ozivenie trinity

Moderátoři: EnoSat, toprun, marecek29, Pr0metheUs

Odpovědět
limček
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: 08.červenec 2010 - 19:36
satelitni prijimac: uClan 4K Pro
Bydliště: Martin

ozivenie trinity

Příspěvek od limček »

Chcem sa Vas opýtat, ci je este nejaka ina moznost ozivit tento STB, ked ho zapnem 3x zablika na zeleno ledka a to je vsetko. STB sa inak zohreje, zajtra este otestujem a zmeriam zdroj, ci je OK. Skusam zachranu podla navodu tu na fore, nakopirujen na 2 GB USB Fat 32 kluc a vlozim do STB a nic. Skusal som aj ine flashky, ziadna zmena. Pozrel som aj dosku a kondiky, ale vsetko vyzerá byt OK. Este je nejaká moznost ho pripojit cez RS232 a skusit ho ozivit?
Dik za vsetky rady :thankyou:
uClan 4K Pro, oscam 1.20 stable, 1TB ext HDD, parabola 60 cm, Astry 23,5E a 28,5E (Eurobird)
Uživatelský avatar
marecek29
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 880
Registrován: 04.červenec 2009 - 14:48

Re: ozivenie trinity

Příspěvek od marecek29 »

Muzes se pres putty pripojit a uvidis.
Zkusil bych jinou flashku.
ObrázekObrázekObrázekObrázek




Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum
Uživatelský avatar
purko
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 152
Registrován: 25.duben 2009 - 12:05

Re: ozivenie trinity

Příspěvek od purko »

http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=329&t=62548
revis 100% pomôže.On je náš emergency
Obrázek Obrázek Obrázek
T90 - 10x LNB Quad 39E-5W
limček
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: 08.červenec 2010 - 19:36
satelitni prijimac: uClan 4K Pro
Bydliště: Martin

Re: ozivenie trinity

Příspěvek od limček »

Tak nakoniec sa podarilo, je to asi len o tom nájsť ten správny USB kluc (az 4 v poradí kingston 8 GB sa mi osvedčil). A teraz mám tam dat origo aktuálny alebo rovno NG return? Čo sa Vám osvedčilo viac, pri origo fw sa mi už toto stalo 2- krát, že je po online uppgrade mrtvy. Ono nie som ja jeho uzívateľ. :thankyou: Dík
uClan 4K Pro, oscam 1.20 stable, 1TB ext HDD, parabola 60 cm, Astry 23,5E a 28,5E (Eurobird)
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: ozivenie trinity

Příspěvek od revis »

limček
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: 08.červenec 2010 - 19:36
satelitni prijimac: uClan 4K Pro
Bydliště: Martin

Re: ozivenie trinity

Příspěvek od limček »

ano, to som urobil a čo tam nechať origo fw alebo NG? Budu to pouzívať bežný useri (segra a svagor), aby im to po upgrade zase neumrelo?
uClan 4K Pro, oscam 1.20 stable, 1TB ext HDD, parabola 60 cm, Astry 23,5E a 28,5E (Eurobird)
Uživatelský avatar
purko
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 152
Registrován: 25.duben 2009 - 12:05

Re: ozivenie trinity

Příspěvek od purko »

Obrázek Obrázek Obrázek
T90 - 10x LNB Quad 39E-5W
limček
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: 08.červenec 2010 - 19:36
satelitni prijimac: uClan 4K Pro
Bydliště: Martin

Re: ozivenie trinity

Příspěvek od limček »

Pozdravujem, prosím Vás dá sa nejako nahrat do trinity dump flash, už som skusil snád všetko, ale nemôžem tam nahrať základný FW. Mám ho aj nakonzole (v prílohe je výpis). Problém asi bude na prednom panely, ale na posledy mi išiel bez svetelnej indikácie (vôbec nesvietila zalená ani červená ledka v standby). Po štarte raz blikne na zeleno a to je všetko. Dá sa poslať subor .img cez RS232 do Trinity? Alebo nie je nejaký dump pre tento STB?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
uClan 4K Pro, oscam 1.20 stable, 1TB ext HDD, parabola 60 cm, Astry 23,5E a 28,5E (Eurobird)
Uživatelský avatar
marecek29
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 880
Registrován: 04.červenec 2009 - 14:48

Re: ozivenie trinity

Příspěvek od marecek29 »

ObrázekObrázekObrázekObrázek




Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: ozivenie trinity

Příspěvek od revis »

do toho boxu staci nahrat spravnu verziu sw - cez usb pocas startu .
trinity su dve dve verzia - klasicky jednoduner a V2 - podla toho sa nahrava sw.
keso
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 27.prosinec 2008 - 15:48

Re: ozivenie trinity

Příspěvek od keso »

Nechcem zakladať novú tému tak skúsim tu. Prídem domov z Tatier a trinity len 3x blikne zelena a koniec. Cez USB emergencyflash, instalacia prebehne ale po restarte ostane svietiť biela obrazovka s napisom CST simply more a koniec.


Poradte pls čo ďalej.
limček
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: 08.červenec 2010 - 19:36
satelitni prijimac: uClan 4K Pro
Bydliště: Martin

Re: ozivenie trinity

Příspěvek od limček »

keso píše:Nechcem zakladať novú tému tak skúsim tu. Prídem domov z Tatier a trinity len 3x blikne zelena a koniec. Cez USB emergencyflash, instalacia prebehne ale po restarte ostane svietiť biela obrazovka s napisom CST simply more a koniec.


Poradte pls čo ďalej.
Ak ti nezaberá emergencyflash (skušal si aj viac USB klucov? ale asi ti prebehne flash, ked píšeš a nepomôže to), skus obnoviť zavádzač na Trinity - http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=329&t=62548
ale musíš mať seriový kabel na prepojenie Stb a PC aby si videl, čo sa deje a jumper. Mne to pomohlo.
Subory pre Trinity stiahneš tu - http://www.ab-forum.info/ftp/tank/ECF-Trinity-2_13.zip
Mám to od Revisa, on mi pomohol.
uClan 4K Pro, oscam 1.20 stable, 1TB ext HDD, parabola 60 cm, Astry 23,5E a 28,5E (Eurobird)
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: ozivenie trinity

Příspěvek od revis »

V okamihu,ked sa na obrazovke zobrazi uvodne logo coolstream a box dalej nepokracuje, je to preto, ze je poskodeny kernel. Nieje poskodeny zavadzac - to by sa uvodne logo nikdy nezobrazilo.
V takom pripade staci nahrat potrebne subory cez predne USB pomocou dialkoveho ovladaca . Vlozim usb, zapnem prijimac, ked blikne raz zelena LED - stlacim na dialkovom tlacitko Power 2x za sebov. Predna LED ostane svietit na cerveno po celu dobu prepisu flash .
Dobre je mat usb kluc, ktory ma svetelnu indikaciu priebehu (citanie /zapis) , tak vidite,ze sa cosi deje . Po nahrani suborov (cca 2 minuty) sa prijimac sam restartne , rozbali sa kernel , opat sa restartne prijimac sam a uz klasicky bootuje. To,ze je vsetko v poriadku vidite podla rozsvietenej zelenej LED na prednom panely a svietiacich diod na konektore LAN v zadu .
Potrebne subory, ktore dokaze takto box nahrat z usb maju nazvy :
coolstream ecf.JPG
Vsimnite si prosim subor s nazvom var.arm.jffs2.nand , ma nulovu velkost, ten zabezpeci ,ze obsah vasho /var/ adresara sa nezmeni , cize vase povodne nastavenia (aj na share) ostanu nedotknute.
Akonahle rozchodite stroj a zobrazi sa grafika rozhrania, je dobre dat na USB kluc subor s priponou *.img s najnovsim image a nahrat ho cez Menu - Sluzby - aktualizacia sw- aktulazacia z usb .
Tento sposob opravy sa tyka 99% pripadov udajneho poskodenia prijimaca.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět

Zpět na „Diskusia Trinity“