Ultimate enigma2 Finall

Download a diskusia k prijimačom HD-BOX s OS Enigma2

Moderátoři: Duce, By.Bob

Odpovědět
Duce
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 360
Registrován: 27.prosinec 2006 - 20:55
satelitni prijimac: zopár ich mám
Bydliště: okr. Piešťany

Ultimate enigma2 Finall

Příspěvek od Duce »

Práve som flash-ol túto novú E2 do eniboxu, inštalácia prebehla hladko, bez najmenších problémov ako i prvotné spustenie, softcam som zvolil Doscam V.025, tento softam je už konfiguračne pripravený na používanie, akurát je vhodné po spustení cez web rozhranie zvoliť správny typ karty, defaultne je na nom súbežne spustené 2 Readre ICE aj Irdeto jeden treba zastaviť, bud ICE alebo Irdeto, aby softcam pracoval korektne, o krátky čas pripnem nejaké screen-y.
Musím povedať že je to dobrá robota, i ked ja som naučený na Open ATV a skin mymetrix, zatiaľ nie je čo tomuto IMG. vytknúť. :)
Duce
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 360
Registrován: 27.prosinec 2006 - 20:55
satelitni prijimac: zopár ich mám
Bydliště: okr. Piešťany

Re: Ultimate enigma2 Finall

Příspěvek od Duce »

prikladám sľúbené screen-y
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
makatch
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 256
Registrován: 12.říjen 2009 - 21:07

Re: Ultimate enigma2 Finall

Příspěvek od makatch »

A prečo sú screeny z gigablue a openmips ? :-)
Gigablue HD QUAD PLUS oATV 5.1
FormulerF4 oATV 5.3
HD-BOX FS-9105+ oATV5.1

PANASONIC TX-42AS600E
Duce
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 360
Registrován: 27.prosinec 2006 - 20:55
satelitni prijimac: zopár ich mám
Bydliště: okr. Piešťany

Re: Ultimate enigma2 Finall

Příspěvek od Duce »

makatch píše:A prečo sú screeny z gigablue a openmips ? :-)
keď si pozrieš http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=307&t=63856 tak už v popise By.Bob píše
Ultimate enigma2 je postavena na openmips 4.2 s podporou aktualizaci software a pluginu přímo v přijímací.
a čo sa týka skinu tak ten sa sá ľahko zmeniť za bárs aký iný
tomko
Odborník
Odborník
Příspěvky: 310
Registrován: 30.říjen 2007 - 8:54
satelitni prijimac: odoslane z PC

Re: Ultimate enigma2 Finall

Příspěvek od tomko »

Nainstaloval som aj ja tento image a po nastavení svojho doscame funguje jak má,ale...
1, keď zapnem prijímač nabehne všetko ok Ale občas sa po zapnutí sa všetka farba vytratí a zmení sa na ružovú a po chvíľke sa obraz "resetne" a naskočí už ok.iné image mi to nikdy nerobilo
2. Nakopiroval som picony a nezobrazuje sa všetky,pritom tam sú a aj z rovnakej "série"
Ďakujem za odpoveď
Inak dobrá práca
Uživatelský avatar
By.Bob
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 102
Registrován: 14.březen 2015 - 19:36
Bydliště: IRL

Re: Ultimate enigma2 Finall

Příspěvek od By.Bob »

jaky pouzivas setting? asi mas spatne picons jinak by se ti klasicky obevyly vsechny vyzkousej hd glass a uvidis sam ze vse jede jak ma. Tam mas picony mozne stahnout a tak poznas ze se zobrazuji vsechny
Obrázek
Skytec HD,HDBox HD, Xtrend HD, Optibox HD, Setting, Plugins sh4, Enigma2, Fortis-Feed, ZZPicon,
freeSat UPC Direct, Skylink, Sky.UK
Brandy20
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: 21.únor 2008 - 0:02
satelitni prijimac: X403, 9600, 4060, X810, S300

Re: Ultimate enigma2 Finall

Příspěvek od Brandy20 »

s tou farbou sa to stalo aj mne
Aktualne Octagon sf8008 supreme , ostatne uz len minulost -GIGABLUE HD QUAD PLUS, Skytec Kleio -vždy najnovší fw. AB Ipbox 9900 - ET 9200 spomienky a este sa najde vždy nejaký STB na testovanie , prijem parabola Maximum E85 Fe Multifocus ( 4/5W,1W,5E,9E, 13E, 19,2E, 23,5E, 28,5E)
tomko
Odborník
Odborník
Příspěvky: 310
Registrován: 30.říjen 2007 - 8:54
satelitni prijimac: odoslane z PC

Re: Ultimate enigma2 Finall

Příspěvek od tomko »

Tak čo sa týka piconov- vyriešené.ide o to ze som si dal vyhľadať (na začiatku) za pomocou fastcanua tam veľa tých piconov- nebolo.išiel som do zoznamu astra3a a tam už boli tie picony.Tak som ich tam presúvali do buquetov.A už je to ok.
Ale čo sa týka tej ružovej farby? Pri mojom druhombprijimaci Lx1 to bolo tiež ale vtedy som zmenil image a bolo to ok
Duce
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 360
Registrován: 27.prosinec 2006 - 20:55
satelitni prijimac: zopár ich mám
Bydliště: okr. Piešťany

Re: Ultimate enigma2 Finall

Příspěvek od Duce »

Tak teda mne sa neobjavil ani jeden zo spomínaných problémov
Uživatelský avatar
By.Bob
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 102
Registrován: 14.březen 2015 - 19:36
Bydliště: IRL

Re: Ultimate enigma2 Finall

Příspěvek od By.Bob »

Nemate spatny hdmi kabel? nemate spatne nastavene obraz rozliseni? nebo ani jeden problem jsem nezaznamenal.
Obrázek
Skytec HD,HDBox HD, Xtrend HD, Optibox HD, Setting, Plugins sh4, Enigma2, Fortis-Feed, ZZPicon,
freeSat UPC Direct, Skylink, Sky.UK
tomko
Odborník
Odborník
Příspěvky: 310
Registrován: 30.říjen 2007 - 8:54
satelitni prijimac: odoslane z PC

Re: Ultimate enigma2 Finall

Příspěvek od tomko »

Predtým som tam mal iný image a nič som nezaznamenal,rozlíšenie najskôr 1080i teraz 720. Ale keď budem doma,pozriem všetko ešte raz
Uživatelský avatar
By.Bob
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 102
Registrován: 14.březen 2015 - 19:36
Bydliště: IRL

Re: Ultimate enigma2 Finall

Příspěvek od By.Bob »

Panove prekontroluj te si vase kabeli hdmi nebo enigma je v poradku zadna ruzova se nikde neobevi tak nevim proc se vam to deje. pripravuji update kde by mely byt zmeny v nastaveni a v grafice. menu a cely system bude zachovan jak je.
Obrázek
Skytec HD,HDBox HD, Xtrend HD, Optibox HD, Setting, Plugins sh4, Enigma2, Fortis-Feed, ZZPicon,
freeSat UPC Direct, Skylink, Sky.UK
Duce
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 360
Registrován: 27.prosinec 2006 - 20:55
satelitni prijimac: zopár ich mám
Bydliště: okr. Piešťany

Re: Ultimate enigma2 Finall

Příspěvek od Duce »

táto enigma nemá problém a s HDMI vôbec, myslím že takéto fundamentálne bugy boli už veľmi dávno odstránené už v skôr narodených E2 :)
tomko
Odborník
Odborník
Příspěvky: 310
Registrován: 30.říjen 2007 - 8:54
satelitni prijimac: odoslane z PC

Re: Ultimate enigma2 Finall

Příspěvek od tomko »

By.Bob píše:Panove prekontroluj te si vase kabeli hdmi nebo enigma je v poradku zadna ruzova se nikde neobevi tak nevim proc se vam to deje. pripravuji update kde by mely byt zmeny v nastaveni a v grafice. menu a cely system bude zachovan jak je.
dnes sa mi znova objavila ruzova obrazovka (vcera som dal znova default skin) a predtym som si dal skin pli a neobjavila sa ruzova obrazovka. Takze usudzujem skin.
zolik645
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 11.listopad 2013 - 19:58

Re: Ultimate enigma2 Finall

Příspěvek od zolik645 »

tomko píše:
By.Bob píše:Panove prekontroluj te si vase kabeli hdmi nebo enigma je v poradku zadna ruzova se nikde neobevi tak nevim proc se vam to deje. pripravuji update kde by mely byt zmeny v nastaveni a v grafice. menu a cely system bude zachovan jak je.
dnes sa mi znova objavila ruzova obrazovka (vcera som dal znova default skin) a predtym som si dal skin pli a neobjavila sa ruzova obrazovka. Takze usudzujem skin.
Potvrzuji taky ruzova obr. Příjmač po zapnutí do sítě růžová obrazovka, potom OK, při restartu enigmy znovu, ted delši dobu OK..........?????
Odpovědět

Zpět na „HD-BOX Enibox“