rca

Download a diskusia k prijimačom HD-BOX s OS Enigma2

Moderátoři: Duce, By.Bob

Odpovědět
miaa
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 18.prosinec 2014 - 17:08

rca

Příspěvek od miaa »

prosim o radu..asi som aj ja blba..kupili sme tento sat. primac,kedze dany primac nema scart, tak ku starsim tv sa pripaja pomocou rca kabla..z jednej strany jag 3,5 a z druhej klasika zlta biela cervena..lenze ked to pozapajam tak je len sama tma..nechapem to...chcela som sa teda opytat ci to treba tiez niekde nastavovat video vystup niekde v menu..nakolko nova tv zatial nehrozi cez hdmi nieto bubakov..dakujem please
tomko
Odborník
Odborník
Příspěvky: 310
Registrován: 30.říjen 2007 - 8:54
satelitni prijimac: odoslane z PC

Re: rca

Příspěvek od tomko »

tusim ked vypnes zo zasuvky a zapnes tak aspon na chvilu vidis obrazovku? myslim tym ze vidis zobrazenie napr. ATV openpli? teda verziu? ak ano, kabel je v pohode. ja som chvilku pouzival tento sposob a mozem povedat ze pre kabel o ktorom som si myslel ze je ok, ok nebol. ak mas prijimac od vyrobcu zadefinovany tak samozrejme moze byt nadefinovany na povedzme 1080i a obraz nemusis vidiet. vtedy by som doporucoval ist k tv co podporuje hdmi a prepnut si to v menu na nizsiu rozlisenost. tlacitko na dialkovom tam nie je
miaa
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 18.prosinec 2014 - 17:08

Re: rca

Příspěvek od miaa »

skusala som to a nic..ani len na chvilocku mi nic neukazalo..proste ten kabel rca je na prd...skusala som aj to mensie rozlisenie...ale tato masinka ako keby len hdmi brala do uvahy..no nic sa neda robit musime setrit a kupit nejaky led tv..ale aj tak dakujem za radu tomko..cuss
mtks
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 12.září 2006 - 19:16

Re: rca

Příspěvek od mtks »

Na kabli od starej videokamery Sony (pouzity na Eniboxe) bolo video tusim na cervenom cinch-i.
m.
davidas
Odborník
Odborník
Příspěvky: 465
Registrován: 25.listopad 2007 - 19:15

Re: rca

Příspěvek od davidas »

spravne nastavit vystup v sat prijimaci a jak pises, ze nevis jestli mas jeste nastavit v tv, tak tam je treba prepnout na patricny vstup
miaa píše:prosim o radu..asi som aj ja blba..kupili sme tento sat. primac,kedze dany primac nema scart, tak ku starsim tv sa pripaja pomocou rca kabla..z jednej strany jag 3,5 a z druhej klasika zlta biela cervena..lenze ked to pozapajam tak je len sama tma..nechapem to...chcela som sa teda opytat ci to treba tiez niekde nastavovat video vystup niekde v menu..nakolko nova tv zatial nehrozi cez hdmi nieto bubakov..dakujem please
skype = davidas-cz
Zgemma H7s, Octagon SF8008, Extrend ET8000
local - 0624 full cz-sk, 0B01 (NC+), 0650 (Orf), 1830 (HD+)
hop - 0653
tatino
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: 01.listopad 2009 - 23:38

Re: rca

Příspěvek od tatino »

prepnut tv do režimu scart nie -ale ext vstup cinch / popripade dokupiť redukciu cinch /scart asi 2 eura a potom klasicky cez scart vstup :smoke:
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: rca

Příspěvek od hlustvisihak »

jak už ti psali jiní


ujasnit si co je vstup a výstup !!

to je na TV navolit patříčný VSTUP asi AV 3 nebo 2 nebo FRONT

prostě níkoliv ten co jsi používala na SCART !


také by jsi mohla prozradit co máš za ten nový rec.? , a zda ten kabel JACK 3.5 / RCA
je k němu originál ??? jsou různé délky toho "JAG" :book:


jinak standart značení (RCA= CINCH) je žlutý video , a audio L/R rudý a bílý
davidas
Odborník
Odborník
Příspěvky: 465
Registrován: 25.listopad 2007 - 19:15

Re: rca

Příspěvek od davidas »

predpoklad je ze ten kabel s jack-cinch je orig, co je pribalen u boxu
skype = davidas-cz
Zgemma H7s, Octagon SF8008, Extrend ET8000
local - 0624 full cz-sk, 0B01 (NC+), 0650 (Orf), 1830 (HD+)
hop - 0653
miaa
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 18.prosinec 2014 - 17:08

Re: rca

Příspěvek od miaa »

jere gere..

dakujem za rady..ale tie su mi naozaj na prd..

ja som vyskusala naozaj vsetky mozne vstupy av1, av2, ext, dokonca aj vga co je prepojenie s pc uz aj toto som skusila co som bola taka zufalaa..rca kabel neni sucastou tohto primaca hd box enibox. .aspon ja som ho teda nemala v krabici..takze som ho kupovala zvlast..dokonca ani predavac nevedel, ze co to vlastne chcem ked som chcela rca cinch..pravdu povediac ani ja som pred tym o tomto kabli nikdy nepocula..sama som teda sla za pult a vybrala si ten kabel...ked mi to neslo prepojit tv so sat. primacom..myslela som si ze ci ten kabel rca je nejaky poruseny, poskodeny..kupila som potom este jeden a samozrejme ani ten nic..teraz mam doma 2 rca kable, ktore su mi na h...mne sa najviac pozdavala rada, ktoru mi daval tomko, ze treba skusit znizit rozlisenie primaca...ale ani to mi nepomohlo...
Mňa by velmi potesilo, keby mi niekto- nejaka dobra dusa skusila to vyskusat a prepojit Tv so satelitnym primacom s tym rca kablom...a by mi len potvrdili moje slova, ze to jednoducho nefunguje cez tento kabel...ale len cez hdmi...sorry ze som tu tak otravovala....a tu prvu vetu som nemyslela vazne...
tatino
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: 01.listopad 2009 - 23:38

Re: rca

Příspěvek od tatino »

rca.jpg
odfoť kabel aj box a hod to sem rano sa ti na to pozriem :smoke:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: rca

Příspěvek od hlustvisihak »

no nevím k čemu ti bude foto (na netu jich máš hafól) ale se pochlub ...

ten kabel Jack 3,5/ na 3xCINCH se dělá i v provedení MALE a delší ,

problém dle mne jak jsem již psal bude v délce toho "JAG"

:poklona:
miaa
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 18.prosinec 2014 - 17:08

Re: rca

Příspěvek od miaa »

tatino..

nemam teraz momentalne kameru..som pokazila...

ale presne takto nejak vyzera ten rca kabel ako na obrazku len je dlhsi asi tak 1 meter..

hlustvisihak..

nechapem co ma s tym spolocna dlzka ..kratka mi pojde a dlha nie...
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: rca

Příspěvek od 11chloe »

Dones to do obchodu kde ste to koupili a nech si to nastavit. Pokud to nebude funkční tak reklamuj.
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: rca

Příspěvek od mmiriboy »

miaa píše:tatino..

nemam teraz momentalne kameru..som pokazila...

ale presne takto nejak vyzera ten rca kabel ako na obrazku len je dlhsi asi tak 1 meter..

hlustvisihak..

nechapem co ma s tym spolocna dlzka ..kratka mi pojde a dlha nie...
On nemal ani tak na mysli dĺžku kábla, ale ten 3,5' Jack, ktorý strkáš do stb sa vyrába v dvoch prevedeniach, t.j. z rozdielnymi dĺžkami! Príkladom je napr. Amiko mini HD, kde takýto "dlhší" Jack sa používa jak pre AV výstup zo stb, ale aj namiesto RS232 rozhrania pre upgrade FW!
Pozri napr. sem:
http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=14&t=60817
Čiže defacto, ak nepoužiješ origo AV kabel, tak ten náhradný ti je na nič, pretože má asi o cca 2 mm kratšiu celkovú dĺžku kontaktných plôch a tým pádom nesedia kontakty v zdierke pre jack konektor v stb!!!
V obchode hľadaj "dlhší" 3,5' Jack, na dĺžke samotného káblu medzi cinch a jack konektormi nezáleží! Prípadne skús sa popýtať v obchode zo sat, pc, či foto technikou! :)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
vlastvs499
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 157
Registrován: 11.květen 2011 - 9:41
satelitni prijimac: Zero/ET7000/DM7080HD/DM900 4K

Re: rca

Příspěvek od vlastvs499 »

Jako jediná schůdná cesta pro Tebe se mi jeví rada od 11chloe, pokud jsi to nekupovala na netu.
Např. u Optiboxu Gekko byl tento výstup černobílý, byl to jenom jakýsi monitor pro nastavení pro případ, že se nedostaneš na HDMI, protože není nastaveno v menu. Kvalita obrazu mizerná. Prostě jen na to, aby ses dostala do menu a správně sis nastavila výstup na HDMI, určitě se s tímto výstupem nepočítá na nějaké trvalé sledování.
Rozhodně jdi za tím, kdo Ti to prodal.
U tohoto přijímače kabel součástí balení není, nech to na prodejci.
Pokud jsi to kupovala přes net, napiš mu, ať to vyzkouší a napíše, s jakým kabelem to jede, jinak že to vracíš, protože je Ti to k ničemu.
Jestli to pak pojede tak mizerně jako na Gekku, tak to jako důvod k vrácení určitě lze použít.
Zero, DM7080HD, DM920
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: rca

Příspěvek od 11chloe »

Pokud je součástí balení kabel tak postup je následovný. Znova to načisto flešnout a enigma po prvním nastartování očekává nastavení AV. Je to udělané tak že z těch možností postupně přepíná mezi výstupy, takže by měl v případě funkčnosti naskočit po nějaké době obraz.
Druhou možností ,pokud to nechceš flešnout a je nastaveno hdmi, tak poprosit někoho kdo ti řekne pořadí máčknutí jednotlivých tlačítek na ovladači a tím to naslepo přepneš na ten kabel.
Poradí ti ten kdo ten box vlastní.
Reklamace je na řadě pokud to nefunguje vůbec a zase by se tady mohl najít někdo kdo ti to otestuje.
Jestli neni kabel součást balení tak bych to reklamoval hned.
mio039
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 11.červen 2007 - 18:55
Bydliště: NR

Re: rca

Příspěvek od mio039 »

Enibox je dobrý box ale toto pripojenie asi výrobca(aj dovozca) podcenili a nepokladali tento káblik za potrebné pribaliť. Ja som použil z Openboxu S2mini . Lenže farby cinchov nesedia a video (obraz) je červený. Zvuk ide tuším zase cez žltý a brumí. Presné zapojenie 3,5konektora na doske Eniboxu som zatial nenašiel. Možno ho niekto objaví a dá sem.
xdedek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 08.červenec 2011 - 5:34
satelitni prijimac: SF-4008, FS-Enibox

Re: rca

Příspěvek od xdedek »

sice staré téma, ale kdyby náhodou někdo ještě potřeboval, někdy je potřeba vyzkoušet všechny barvy (na kabelu) strčit do žlutého v TV, měl jsem několik kabelů a snad na každém je to jinak zapojené (dodané k různým boxům)
Octagon SF 8008 Combo, Zgema H9S, Formuler F4 Turbo, Octagon SF4008, HD Box FS7110, HD Box FS7119, HD Box FS-Enibox, Edision Argus Mini IP, Opticum 9600TS, HD Box FS9200,
Odpovědět

Zpět na „HD-BOX Enibox“