IQON Force 2+ DVB-S2/T2/C

Diskusia a download pre prijimače IQON Force s OS Enigma2

Moderátoři: lacoland, Pastoman

Odpovědět
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3034
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

IQON Force 2+ DVB-S2/T2/C

Příspěvek od revis »

IQON Force 2+ DVB-S2/T2/C
Mat doma "satelit" je fajn . Je to dokonca aj "in", aj ked ten slavny cveng 90-ych rokov to uz nema. Ved uznajte - ziadne desattisice za dovezeny "satelit" uz netreba a v podstate aj "sunka za par € "co ma sused , uz dnes dokaze reprodukovat " HD kvalitu " skylinku.
Vzhladom na neustale sa zvysujuce ceny programov cez "satelit" je ale dobre mat zalohu. Cosi, co nam doda falosny pocit slobody a nezavislosti . Falosny preto,ze zavislosti od " cumenia do bedne " nas nasledujuci produkt nijak nezbavi , ba skor naopak . Zabudli Ste zaplatit servisny poplatok ? Je treba dlho cakat na aktivaciu karty a serial sa neodkladne blizi (ak uz teda nekonci) ? Nevadi - povazujte za vyriesene :D . Pomohol som si reklamnym sloganom, ktory vystihuje vlastnosti skatulky, ktoru Vam dnes predstavim .
Aby bolo jasne, najskor som tu chcel basnit o prijimaci Force1 . Zial, atmosfericke podmienky mi to znemoznili. Prva jarna burka v maji , uder blesku do stoziaru pevnej linky a koniec. Rano o 04:20 mi strelil router a vsetko co bolo na nom pripojene. Ked vsetko , tak vsetko . Slavny Cisco router sa porucal s hlasitym vybuchom, Force1 odisiel pekne v tichosti , rovnako ako PC . Vsetko cez LAN . Zalozak sa snazil, ale nejak som pozabudol ,ze ma vzadu aj ochranu na LAN - sak co sa uz moze stat,ze ?
Na vlastnych chybach sa najlepsie uci .
Nahrada za Force1 prisla po neuspesnom pokuse o jeho reinkarnaciu v podobe IQON Force 2+ DVB-S2/T2/C .
iqon-force-2-1.jpg
Oproti Force1 - procesor s polovicnym taktom (Broadcom dual 750MHz-BCM7362) , mensou pamatou, ale za to s dvomi tunermi . Jeden tuner DVB-S2 - bez loop vystupu a druhy kombinovany tuner DVB-T2 a DVB-C aj s RF vystupom - nemylit si s RF modulatorom, prosim.
iqon-force-2-2.jpg
Jedna citacka- dostupna z predu , karta z nej po vlozeni vycnieva asi 1cm , zo zadu je zas moznost vlozit CI+ modul .
Tie obrazky som prevzal z jedneho e-shopu, treba povedat, ze prijimac je z prednej strany "na zivo" krajsi . Predna maska pripomina eloxovany hlinik s lesklymi hranami - elegantne prevedenie. Asi pan box nieje fotogenicky . Je ozaj krajsi,ako na obrazku . Ziadny plastovy zazrak - poctivy kov. Komplet.
Prijimac mi dosiel s predinstalovanym image OpenPLI . Po 5 minutach tam uz bol ale OpenATV so skinom MetrixHD , ktory sa mi paci - zobrazuje aj pocasie a cas pri prepinani programov .
Asi Ste si vsimli, ze v poslednom case sa roztrhlo vrece s prijimacmi , ktore maju Broadcom procesor a ako OS je enigma2 . Je to vdaka chalanom, ktory sa rozhodli vytvorit Open Enigma2 projekt -OE1.6 a neskor OE2.0 . To staci poskladat nejake to zelezo , kuknut na git OE a prijimac je na svete.
Celkom tak jednoduche to nieje ,ale vystihuje to sucasny stav . Ked potom pozriete na portal parabola a recenzie, vsade sa snazia recenzenti opisovat system enigma2 (OE2 ) , hadzu screeny z jeho nastavenia, popisuju vlastnosti OE2 , akoby to bola zasluha vyrobcu toho - ktoreho modelu s Broadcom procesorom .
Prijimac ma krasne EPG, pozrite ako bohovsky funguje HbbTV , ako sa da jednoducho namapovat disk, jeden program nahravat, druhy pozerat.... No a co ? To nevie prijimac, to je v tom prijimaci zasluhou OE2.0 . Najlepsie to bolo vidno nedavno pri skonceni podpory stareho formatu Youtube. Stacilo aby sa na Yotube skoncila podpora html4 a tie super prijiamce skoncili . Procesor rychlejsi ako Sumacher v case najvacsej slavy a obycajny Youtube plugin skonci hlaskou - Sorry.....
Takze - mam tu prijimac s DVB-S2, DVB-T2 a DVB-C , ale ten DVB-T2 mi je naprd. Tu ziadne DVB-T nehrozi a uz toboz nie DVB-T2 . Ale mam tu DVB-C ! Nielen parabolu ,ale aj kablovku. Digitalnu prosim .
Tunerova vybava :
tunery.jpg
Druhy tuner je Panasonic - prepinatelny T/C . Tuner T umoznuje aj napajat predzosilovac v antene. Pre mna je ale uzitocny tuner C . Kablovku zacinam ladit od 306 MHz s 8MHz rastrom , QAM 128 , symbol rate 6900 . Sietove ID nemame v kabli . No problem , tuner si poradil .
Po naladeni je zoznam programov hned krajsi - pribudli dalsie programy (vlastne duplicitne ) , ale kedze su z kabla, zakladne nevyzaduju ziadnu kartu - za taky maly mesacny poplatok 3,90€ :)
Ak by som chcel platene, musel by som siahnut po Conax module a po dalsom siahnuti hlbsie do vacku by mi pribudla Conax karta.... Cert ako diabol . :P
To, ze programy idu bez karty, som spomenul zamerne.
Box totiz dosiel v stave, ked citanie nasich kariet nebolo celkom v poriadku, presnejsie, karty aj precitalo - vsetky, len na karty T0 nechcelo nejak posielat emm-ga, co je pri Irdeto kartach dost tragedia... Dalo sa to sice oklamat kombinaciou cardreader + dvbapi klient, ale o stabilite sa nedalo moc hovorit . Zlaty zaklad z kablovky bez karty ! [-o<
Pisem o tom ale uz v minulom case. To ze majitelia Force prijimacov museli tak dlho cakat je tak trochu aj moja vina. Majova burka a moje mensie zdravotne problemy sposobili,ze sa ladenie driverov trochu oneskorilo ... Mea culpa- sorry.
Dnes uz mozem ale napisat, ze T0(citat T nula, nie TO!) karty nerobia boxu problem a dokonca som rozchodil aj v CCcam 2.30 kartu RTVS - ta je T14, preto frci aj v CCcam-e a ako mi vcera referoval kolega Slavo, tak na doscame idu aj EMM v protokole camd3 von. Vraj je to dobre. Verim mu - ale ja to nepouzivam , len nudzovo som pouzil tuto kombinaciu este na prijimaci Force1 .
Svet je hned krajsi, ked funguje vsetko ako ma. Dockali sme sa aj upgrade Youtube pluginu . Co viac chciet ?
HW sa tento prijimac podoba krpcovi VU Zero - ma rovnaky procesor aj pamat. Force2+ je vsak kusok vacsi, s lepsou nielen tunerovou vybavou a povedzme si pravdu aj elegantnejsi .
Pouzity externy napajaci zdroj predurcuje prijimac aj do mobilneho sveta dovolenkarov- parabolu trepat nemusite - staci mala DVB-T antenka a pozerate. Nemusi Vas trapit ,ci v danej krajine je podpora DVB-T,alebo DVB-T2 - prijimac zvladne naladit oba typy mpeg .
Vyvojarom OE2 zazelajme stastie pri vyvoji systemu , zelezo si uz postrazime - ozajstne zelezo, nie plast. :poklona:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: IQON Force 2+ DVB-S2/T2/C

Příspěvek od 11chloe »

Mě se ale vůbec nelíbí. Uvidíme jak na tom bude s cenou gigablue X3 :D
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: IQON Force 2+ DVB-S2/T2/C

Příspěvek od 11chloe »

Jedno mi není jasné. Team OpenPli tenhle box nepodporuje a pokud nefunguje aktualizace z menu boxu, tak nelze mluvit o přímé podpoře. Je zvláštní že prodejce do boxu dá OpenPli místo oficiálně podporovaného openatv.
Hledal jsem o boxu nějaké info a zjistil že identický box se prodává jako Technomate TM-Nano-SE COMBO. Tím se nabízí i použití image openvix, který by měl v boxu bez problému chodit.
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3034
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: IQON Force 2+ DVB-S2/T2/C

Příspěvek od revis »

PLI su podnikatelia, pre Iqon robia developer verziu a tam update publikuje vylucne dovozca.
ATV robia verejnu verziu .
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: IQON Force 2+ DVB-S2/T2/C

Příspěvek od 11chloe »

Vůbec jsem nepochopil co si pod tím mám představit. Openatv stejně jako OpenPli už podle názvu je opensource. Některé pluginy a podpora na úrovni driverů je asi na výrobci a teda neveřejná.
To že OpenPli podporuje jen některé boxy je asi na vzájemné dohodě s výrobcem. Pokud to chápu dobře, tak říkáš že si výrobce (dovozce) nechal od OpenPli udělat verzi i pro iqon. Nevím ale jaký to má smysl pro koncového uživatele, když je to pouze betaverze k nějakému datu. Nevidím žádnou jistotu že nějaká aktualizace někdy bude a proto mi to příde pouze jako reklamní trik.
Z mého pohledu by bylo lepší pokud nechci openatv tam dát ten openvix. Tady mám aspoň jistotu že nějaká trvalejší podpora bude.
Vývoj musí reagovat na změny a některé uzavřené pluginy jsou provozuschopné jemon pokud se na vývoji podílí oba teamy společně. Jak jsou nastavené vztahy na obou stranách mě ani moc nezajímá a když píšeš o OpenPli jako podnikatelích tak je to pro mě nezajímavá informace. Podobně si můžu myslet že iqon není od OpenPli podporován, protože výrobce (dovozce) nenaplnil představy teamu o spolupráci.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: IQON Force 2+ DVB-S2/T2/C

Příspěvek od efendy55 »

hm , takže ak som to správne pochopil tak tento bazmek by už mal fungovať aj s RTVS kartou ? #-o
Všetko 4K
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3034
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: IQON Force 2+ DVB-S2/T2/C

Příspěvek od revis »

funguje s rtvs kartou.
:arrow: 11chloe : predstavy ludi su rozne. PLI robia oficialne par boxov . V novom boxe bude vzdy OpenPLI a default pre nas region . Fpu verzie vydava len Dremboxmultimedia ,aj to len cca raz rocne -tam je default pre nemecky trh . Vsetky ostatne verzie su stable, unstable ale nikdy nie final.
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: IQON Force 2+ DVB-S2/T2/C

Příspěvek od Steiner »

Tuner B: ...
- Prepínateľné typy tunerov:(DVB-T2,DVB-C)
Znamená to že prepnutie z programu v DVB-T na program v DVB-C nie je jedným/dvoma klikmi ale treba medzi tým vykonať určité harakiri ?
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3034
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: IQON Force 2+ DVB-S2/T2/C

Příspěvek od revis »

Pouzivam len C pasmo, nikdy som nemal DVB-T. Ale to prepinanie sa tyka ladenia , potom ked prepinas v zozname to uz je jedno .
V zasade nemozno ladit parametrami DVB-C pasmo DVB-T - preto to prepinanie .
Odpovědět

Zpět na „IQON Force“