, Edision Argus Mini IP, Opticum 9600TS, HD Box FS9200,
xdedek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 08.červenec 2011 - 5:34
satelitni prijimac: SF-4008, FS-Enibox

Re: Jak pročistit Enibox? (tovární nastavení)

Příspěvek od xdedek »

Jinak poprosil bych všechny řešit problém s černou obrazovkou po hibernaci řešit tu:
viewtopic.php?f=302&t=62283

Děkuji.
:thankyou:
Octagon SF 8008 Combo, Zgema H9S, Formuler F4 Turbo, Octagon SF4008, HD Box FS7110, HD Box FS7119, HD Box FS-Enibox, Edision Argus Mini IP, Opticum 9600TS, HD Box FS9200,
Odpovědět

Zpět na „HD-BOX Enibox“