driver pro force2+ EMM update.

Download súborov pre Iqon Force2+ combo

Moderátoři: lacoland, Pastoman

Pravidla fóra
Nediskutovať ! Forum slúži len pre download súborov pre Force 2+ combo
Odpovědět
s@pro
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 36
Registrován: 09.květen 2013 - 10:10

driver pro force2+ EMM update.

Příspěvek od s@pro »

rozbalit a přes FTP přepsat původní v adresáři /lib/modules/3.9.7/extra
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
slavo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 125
Registrován: 08.listopad 2006 - 11:52

Re: driver pro force2+ EMM update.

Příspěvek od slavo »

Ty si ten driver aj reálne skúšal ? Pretože keby áno, tak by si asi zistil, že nefunguje.
Na žíadnom známom imagi ATV 5.1, 4,2 ani PLI.
Dnes ma to už naštvalo, pretože som náhodne prišiel na to, že nefungujú EMM ani pri nových oscamoch na upravenom driveri pre Force 1. Našťastie dočasne riešenie je návrat k starším verziam oscamu.
Keďže sme boxy nedostali zadarmo a viacerí reálne za ne zaplatili, bol by som rád, keby sa k tomu niekto kompetentný vyjadril, lebo sa mi to už zdá trochu trápne.
s@pro
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 36
Registrován: 09.květen 2013 - 10:10

Re: driver pro force2+ EMM update.

Příspěvek od s@pro »

Slavo , úplně jsi mně dnes rozhodil
tak že až jsem si fakticky nebyl jistý jestli jsem to zkoušel , protože ne vždy na to vyjde čas hned ..
Tak nezbylo než zapnout mašinku a vyzkoušet .
Proto jsem vytáhl znova Force2+ nahodil kartu CSlink 0666 IRD sustil Oscam Plii (OSCam r10659) , vložil key a rsa a nastavil IRD force , poté restart .

A karta jede reader0_orf_0d95 (123 ms) (toho označení si nevšímej jsem přepsal config v prvním lepším readeru (reader0_orf_0d95 ) co se mi tam líbil ....


tak nevím ...
Uživatelský avatar
slavo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 125
Registrován: 08.listopad 2006 - 11:52

Re: driver pro force2+ EMM update.

Příspěvek od slavo »

Sorry, možno to celkom z môjho príspevku nie je jasné, ale ja hovorím o EMM. Tak si nazval tému ty.

Čisté Irdeto teraz nemám v ruke, ale na ICE kartách Skylink 0D96 a UPC OD97 driver nezapisuje. Karta samozrejme ide, odozvy ECM na ICE sú cca 110 ms.
A hovorím o Oscamoch (oscam, doscam ...).
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: driver pro force2+ EMM update.

Příspěvek od dlhe_pole »

nechcem vam tu do toho kecat chlapci, ale rozdiel medzi irdeto emm a ice emm je len v hlavicke, cize konkretne pre ice sa pridava:
a4 44 00 00 xx kde to xx sa automaticky kalkuluje z emm stream instrukcie 80 70 alebo 81 70 xx takze tvrdenie ze pod irdeto zapisuje a pod ice nie, je uplne scestne
Uživatelský avatar
slavo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 125
Registrován: 08.listopad 2006 - 11:52

Re: driver pro force2+ EMM update.

Příspěvek od slavo »

Zle čítaš, to zatiaľ nikto netvrdil.
s@pro
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 36
Registrován: 09.květen 2013 - 10:10

Re: driver pro force2+ EMM update.

Příspěvek od s@pro »

Zkoušel jsem ICE v IRD modu a normálně zápisy přišly .
Uživatelský avatar
slavo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 125
Registrován: 08.listopad 2006 - 11:52

Re: driver pro force2+ EMM update.

Příspěvek od slavo »

Najprv som nechápal, prečo by som mal ICE prepínať do IRD módu a nemám toľko času na veľké pokusy, ale nedalo mi to a aby sme sa niekam pohli :
Naozaj za určitých podmienok prepnutie do IRD módu prináša čiastočné riešenie. Skúšané na ICE 0D96.
Momentálne používam oscam 10961. Ako som písal, ten na Force 2+ nezapisuje. Po prepnutí na IRD neprejde ani prvá EMM, takže karta nejde. Na MIPS boxe, kde zápisy fungujú, funguje karta aj po prepnutí na IRD.
Skúsil som sa vrátiť na oscam 10665 (to je verzia na ktorej mi ešte fungujú zápisy aj na Force1) a na 0D96 zápisy nefungujú. Ale na moje prekvapenie po prepnutí na 0624 prejde aj prvý, aj následné zápisy.

Domnievam sa, že EMM od dvbapi my mali prechádzať tam, kde je im to dovolené. Na lokálnu kartu nezávisle od toho, aká je, alebo von smerom napr. na kartový server. Toto ani v tom "relatívne funkčnom" prípade s prepnutím na IRD nefunguje. Skúšal som s CAMD3 a Newcamd protokolom.

Takže môj záver je ten, že ten driver naozaj nefunguje správne a fakt by som sa tešil, keby to bolo opravené. Tie boxy sú mi celkom sympatické. Len pripomínam, že ani driver pre Force 1 nefunguje OK, ako som písal v druhom príspevku v tejto téme.
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: driver pro force2+ EMM update.

Příspěvek od revis »

nemcom na 5-ovej verzii tiez nejdu emm na V23 kartach, na 5.1 enigme uz vsak idu .
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: driver pro force2+ EMM update.

Příspěvek od 11chloe »

Už se tady o tom jinde psalo, že nové verze oscamu neposílají emm share. Testoval jsem to na vu+zero a vracel jsem se k verzi 10957 která problém nemá. Nemá cenu tvrdit že za všechno můžou drivery ,když je chyba i v oscamu.
Problémy maj všichni a stačí se podívat na timeline oscamu. Je i logické, že úpravy v dvbapi můžou způsobovat problémy se zápisy.
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: driver pro force2+ EMM update.

Příspěvek od Steiner »

„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
Uživatelský avatar
slavo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 125
Registrován: 08.listopad 2006 - 11:52

Re: driver pro force2+ EMM update.

Příspěvek od slavo »

OK, ale tu nejde o EMM shared, tu nejdú žiadne EMM. Vracal som sa ešte na 665 a pri Force2+, tam si ozaj myslím, že je to chyba driveru. Na Force 1 sa ešte pozriem.
Odpovědět

Zpět na „Download IQON Force 2+ combo“