Wetek play 1 DVB-T/T2

Všetko o prijímači WeTek Play .

Moderátoři: helix26, Sosie

Pravidla fóra
Pripravujeme ......
Odpovědět
Uživatelský avatar
jirka1010
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 27
Registrován: 15.prosinec 2017 - 3:55
satelitni prijimac: Wetek play
Bydliště: Čechy

Wetek play 1 DVB-T/T2

Příspěvek od jirka1010 »

Ahoj.
Už se s tím WeTekem mořím delší dobu a nejede mi to. Mohl by mi někdo potvrdit, zda jede na Wetek play1 tuner na pozemní příjem v normě DVB-T2 v Česku ?
Satelitní tuner funguje skvěle, ale poprvé jsem vyzkoušel tuner DVB-T2 a v prostředí androidu běží kanály i rádia jen ve zvuku, bez obrazu.
Testoval jsem tuner v LibreELEC, tam jsem to asi špatně nastavil, tam mi to nenaladilo nic. Tak bych chtěl od někoho co WeTek play 1 vlastní potvrdit,
zda tuner DVB-T2 podporuje normu s kodekem H264 a H.265 .
Přitom výrobce i prodejce na stránkách v popisu přijímače, tuto podporu uváděl. Předem děkuji za odpověď :thankyou:
https://www.tvsatnitra.sk/obchod/wetek- ... 2000.xhtml

Obrázek
Naposledy upravil(a) jirka1010 dne 16.listopad 2021 - 3:03, celkem upraveno 1 x.
HWTest
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 46
Registrován: 20.říjen 2014 - 12:25

Re: Wetek play 1 DVB-T/T2

Příspěvek od HWTest »

WP1 sice umí DVB-T2, ale neumí H265, takže jen zvuk nebo na WP1 jen nahrávat a přehrávat na něčem, co umí H265.
Uživatelský avatar
jirka1010
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 27
Registrován: 15.prosinec 2017 - 3:55
satelitni prijimac: Wetek play
Bydliště: Čechy

Re: Wetek play 1 DVB-T/T2

Příspěvek od jirka1010 »

Ahoj HWTest, moc děkuji za odpověď. Ty jsi mi radil už dříve ohledně wetek-u a vždy OK :good:
Ještě bych se chtěl zeptat, možná je to hloupost.... Sice vím, že podpora od OpeELEC už není a nějakou dobu to "suploval" tým od LibreELEC, i na těchto starších verzích by se nějak ten kodek a tedy alespoň streamování např do mobilu nedalo "opravit", jako že by DVB-T2 bylo sledovatelné? Myslel jsem, zda by tento Open... , či Libre... nedokázal jako ten kodek nahradit. Pokud to blbě chápu, zda by jsi mi to vysvětlil, než se na to definitivně.... vykašlu.
Pak už jedině streamovat satelitní programy pomocí Enigma2 ve Wetek, to jde a je to vyzkoušeno. Ale, šlo mi hlavně o to pozemní Dvbt-2.
Předem děkuji za odpověď :thankyou:
HWTest
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 46
Registrován: 20.říjen 2014 - 12:25

Re: Wetek play 1 DVB-T/T2

Příspěvek od HWTest »

Ahoj,
teoreticky by se to dalo dekódovat softwarově, ale prakticky ten CPU na to nemá (dostatek výkonu).
Jediné na co jde WP1 DVB-T2 ještě využít, je
- nahrávání (a nahrávky přehrávat na zařízení, které H265 umí)
- streaming z WP1 na zařízení, které umí H265 (nezkoušel jsem, ale mělo by to fungovat)
- přehrávání věcí se "starými" kodeky (H264, mpeg, mpeg2, xvid, divx).
Některé novější krabičky (např. VU+ Zero 4k) totiž vypustily podporu některých starších kodeků.
Uživatelský avatar
jirka1010
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 27
Registrován: 15.prosinec 2017 - 3:55
satelitni prijimac: Wetek play
Bydliště: Čechy

Re: Wetek play 1 DVB-T/T2

Příspěvek od jirka1010 »

Ahoj, tak děkuji za odpověď. No je škoda, že ten wetek se nedotáhl tak nějak do konce, pak hádky vývojářů pokračování v teamu podpory OpenElec... Libreelec.... Škoda té firmy ve Slovinsku. Jako záměr byl vynikající. Ale to už je vše historie.
No nechám ten wetek pro enigma2 , a hraní s Libre... a OpenElec, něco pořád jde a tak se v tom občas budu ještě "hrabat". Těch satelitů mám víc, ale tohle jsem chtěl potvrdit od někoho, kdo wetek má a testoval. Právě, mě pořád mátlo, že v popisu byl všade u tuneru DVB-T2 uváděn funkční podpora kodeku HEVC 26...Což vlastně je takové podivné.
Každopádně ti HWTestještě jednou moc děkuji :thankyou: :good:
HWTest
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 46
Registrován: 20.říjen 2014 - 12:25

Re: Wetek play 1 DVB-T/T2

Příspěvek od HWTest »

No on hlavní problém byl v (mizerné) podpoře, hlavně od výrobce chipu (Amlogic).
Zbytek byl už jenom důsledek.
Dnes je to už klasika - vydají nedodělek a ani se moc nesnaží to dodělat, ale rovnou pracují na novém (nedodělku).
S tou podporou je to prostě zavádějící informace, protože vlastní tuner to umí (protože tuneru je jedno jaký kodek je použit).
Odpovědět

Zpět na „WeTek Play“