Diskuze k image NG-Return 3.0

Vsetko o Neutrino HD, co sa nehodi k inym sekciam .

Moderátoři: EnoSat, toprun, marecek29, Pr0metheUs

Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Diskuze k image NG-Return 3.0

Příspěvek od toprun »

Tak jsem dnes provedl aktualizaci na dnešní verzi a nevím jestli se mi to jen zdá, ale mám pocit, jako by obraz byl horší než na předchozí verzi bety.
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
Uživatelský avatar
Pr0metheUs
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 197
Registrován: 27.prosinec 2008 - 18:34

Re: Diskuze k image NG-Return 3.0

Příspěvek od Pr0metheUs »

COjaviem, ja uz take ostre oci nemam, takze bude musiet porovnat niekto iny. Ale osobne nevidim dovod, preco by sa mal obraz zhorsit.
slon
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 30.leden 2007 - 9:12

Re: Diskuze k image NG-Return 3.0

Příspěvek od slon »

Ak to niekomu pomôže, riešil som nespustenie siete, ak je použitý DHCP v tomto image. Úprava spočíva v zmene súboru /etc/init.d/networking, riadok s ifup -a som prepísal na
if [ -z "`ifup -a 2>&1 | grep eth0 | grep already`" ]; then
sleep 1
if [ -z "`ifup -a 2>&1 | grep eth0 | grep already`" ]; then
sleep 1
ifup -a
fi
fi
Sú tam v prípade neúspechu načítania siete ešte 2 pokusy so sekundovým omeškaním. Po uložení mi už sieť fungovala s DHCP aj po reštarte prijímača.
Čo sa týka kvality obrazu, tiež mám pocit, že je nižšia v porovnaní s verziou image 2.8.
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: Diskuze k image NG-Return 3.0

Příspěvek od toprun »

Nevím sice, jestli to způsobuje image, ale nechci zakládat nové vlákno. Poradí mi prosím někdo, proč mi box po restartu (je jedno jakém) změní soubor services.xml takovým způsobem, že mi ho prostě nenačte? Načtení programů přes menu jsem samozřejmě zkoušel. Pomůže jen nahrání souboru ze zálohy z PC.
Na screenu je soubor z boxu vlevo, vpravo je funkční záloha v PC.
Výstřižek.PNG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
Uživatelský avatar
Pr0metheUs
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 197
Registrován: 27.prosinec 2008 - 18:34

Re: Diskuze k image NG-Return 3.0

Příspěvek od Pr0metheUs »

Tato posledna verzia je nejaka divna, nedorobena, mne tiez nefungovala poriadne tak musel som nahrat spat 2.70. Ak to opravia, dam spat na 3ku.
Uživatelský avatar
xdany35
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 65
Registrován: 06.březen 2011 - 21:35
satelitni prijimac: Octagon 8008
Bydliště: JH

Re: Diskuze k image NG-Return 3.0

Příspěvek od xdany35 »

Měl jsem ji v ZEE2 taky, ale dělalo mi to přesně to co píše Toprun. Občas prostě nenačetl kanály. Musel jsem obnovovat zálohu. Jednoho dne mi přestala tahle verze fungovat úplně.
Dal jsem tam ofiko soft ve verzi 3.0 a běhá jako blázen.
Sice je to graficky chudší než NG, ale po funkční stánce SUPER :D
Octagon 8008 + externí 1TB
OSCam r11583, karta ICE
19E / 23.5E / 0.8W
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: Diskuze k image NG-Return 3.0

Příspěvek od toprun »

Ofiko SW ve verzi 3.0 je ale taky jen BETA. Funguje spolehlivě?
BTW: v podpisu máš NG 3.0
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
Uživatelský avatar
xdany35
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 65
Registrován: 06.březen 2011 - 21:35
satelitni prijimac: Octagon 8008
Bydliště: JH

Re: Diskuze k image NG-Return 3.0

Příspěvek od xdany35 »

Je to opravdu spolehlivý soft, můžu jen doporučit.
V NG jsem např. nerozchodil DOScam, pod ofiko softem se rozběhnul sám.
Funguje všechno, snad je Youtube Player nejde. Třeba v Tanku poběží ještě líp.
Díky za upozornění, jdu si ten podpis opravit :)
Octagon 8008 + externí 1TB
OSCam r11583, karta ICE
19E / 23.5E / 0.8W
slon
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 30.leden 2007 - 9:12

Re: Diskuze k image NG-Return 3.0

Příspěvek od slon »

toprun píše:Nevím sice, jestli to způsobuje image, ale nechci zakládat nové vlákno. Poradí mi prosím někdo, proč mi box po restartu (je jedno jakém) změní soubor services.xml takovým způsobem, že mi ho prostě nenačte? Načtení programů přes menu jsem samozřejmě zkoušel. Pomůže jen nahrání souboru ze zálohy z PC.
Na screenu je soubor z boxu vlevo, vpravo je funkční záloha v PC.
Výstřižek.PNG
Verzia funguje spravne, zmaz ampersand z xml suboru
<sat name="Thor 5/6/Intelsat 10-02 (0.8W)" position="-8" diseqc="-1" uncommited="-1">
Uživatelský avatar
Pr0metheUs
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 197
Registrován: 27.prosinec 2008 - 18:34

Re: Diskuze k image NG-Return 3.0

Příspěvek od Pr0metheUs »

Ved pise ze mu prijmac znak "&" zmaze a uz mu to nejde.
slon
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 30.leden 2007 - 9:12

Re: Diskuze k image NG-Return 3.0

Příspěvek od slon »

Pr0metheUs píše:Ved pise ze mu prijmac znak "&" zmaze a uz mu to nejde.
Kde to pise?
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: Diskuze k image NG-Return 3.0

Příspěvek od toprun »

Tady.
...box po restartu (je jedno jakém) změní soubor services.xml ...
Těch rozdílů je tam 25, když se dobře podíváš na screen. Rychlejší je nahrát zálohu než opravovat ten v boxu.
Mě ale zajímá p r o č to box dělá. A hlavně jak tomu zabránit.
Teď je těch změn 674.
Výstřižek.PNG
Soubor ubouquets.xml změnil taky. Zase vlevo soubor z boxu vpravo záloha z PC:
Výstřižek1.PNG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
slon
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 30.leden 2007 - 9:12

Re: Diskuze k image NG-Return 3.0

Příspěvek od slon »

toprun píše:Tady.
...box po restartu (je jedno jakém) změní soubor services.xml ...
Těch rozdílů je tam 25, když se dobře podíváš na screen. Rychlejší je nahrát zálohu než opravovat ten v boxu.
Mě ale zajímá p r o č to box dělá. A hlavně jak tomu zabránit.
Teď je těch změn 674.
Výstřižek.PNG
Soubor ubouquets.xml změnil taky. Zase vlevo soubor z boxu vpravo záloha z PC:
Výstřižek1.PNG
Tu zalohu mas zo starsej verzie image? Ampersand som spominal preto, lebo v xml subore robi problem. Mam verziu 3 a ziaden problem sa nevyskytol, ale programy som skenoval rucne a to iste by si mal spravit, myslim ze struktury 3 a starsich verzii sa lisia. xml subor s radiami som si generoval na zaklade informacii z webu a samotny ampersand v nom sposoboval nefunkcnost (ale v zalohe ho mas spravne).
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: Diskuze k image NG-Return 3.0

Příspěvek od toprun »

No to si mě moc nepotěšil. Setting mám z verze 2.70, která v boxu byla, když jsem ho koupil. V té době jsem proskenoval družice a udělal setting. Soubor s rádii jsem vytvořil stejně jako soubory s TV stanicemi. Když jsem bouqetu s rádii přiřadil atribut "R", tak po novém otevření v DreamSetu se u nich zase objeví atribut "TV".
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
slon
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 30.leden 2007 - 9:12

Re: Diskuze k image NG-Return 3.0

Příspěvek od slon »

toprun píše:No to si mě moc nepotěšil. Setting mám z verze 2.70, která v boxu byla, když jsem ho koupil. V té době jsem proskenoval družice a udělal setting. Soubor s rádii jsem vytvořil stejně jako soubory s TV stanicemi. Když jsem bouqetu s rádii přiřadil atribut "R", tak po novém otevření v DreamSetu se u nich zase objeví atribut "TV".
Tiez som mal verziu 2.70, ale robili v nej problemy 4 tunery (po case to zacalo blbnut), mal som aj 2.50, tam nefungovala DLNA spravne. Na 1 z prijimacov este stale mam verziu 2.50, ked do nej nakopirujem setting z verzie 3, novo pridane programy sa sice zobrazia v ponuke, ale funkcne su az ked preskenujem frekvenciu prijimacom. Medzi 2 verziami 3 staci len nakopirovat setting a vsetko funguje. Preto si myslim, ze tam nie je 100%-na kompatibilita. Ak upravujes setting v programe dreamset, tam tiez nemusi byt vsetko v poriadku. To sa mi prejavilo este vo verzii image 2.70 (ak neboli vytvorene skupiny favoritov a vytvoril som ich v programe, image v prijimaci zacal blbnut), treba si poriadne pozriet strukturu xml suborov a pochopit, co image pozaduje, potom sa to da upravit.
fatter
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 194
Registrován: 10.únor 2009 - 22:16
satelitni prijimac: Coolstream Tank,S3mini,Dreambo

Re: Diskuze k image NG-Return 3.0

Příspěvek od fatter »

Ja osobne som z Tanku hrozne sklamany. Kupoval som ho kvoli akoze kvalitnemu obrazu ako o nom vsade citam, ale obraz je podpriemerny, porovnatelny s lacnym amikom apod. V polotmavych scenach je hrozne moare akoby machule, obraz je neostry aj po roznom experimentovani a nastavovani, oproti hdboxu 9300 ktory sa mi bohuzial pokazil, sa neda ani porovnavat..proste katastrofa.
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: Diskuze k image NG-Return 3.0

Příspěvek od revis »

Na digitale moare nemoze byt, To co vidis , je sposobene video prevodnikom 32/16 bit v telke, alebo pouzivanie NG return 3.0 . Daj si BluePeer HD apollo 2.5 Beta , stiahni si kernel 3.10. xx (500MHz) a budes mat normalny obraz .
Drivery pre NG 30 este niesu odladene a pouzivanie tohto image je urcene testerom a skusenym pouzivatelom .
Uživatelský avatar
emilsat
Odborník
Odborník
Příspěvky: 443
Registrován: 02.listopad 2007 - 15:04
Bydliště: jižničechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze k image NG-Return 3.0

Příspěvek od emilsat »

revis píše:Na digitale moare nemoze byt, To co vidis , je sposobene video prevodnikom 32/16 bit v telke, alebo pouzivanie NG return 3.0 . Daj si BluePeer HD apollo 2.5 Beta , stiahni si kernel 3.10. xx (500MHz) a budes mat normalny obraz .
Drivery pre NG 30 este niesu odladene a pouzivanie tohto image je urcene testerom a skusenym pouzivatelom .
Paní kluci docela jste mě odradily od koupě Tanku . Jde my hlavně o kvalitu obrazu . Příjimač chci propojit :LG 65UB980V . Tak nevím ........

Pojem moaré
Význam:
• charakteristická kresba, struktura, vzorování
• tech. jemná rušivá struktura na obrazovce vzniklá interferencí několika periodických struktur
ULTIMO-HD @ Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/DVB-S2_ZIDOO-X9S_ LCD SPF-107H
PARABOLY 2xT_90 / motor SuperTack-II-středoavá 180+140 + 16 LBN q
LG 75UH855v / yamaha rx‑a2060 / 7.1.2
skype:emilsat
fatter
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 194
Registrován: 10.únor 2009 - 22:16
satelitni prijimac: Coolstream Tank,S3mini,Dreambo

Re: Diskuze k image NG-Return 3.0

Příspěvek od fatter »

No dnes som porovnaval obraz SD prijimaca Philips 6010 cez scart (!) a Tanku cez hdmi. No nebe a dudy, Philips cisty skoro ako dvb t, a Tank ako som popisoval predtym. Keby som vedel odfotit ten tmavy obraz tak to sem hodim. No nic, asi to skusim podla Revisovho navodu ale to je kopec roboty kua. Myslel som ze ked tam image nainstaluje predajca, tak to bude ok.
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: Diskuze k image NG-Return 3.0

Příspěvek od revis »

Konecne som sa dokopal k CTS 3.0_beta. Zaklad je rovnaky ako na Return . A pozrel som si aj SD programy.
SD programy v mpeg2 - je potrebne zapnut v nastaveni video deblocking . Odstranenie chvenia (deringing) nieje potrebne . Toto nastavenie nema vplyv na kodek mpeg4 - nemusite sa bat ho pouzivat.
SD v mpeg4 - ziadny problem. Je tu vidno vyraznu orientaciu na mpeg4 - doznievajuci kompresny kodek mpeg2 je bez upravy a vylepsovania. Spravna cesta- naco sa trapit zastaralym systemom .
V beta verzii z 30.09.2015 je uz pridana aj podpora html5 - cize funkcny plugin Youtube aj s vyhladavanim .
BD kodek je taktiez optimalizovany , podpora TrueHD audio (THD) nieje rovnako ako v starsich "dvojkovych" verziach. Ostala zachovana podpora blueray audio (PCM) a viackanalove AC3 . Optimalizacia kernelu je viditelna hlavne pri "trikovych" funkciach video kodeku (skoky v scenach -obojstranne, viacrychlostne prehravanie videa a pod. )
Obrazova kvalita s vynimkou mpeg2 ostala excelentna. Kto si dal kalibrovat panel, nebude lutovat zbytocne vyhodene peniaze . Uroven jasu v nastaveni videa uz dlhodobo nastavujem na -1 . Ostatne parametre nemenim- su default.
Podpora oscamu v tychto verziach sw ( 3.0_beta) nieje - je potrebne pouzivat doscam - teda install script . Mgcmad a gbox su taktiez bez problemov- tu je vidno ako sa oscam- ten verejny, stale toci okolo jednej a tej istej chyby. DVBAPI je funkcne na staruckom gboxe, aj mgcmade, ale oscam .... Este vela unstable verzii bude musiet oscam spapat, kym dokazu jeho tvorcovia pochopit dvbapi neutrina. Neutrino nieje mipsel- nic sa neda robit.
Odpovědět

Zpět na „Diskusia Neutrino HD1 , HD2“