stream z trinty do pc

Moderátoři: EnoSat, toprun, marecek29, Pr0metheUs

andree
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 10.únor 2012 - 11:25

stream z trinty do pc

Příspěvek od andree »

Prijímač mi došiel s verziou 2.50 (release) a doscam v.0.19. Cez upnp viem prehrať video z pc na trinity, ale neviem prísť na to, ako si pozrieť vysielanie na pc, ,ak dam do vlc adresu coolstreamu, stale mi vypisuje vo VLC spojenie zlyhalo. Nemám s tým žiadne skúsenosti, poradi mi niekto ako na to, neviem či je potrebne ešte niečo nastaviť na trinity,alebo cez čo je najlepšie stremovať na pc.
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: stream z trinty do pc

Příspěvek od revis »

v boxe si nastartuj xupnd server (v sietovych nastaveniach) a na PC si daj do web prehliadaca xxx.xxx.x.x:4044 , namiesto xxx.xx.x.x zadaj realnu ip adresu boxu
Uživatelský avatar
marecek29
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 880
Registrován: 04.červenec 2009 - 14:48

Re: stream z trinty do pc

Příspěvek od marecek29 »

Zadej do prohlizece IP boxu a tam muzes streamovat v prohlizeci nebo to poslat do VLC.
ObrázekObrázekObrázekObrázek




Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum
andree
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 10.únor 2012 - 11:25

Re: stream z trinty do pc

Příspěvek od andree »

xupnd som zapol,ale nerozumie tomu kde mam zadať v pc moju ip adresu trinity, vo vlc ak dam, tak mi stale vypisuje že sa nepodarilo spojiť. Ospravedlnujem sa , ale zo streamovanim nemám žiadne skúsenosti,diky za každú radu.
Uživatelský avatar
marecek29
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 880
Registrován: 04.červenec 2009 - 14:48

Re: stream z trinty do pc

Příspěvek od marecek29 »

IP zadej do adresniho radku prohlizece,dostanes se na web,pak jen klikni na ikonu VLC,otevrit soubor a streamujes.
Nebo ikonu Ziva TV a mas obraz v prohlizeci.
Moznosti je vic.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
ObrázekObrázekObrázekObrázek




Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum
andree
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 10.únor 2012 - 11:25

Re: stream z trinty do pc

Příspěvek od andree »

Ďakujem za pomoc, sám by som to nezvládol, už to perfektne streamuje. Dosť som sa s tým natrápil, lebo používam linux-ubuntu a tam mi to vo vlc nejde, stále vypisuje :zadany vstup sa neda otvoriť, ale vo windovse to ide perfektne. Ešte by som sa chcel opýtať, či sa dajú nejakým spôsobom vymazať naskenované kanaly z celkového zoznamu. Vo fav. zozn. to ide, ale neviem prísť na to, ako nepotrebne kanaly vymazať z celkového zoznamu.
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: stream z trinty do pc

Příspěvek od toprun »

A k čemu to potřebuješ? Používej favoritní a na ostatní se vykašli. Ale pokud se ti s tím chce hrát...
Bez názvu.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
andree
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 10.únor 2012 - 11:25

Re: stream z trinty do pc

Příspěvek od andree »

Dik, skúsim to. Nie je to nevyhnutné, ale často pozerám prenosové kanály-feedy a po určitej dobe sa mi tam toho riadne nahromadí a je to dosť neprehľadné.
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: stream z trinty do pc

Příspěvek od toprun »

Tak si vytvoř položku "Feeds", nasázej do ní co potřebuješ a tu udržuj aktuální.
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
andree
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 10.únor 2012 - 11:25

Re: stream z trinty do pc

Příspěvek od andree »

V tom nie je problém, fav. sk. mám vytvorené,tam to je prehľadne,ale ak naskenujem feed, je dosť zdľhavé pokial prejdem celý zoznam a uložím do fav. sk. Je to perfektný prijímač, ale v máloktotých prijímačoch nefunguje výmaz. kanálu a čo ma prekvapilo tak nevie naskenovať iba jeden kanál z transpordéru,alebo som na to neprišiel ako sa to dá. Ináč funguje spoľahlivo a obraz fakt dobrý.
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: stream z trinty do pc

Příspěvek od revis »

ani enigma nevie zmazat z naskenovaneho zoznamu . Preto pouzivame FAV .
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: stream z trinty do pc

Příspěvek od toprun »

@ andree:
...naskenovať iba jeden kanál z transpordéru...
A to by mělo fungovat jak? E2 něco takového umí?
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: stream z trinty do pc

Příspěvek od revis »

umi . podrobne skenovanie, zadanim PMT PID, APID, VPID .
neutrino sice tie data ulozi , ale si ich naskenuje, zadat rucne tam nejdu .
andree
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 10.únor 2012 - 11:25

Re: stream z trinty do pc

Příspěvek od andree »

E2 som ešte nemal,zatial som bol spokojný aj s bežnými linux bez E2 ,a dokonca aj zabudovaný sat. tuner v tv mi dokaže nahrať pomocou pidov jednotlivý kanal, tak isto aj všetky iné,ktoré som doposial mal, preto som sa čudoval, že v neutrine sa to nedá. Ale teraz, keď mám viac času,tak sa pomaly oboznamujem zo sat. možnosťami,ale ja nie som taký skúseny ako vy, čo sa v tom perfektne vyznáte,ale veľmi rád čítam vaše príspevky,dúfam že sa niečo priúčim.
keso
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 27.prosinec 2008 - 15:48

Re: stream z trinty do pc

Příspěvek od keso »

Mate niekto funkcne streamovanie na android zariadeniach ?
Uživatelský avatar
marecek29
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 880
Registrován: 04.červenec 2009 - 14:48

Re: stream z trinty do pc

Příspěvek od marecek29 »

VLC for android myslis ?
ObrázekObrázekObrázekObrázek




Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum
keso
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 27.prosinec 2008 - 15:48

Re: stream z trinty do pc

Příspěvek od keso »

Ano, mam VLC v nexuse 10 nainstalovany, ale neviem ho pouzit, nakonfigurovat.
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: stream z trinty do pc

Příspěvek od revis »

aj MX palyer vie streamovat . Pri prvom pouziti streamu Android ponukne z nainstalovanych playerov moznost vyberu . treba vybrat tak, aby sa neskor pri dalsom pokuse o otvorenie streamu spytal tu istu otazku a vybrat si najvhodnejsi - teda funkcny
az pri tom funkcnom treba zvolit - vzdy pouzit zvoleny palyer. Ak tu volbu pouzijes bez odskusania na prvom ponuknutom, potom ho uz dost tazko zmenis.
keso
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 27.prosinec 2008 - 15:48

Re: stream z trinty do pc

Příspěvek od keso »

Ak idem cez prehliadac a Ip adresu browser (chrome) mi zahlasi ze tento doplnok nie je podporovany.

Ked kliknem na ikonu vlc v pravo hore stiahne mi subor vlc.m3u.
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2740
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: stream z trinty do pc

Příspěvek od EnoSat »

ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
Odpovědět

Zpět na „Diskusia Trinity“