Problém s Hlubokým spánkem ( hibernací - černá obrazovka)

Download a diskusia k prijimačom HD-BOX s OS Enigma2

Moderátoři: Duce, By.Bob

xdedek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 08.červenec 2011 - 5:34
satelitni prijimac: SF-4008, FS-Enibox

Problém s Hlubokým spánkem ( hibernací - černá obrazovka)

Příspěvek od xdedek »

Po zjistění, že tento problém řešíme ve dvou tématech, tak sem se rozhodl založit zvlášť téma k tomuto problému, tak snad se začne diskutovat pouze tu...

Hlavním problémem bylo neustálé opakování toho, co se s přijímačem skutečně děje.

Trochu informací:

Video jak to vypadá a co to dělá:
https://plus.google.com/u/0/photos/1104 ... 0052507764

Témata kde se o tom psalo
viewtopic.php?f=302&t=61886&start=40 - zde se psalo na té 3 stránce asi nejvíc, ale i na ostatních
viewtopic.php?f=302&t=61675 - něco se psalo aj tu...

Tak si to prosím přečtěte a zkuste navrhnout něco další, co se eště nezkoušelo.....
Octagon SF 8008 Combo, Zgema H9S, Formuler F4 Turbo, Octagon SF4008, HD Box FS7110, HD Box FS7119, HD Box FS-Enibox, Edision Argus Mini IP, Opticum 9600TS, HD Box FS9200,
milos1975
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 24
Registrován: 02.únor 2013 - 16:48

Re: Problém s Hlubokým spánkem ( hibernací - černá obrazovka

Příspěvek od milos1975 »

Můžeš prosím zkusit stáhnout image (včetně všech nastavení) z funkčního boxu a nahrát do toho druhého boxu? Pokud to problém neodstraní, tak se musí jednat o nějakou chybu hardware. Postup asi znáš, pro jistotu: Do funkčního boxu strčíš USB disk a přes Nastavení > Správa software > Zálohovat image na HDD/USB > červené tlačítko(HDD) a po několika minutách je hotovo. Potom ten USB disk strčíš do druhého boxu, odpojíš napájení, po chvilce připojíš napájení a zároveň podržíš na pár vteřin boční zapínací tlačítko. Začne probíhat flashování a za pár minut je hotovo

Já mám stejný problém a už s tím laboruji docela dlouhou dobu. Dnes jsem box připojil k internetu kabelem, abych vyloučil, že problém způsobuje třeba WiFi adaptér. Nainstaloval jsem čistou enigmu OpenATV ze dne 18.3.2015, naladil kanály pomocí automatického ladění, nainstaloval softcam-feed-mipsel_1.0_all.ipk. Pak přes pluginy stáhl a nainstaloval Oscam-atv 1.2, přes FTP nakopíroval konfigurační soubory pro Oscam, nastavil u nich atribut 755 a spustil Oscam. Restartoval jsem box a všechny programy fungovaly. Potom jsem dal hluboké vypnutí, znovu zapnul a místo programů byla opět černá obrazovka, přestože Oscam běžel a klíče chodily. Po následném restartu všechny programy opět fungovaly.

Potom jsem zkusil ještě stáhnout CCcam 2.3.0, přes FTP nakopíroval konfigurační soubor cccam.cfg, nastavil atribut 755 a spustil CCcam. Programy fungovaly, ale po hlubokém vypnutí opět nefungovaly, přestože vše běželo, tak jak má. Po následném restartu všechny programy opět fungovaly.

Prozatím problém zůstává stále nevyřešen :(
HD-BOX Enibox, Skytec BlackBox HD, Ariva 250 Combo
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Problém s Hlubokým spánkem ( hibernací - černá obrazovka

Příspěvek od liquere »

A co na to rika syn nejvyssiho? Toho ste sa pytali, asi bude ticho......
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
milos1975
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 24
Registrován: 02.únor 2013 - 16:48

Re: Problém s Hlubokým spánkem ( hibernací - černá obrazovka

Příspěvek od milos1975 »

A kdo je "syn nejvyššího"?
HD-BOX Enibox, Skytec BlackBox HD, Ariva 250 Combo
xdedek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 08.červenec 2011 - 5:34
satelitni prijimac: SF-4008, FS-Enibox

Re: Problém s Hlubokým spánkem ( hibernací - černá obrazovka

Příspěvek od xdedek »

milos1975 píše:Můžeš prosím zkusit stáhnout image (včetně všech nastavení) z funkčního boxu a nahrát do toho druhého boxu? Pokud to problém neodstraní, tak se musí jednat o nějakou chybu hardware. Postup asi znáš, pro jistotu: Do funkčního boxu strčíš USB disk a přes Nastavení > Správa software > Zálohovat image na HDD/USB > červené tlačítko(HDD) a po několika minutách je hotovo. Potom ten USB disk strčíš do druhého boxu, odpojíš napájení, po chvilce připojíš napájení a zároveň podržíš na pár vteřin boční zapínací tlačítko. Začne probíhat flashování a za pár minut je hotovo

Já mám stejný problém a už s tím laboruji docela dlouhou dobu. Dnes jsem box připojil k internetu kabelem, abych vyloučil, že problém způsobuje třeba WiFi adaptér. Nainstaloval jsem čistou enigmu OpenATV ze dne 18.3.2015, naladil kanály pomocí automatického ladění, nainstaloval softcam-feed-mipsel_1.0_all.ipk. Pak přes pluginy stáhl a nainstaloval Oscam-atv 1.2, přes FTP nakopíroval konfigurační soubory pro Oscam, nastavil u nich atribut 755 a spustil Oscam. Restartoval jsem box a všechny programy fungovaly. Potom jsem dal hluboké vypnutí, znovu zapnul a místo programů byla opět černá obrazovka, přestože Oscam běžel a klíče chodily. Po následném restartu všechny programy opět fungovaly.

Potom jsem zkusil ještě stáhnout CCcam 2.3.0, přes FTP nakopíroval konfigurační soubor cccam.cfg, nastavil atribut 755 a spustil CCcam. Programy fungovaly, ale po hlubokém vypnutí opět nefungovaly, přestože vše běželo, tak jak má. Po následném restartu všechny programy opět fungovaly.

Prozatím problém zůstává stále nevyřešen :(
Ano, toto jsem zkusil jako jednu z prvních variant, nejdřív jsem zkoušel laborovat sám s různými konfiguracemi atd. ale to bylo bez úspěchu, tak jsem provedl jak říkáš tento postup... (zkoušel jsem to už vícekrát a s různými flashkami), ale bohužel, ani při sw kopii boxu to nejde (ani jsem neměnil nastavení klienta, prostě nulový zásah do nastavení) prostě furt se to chová stejně.. jen při výměně zdrojů se to začalo chovat jinak.

No a vzhledem k tomu jsem se rozhodl to dát na reklamaci, ale tam nic nenašli, prý se chová korektně...
Octagon SF 8008 Combo, Zgema H9S, Formuler F4 Turbo, Octagon SF4008, HD Box FS7110, HD Box FS7119, HD Box FS-Enibox, Edision Argus Mini IP, Opticum 9600TS, HD Box FS9200,
davidas
Odborník
Odborník
Příspěvky: 465
Registrován: 25.listopad 2007 - 19:15

Re: Problém s Hlubokým spánkem ( hibernací - černá obrazovka

Příspěvek od davidas »

takze jim to na reklamaci po zapnuti z deep standby chodilo uplne normalne?
skype = davidas-cz
Zgemma H7s, Octagon SF8008, Extrend ET8000
local - 0624 full cz-sk, 0B01 (NC+), 0650 (Orf), 1830 (HD+)
hop - 0653
xdedek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 08.červenec 2011 - 5:34
satelitni prijimac: SF-4008, FS-Enibox

Re: Problém s Hlubokým spánkem ( hibernací - černá obrazovka)

Příspěvek od xdedek »

V podstatě ano...

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Octagon SF 8008 Combo, Zgema H9S, Formuler F4 Turbo, Octagon SF4008, HD Box FS7110, HD Box FS7119, HD Box FS-Enibox, Edision Argus Mini IP, Opticum 9600TS, HD Box FS9200,
Uživatelský avatar
By.Bob
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 102
Registrován: 14.březen 2015 - 19:36
Bydliště: IRL

Re: Problém s Hlubokým spánkem ( hibernací - černá obrazovka)

Příspěvek od By.Bob »

Ahoj panove ale tohle vypada prave na ten addons softcam s openatv.. mozna je treba vyzkouset jinou variantu.
Odinstakivat softcam co ste dali s openatv a vzkouset teba Glasssyutil.
Kdyz se to bude chovat stejne zamerit se na configi. Ale.podle vseho je to.v konfiguraci softcamu a startovaciho scriptu s openatv.
Obrázek
Skytec HD,HDBox HD, Xtrend HD, Optibox HD, Setting, Plugins sh4, Enigma2, Fortis-Feed, ZZPicon,
freeSat UPC Direct, Skylink, Sky.UK
jozopn
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 66
Registrován: 31.srpen 2013 - 20:43

Re: Problém s Hlubokým spánkem ( hibernací - černá obrazovka)

Příspěvek od jozopn »

ahojte, rovnaky problem ma aj moj enibox. po prebudeni z hlbokeho spanku seka obraz kazdych cca kazdych 5 sekund. oscam sa sprava korektne. vzdy po restarte booxu problem zmizne. pouzivam oscam atv instalovany z feedu cez DO
Vu Uno 4K,
Evo Slim,

RaspberryPi B+ 512, RaspberryPi 2 Model B /Raspbian,Oscam,Dlna,NAS,Transmission/
Uživatelský avatar
By.Bob
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 102
Registrován: 14.březen 2015 - 19:36
Bydliště: IRL

Re: Problém s Hlubokým spánkem ( hibernací - černá obrazovka)

Příspěvek od By.Bob »

jozopn píše:ahojte, rovnaky problem ma aj moj enibox. po prebudeni z hlbokeho spanku seka obraz kazdych cca kazdych 5 sekund. oscam sa sprava korektne. vzdy po restarte booxu problem zmizne. pouzivam oscam atv instalovany z feedu cez DO
momentalni problem je v driverech na oprave se pracuje doporucuji do doby nez se opravi driver deep standby nepouzivat.
Obrázek
Skytec HD,HDBox HD, Xtrend HD, Optibox HD, Setting, Plugins sh4, Enigma2, Fortis-Feed, ZZPicon,
freeSat UPC Direct, Skylink, Sky.UK
jozopn
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 66
Registrován: 31.srpen 2013 - 20:43

Re: Problém s Hlubokým spánkem ( hibernací - černá obrazovka)

Příspěvek od jozopn »

Tak tak. Odskusane na vsetkych dostupnych IMG vratane Sapro
Vu Uno 4K,
Evo Slim,

RaspberryPi B+ 512, RaspberryPi 2 Model B /Raspbian,Oscam,Dlna,NAS,Transmission/
jozopn
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 66
Registrován: 31.srpen 2013 - 20:43

Re: Problém s Hlubokým spánkem ( hibernací - černá obrazovka)

Příspěvek od jozopn »

tak po dnesnom zisteni to asi nebude problem s drivermi. skylink karta v CI module slape bez zasekov korektne. podla mna je chyba v softcame. ale aky tam dat???
Vu Uno 4K,
Evo Slim,

RaspberryPi B+ 512, RaspberryPi 2 Model B /Raspbian,Oscam,Dlna,NAS,Transmission/
Uživatelský avatar
k.o.h.u.t.
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 412
Registrován: 03.květen 2009 - 17:26

Re: Problém s Hlubokým spánkem ( hibernací - černá obrazovka)

Příspěvek od k.o.h.u.t. »

V boxu mám image od OPEN ATV, verze 4.2, Kernel 3.14.2 a ovladače z 31.3.2015. Deep Stand-by (hluboký spánek) funguje na 100%, respektive po probuzení boxu ze Stand-by dekóduje korektně a obraz se neseká.

Ozkoušeno: Doscam 0.24b (karta v interní i vzdálené čtečce), Mgcamd 1.35a (karta ve vzdálené čtečce), CCcam 2.3.0 (karta v interní i vzdálené čtečce).
----------------------------------------
Raspberry Pi 3 Model B 64-bit
Gigablue Trio UHD, openATV
VU+ ZERO 4K, openATV
HD-BOX Enibox, openATV
VU+ ZERO, openATV
Prismcube Ruby, Black Hole
Showbox 5000HD, openATV
AB IPBox 91/55/99/9900HD

----------------------------------------
baallu
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 71
Registrován: 06.květen 2009 - 14:10

Re: Problém s Hlubokým spánkem ( hibernací - černá obrazovka)

Příspěvek od baallu »

Je uz prosim vas vyrieseny problem s tym prebudenim z hlbokeho spanku ? Kupil som si enibox od ellano a mne to robi tiez, je tam openatv 5.1 z 9.9.2015. Ale som si vsimol ze ked sa box vypne ovladacom do deep standby a potom sa odpoji od elektriny a znova pripoji tak sa spusti normalne a nic neseka....
tomko
Odborník
Odborník
Příspěvky: 310
Registrován: 30.říjen 2007 - 8:54
satelitni prijimac: odoslane z PC

Re: Problém s Hlubokým spánkem ( hibernací - černá obrazovka)

Příspěvek od tomko »

Neviem ci tym myslite ze problem s deepstand by a nefunkčný softcam,ale ked nahodou ja vytiahnem z elektriky prijimac tak po zapnuti musim pockat max 20sba ide.tak neviem či to povazujete za.chybu.
Co sa ttka druheho problemu,tak treba zmenit v menu konfiguracii na standby
xdedek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 08.červenec 2011 - 5:34
satelitni prijimac: SF-4008, FS-Enibox

Re: Problém s Hlubokým spánkem ( hibernací - černá obrazovka)

Příspěvek od xdedek »

Hele, tomto, asi to nechápeš a nevíš o co je řeč... Přečti si prosím začátek téma... Je to tam dostatečně popsáno... Ale jinak je to zvláštní, mám dva přijímače.. Tak a jeden je v poho a jede a na druhém je prostě chyba...

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Octagon SF 8008 Combo, Zgema H9S, Formuler F4 Turbo, Octagon SF4008, HD Box FS7110, HD Box FS7119, HD Box FS-Enibox, Edision Argus Mini IP, Opticum 9600TS, HD Box FS9200,
jozopn
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 66
Registrován: 31.srpen 2013 - 20:43

Re: Problém s Hlubokým spánkem ( hibernací - černá obrazovka)

Příspěvek od jozopn »

ja mam s tymto boxom tento problem od zaciatku, len som lenivy zablit a poslat ho spat do ellano. skusane asi z 20 roznymi img a furt to same
Vu Uno 4K,
Evo Slim,

RaspberryPi B+ 512, RaspberryPi 2 Model B /Raspbian,Oscam,Dlna,NAS,Transmission/
xdedek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 08.červenec 2011 - 5:34
satelitni prijimac: SF-4008, FS-Enibox

Re: Problém s Hlubokým spánkem ( hibernací - černá obrazovka)

Příspěvek od xdedek »

No, já oni s tím nic neudělají..

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Octagon SF 8008 Combo, Zgema H9S, Formuler F4 Turbo, Octagon SF4008, HD Box FS7110, HD Box FS7119, HD Box FS-Enibox, Edision Argus Mini IP, Opticum 9600TS, HD Box FS9200,
Gajgr1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 01.září 2009 - 18:24

Re: Problém s Hlubokým spánkem ( hibernací - černá obrazovka)

Příspěvek od Gajgr1 »

Já mám Xtrend 800 a dělalo mě to taky. Tak jsem dal dozada flashku naformátovanou na Fat 32, vypnul, odpojil od sítě a zapnul a teď to jde v pohodě, vždy to korektně naběhne.
xdedek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 08.červenec 2011 - 5:34
satelitni prijimac: SF-4008, FS-Enibox

Re: Problém s Hlubokým spánkem ( hibernací - černá obrazovka)

Příspěvek od xdedek »

Tak to je opravdu zajímavý a teoreticky úplně nepochopitelný postup, ale proč ne... Ale asi ze zoufalství taky vyzkouším... Jen 2 dotazy. Síť je myšlena 230v nebo Ethernet a ta flash-ka tam pak musí být pořád? Díky.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Octagon SF 8008 Combo, Zgema H9S, Formuler F4 Turbo, Octagon SF4008, HD Box FS7110, HD Box FS7119, HD Box FS-Enibox, Edision Argus Mini IP, Opticum 9600TS, HD Box FS9200,
Odpovědět

Zpět na „HD-BOX Enibox“