Na Tankoch do Budapesti

Moderátoři: EnoSat, toprun, marecek29, Pr0metheUs

Odpovědět
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3034
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Na Tankoch do Budapesti

Příspěvek od revis »

Slavny vyrok nasho (rozumej slovenskeho) niemenej slavneho politika Janka Slotu, uz ovplyvnil aj google. Schvalne si vyskusajte zadat do vyhladavaca Tank a hladat obrazky . Najde aj takuto divotvornu kombinaciu .
slota tank.JPG
Tu sme ale na satelitnom fore a ked poviem Tank nemam na mysli Jankov pasovy dopravny prostriedok na linke Zilina - Budapest . Aj ked - neda sa nic robit, Janko je nezabudnutelny a vzdy ked pozriem na Coolstream Tank, si na neho spomeniem. :))
Co som to chcel? Uz viem. Mam Tank . Coolstream Tank. Krajina povodu Holandsko . Vsetky Coolstreamy su z Holandska o tankoch sa to uz povedat neda , ale tento moj je holandsky urcite.
Tank som sa rozhodol si kupit , ked som sa zoznamil s jeho menej vybavenym bratom Trinity. Neviem preco mu dali v Holandsku nazov Tank, ale asi podla vlastnosti. On sa ako tank aj sprava. Pristal rovno na vrchole pyramidy satelitnych prijimacov. Mam ich pozehnane. Tank je kral a svoje miesto na vrchole si zasluzi.
Operacny system pre Tank je Neutrino. To tiez nieje zrovna nazov , ktory miluju pacifisti. Tank a Neutrino sa k sebe hodia. Vyrobca sice na zaciatku uvedenia uvadzal dual boot a moznost pouzit OS , pochadzajuci z Nokie - QT . Neutrino a Coolstream vsak ide dokopy a naco vymyslat nove, kde desatrocie funkcny system pozna kazdy ......
Rozhodol som sa kupit si dvojtunerovy prijimac - moznost vlozenia dalsich 2 tunerov ostala, ale myslim,ze nikdy viac ako 2 nepouzijem. V oblasti ,kde byvam ziadne DVB-T nehrozi a mat viac ako 2 DVB-S2 tunery nepovazujem za ucelne - pre moje potreby. Hned na zaciatku musim ale napisat, ze admin jedneho fora ma sokoval - on si kupil Tank so 4 tunermi , do kazdeho pripojil parabolu (jemu nestaci ani podla mna dostatocne zapojenie LOOP ) a vsetky styri aj vyuziva. Preco by aj nie, ked podla nim prilozeneho settingu vidim, ze ma naskenovanych vsetkych cz/sk satelitnych providerov - snad s vynimkou Magio . Aj maximalistom patri miesto na Zemi....
Popis satelitneho prijiamca uvadzat nejdem - je vsade. Nie vsade ale je napisane, kde v tom prijimaci je slot na SIM Conax kartu. Kym som prijimac neotvoril - nevedel som ani ja. Conax karta sa vklada do SIM citacky na zakladnej doske. Na MTV kartu (ak sa vobec este predava) celkom dobra volba - plati sa rocne, manipulacia s kartou nieje potrebna.
Prijimac som si dovybavil jednym 1TB WD 3,5" diskom - da sa vlozit aj 2,5" - ak by bol problem s priehrievanim prijimaca,pri Tanku ale cosi take nehrozi . Do zadneho slotu som dokupil aj 16GB SD HDC kartu .
tank s dikom.jpg
Na 16GB SD kartu som nastavil ukladanie epg a timeshift .
Na HDD som nastavil nahravanie. HDD sa da nastavit tak, aby po 5 minutach usinal . To aj funguje. Vlastne - treba si zvyknut, vsetko co sa da nastavit aj funguje. Neutrino na domovskom chipsete so srdcom ARM proste funguje - s tym sa neda nic robit.
Kto si prvy krat zapne Neutrino bude sokovany . Rychlo si zacne spominat, kde to zvlastne modre OSD uz videl. Da sa vidiet u suseda so staruckym SD satom Nokia na Sky Germany (predtym Premiere) . Ano - gui sa nezmenilo, len sa na rozdiel od SD verzii sa zvacsila farebna hlbka- SD Neutrino pouziva 8 bitovu grafiku, HD Neutrino 32 bitovu. Ale graficky zaklad je rovnaky .
Ostane staci porovnat .
Neutrino SD - rok 2002 :
nastavenia SD.jpg
Neutrino HD - rok 2014
nastavenia HD.png
To je pokrok, co ? Ozaj a musi mat setelit krasne vyhladene menu s grafickymi pohyblivymi ikonkami ? Musi - tam kde chyba funkcnost, naprava nedostatky krasne OSD. Niecim treba ohurit, ze ? Coolstream Tank nic take nepotrebuje.
Aby Ste neboli sokovany , v HD verzii Neutrina sa da upravit aj grafika . A to ze je aj prelozena do cestiny, alebo slovenciny je logicke. Na dokonalom preklade maju zasluhu dvaja ludia. Jeden z Brna, druhy z B. Bystrice. Obaja su moderatormi na satdigitalne. matchboxx a EnoSat . Preklad siaha hlboko do menu a ozaj len novo pridane funkcie su v povodnom jazyku. Aj webove rozhranie prijimaca je prelozene - dokonale. Velka vdaka pani .
To iste OSD , ako ho mam nastavene ja :
moje nastavenie osd.jpg
To sa uz celkom da , a v nastaveni prijimaca je moznost zvolit si z 9 prednastavenych profilov.
Predna maska prijimaca :
Takto prijimac prezentuje vyrobca :
predna maska_1.jpg
A takto je dobre si nastavit osvetlenie a podsvietenie v realy :
predna maska_2.jpg
Aby bolo jasne, logo TANK krasne svieti, krasne je aj podsvietenie prednych tlacitiek , ale v noci to oziari celu miestnost ,az ma clovek pocit,ze zabudol zhasnut svetlo .
nastavenie podsvietenia.jpg
podsvietenie tlacidla.jpg
Dalsia vec, ktora na obrazku nieje vidiet, su predne dvierka zakryvajuce cast pre citacky. Citacky su z predu dve . Tie dvierka ale nevypadaju,ze by chceli lahko umoznit pristup . Otvaraju sa dost tazko a obcas sa zda,ze sa odtrhnu. Keby namiesto zapadky bol pouzity magnet na aretaciu dvierok, nebolo by to na skodu .
K mechanickej casti prevedenia je to ale jedina vycitka, ktoru mam.
Chybu treba najst,aj keby nebola. :D
Malickost, ktoru si tiez nikde v popise nevsimnete je napajaci zdroj. Ten je rovnako ,ako u Trinity externy . Trinity ma 12V/3A zdroj , Tank uz ale potrebuje rezervu aj pre HDD a 4 tunery, preto je zdroj 12V/5A . Nadspotreby sa ale bat netreba - pulzne zdroje dokazu efektivne kopirovat realnu spotrebu - podla pripojenych a instalovanych zariadeni . V beznej prevadzke s mojou konfiguraciou je spotreba 25W bez nahravania na HDD a 29,5 W s nahravanim na HDD . Tank je tank a preto spotrebu 5l na 100km necakajte. To su parametre pre podstatne nizsiu triedu s nalepkou eco a zivotnostou 2 roky [-o< .
K spotrebe treba pripocitat aj USB wifi adapter, USB disk , alebo doplnkove dva tunery . Nejaky ten watik zoberu aj rozsvietene predne LED , ktore mam vypnute .
Eco rezim - hlboky spanok , spapa 0,5W za hodinu . To je rezim pre zgrlosov (skrblikov) , ja ho nepouzivam. Ako vsetko v Neutrino, sa aj nepouzivanie eco rezimu da nastavit (nech mi europoslanci odpustia ,alebo este lepsie - vylezu na hrb... ) .
Tank sa neda pokazit !
To tvrdim aj napriek tomu, ze som bol v Prievidzi riesit jeden pripad s Trinity, kde sa zakaznikovi pokazil kazdy, ktory mu predajca poslal. Jemu odchadzali zdroje aj pcb v Trinity. Vlastne , nielen v Trinity, odisiel mu aj operacny zosilovac na receivery. Lenze tam bola chyba ina. Na twin LNB mal pripojeny aj Dreambox 600. A zabudol,ze 10 rokov stary prijimac by sa uz zislo aj osetrit- aspon jeho sietovu cast. Takze Trinity bol statocne napajany aj cez koaxialny kabel . Galvanickym prepojenim cez audio kable samozrejme aj receiver , co sposobilo poruchu operacneho zosilovaca. Ano - slovak dokaze vsetko.
Napriek tomu si dovolim tvrdit,ze TANK a rovnako aj Trinity sa pokazit nedaju. Je to vdaka NOR pamate, do ktorej uzivatel nemoze nijak zasiahnut a obsah tej pamate dokaze do prijimaca natiahnut kedykolvek novy spravny obsah NAND pamate -pomocou emergency tool .
Coolstream prijimace nemaju vela vyvojovych teamov. Pre Tank su v sucasnosti dostupne okrem original CST aj BP image a NG return image. Vsetky su ale postavene na original CST , su len s inou grafikou a doplnene o niektore pluginy . V sucasnosti pouzivam NG return Image. Obsahuje aj softcam panel a ma pridane nejake tie pluginy a este podrobnejsie nastavenia sw v oblasti ovladania .
ng return 2.60beta.png
Rozdielny je aj pristup predajcov k prijimacu Coolstream. Kym v Olmi predaju prijimac prednastaveny - pripraveny na okamzite pouzite , staci vlozit kartu ,slovensky predajca ellano preda prijimac tak, ako mu dosiel. Rozdiel je potom v cene prijimaca. Ten prednastaveny je samozrejme drahsi.
Ja uprednostnujem prijimac, do ktoreho este nik nezasahoval . Kto nema odvahu sa v prijimaci vrtat - kupi drahsiu verziu.
Na sw a pluginy je v prijimaci miesta habadej - pamat je pripravena svojou velkostou aj na dualboot a NAND s Neutrino je vlastne prazdna ... Celkom potesitelne - pozname stroje, kde limitujucim faktorom bola prave velkost pamate - vlastne jej malost....
Tento obrazok som nazval "sen enigmakov " =D>
sen enigmakov.jpg
Tie smiesne nizke cisla su tam z dvoch dovodov. Neutrino nieje pisane v pythone, ale v C++ a vyrobca na pamati nesetril . A to mam v prijimaci uplne vsetko - 6 naskenovanych druzic, pluginy , a aj Doscam - emulator a citacka na karty . A teraz som si spomenul- tie predne dvierka idu preto tak zle otvarat, aby v prijimaci nevznikol prievan a ozvena. \:D/
Video profily :
Vsetky Coolstream prijimace sa hrdia kvalitou obrazu . O kvalite obrazu mozno hovorit ako o subjektivnom parametre. Kazdemu sa paci nieco ine. Ostatne ulohou procesora a video postprocesingu je oklamat uzivatela. Oklamat v tom zmysle, ze sice sleduje komprimovany obraz ale ma si namyslat, ze to co vidi je original.
Coolstreamu sa v tomto ohlade dari . A to tak ze vela. Pre spracovanie obrazu pouziva dva profily postprocessingu. Jeden profil je pre SD programy - mierne zmensena ostrost a deblocking nastaveny ako automat- v zavislosti na bitrate realne sledovaneho programu- ziadny staticky parameter! Druhy profil je pre HD programy - zvyraznenie ostrych hran a deblocking na najnizsej moznej urovni . To vsetko sposobi , ze obraz je krasny ako na SD , tak aj na HD programoch , pricom pri SD programoch s vyssim bitrate len tazko spoznate, ze sledujete SD . Prijimac patri do vyssej cenovej kategorii a tak panely (TV) s uhloprieckou nad 100cm su pren najvhodnejsie. Uzivat si detaily pri HD budete tak nie len vy, ale aj Vas panel. Farebne podanie je pri tom neutralne, nehrozi zvyzarnovanie cervenej alebo modrej. Vsetko prirodzene zavisi aj od vysielatela progrmau a nastavenia TV (panelu) .
Audio :
Parameter, na ktory sa casto pri sat. prijimacoch zabuda, je aj audio . Audio rovnako nezaostava za videom . Je bez skreslenia, bez zbytocneho zvyraznovania nizkych ,alebo vysokych tonov, pricom dobre spracovany audio subor dokaze prehrat aj s jednoznacnou lokalizaciou v priestore. Kedze prijimac dokaze prehrat vsetky bezne pouzivane kodeky, ani audiofilovia nebudu urazeny a svoje diela si mozu vychutnat aj s prepojenim SPDIF na znackovych receiveroch. Vzdusnost a priestor ostava zachovana . Je az zaujimave, ze tejto casti vyrobca vobec venoval taku pozornost.
************************************************
Na dnes uz stacilo , pokracovanie na buduce .
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3034
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: Na Tankoch do Budapesti

Příspěvek od revis »

2. cast
*
Castou pripomienkov uzivatelov Coolsttreamu je prilisna orientacia sw vyvoja na Nemcov. Netreba sa toho bat, aj Jankovi su milsi Nemci ako madari. Poslovencenie rozhrania nieje vsetko . Podpora pre nas region je uz pridana aj v novej verzii Neutrino pre Coolstream.
FastScan
Funkcia rychleho skenovania bola v Coole uz davnejsie. Zial, podporovala len nemeckych , potazmo holandskych a francuzskych providerov. Tento pre nas handicap je ale uz minulostou. Nechcelo sa mi patrat, ktory z dvojice tvorcov prekladu sa zasluzil o pridanie , ale FastScan uz pozna aj providera Skylink a delenie na regiony - slovensko a cesko. Kedze je to nova funkcia a GUI nieje celkom pripravene, popisem podrobne ,ako sa na Neutrino ladia programy pomocou funkcie FastScan.
Rychla volba - skok do funkcie FastScan :
Menu -->2-->zelene-->modre -->cervene
FastScan.png
Opat stlacime cervene - ponukne nam tabulku vyberu providera.
providers.png
Sipkou dole vyberieme zelany zoznam pre providera a stlacime OK na dialkovom . Potom uz len stlacime zelene tlacitko a pockame az do spravy o ukonceni hladania.
Prijimac si sam automaticky nakonfiguruje pripadny DIseqC prepinac a naladi zoznam programov.
Zoznam programov , podla mojej volby, potom vypada vo FAV skupine takto :
FAV.png
Po kliknuti na nazov balicka sa rozvinie zoznam programov ako je prednastaveny skylinkom. Teda slovenske na zaciatku, v strede madarske a od polovice do konca nemecke programy .
Kto by snad chcel frflat, ze predsa Coolstream si nik nekupi na skylink programy , ked nema licencovanu citacku , mam aj pre takeho dobru spravu. Coolstream ma na zadnej stene vstup pre modul. V novej verzii fw uz plne podporuje aj rozhranie CI plus a konkretne licencovany modul Neotion Irdeto SMIT / skylink ready. Do kedy bude modul ready nevie nik, ale v sucasnosti to tak je.
ci plus.png
Nova uzitocna funkcia - epg skenovanie
V ostatnej verzii Neutrino bola pridana aj funkcia epg skenovania .
Najskor/ na co to vlastne sluzi. Podla epg sa planuje nahravanie - vacsinou . Problem pri naplanovanej nahravke na napriklad 2 tyzdne dopredu moze byt v tom , ze naplanovany program nepozerame cele dva tyzdne a provider medzitym zmenil cas zaciatku naplanovanej relacie. Upravi to sice v epg, ale kedze sme tento program , ani ziadny z daneho TP cele dva tyzdne nepozerali , nas box nahra program podla povodneho planu . Aby sme mali epg stale aktualne , na to sluzi script Scan epg .
Je to nova funkcia, programovana len jednoduchym scriptom (jednoduchost programu je vysadou Neutrino), ale ma uzivatelske rozhranie, da sa teda naprogramovat aj dialkovym ovladanim .
Tu popisovany navod je platny pre image NG-return, ciastkovo sa moze lisit od CST image.
Pocas sledovania programu stlacime modre tlacitko na dialkovom .
epg scan setup.jpg
Dostaneme sa do Menu scriptu, kde uz vladne tvrdy germanizmus- nova funkcia, na preklad este len caka .
nastavenie epg.jpg
Prejdeme do polozky oznacenej ako Bouquets - tu na ciselnej klavesnici ,ako na mobile zadame nazov nasej programovej skupiny vo FAV . Podla mojo prikladu vyssie to bude celkom dlhy nazov (nechcelo sa mi ho premenovat) Skylink Slovak Republic. Tak mi treba. V menu klavesnice sa cervenym tlacitkom prepina velkost fontu . Nazov musime zadat presne, vratane velkosti pisma a dodrzanim medzier !
Skylink Slovak Republic.jpg
Po zapisani ulozime tlacitkom OK na dialkovom .
Dalsie funkcie su prednastavene, jednotlive polozky len vysvetlim :
podrobne nastavenia.jpg
* Waterzeit pro Sender (in sek): Cas cakania na prijem epg v sekundach . Tak dlho caka na kazdom jednom TP podla zvoleneho Bouquets (FAV) .
*Losche gespeichern EGP-Daten - ja : Vymazat uz ulozene EPG data (volba ano) , teda stare ulozene epg data zmaze a nahradi novo naskenovanymi .
* Nur im Standby starten : Startuj v pohotovostnom rezime - nastavil som volbu ja- teda ano .
*Mit "rcsim" zuruck zappen -nein : Pouzi rychle tlacitko (obycajne farebne tlacitka , editovane v subore rcsim ! na vypnutie skenovania . Ponechal som volbu nie - da sa zruzit aj tlacitkom exit.
* Auto timer starten - aus : Nastartuje z automatickeho casovaca
* Standby .nein: Zmenil som na prepnutie do standby - teda na ja (ano)
* Schutdown oder Reboot - nein: Vypnutie alebo restart po dokonceni - volba nie.
Vsetky hodnoty po zmene ulozime cervenym tlacitkom !!!
To je prva priprava - epgscaner mame nastaveny . Teraz si ukazeme,ako ho ako akciu , pokial je prijimac v standby, pridame do casovaca .
Priklad:
Viem,ze v noci od druhej do tretej nebudem pozerat satel. prijimac. Bude v rezime standby . Pomocov casovaca mu teda naplanujem spustenie scriptu epgscan .
V rezime sledovania programu stlacim OK . Volbou tlacitkom cervene a potom 0 sa prepnem do rezimu casovaca, pridam plan automatickeho spustania epgscan .
Zapis uz nebudem podrobne komentovat - na nastavenie posluzi aj obrazok .
casovac.jpg
Pridam len - parameter opakovania 0 znamena ze bude opakovat stale, kazdy den . Po naskenovani epg sa podla vyssie nastaveneho parametra prepne do rezimu standby .
**********************************************************************
Pokracovanie nabuduce.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3034
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: Na Tankoch do Budapesti

Příspěvek od revis »

3. cast
*
Dnes sa budem venovat tak jednoduchej veci , akou je dialkove ovladanie .
DIalkove (DO) je dnes bezna vec. Dialkove mame na vsetko . Na auto, branu,zaluzie, kurenie, telku, sat ....
Aj Tank ma dialkove a nie hocijake ! V prvom rade - je tazke. Teda, nesutazi ako mobil - cim mensia hmotnost tym viac super. Dialkove na Tank je tazke - je totiz vyvazene. Ano - vo vnutri je rovnako ako u original prijimacoch Dreambox , kovova platna. Tym ale podobnost konci . Kym na Dreamboxe vsetko ostatne podlieha efektom - osvetlene logo DreamMultimedia z boku a to vsetko smrncnute lacnym hmatnikom, ktoreho zivotnost je maximalne 2 roky , pri Tanku je vsetko kusok inak.
Osvetlenie pouziva aj Tank. Ale je tam,kde ozaj moze pomoct. Na dialkovom z Tanku su totiz podsvietene tlacitka. To podsvietenie sa da jednoducho zapinat a vypinat- podla potreby.
Podme ale k zakladnemu popisu DO.
rc_cst_v5.jpg
Vnutro dialkoveho obsahuje kovovu platnu , umiestnenu pod numerickymi tlacitkami a konciacu pod farebnymi tlacitkami . Dost velka platna. Ta ma zasluhu na tom,ze dialkove je v ruke citit. To umiestnenie a hrubka platne je strategicka zalezitost. V pripade,ze v priestore pre baterie su vlozene dva kvalitne alkalicke baterie, je tazisko dialkoveho presne pod farebnymi tlacitkami . To dava pocit,ze dialkove dobre sedi v ruke, aj ked je placate. Hrany na dialkovom su zaoblene. Predna infraLED je skryta za infrapriepustnym plastom .
Dalsou vychytavkou je ako hmatnik pouzitie kvalitnej membranovej klavesnice s grafickymi vystupkami - ktore maju pomoct orientovat sa podla hmatu pri zlej viditelnosti . Membranova kalvesnica ma asi 5 x vyssiu teoreticku zivotnost ako klasicka klavesnica (musi vydrzat tolko kolko Tank a prezit aj navstevu vnucat s colou) . Je to dane aj jej prevedenim- je z jedneho kusu, takze nehrozi zatecenie tlacitka OK . :D Je kratkodobo odolna proti poliatiu tekutinou. Treba ale hned po obliati utriet povrch do sucha. Povrch klavesnice imituje eloxovany bruseny hlinik .
No a nakoniec podsvietenie . To je, ako som uz pisal,podriadene prakticnosti pouzitia. Podsvietene su klavesy a jeho ulohou nieje ohurit , ale pomoct pri orientacii v tme .
Dost tazko sa podvietene DO foti , ale nejak sa mi to snad podarilo .
dialkove_2.jpg
Zapnutie podsvietenia - podrzanie symbolu slniecka (v pravo hore) na 2 sekundy. Zapnutie indikuje dvojitim bliknutim cervena LED nad tlacitkom Setup
Vypnutie podsvietenia :kratke stlacenie symbolu slniecka- v pravo hore. Opat je to indikovane bliknutim cervej LED na tlacitkom Setup.
To ze sa dialkove da naprogramovat aj na ovladanie TV asi ani pisat nemusim.
Treba povedat ,ze Tank sa da ukocirovat aj starsimi verziami DO prijimacov Coolstream a naopak.
PS.: Ak na novom dialkovom nejdu vsetky tlacitka, je to preto,ze je prepnuty v rezime ovladania TV - staci na dialkovom stlacit STB/TV a uz ide vsetko .

Aby som nezabudol ! Pamatate ako som vprvej casti spominal Martina, ze si kupil Tank so 4 tunermi ? To som nejako prezil . Ale uznajte, toto je uz teda vrchol provokacie :
Manželka kůká tv já kůkam hokej v notasu a dcera kůká v notasu taky na cosi :))
Facku ? ?
Ja mam len 2 tunery a tiez mozem 3 programy kukat ! A mozem ich aj nahravat - sucasne ! A nemachrujem !!!
A propo. Prehravanie videa na Youtube. Prehravanie funguje, ale je vzdy zobrazovane vo formate 16:9 . Ak autor videa 4:3 zabudol na pasy po bokoch , uvidite co ste este nevideli . Usta Heleny Vondrackovej na Youtbe video z roku 2006 nemaju konca kraja. Vypada tam just ako vcul po poslednej plastike. :lol:
Jednu vec si este neodpustim . Casto sa tu viedli debaty o nepotrebnosti 1GB LAN na satelitnych prijimacoch . Vacsinou ozaj niesu potrebne - ak uzivatel nedokaze po celej translacnej trase zabezpecit rovnaku priepustnost. Teda 1GB LAN vystup do 1GB LAN vstupu. A nastavit na routri spravne paketovanie pre velkoobjemove data. Ak to nevie router sam . :D
Ak to ale vie, potom nieje problem s rychlym kopirovanim a na prekopcenie 7,6GB suboru po sieti netreba cakat dlhe minuty.
stahovanie.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3034
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: Na Tankoch do Budapesti

Příspěvek od revis »

cast 4 - Tank a media .
To trvalo co ? Ved ano. Aj som si navaril . Teda- aby som bol presny, v Tanku problem nieje. Problem je v tom co som chcel a ako kazdy na tomto fore- najlepsie hned - najneskor vcera.
A co take zvlastne som od Tanku chcel ? Aby prehraval BlueRay disk. Kaxdy sa ma pytal, k comu mi to bude, aj tak to nik nepouziva.
Musim povedat - celkom na zaciatku som nemal ani BluRay (BD) disk ani mechaniku. Pri podpore medii na Tanku som sa orientoval len tymto linkom :arrow: http://download.blender.org/durian/movies/
Su tam vsetko medialne subory ktore prehra Coolstream Tank a Trinity. Mozno aj starsie verzie Zee a Neo, ale to som neskumal.
Subory na tom ftp su len testovacie a dost velke. Ved 1920 x1080 p uz aj nejake to miesto zaberie.
Nebudem tu teraz popisovat SD verzie medii - tie Tank proste prehra a fertig. Vzdy zalezi od kombinacie audio a video kodeku, ako uspesne ich prehra.
Najskor tabulka podporovanych formatov.
Video :
Video-Decoder
Decodes HD programs in the following formats:
MPEG-2 MP@HL, MP@ML. MP@LL, SP@ML
MPEG4-AVC HP@ L4.2, HP@L4.1, HP@L4.2
VC-1 AP@L3 and MP@HL
MPEG4 ASP Part2/DivX/Xvid up to 1920x1080/60i resolution
H.263
H.264 HP@L4.2
MVC decode (2x 1080p 30)
RealMedia RV8 & RV9
On2 VP6, VP7 & VP8
Decodes a single video program up to 1080P60
Supports hardware decoding of JPEG still pictures
Supports 14:9, 16:9 and 20:9 image aspect ratios through pan/scan or letterboxing
POWERVR 3D GPU
Audio :
Supports decoding of MPEG-1, MPEG-2, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby True HD, MPEG-2 AAC, MPEG-4 AAC, MP3, aacPlus, WMA and WMA Pro encoded bitstreams
Supports sample rates of 16, 22.05, 24, 32, 44.1, 48, 96 and up to 192KHz
Stereo 24-bit audio DAC for analog audio output
External PSU
Vsimnite si tie zelenou oznacene. Podpora oboch kodekov je potrebna pre dekodovanie BD medii .
Nasiel som aj audio kodek, ktory Tank nepodporuje : BD-TrueHD (nemylit si s Dolby True HD) . Nieje to ale az tak moc podstatne , dokonca nie kazdy BD disk taky kodek pouziva. Zaujimave.

Zvlastnostou medialneho prehravaca na Coolstreame je to ze po kliknuti na podorovane medium hra okamzite. Doslova okamzite- ziadne cakanie! Niekdy mam dojem ,ze hra skor, ako nan kliknem. To na PC musite na rozbehnutie prehravania nejaku sekundu pockat- na akomkolvek rychlom PC. Tank ma len 500MHz ARm procesor... Na druhej strane - v original CST fw neindexuje subor - nezapamata si, ci ste to medium uz dakedy rpehravali, nevie ,kde ste skoncili pri prehravani .
BluePeer image a mediaplayer to ale vedia. Na rychlosti startu prehravania media to vplyv nema- tak neviem, preco to nejde v original CST .....
bluray-logo.jpg
Presne to logo hore ma zaujimalo a vsetko okolo toho. HD prijimac s podporou 1080p /60 a medium kde napriklad 92 minutovy film ma 29 GB - to je lakadlo .
Nebudem Vas napinat - TANK to prehra a start prehravania je rovnako rychly,ako na mp3 s 128kbps , pricom priemerny datovy tok pri BD je 30000kbps-video a nejakych 4600kbps pre audio . Sucasne,samozrejme a synchronne ! V tomto je na tom Tank ale rovnako ako kazdy player - rovnake naroky su kladene na stolny BD player, alebo PC .
Celkom na zaciatku sa ale treba prehrabat internetom a zistit co vlastne ten BD je. BD mechanika na BD disk rovnakej velkosti ako CD,alebo DVD svieti modrym svetlom. To je prvy , obcas viditelny rozdiel. Druhy a nie nepodstatny rozdiel je ochrana BlueRay disku. Ta je sice sofistikovanejsia, ako u mladsich typov disku, ale asi mesiac po zverejneni prveho BlueRay disku bola prelomena... Ta ochrana, disk sa zlomit ani moc neda. Drzi mrcha , je odolny. Az potialto to vypada celkom lakavo .
Ako vzdy, nejaky hack zverejneny pred rokmi nam je figu platny v okamihu ked si k PC kupime BD mechaniku a nejaky originalny BlueRay disk. K mechanike dostaneme aj dvd s playerom - obycajne PowerDVD10 - taku orezanu verziu . To sa na PC instaluje asi 10 minut a az potom sa moze mechanika pouzit. Otvori to BD disk, ponukne nam prehravanie a parada. Zo zaciatku. Vsetko je krasne, ked je dobry disk je krasny obraz, bohovy zvuk , proste bomba. Kym nas to neomrzi a nechceme sa pozriet do Menu disku . Tam uz uspesnot zalezi od verzie ochrany disku . Ak je to verzia v4 - ziadne menu ! Prehra hlavny film a koniec. Tak som prosim dopadol s MDNA diskom (Madonna World Tour , posledny koncert - modlim sa ,ze ozaj posledny ) . Starsi disk s ochranou verzie 3 ma uz do Menu pustil a ponukol aj cosi insie ako hlavny film - ale MDNA disk to nebol . Kto by sa nahodou chcel tesit, ze stolny player prehra vsetko, tesi sa predcasne . Zalezi ako dlho mate taky stolny player. Ak mate nejaku staru pajtu - rozumej - dvojrocny a starsi , dostanete sa do Menu aj na tom novom disku , ale vela poloziek ostane pred Vasim zrakom skrytych ... Bez plateneho upgrade ich neuvidite...
Ako sa potom k nim dostat a vlastne- co vsetko na BD disku je ?
Nebudem to roztahovat - kto che ozaj vidiet co vsetko na disku je, musi pouzit internetom ponukany hack - teda platene ,ale nelegalne nastroje . Vlastne je to jedina moznost.
BD su totiz radene do troch regionov. Nas region je 2 . Ine files su odstupne na tom istom disku s regionom 1 a ine s regionom 2. Lepsie povedane s regionom 1 si uzijete obycajne viac zabavy. Preto stolny player kupeny v europe s prednastavenym regionom 2 ma urcene uz vopred co bude na disku vidiet ....
Collstream Tank pouziva na prehravanie video medii VLC player. VLC player potrebuje na pouzivanie BD mechaniky a prehravanie original diskov tieto kniznice:

Kód: Vybrat vše

libaacs.so.0.4.0
libbdplus.so.0.0.0
libbluray.so.1.5.0
V pocitaci potrebuje VLC len aacs kniznicu a databazu klucov na dekodovanie ochrany disku - KEYDB.cfg .
Prave ta databaza klucov urcuje ako uspesne dokazete prehrat disk s ochranou v4 . Disk MDNA World Tour s v4 v tej databaze este nieje . S inym ako Power DVD prehravacom ten disk neprehrate. A rovnako je na tom aj Coolstream Tank . Starsie BD disky vidi a prehra ale BD s ochranou v4 sice vidi, ale disk neprehra. Napriek tomu som v Tanku ale MDNA koncert s povodnym rozlisenim a povodnym audio sputil a pozeral . :D
Cesta k vysledku je trnista ,ale obcas stoji za to .
Tank vie prehrat aj BD *.iso subory . ISO subory su vseobecne obrazy disku , je jedno ci CD ,DVD, alebo BD disku . Na PC treba nainstalovat program , ktory dokaze vytvorit *.ISO obraz BD disku , ale bez ochrany, samozrejme a ten uz po presunuti na disk v Tanku ide normalne prehrat - aj s komplet Menu . To ze vytvorenie obrazu disku bez povodnej ochrany je nezakonne, asi nemusim pripominat a nebudem tu ani davat linky na programy, ktore to dokazu . Strycko google, inak dodrziavajuci a dbajuci na legalnost, pomoze aj v tomto smere - mozno aj nevedomky.
Vvseobecne je ako BD disk s najlepsie spracovanym videom a audio povazovany disk , ktory vysiel v roku 2007 - Celine Dion - Live in Las Vegas. Vlastne je to dvojdisk , obsahujuci opat aj skryte bonusy, ktore bez hack-u jednoducho nikdy neuvidite. Co sa tyka Celine - aj ja ju povazujem za " pisklavu mysku" , ale tento konkretny BD disk je jednoducho ozaj technicky famozne spracovany a to vratane audio . Proste - Sony Music je bohata spolocnost a na dokonalu techniku ma ludi aj peniaze , je to vidno a aj pocut. Mimochodom - hlavny film je s fps 29,97 , kodek VC1 .
Tank prehra z pripojenej USB BlueRay mechaniky originalny BlueRay disk - v zavislosti od verzie (generacie) ochrany pouzitej na disku .
Tank prehra *.iso obraz disku CD, DVD a BlueRay . Kedze iso obraz spravny uzivatel vytvori uz bez ochranneho kodovania, prehra tak vsetko .
Pridam este nejake screeny vytvorene z BD cez Yweb rozhranie Coolstreamu. Su dost velke - 6,5MB , preto su na externom ulozisku - treba si ich stiahnut , su v rozliseni 1920x 1080 . Zivy pohyblivy obraz vyzera ale krajsie . Neporovnatelne krajsie.

:arrow: http://www.ab-forum.info/ftp/pic/bd_cel_15.png
:arrow: http://www.ab-forum.info/ftp/pic/bd_cel_12.png
:arrow: http://www.ab-forum.info/ftp/pic/bd_cel_10.png
:arrow: http://www.ab-forum.info/ftp/pic/bd_cel_5.png

Co sa tyka disku MDNA World Tour, ten ma hlavne video kombinovane zo zaberov HD aj SD kamier a je to aj vidno . V zaverecnych titulkoch potom na disku vidno kolko mala Madonna kamier (13), technikov, osobnych maskerov, zvukarov , asistentov a podobne. Kolko mala ucitelov spevu tam ale uvedene nebolo - po vzhliadnuti disku som aj pochopil preco - ani jedneho . Alebo sa radsej zo zaverecnych titulkov dali vyskrtnut.....
:arrow: www.ab-forum.info/ftp/pic/bd_mdna_1.jpg
:arrow: www.ab-forum.info/ftp/pic/bd_mdna_2.jpg
:arrow: www.ab-forum.info/ftp/pic/bd_mdna_3.jpg
:arrow: www.ab-forum.info/ftp/pic/bd_mdna_4.jpg


Dufam,ze je jasne , preco som sa zameral na HD media s vysokym datovym tokom. To su totiz media,ktore maju buducnost. Nejake mkv - bd rip so smiesnym 15000kbps dnes uz prehra hocijaka sunka. Vysie bitrate a to dokonca aj format 4K uz ale kazda sunka neprehra.
Coolstream Tank nieje lacny spas. Mat ale prijimac s podporou dnes este malo rozsireneho formatu 4K a s formatom BD nieje na zahodenie a dava prijimacu predpoklad dlhej zivotnosti a perspektivy do buducnosti .
PS: kto chce mat s BD disku ozaj skvely zvuk , v Menu - Nastavenia- audio treba odskrtnut true sound . Je to funkcia automatickeho vyrovnavania urovne audio - tak potrebna pri sledovani satelitneho vysielania. Pri BlueRay diskoch nas ale ochudobni o dynamiku a hlbku zvuku .
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět

Zpět na „Základné informácie o prijímači Coolstream Tank“