Vyuzitie LCD/VFD v PIP mode

Všetko o prijímači VU+ SOLO 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix, chocholousek

Odpovědět
novacik2
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 25.září 2007 - 14:03
satelitni prijimac: VU+ DUO, VU+ SOLO4K

Vyuzitie LCD/VFD v PIP mode

Příspěvek od novacik2 »

Ahojte,

Nedal by sa LCD Solo4k vyuzit v PIP mode podla nasledujuceho scenara?
Scenar:
Pozeram Program#1 a napr. zacne reklama, takze zapnem PIP mod.
Program#1 sa zacne prehravat na LCD/VFD. Na hlavnom monitore som nasledne schopny lubovolne prepinat programy s tym, ze na LCD/VFD je stale zobrazeny Program#1.
Ked zistim, ze reklama skoncila, vypnem PIP mod s tym, ze Program#1 sa mi automaticky vrati na TV.
Rozumiem, ze to nie je klasicky PIP mode, kedze druhy obraz nie je tiez na TV ale myslim, ze by to mohlo byt celkom zaujimave vyuzitie Solo4k LCD kedze umoznuje prehrat aj obraz.

Bolo by mozne takymto sposobom rozsirit PIP mod? alebo jednoducho naprogramovat takuto funkcionalitu?
THX
VU+ DUO, VU+ Solo4K
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyuzitie LCD/VFD v PIP mode

Příspěvek od chocholousek »

Ale kolego, to je spis otazka na developery, a nikoliv zde na uzivatele!
novacik2
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 25.září 2007 - 14:03
satelitni prijimac: VU+ DUO, VU+ SOLO4K

Re: Vyuzitie LCD/VFD v PIP mode

Příspěvek od novacik2 »

:-)
To mi je jasne, ja len dufam, ze sa tu obcas daky developer aspon "suchne" alebo sa to min. k dakemu developerovi dostane od nas pouzivatelov, kedze ja osobne nepoznam ziadneho

Otazka na nas pouzivatelov mozno je, ci sa to zda rozumne aj inym pouzivatelom, aby to developeri nerobili zbytocne alebo len pre mna (co mi je tiez jasne, ze to urcite nikto len pre mna robit nebude :-) )

Inak povedane, ci by z nasej strany bol dopyt po takejto alebo obdobnej funkcii ...
:-)

V ramci tejto temy tu na fore by mozno stacilo len dake hlasovanie (nieco na sposob like-ov) a prispevok by sa pridaval iba pokial by niekto mal konkretne namety na fungovanie/vylepsenie navrhovanej funkcionality
Nasledne, pokial by to bolo zaujimave pre vacsiu skupinu pouzivatelov, by sa mozno niekto nasiel ako to posunut developerom ...
VU+ DUO, VU+ Solo4K
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyuzitie LCD/VFD v PIP mode

Příspěvek od chocholousek »

vazne? no to je dobry, a jeste predtim by se mel naucit cesky ze? :ROFL:
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Vyuzitie LCD/VFD v PIP mode

Příspěvek od Foolproof »

:D

Toto zvládá můj biologický ovladač (manželka) i bez PIP a LCD.

Když je reklama, tak pustí seznam kanálů, přičemž v jednom okně má program, který byl naladěn a v druhém se zobrazuje momentálně prohlížený kanál, přitom stíhá číst EPG info atd.
Když vidí, že reklama skončila, dá exit a je napůvodním kanálu.
Na LCD by vzhledem k vzdálenosti od TV (165 cm) viděla stejně hoXno. :book:

Kraven FHD. :smoke:
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
novacik2
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 25.září 2007 - 14:03
satelitni prijimac: VU+ DUO, VU+ SOLO4K

Re: Vyuzitie LCD/VFD v PIP mode

Příspěvek od novacik2 »

Foolproof píše: Na LCD by vzhledem k vzdálenosti od TV (165 cm) viděla stejně hoXno.
Ved o to prave ide, ze to, ze skoncila reklama alebo doslo k dakej zmene je viditelne aj z takejto vzdialenosti.
Inak si vyuzitie aplikacie MiniTV neviem dost dobre predstavit. A takto si nemusis uberat z plochy hlavneho obrazu.
VU+ DUO, VU+ Solo4K
Uživatelský avatar
Foolproof
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: 19.leden 2007 - 13:45

Re: Vyuzitie LCD/VFD v PIP mode

Příspěvek od Foolproof »

No...
Hlaví obraz nelze zapovat - nahlížet, kdežto v seznamu se pouze pohybuješ a automaticky dává náhledy, hlavní, ten s těmi reklamami zůstává nedotčen a pokud máš nastavenu kopii na mini TV, tak myslím, že tam zůstává hlavní, nevím, zkus si to.
Já tam mám loga.
VU+ Solo4K a VTI 14, parabola Nokia Sathunter 146x120, rotátor ze Sovětského Svazu na 36 V z roku 1992, pozicioner Nokia, Dune BDPrime, Yamaha media receiver, Evolveo H8+LibreElec, plasma Panasonic 165 cm a spousta dalšího bordelu 8)
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ SOLO 4K“