Střih nahrávek na HDd

Všetko o prijímači VU+ SOLO 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix, chocholousek

Odpovědět
chrdinka
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 36
Registrován: 12.březen 2012 - 18:41

Střih nahrávek na HDd

Příspěvek od chrdinka »

Máte někdo zkušenost s tím, že pokud z nahrávky vystřihnete ve VU reklamy, tak vystříhaný soubor se při přehrávání na jiném zařízení zasekne v místě prvního střihu a pak je nutno toto místo přeskočit, aby se nahrávka přehrávala dál ? Hdd mám Samsung 1 TB a image VTi.
Palinko950
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 07.únor 2016 - 9:35

Re: Střih nahrávek na HDd

Příspěvek od Palinko950 »

Neviem ,cez aký program to upravuješ. Ja všetko upravujem cez CyberlinkPowerDirector 8 free,alebo cez Nera. Mám ich odskúšané. Zostrihám si čo chcem a funguje to.Nič mi neseká.
chrdinka
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 36
Registrován: 12.březen 2012 - 18:41

Re: Střih nahrávek na HDd

Příspěvek od chrdinka »

Palinko950 píše:Neviem ,cez aký program to upravuješ. Ja všetko upravujem cez CyberlinkPowerDirector 8 free,alebo cez Nera. Mám ich odskúšané. Zostrihám si čo chcem a funguje to.Nič mi neseká.
Nestříhám to žádným programem v PC, ale přímo v VU, je tam možnost střihu a dá se i zvolit, jestli chceš sestříhanou nahrávku uložit jako nový soubor s příponou cut nebo přepsat původní nahrávku.
Uživatelský avatar
Jijirka
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 147
Registrován: 06.květen 2007 - 17:27
Bydliště: Vysočina

Re: Střih nahrávek na HDd

Příspěvek od Jijirka »

Nepoužívám VTI, ale OpenATV a uložený sestřihaný film se mi nikdy nikde nezasekl.

Vždy to chodí poměrně korektně, až na nepřesnost při střihu, sem tam chybí nebo přebývá pár snímků. Ale to je dáno P snímky.
VU+ ULTIMO4K, PurE2, parabola MBeam 85 a LCD Panasonic TV TX-L39E6E. Karta T-Mobile ICE, Tunery FBC 2 x 4 SAT + 2 x DVB-T2/C
Dříve také a VU+ SOLO4K, Xtrend ET8000, Clarke Tech ET9000, HDBOX9200, Showbox 300/700, Openbox 820/810,...
P.S.: Šíleně se nudím, a tak tady prudím!!!
Mila_s
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 158
Registrován: 13.březen 2017 - 18:45
satelitni prijimac: VU+ Solo 4k

Re: Střih nahrávek na HDd

Příspěvek od Mila_s »

Pořídil jsem si prográmek TS doktor. Ještě než jsem měl VU+, tak jsem jím opravoval nahrávky pořízené pomocí Pinnacle PC stick na PC. Program umí opravit i poruchy v .ts nahrávce. Má i několik režimů autom. vyhledání reklam a navržení jejich vystřižení. Umí i přidat titulky z nahraného teletextu. Lze mu zadat, které zvukové stopy má do výsledného souboru zachovat a které vyhodit. Atd. Mocný program s jednoduchou obsluhou.
Po koupi VU+ dělám tento postup: na VU+ pořídím záznam na interní disk. Ten pak přenesu (tak jak je; pokud tam vidím více souborů s různými příponami, kopíruju ten největší) přes ftp do PC. A střih dělám na PC v TS Doktoru. Archivuju na PC, či externím disku připojeném přes USB (NAS jsem si zatím nepořídil). Pokud si chci film přehrát na telce, lze to nastreamováním z PC, či zpětným překopírováním sestříhané verze přes ftp z PC na disk ve VU+.
Zkoušel jsem i střih ve VU+, občas měl výsledek výpadky a nepřesnosti. TS doktor si se střihem poradí bezchybně a nepozorovatelně.
VU+ Solo 4k, OpenPLi 7, OSCAM, Skylink karta (v UNI čtečce jako Irdeto), Flexi 10.
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Střih nahrávek na HDd

Příspěvek od 11chloe »

I když nenahrávám a nestříhám, tak mě napadá jedna otázka. Automatický střih reklam zní jako super věc, ale zajímá mě jaký je výsledek. Po reklamě se většinou přidá několik stejných snímků a ty program automaticky detekuje a taky vymaže ? Asi bych si to mohl vyzkoušet, ale určitě to máš otestované. Párkrát jsem stříhal něco ve videoredo ale tam to šlo asi jen ručně.
Mila_s
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 158
Registrován: 13.březen 2017 - 18:45
satelitni prijimac: VU+ Solo 4k

Re: Střih nahrávek na HDd

Příspěvek od Mila_s »

Aut. střih reklam - nic moc. Ale já jsem tomu zkoušení moc času nevěnoval, třeba by se z toho dalo dostat víc. Určitě to není to hlavní, proč si program pořídit - cením si schopnosti korigovat chyby v transport streamu (do určité míry, samozřejmě), čistých střihů (zřejmě si dopočítá snímky), rychlosti, a snadné obsluhy.
VU+ Solo 4k, OpenPLi 7, OSCAM, Skylink karta (v UNI čtečce jako Irdeto), Flexi 10.
Uživatelský avatar
Or-Horo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 27.září 2008 - 0:14
satelitni prijimac: DM800 PVR, VU+ Uno 4K

Re: Střih nahrávek na HDd

Příspěvek od Or-Horo »

Vím, že už se tu o tom psalo. Moje zkušenost VU+ Uno 4K, image VTI 14.0.5... Používám plugin, který je součástí VTI. Při vystřihování reklam se stává, že film se někdy vrátí o 2 sekundy zpět. Někdy obraz i zvuk. Někdy jen zvuk. Je to nepříjemné. Obraz zamrzne, ale zvuk pokračuje. Nebo se zvuk z předchozího záznamu prolne do nového obrazu. Čekal bych, že to za ty roky budou mít už vychytané.

Pokud člověk není náročný a jen se chce zbavit reklam, případně ušetřit místo na disku, pokud tam máte stovky filmů, pak jo. Ale jinak nic moc.

Existuje nějaký spolehlivější plugin? Neřeším teď, že existuje spousta software pro PC.
VU+ Uno 4K, VTI image
DM800 HD PVR, Gemini image
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Střih nahrávek na HDD

Příspěvek od chocholousek »

Nastuduj si strukturu videa, hlavne co jsou klicove snimky, take jak a proc se uklada zvuk a moznosti a omezeni strihu bez rekomprese. Pak se prestanes divit a budes vedet co a proc. No a take nebudes pokladat takove otazky.
Uživatelský avatar
Or-Horo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 27.září 2008 - 0:14
satelitni prijimac: DM800 PVR, VU+ Uno 4K

Re: Střih nahrávek na HDD

Příspěvek od Or-Horo »

chocholousek píše:Nastuduj si strukturu videa, hlavne co jsou klicove snimky, take jak a proc se uklada zvuk a moznosti a omezeni strihu bez rekomprese. Pak se prestanes divit a budes vedet co a proc. No a take nebudes pokladat takove otazky.
Pane docente, [-X já nepopírám, že nikdy neuškodí samostudiem :book: prohloubit své znalosti i v takovém oboru, jako je struktura videa. Nicméně nechápu, jak toto souvisí s mým dotazem, nebo spíš povzdechem :-k . Áha "...omezeni strihu bez rekomprese...". To byla asi ta poznámka, kterou jsi měl na mysli :thankyou:
VU+ Uno 4K, VTI image
DM800 HD PVR, Gemini image
Mila_s
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 158
Registrován: 13.březen 2017 - 18:45
satelitni prijimac: VU+ Solo 4k

Re: Střih nahrávek na HDd

Příspěvek od Mila_s »

Jestli nechceš nic studovat, můžeš si pořídit program TSDoctor (viz mé starší příspěvky), autoři to zjevně nastudovali a ve svém programu vyřešili. Proto stříhá kvalitně, a přesně na 1 snímek.
VU+ Solo 4k, OpenPLi 7, OSCAM, Skylink karta (v UNI čtečce jako Irdeto), Flexi 10.
Uživatelský avatar
Or-Horo
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 27.září 2008 - 0:14
satelitni prijimac: DM800 PVR, VU+ Uno 4K

Re: Střih nahrávek na HDd

Příspěvek od Or-Horo »

Mila_s píše:Jestli nechceš nic studovat, můžeš si pořídit program TSDoctor (viz mé starší příspěvky), autoři to zjevně nastudovali a ve svém programu vyřešili. Proto stříhá kvalitně, a přesně na 1 snímek.
Mě šlo spíš o tu možnost stříhat v satelitovi, místo přetahování filmů na PC a zpět. Ale asi mi nic jiného nezbude. Děkuji za tip, vyzkouším. :thankyou:
VU+ Uno 4K, VTI image
DM800 HD PVR, Gemini image
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ SOLO 4K“