open Atv 6.4 a funkčnost tunerů...

Všetko o prijímači VU+ SOLO 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix, chocholousek

Odpovědět
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

open Atv 6.4 a funkčnost tunerů...

Příspěvek od havana »

:( Poslední dobou narážím na problém s reakcí mojích čtyrech tunerů v image OpenAtv 6.4. Často se mi stávalo ( ě někdy i na VTI), že pokud jsem nahrával nějaký program, tak při přepnutí na nej nebo program ze stejného TP , byla jen tmavá obrazovka (nahrávání ale probíhalo). U open ATV se stává, že DALŠÍ PROGRAM Dekodovaní tím samým tunerem prostě hlásí, že nemá signál. A teď se mi začalo stávat, že začně nahrávání, ale jakoby se tuner nezapnul - signál 0 procent a místo nahrávky jen tma... Když zkouším jednotlivé tunery, tak je všechno v pořádku, všechny programy běží se silou sígnálu 80% a více. Problém vykazuje pouze 3. tuner (obyčejný s twin tuneru), který z nějakého neznámého důvodu odmítá přijímat programy skylink z TP 12363 V 3/4 29500 - mám podezření na nějaký vadnější F-spojku...
Začíná to byt otravné, a protože téměř vše sleduju ze záznamu, tak i nepohodlné... Pokud mi někdo neporadí co s tím, tak budu muset asi nazpět na Vti..
:poklona: :thankyou:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: open Atv 6.4 a funkčnost tunerů...

Příspěvek od chocholousek »

Kdysi davno, kdyz jsem si poridil VU Solo 4k, tak jsem si udelal pruzkum. Postupne jsem zkousel image original VU+, do te doby jsem mel vzdy DM, proto original byl jasna prvni volba. Dalsi Black Hole, oATV, VTI... A tusim ze jeste par dalsich. Presne to co popisujes se mi delo i tenkrat v oATV, nepamatuju si co to bylo za verzi ~6.0?. Koukam ze se za ty roky nic nezmenilo, coz je trochu smutne, ale kdyz vemes jaky je vztah tvurcu oATV obecne k tunerum FBC, tak to zas az tak moc prekvapive to neni.
Nahravam rad a docela dost, mam hodne stare VTI a nestava se mi ze by mi VU nahralo cernocenrou tmu.
grund
Odborník
Odborník
Příspěvky: 380
Registrován: 24.červenec 2010 - 12:20

Re: open Atv 6.4 a funkčnost tunerů...

Příspěvek od grund »

nevím delší dobu vusolo4K nepoužívám , ale DM920 mi při nahrávání a přepnutí na nahrávaný
kanál dělalo černou obrazovku , já si myslím , že to dělá u mě oscam sdílení v domácí síti.
zkus nastavit opakování disec příkazu .
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: open Atv 6.4 a funkčnost tunerů...

Příspěvek od efendy55 »

pokial viem tak VU+ neposkytlo iným týmom Open... ovládače . je to len pre VTI a B.H. tuším že... #-o pekne to popísal kapitan na openatv fore aké dostali vyjadrenie od VU+. možno to tam ešte je ... :D pokial viem tak aj v DM FBC alebo ako sa to volá funguje len na OE-2,5 .....tiež to vraj nefunguje v žiadnom Open.... ale ved kto by dával Open do DM všakže ??? ](*,)
Všetko 4K
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: open Atv 6.4 a funkčnost tunerů...

Příspěvek od havana »

:( Tak to je mrzuté. Skoro jsem se obával dotaz položit, abych nebyl za hlupáka co neumí nastavit tunery, ale pokud mají podobné zkušenosti i jiní....
Śkoda - image se mi zalíbila, ale asi bude návrat na Vti.... Nejdříve ještě zkusím , co nového na Blck Hole.
TAK DĚKUJI za vyjadření..
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: open Atv 6.4 a funkčnost tunerů...

Příspěvek od efendy55 »

tiež som frčal nejaký čas vo VU+ na VTI a B.H. až kým som domov nedotrepal Solo4K a osadil tam dalšie 2 x DVBS2+Turbo tunery na stream v tých image sa to nedalo používať . odskúšal som od Open a tam stremujem aj 3-Tunery so Solo4K bez problémov . VTI a B.H. som skúšal aj na Ultimo4K taktiež to nešlo viac ako 2-Tunery obslúžiť pre stream . FBC nepotrebujem takže kludne používam Open image ......nahrávať nenahrávam . pred vianocami som dal do SOLO4K VTI aj B.H. jeden program pozeral druhý v PIP a teretí som chcel stremovať a trt s toho . ](*,) takže späť na Open image a tam strenujem ako som písal . :smoke:
Všetko 4K
gusto1
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 626
Registrován: 07.září 2011 - 22:32

Re: open Atv 6.4 a funkčnost tunerů...

Příspěvek od gusto1 »

Ja mam zase qviart s 1x dual DVB-S2 FBC tunerom, takze teoreticky 8 nezavislych tunerov. Skusal som OpenPLi a islo to uplne zle.
Moje pokusy boli take, ze 1 kanal bezal klasicky na TV a dalsie som chcel streamovat. Skoro vyzdy ked som zacal streamovat, tak na TV kanal vypadol. Niekedy to fungovalo, ze na streame som prepol aj 5-6 krat a vsetko fungovalo. Inokedy na TV kanal vypadol aj ked som na streame prepol v ramci TP.
Potom som skusil OpenATV a tam to ide "celkom dobre" ale nie idealne. Podarilo sa mi to tak, ze na TV ide 1 kanal a dalsich 6 kanalov som dokazal streamovat z 6 roznych TP. Cuduj sa svete, ze to islo a nic nevypadlo.
Dost problem vidim v tom, ze pri prepinani to stvorcekuje, takze nahravanie nie je mozne.
Box je po HW stranke zrejme OK, ale soft zatial nie je OK a je tazke povedat ci Open soft niekedy aj bude OK
tomko
Odborník
Odborník
Příspěvky: 310
Registrován: 30.říjen 2007 - 8:54
satelitni prijimac: odoslane z PC

Re: open Atv 6.4 a funkčnost tunerů...

Příspěvek od tomko »

To Havana: mám podobný problem ako ty len s gigablue.nie si sam
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: open Atv 6.4 a funkčnost tunerů...

Příspěvek od efendy55 »

a čo ti nefunguje na Gigablue ? skúšal som práve s dvoch družíc nahrávať a tretí program stremovať do pc a ide to. zaplo pekne tuner A,B a C pri streme . :D a dokonca aj na HDD sú funkčné nahrávky . :good:
Všetko 4K
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: open Atv 6.4 a funkčnost tunerů...

Příspěvek od havana »

:( ono se to chova nevyzpytatelně - někdy je všechno ok - zkoušel jsem nahrávat i ze všech tunerů zároveň , a vše fungovalo v pořádku (jen je třeba přemyšlet nad zkoušenými programy - co je v možnostech tunerů - zvláště pokud zkoušíš připojit pár posledních z 10 tunerů, tak je třeba myslet na tom, co který tuner dekoduje, zdali mi každý jeden FBC tuner nahrává ze 4 TP jedné polarizace a další 2 dvb-S2 tunery obsluhují každý jiný TP), klidně mi nahrávalo opravdu 10 stanic z 10 růzjných TP. Jindy nahrávám jen dva programy a tmavá obrazovka u třetího....
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
tomko
Odborník
Odborník
Příspěvky: 310
Registrován: 30.říjen 2007 - 8:54
satelitni prijimac: odoslane z PC

Re: open Atv 6.4 a funkčnost tunerů...

Příspěvek od tomko »

efendy55 píše:a čo ti nefunguje na Gigablue ? skúšal som práve s dvoch družíc nahrávať a tretí program stremovať do pc a ide to. zaplo pekne tuner A,B a C pri streme . :D a dokonca aj na HDD sú funkčné nahrávky . :good:
no mne od aprílových aktualizácií (akákolvek image okrem openpli) ukazuje na vstupe č. 2 (multiprepínači ) žiadný signál. Signál premeraný a pohybuje sa okolo 14db. A mám gigablue ue4k
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: open Atv 6.4 a funkčnost tunerů...

Příspěvek od efendy55 »

skús prehodiť káble medzi tunermy , alebo na priamo bez disecu . môže byť že ten tuner je vadný .... proste aby si vylúčil problém s LNB, káblom, disec na druhom tunery .aby si nedopadol ako ja s Gigablue +DVBT2 a Cam.... :o
Všetko 4K
tomko
Odborník
Odborník
Příspěvky: 310
Registrován: 30.říjen 2007 - 8:54
satelitni prijimac: odoslane z PC

Re: open Atv 6.4 a funkčnost tunerů...

Příspěvek od tomko »

Keď vymením medzi tuner mi A a B čo je na "doske"-je to rovnaké. Keď prehodil medzi A a I (I je tuner dvbs2x-dokupeny), tak je to OK. Je aj vymenený konvertor. Ale nejde mi do hlavy že keď dám openPli, akýkoľvek tak je všetko Ok. Ako aj open atv spred aprila
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: open Atv 6.4 a funkčnost tunerů...

Příspěvek od havana »

havana píše::( .... Problém vykazuje pouze 3. tuner (obyčejný s twin tuneru), který z nějakého neznámého důvodu odmítá přijímat programy skylink z TP 12363 V 3/4 29500 - mám podezření na nějaký vadnější F-spojku...
k TOMUTO MI NĚKDO MŮŽE NĚCO ŘÍCT? - jE TO NESPRÁVNĚ POPSANÉ - nedělá to tuner č.3 (obyčejný DVB-S2 s twin tuneru - povodně VU+Duo2), ale dělá to tento svod z parabol (diseqC a/b - astra 23,5°E a thor 0.8°W) - prostě udaný TP je bez signálu, ať už je zapojený k jednomu s FBC tunerů, nebo obyčejných DVB-SA2 tunerů - vyzkoušel jsem všechny zapojení, a je mi divné, že pouze a jen tento TP nemá signál... F spokjky jsem kontroloval, ale zdají se být všechny v pořádku...
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
tomko
Odborník
Odborník
Příspěvky: 310
Registrován: 30.říjen 2007 - 8:54
satelitni prijimac: odoslane z PC

Re: open Atv 6.4 a funkčnost tunerů...

Příspěvek od tomko »

Havana: práve si mi aj ty potvrdil že nie je všetko v poriadku v openAtv. Týmto som ti neodpovedal na tvoju otázku ale máš potvrdenie že môžeš urobiť čokoľvek ale nepomôže pokiaľ to neopravia. Ja som sa na toto pýtal kdekoľvek na fóre a nikto mi ani len sa nepokúsil pomôcť. Ja som menil konvertor, donastavoval, dával iný zlucovac-nepomohlo. Skús ,ak je, dať tam openPli.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: open Atv 6.4 a funkčnost tunerů...

Příspěvek od efendy55 »

hm.....a nemáte v boxoch nejaký Cam-modul ???? #-o s niečím podobným ale mám tam DVBT2 nie DVBS2 v Gigablue tiež zápasím už pekne dlho .... mám v tom bazmeku 2 x FBC + 1 X DVBT2 a Cam-modul a ked a ked pozerám niečo cez Cam a zapnem napr. PIP alebo aj nahrávanie s DVBT2 tak tretí tuner nemá žiadny signál..... #-o prepnem na niečo čo nejde s Cam a signál sám od seba naskočí v tom DVBT2 . tiež som skúšal už všetky image aj org. ale nič nepomáha . písal som aj na Gigablue DE a do dnes som sa odpovede nedočkal. :D
Všetko 4K
tomko
Odborník
Odborník
Příspěvky: 310
Registrován: 30.říjen 2007 - 8:54
satelitni prijimac: odoslane z PC

Re: open Atv 6.4 a funkčnost tunerů...

Příspěvek od tomko »

ja ziadny cam modul nepouzivam.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: open Atv 6.4 a funkčnost tunerů...

Příspěvek od efendy55 »

o pár dní mi končí Plustelka a zvažoval som kúpiť FBC Twin do Gigablue4K ,ale asi dopadnem ako ty . #-o takže asi najlepšie bude kontaktovať dovozcu ,alebo predajcu nech na tento problém upozornia Gigablue .
pre Havanu: skúšal som na SOLO4K všetky tunery v Openatv a tam mi všetko funguje aj TP 12363/29500 .
Všetko 4K
tomko
Odborník
Odborník
Příspěvky: 310
Registrován: 30.říjen 2007 - 8:54
satelitni prijimac: odoslane z PC

Re: open Atv 6.4 a funkčnost tunerů...

Příspěvek od tomko »

Ako hovorím, openpli je ok,aj najnovšie . Posledná openAtv je ta, ktorá bola testovacia s kodi 18 z 12.5.2020. tam ide všetko ok.keby som zaktualizoval napr. Iba YouTube,tak stačí odinštalovať a následne nainštalovať chrómovým a je to ok.ale tu to všetko funguje.aj 4x pop aj nahrávanie, dvs2x atd
digitman
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 52
Registrován: 31.srpen 2007 - 12:37

Re: open Atv 6.4 a funkčnost tunerů...

Příspěvek od digitman »

havana píše::( Tak to je mrzuté. Skoro jsem se obával dotaz položit, abych nebyl za hlupáka co neumí nastavit tunery, ale pokud mají podobné zkušenosti i jiní....
Śkoda - image se mi zalíbila, ale asi bude návrat na Vti.... Nejdříve ještě zkusím , co nového na Blck Hole.
TAK DĚKUJI za vyjadření..
Mám open ATV a vu + UltimoK
Taktiež si s tým neviem dať rady a po najnovších aktualizáciach duplom, tiež som radšej nepísal na fórum, aby som nebol za hlupáka v druhej izbe mám konvertor UNI Cable II a VU + UNO 4K SE image open ATV tam to chodí bez problému mám nastavený každý aj virtuálny tuner osobitne podarilo sa mi nahrávať 10 programov zo sky linku z štyroch transporderov a bez problému.
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ SOLO 4K“