Proč nekupovat Wetek Openelec (nebo Play)

Všetko o prijímači WeTek Play .

Moderátoři: helix26, Sosie

Pravidla fóra
Pripravujeme ......
Uživatelský avatar
kohnout
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 19.říjen 2009 - 11:13
satelitni prijimac: Optibox CX PVR Extra, DM500S,

Proč nekupovat Wetek Openelec (nebo Play)

Příspěvek od kohnout »

Protože pokud ho chcete používat s čímkoliv jiným, než Openelec, tak byste si koupili cokoliv jiného než Wetek. Kdo chce ale zázračnou a tolik žádoucí kombinaci Kodi s funkčním a rychlým PVR, ten zapláče nad vejdělkem, protože:

Wetek neumí a nebude umět 24p. U mnoha BR ripů a vůbec lepších HD filmů uvidíte ve scénách s rychlým pohybem cukání. Tento problém je obecným problémem multimediálního světa, ale že někdo v roce 2014 vsadil na čipset, který neumí 24p to je nepochopitelné.

Wetek má problémy s PVR. Ani VDR, ani TVHEadend nefunguje na tomto zařízení ani na 90%. Projevuje se to problémy jako: ztráta audia, pomalé přepínání, slabá kvalita obrazu - je jakoby rozmazaný. I HD kanály postrádají ostrost. SD je tragédie. TV je tedy v porovnání i s nejlevnějšími STB strašná. Zkousne to jen někdo, kdo nechodí na fóra jako je toto. Například nikomu nevadí, že přístroj se neumí probudit, aby nahrál pořad. Vtip? Ne realita. A vývojáři na to odpoví, že to je úplně normální ](*,)

CAM je u weteku sprosté slovo a za jakýkoliv dotaz na toto téma dostanete na jejich fóru BAN. Kdo používá CAM je u nich zloděj, a ten kdo si platí kartu a jen chce připojit čtečku je zloděj taky. O++AM je prostě pro zloděje a s těma se wetek nebaví (ačkoliv jsou sami zloději, když prodávají nefunkční věci). Takže zapomeňte na podporu v tomto směru a vše se svádí na použití CAMu. Můžete se přece koukat na tu skvělou nabídku free programů, že? Ve Slovinsku asi mají HBO free.

Podpora wetek je děsivá. Je to banda kluků, kteří ve volném času něco bastlí. Pořád melou dokola, že je to komunita, ale komunita neprodává hotové boxy za Euráky a neuvádí všude loga Openelec DTS apod. Jde tedy o pěkný byznys na kterém si někdo mastí kapsu a dělá z lidí blbce. Zkrátka máte počítat s tím, že wetek je pro vývojáře a hračičky s dostatkem času, to jste nevěděli? Vaše chyba. Navíc nyní vydali nový model Core, takže s podporou pro starší model to půjde z kopce. Mimochodem za rok vývoje nevyřešili jediný ze známých problémů. Prostě špatně vybrali HW a rychle se ho snažej prodat blbcům co jim skočí na hezké bannery a povídačky - jako já.

Nevýkonný HW zavřeli do plastové krabice, takže se přehřívá jako blázen. tedy vám brzo umře a wetek bude mít pokoj od hloupých dotazů jako "kdy už to bude fungovat".

Ale musím uznat, skvělý byznysplán, klobouk dolů :smoke:
...::: Optibox CX PVR Extra, DM500S Gem. 4.7, Ariva 100, Wetek OE, KII Pro, RasPi with USB Tuner :::...
HWTest
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 46
Registrován: 20.říjen 2014 - 12:25

Re: Proč nekupovat Wetek Openelec (nebo Play)

Příspěvek od HWTest »

A proč jste ho kupoval?
Vy jste si před koupí nepročetl recenze, fóra, nezeptal se lidí co jej již mají?
Uživatelský avatar
kohnout
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 19.říjen 2009 - 11:13
satelitni prijimac: Optibox CX PVR Extra, DM500S,

Re: Proč nekupovat Wetek Openelec (nebo Play)

Příspěvek od kohnout »

Thready s problémy byly utopeny pod tlacháním. Zároveň se jednalo v naprosté většině o verze <6.0. DOufal jsem proto, že 6 již téměř vše pořešila.

Dále byl internet plný bannerů na black friday výprodej. Vše se tvářilo jako normální funkční zařízení s certifikací DTS, MPEG nebo Openelec logem na šasi. Ani slovo o hobby krabičce. Stejně tak recenze na Parabole nehovořila o stavebnici Merkur.

Za oživení threadů a dotazy, které děti z Weteku nechtějí slyšet a stále jen tvrdí, že vše funguje a problém není, jsem dostal několik banánů, ale to vy HWteste dobře víte ne? \:D/

Pravdou zůstává, že na celém wetekfóru není jediné téma o opravdu důležitém problému, které by bylo vyřešeno (a neobjevilo se v další verzi sw znovu).

Nicméně, vy se mnou nesouhlasíte? Vám snad fungujeúfungovalo vše (nebo aspoň Live TV s Openelec) OK?
...::: Optibox CX PVR Extra, DM500S Gem. 4.7, Ariva 100, Wetek OE, KII Pro, RasPi with USB Tuner :::...
HWTest
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 46
Registrován: 20.říjen 2014 - 12:25

Re: Proč nekupovat Wetek Openelec (nebo Play)

Příspěvek od HWTest »

Podle všeho jsem Weteka kupoval dříve, než vy (zkušeností bylo méně) a přesto jsem věděl do čeho jdu, tj. věděl jsem o problémech, podle toho se rozhodl a jsem spokojen.
Opravdu jsem nečekal (na základě předchozích zkušeností), že bude umět vše perfektně.

Hlavní problém asi tkví v rozdílném způsobu používání - já pouze nahrávám pořady z DVB-T a posléze si je přehrávám.

Také bych si dovolil nesouhlasit s tím, že nebyl vyřešen žádný opravdu důležitý problém.
Možná žádný důležitý pro vás - a to je velký rozdíl.

Ty banány jste dostal za chování a IMHO oprávněně.

Nefunguje mi vše a ani jsem to nečekal, ale funguje mi vše, co jsem chtěl a to je pro mě důležité.
davidas
Odborník
Odborník
Příspěvky: 465
Registrován: 25.listopad 2007 - 19:15

Re: Proč nekupovat Wetek Openelec (nebo Play)

Příspěvek od davidas »

...klasicky, kdyz se objevi problem, dovozce masti kapsu a mlzi, aby se o tom nevedelo......
skype = davidas-cz
Zgemma H7s, Octagon SF8008, Extrend ET8000
local - 0624 full cz-sk, 0B01 (NC+), 0650 (Orf), 1830 (HD+)
hop - 0653
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Proč nekupovat Wetek Openelec (nebo Play)

Příspěvek od dlhe_pole »

HWTest píše:Podle všeho jsem Weteka kupoval dříve, než vy (zkušeností bylo méně) a přesto jsem věděl do čeho jdu, tj. věděl jsem o problémech, podle toho se rozhodl a jsem spokojen.
Opravdu jsem nečekal (na základě předchozích zkušeností), že bude umět vše perfektně.

Hlavní problém asi tkví v rozdílném způsobu používání - já pouze nahrávám pořady z DVB-T a posléze si je přehrávám.

Také bych si dovolil nesouhlasit s tím, že nebyl vyřešen žádný opravdu důležitý problém.
Možná žádný důležitý pro vás - a to je velký rozdíl.

Ty banány jste dostal za chování a IMHO oprávněně.

Nefunguje mi vše a ani jsem to nečekal, ale funguje mi vše, co jsem chtěl a to je pro mě důležité.

jasne... aj auto staci ked jaszdi a stierace ze nefunguju .. to neva..

je to hw cerep, jeden velky zlepenec... dokonca ani doska nie je tepelne navrhnuta, takze ty bud rad ze ti aspon ide, bo slovinskemu kuracovi davam tak dva roky zivota
pallinko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 41
Registrován: 15.srpen 2008 - 19:07
satelitni prijimac: Wetek Play
Bydliště: Handlová

Re: Proč nekupovat Wetek Openelec (nebo Play)

Příspěvek od pallinko »

Ja pouzivam E2 na Weteku a som spokojny.
Wetek Play
HWTest
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 46
Registrován: 20.říjen 2014 - 12:25

Re: Proč nekupovat Wetek Openelec (nebo Play)

Příspěvek od HWTest »

dlhe_pole píše: jasne... aj auto staci ked jaszdi a stierace ze nefunguju .. to neva..

je to hw cerep, jeden velky zlepenec... dokonca ani doska nie je tepelne navrhnuta, takze ty bud rad ze ti aspon ide, bo slovinskemu kuracovi davam tak dva roky zivota
Ale jistě, pokud vím, že auto budu provozovat tak, že je nikdy v životě nebudu potřebovat ...

Mám verzi s DVB-T tunerem a i po několika hodinách provozu je maximálně vlažný.
Uživatelský avatar
kohnout
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 19.říjen 2009 - 11:13
satelitni prijimac: Optibox CX PVR Extra, DM500S,

Re: Proč nekupovat Wetek Openelec (nebo Play)

Příspěvek od kohnout »

Jasně, kup si Wetek Openelec, aby jsi z něj odinstaloval Openelec a bastlil Enigmu, ktera jede jak z praku i na hodinkach s kalkulackou.

Tedy se shodneme, že je to střep. A střep je to díky jeho vývojářům, kterým zlý kapitalista asi neplatí, tak na to dlabou. Platíme to ale my, takže si můžeme dovolit jim to na fóru říci a oni to musejí snést, nedá se nic dělat. Za skoro 100Eček jsme mohl mít potěšení s nějakou žhavou dámou a ne trápení se žhavou kostkou.
...::: Optibox CX PVR Extra, DM500S Gem. 4.7, Ariva 100, Wetek OE, KII Pro, RasPi with USB Tuner :::...
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Proč nekupovat Wetek Openelec (nebo Play)

Příspěvek od 11chloe »

Příde mi že žijete mimo realitu. Wetek je vedle Prismcube ruby něco co tu v minulosti nikdy nebylo. Podobně jako raspberry a jemu podobné desky. Pokud je z čeho vybírat tak máte možnost koupit něco lepšího, ale taková možnost není. A pokud je, tak narazíte na podobné problémy jako u weteku. U weteku je výhoda že má oficiální podporu od openelec a cena je natolik dobrá, že na hraní je to ideální krabička.
Můžete koupit i něco od tbs (http://www.buydvb.net/) a k tomu mít i usb dvb-s, ale je to větší investice. Co se týká sw podpory tak nevěřím, že na tom budete o moc líp. Teoreticky kombinace usb dvb-s a rpi2 může nakonec nabídnout nejlepší výsledky, protože rpi je nejodladěnější a nejvíc podporovaná vývojáři. Nechápu co čekáte od novinek, které tu jsou rok v prodeji. Podobně i u zavedených značek jako xtrend a vu+ se dočkáte problémů a když jdou do prodeje tak jsou dá se říct funkční jen v základu. Nový xtrend et7x00 je tu už rok a pořád se tu mluví o problémech s přehráváním videa. Najdou se určitě lidi co taky nadávaj ,ale je možnost se boxu zbavit a hledat dál něco lepšího.
Uživatelský avatar
ulmus
Odborník
Odborník
Příspěvky: 323
Registrován: 06.prosinec 2009 - 20:41
Bydliště: Doma

Re: Proč nekupovat Wetek Openelec (nebo Play)

Příspěvek od ulmus »

Bez urazky, ale fakt uzasna idea. :lol: Tu sa Weetek nastastie az tak neriesi (zatial), ale staci si pozriet temy k AB PrismCube Ruby a to uz musi byt dostatocne odstrasujucim dôvodom.

Vlastním:
GigaBlue HD x1
VU+ Zero
Mám v opatere:
AB Cryptobox 600 HD
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Proč nekupovat Wetek Openelec (nebo Play)

Příspěvek od 11chloe »

Jen pro příklad. Pokud jde o gigablue x1, tak si o tom můžu taky myslet své. Má to konektor na ir čidlo, ale je opravdu čidlo součást balení? Není to podvod na zákazníka ?
Dalším příkladem může být vu+ zero. Neumí nahrávat a jenom proto ,aby v některých zemí eu bylo oproštěné od jiné sazby dph. Co na to ale zákazník. Je vůbec rozumné kupovat něco co nemá nahrávání jako součást oficiální podpory ?
A můžu pokračovat dál. Procesor mipsel podporuje opengl, ale snad jen Vu+ se tím reálně zabívá. Co ty oemka? Je reálné ,že to na nich bude někdy funkční?
Podobně xpeed lx3. Je dobré ušetřit a pak zjistit ,že softwarově to zase nikdy nedosáhne kvalit vu+duo2 nebo et10000?
Je možné že hw je špatně navržen, ale je pravděpodobnější, že výrobce neposkytuje dostatečné prostředky na vývoj sw.
Uživatelský avatar
rudich
Odborník
Odborník
Příspěvky: 306
Registrován: 09.říjen 2011 - 15:01
satelitni prijimac: Xtrend,Gigablue,Dm900
Bydliště: SK

Re: Proč nekupovat Wetek Openelec (nebo Play)

Příspěvek od rudich »

Ale Zero nahrávať umí!
Xtrend,Gigablue,Dm900
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Proč nekupovat Wetek Openelec (nebo Play)

Příspěvek od 11chloe »

Umí protože je tam neoficiální hack. Na OpenPli už ho vyřadily z balíčků a problémy s nahráváním je na vu+ zero už nikdy zajímat nebudou. Na tohle téma je toho na OpenPli fóru napsané celkem dost a pořád dokola tam s tím lidi otravujou.
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: Proč nekupovat Wetek Openelec (nebo Play)

Příspěvek od petersk »

11chloe: toto ako myslíš? "Umí protože je tam neoficiální hack". Aký je oficiálny image na VU+ Zero? Je to linux box, nie?
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: Proč nekupovat Wetek Openelec (nebo Play)

Příspěvek od petersk »

Tieto kombinované boxy sú na 2 veci. Viem, že sa kupujú preto, lebo akože si každý myslí, že v jednom boxe bude mi fungovať všetko. Realita je však iná. Treba kúpiť stb s 1 GB ramom a viac a 4 flash pamatou, 2 jadrovým procesorom a čuduj sa svete, problémy so zásekmi a nefunkčnosťou jednotlivých pluginov zrazu zmyznú. A na tie ostatné veci treba kúpiť poriadný android box a problémy sú vyriešené. Človek si zvykne skôr na 2 DO ako na neustále problémy s behom prijímača.
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Proč nekupovat Wetek Openelec (nebo Play)

Příspěvek od efendy55 »

hehe a preto používam satelit primárne na pozeranie tv / ved na to som ho kupoval / a sem tam niečo nahrať a prehrať . plugini inštalujem len tie ktoré používam : počasie , archív-cz, cool tv ,lcd4 linux a nemám problém :smoke: :good: samozrejme archív beriem s rezervou a neplačem že niečo občas nejde . tiež ma neustále láka niečo s andridom ,ale pozorne to sledujem po forach už už som chcel niečo na hranie kúpiť ,ale vždy v poslednej chvíli si to rozmyslím a ako vidím robím dobre ,radšej dotrepem niečo čo frčí na neutrine :good: ako na androide [-o< :cry: a tie píč.... ako kody ,xbmc ,iptv,youtube a pod. ako tak čítam a aj s vlastnej skúsenosti viacej toho nefunguje ako funguje a privádza to občas bazmek do kolien . ked tam nič takéto nenahrám tak satelity idú aj dva roky bez jediného problému . pár takýchto bazmekov obsluhujem ,ale len preladovanie :ROFL: :Yahoo!:
zabudol som dodať a multiprehrávače tiež s týmito srandami stoja tak isto totálne za hovno ked vám skončí soft. podpora . :cry: :o to mi verte , mal som aj to doma a viem o čom píšem a nebol vôbec lacný . takže satelity používam primárne nato na čo sú určené a ostatné veci používam na pc a nejaký android so všetkými píč... mi môže byť ukradnutý . :smoke: zapamätajte si jedno dve-tri štyri veci v jednom, stojí všetko totálne za hovno . :cry:
Naposledy upravil(a) efendy55 dne 02.leden 2016 - 11:26, celkem upraveno 1 x.
Všetko 4K
Uživatelský avatar
ulmus
Odborník
Odborník
Příspěvky: 323
Registrován: 06.prosinec 2009 - 20:41
Bydliště: Doma

Re: Proč nekupovat Wetek Openelec (nebo Play)

Příspěvek od ulmus »

11chloe píše:Jen pro příklad. Pokud jde o gigablue x1, tak si o tom můžu taky myslet své. Má to konektor na ir čidlo, ale je opravdu čidlo součást balení? Není to podvod na zákazníka ?
Co blbnes? Primarne je HD X1 urceny ako standalone prijimac. A to ,ze cidlo pouzijes je len a len na tebe. A hlavne sa pouziva tam kde dakto chce aby bol box schovany ci uz dakde v "kasni" alebo za TV.
Tak nechapem o akom podvode to splietas...

Zato box s nefungujucim XBMC ci OpenELEC je uz o inom, ale to podla teba uz podvod na zákazníka najskôr nie je...

A suhlasim s efendy55, v prvom rade su to satelitne prijimace a nie All-in-One systemy.

Lakomi ste dat € za poriadny PC a ocakavate od krabice za 100€ s podtaktovanym procesorom a nedostatocnou RAM, ze Vam to urobi zazrak.

Z hovna bic este nik neuplietol.

A mimochodom ja si iluzie o GigaBlue nerobim no oproti DM 800 je to uplne inde.
A len tam mimochodom, kazdy ma moznost si vybrat
http://www.nachtfalke.biz/f793-gigablue ... mages.html
Navyse gigablue ma svoj oficialny support
http://image.openmips.com/4.2/index.php

Vlastním:
GigaBlue HD x1
VU+ Zero
Mám v opatere:
AB Cryptobox 600 HD
HWTest
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 46
Registrován: 20.říjen 2014 - 12:25

Re: Proč nekupovat Wetek Openelec (nebo Play)

Příspěvek od HWTest »

kohnout píše: Tedy se shodneme, že je to střep.
Obávám se, že v tom se právě neshodneme. Já si totiž myslím, že za ty peníze je to super hračka.
Buďme realisté - v této cenové relaci nic jiného než hračku nepořídíte.

Podle vašich kriterií by totiž byl střep i Dreambox DM-7080HD za 22k (a všechny ostatní boxy nejspíš také) - taky na něm nechodí ani teď všechno bez chyb a v jakém stavu to bylo, když ho čerstvě vydali - to byl masakr. Prostě kupujte box, podle toho co v ten okamžik na něm skutečně funguje a ne podle toho co píšou na banerech. Nebo snad věříte, že při použití prášku xy bude "bílá bělejší a prádlo čistější"?

Ještě poznámka k té ceně, Wetek OE stojí aktuálně 90 Eur, zmiňoval jste však, že vás nalákali na černý pátek, kdy byl ještě podstatně levnější, takže tak nějak nemohu uvěřit, že jste za něj dal 100 Eur ...
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Proč nekupovat Wetek Openelec (nebo Play)

Příspěvek od 11chloe »

https://satelity.ellano.sk/ir-cidlo-ku- ... 33542.html
Když šel gigablue x1 do prodeje, tak jsem žádné čidlo nikde na netu nenašel. Teď když budu tak naivní a budu si myslet že dostanu box i s čidlem jako je to běžné například u vu+zero, tak budu velmi mile překvapen. Zjistím že jsem se nechal napálit a dám dalších 11€ plus pošta za něco co už dávno mělo být v krabici. Je to drobnost, která dělá špatné jméno prodejci podobně jako u vu+zero jejich oblbování s nahráváním.
Pokud jde o wetek ,tak se to srovnávat asi nedá, ale zase kdo je tak naivní aby srovnával mipsel procesory, které maj svůj soft a vývojáře někdy od dob dm500 s něčím co je tu dva roky a ještě to původně bylo vyvinuté pro pc a uplně jiný hw.
Na weteku ale nevidím vůbec nic špatného, protože vývoj Kodi pro arm procesory bude dál nějakým způsobem fungovat a časem to bude s výkonějším hw použitelné. Je to ale box jen pro určitou skupinu uživatelů. Hlavně né pro ty co chtěj za každou cenu ušetřit.
Odpovědět

Zpět na „WeTek Play“