Zamrzanie VTi image

Všetko o prijímači VU+ SOLO 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix, chocholousek

abdulmp
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 23.listopad 2007 - 9:41

Zamrzanie VTi image

Příspěvek od abdulmp »

Caute,
Mam nasledovny problem. Na solo 4k som mal image vti 9.0.3 s default pluginmy+ LCD4linux + HD glass16 a oscam unstable 1.20 v11062. Vsetko funguje uplne normalne az na to ze z casu nacas (nahodne) prestane v standby LCD display zobrazovat spravny cas (zasekne sa na nejakej hodine,minute a dalej uz zobrazuje len tento zaseknuty cas) a uz sa neda zapnut ovladacom ani tlacitkom na prijimaci - pri stlaceni tlacitka na ovladaci vidim ze modra LED na prijimaci reaguje -blika ale prijimac sa nepodari zobudit. Nedostanem sa ani na webif po tejto chybe zo zobrazovanim casu na LCD prestane byt web if enigmy na sieti dostupny.

Povazoval by som to za HW problem (vadna RAM/ROM) keby sa nan nepodarilo nan dostat ani cez SSH - ale toto funguje... sice odpoveda pomalsie, obcas normalne ale podari sa nan pripojit a viem ho tak aj rebootnut. Inak viem prijimac len vypnut pomocou spinaca vzadu.

Skusil som odznova nainstalovat ciste VTi 11.0.1 s rovnakymi pluginmy a robi mi to to iste. Ked skontrolujem beziace procesy pomocou htop tak nevidim ziaden problem (vyzratu pamat alebo CPU aktivitu).

Ma niekto podobne skusenosti?
miked

Re: Zamrzanie VTi image

Příspěvek od miked »

A kde mas LOG vypis :) ? Neviem jak v tvojom Enigma2 systeme, ale vo vacsine sa musi najprv tato "feature" pre tvorbu debug-LOG zaznamu niekde aktivovat. Mozno v tom LOG-u nieco objavime. Moze to byt HW problem a nemusi. Casto prave v LOG zaznamoch sa da uvidiet pricina problemu zamrznutia alebo nefunkcnosti - ak je teda standardne povoleny DebugLOG resp. CrashLOG - v kazdom image Enigmy2 sa to nazyva inac nejak. Skus aj celkom odlisne Enigma2 image ak sa da.

Kedze spominas zmrznutie hodin na LCD panely, tak ciste teoreticky bude mozno chyba pri synchronizovani casu - ci uz z internetu alebo zo satelitu. Mozno blbne plugin na aktualizovanie casu kedze pises, ze len obcas sa to stava... alebo nieco, co ma na starosti synchronizaciu realneho casu (hodin) v boxe. Mozno ti to odfajci potom celkom fungovanie realnych systemovych hodin. Ak je napriklad nevhodne naprogramovany script pre zobrazovanie grafiky vcetne hodin na prednom panely a ak sa zobrazenie grafiky na prednom panely zaroven vyvola proceduru synchronizacie casu (cez zistenie aktualneho stavu hodin) a nasledne ak tato synchronizacia casu skolabuje (nic neobvykle), tak zamrzne tym padom aj cely proces, ktory ma na starosti zobrazovanie grafiky na prednom LCD panely. Ale to len tak hadam... pricina moze byt hocikde naozaj.

A si si aspon isty niecim konkretnym ? Ze napriklad su zamrznute hodiny systemu - prever to pripojenim sa na box cez Putty/Telnet (prikaz "date") alebo v MENU satelitneho boxu ze aky je realny cas hodin zobrazeny v tomto MENU... alebo mas tam zamrznuty LCD predny display a pritom hodiny realneho casu i nadalej funguju ?
Uživatelský avatar
Timeshock
Odborník
Odborník
Příspěvky: 443
Registrován: 20.prosinec 2008 - 12:29
satelitni prijimac: Dreambox 920 , Vu+Solo2
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzanie VTi image

Příspěvek od Timeshock »

miked , tva chytrost nezna mezí pises romany pi...... blbnes lidi sotva vidim nekde tvuj prispevek prcham jelikoz se to neda cist nez bych to docetl tak bych usnul.

Pokud vytuhne enigma tak z 99.99% nevytvori nic natoz craslog .
motor Stab HH120 ,Dreambox 920,Vu+Solo2 , HD-BOX AND-II XBMC , showbox vitamin 5000 HD

Chyba není v PC ale někde mezi židlí a PC a přesně tam kolikrát sedím :D
miked

Re: Zamrzanie VTi image

Příspěvek od miked »

Timeshock píše:miked , tva chytrost nezna mezí pises romany pi...... blbnes lidi sotva vidim nekde tvuj prispevek prcham jelikoz se to neda cist nez bych to docetl tak bych usnul.
A jejej... tak uz sa nam v diskusnom forku vykrystalizoval dalsi zakomplexovany clovek.

Pis k teme, k dotazu, k problemu, k prispevku cislo jedna a NIKDY NIE SMERODATNE KU MNE ! So mnou ty kamosko nemas voebc nic spolocneho. Takze este raz, ak chces poradit a vies, tak porad... alebo zmizni co najdalej ako sa len da... pokial nieje v tvojom zaujme poradit cloveku, ale len hecovat vsetkych naokolo, hubovat, pisat nazor na iny nazor, tak tu nemas co pohladavat. Porad cloveku, ktory potrebuje pomoct. Nepis NIKDY nic na inych uzivatelov diskusneho fora, ak k tomu nemas padny dovod.
Timeshock píše:Pokud vytuhne enigma tak z 99.99% nevytvori nic natoz craslog .
Urcite ?! Si si tym isty ? :D Kedysi davno sme tomu hovorili HW prerusenie CPU alebo NMI tlacidlo :) este ako dieta (uplne maly chlapec) som sa s takymito vecami hraval. Pri hocijakej vaznej chybe behu (riadenia) CPU sa vykonal kod, zavolany tzv. "prerusenim". Tato rutina kodu mohla obsahovat hocico, co programator naprogramoval. To su zakladne znalosti o procesoroch.

V prvom prispevku jasne a zretelne abdulmp napisal, ze sa mu nedari prebudit satelitny box - cize mozno tym myslel prebudit priamo z rezimu spanku a ked nie zo spanku, tak prebudit k cinnosti mozno tym chcel povedat. Pricom modra LED kontrolka na prednom panely blika jak napisal, tzn. ze Enigma2 bezi a prijma IR kody. Takze je velmi pravdepodobne, ze jadro systemu (kernel) normalne nadalej bezi a teda vytvara sa tiez CrashLOG. A ked uz by sa fakt zasekol CPU, tak snad i na to je tam debugovaci kod, ktory spravi o tom zaznam a zastavi sa uplne (v pripade Enigma2 systemov je to povestna zelena obrazovka smrti s vypisom hardwaroveho padu). Pokial by "zamrzal" samotny CPU alebo sa povedzme box svojvolne restartoval, tak to je uz fakt len HW chyba - vadny zdroj v takom pripade by to mohol byt napriklad.

Mal som nie tak davno obdobny problem s mojim boxom - LED kontrolka vpredu blikala po prijati IR kodov, ale moja TV sa nezapinala, nerozbehla sa, zostavala stale vypnuta. Stacilo nahliadnut do CrashLOG-u (pod OpenATV) a hned som vedel, kde bol problem.

Ak tu niekto robi mudreho, tak si to ty aj so svojimi nenavistnymi prejavmi, ktory si sem hodil prave teraz. Ak citis vo mne nejaku konkurenciu alebo ak tvoje Ego utrpelo silnu ranu, tak to prehltni vole a neflooduj tu sprostosti. Neznasam ludi, ktori namiesto toho aby napisali nejake vecne riesenie, miesto toho aby poupravili pripadne chyby ak sa niekto iny myli v niecom, namiesto toho, aby fakt riesili a hladali chybu na povodny dotaz, tak tu robia len zbytocny FLAME a zbytocny "hate" na inych uzivatelov.
abdulmp
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 23.listopad 2007 - 9:41

Re: Zamrzanie VTi image

Příspěvek od abdulmp »

Dik za odpoved. CrashLog vytvara "povacsinou" na /media/hdd/ ale nemam tam ziaden... enigma samotna nepadla pretoze sa nanu viem dostat cez SSHcko a viem ju odtial aj skontrolovat aj rebootnut.

@miked - co bol za problem s tym openatv?
Uživatelský avatar
Timeshock
Odborník
Odborník
Příspěvky: 443
Registrován: 20.prosinec 2008 - 12:29
satelitni prijimac: Dreambox 920 , Vu+Solo2
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzanie VTi image

Příspěvek od Timeshock »

jenze ty neradi pises o nicem porad dokola sou to nekonecne romany urcite by ses uzivil jako spisovatel
Co se tyce tohodle tematu tak ja si myslim ze mu to dela nejaky plugin a staci na to dva tri radky ne pul stranky niceho .............
motor Stab HH120 ,Dreambox 920,Vu+Solo2 , HD-BOX AND-II XBMC , showbox vitamin 5000 HD

Chyba není v PC ale někde mezi židlí a PC a přesně tam kolikrát sedím :D
miked

Re: Zamrzanie VTi image

Příspěvek od miked »

abdulmp píše:Dik za odpoved. CrashLog vytvara "povacsinou" na /media/hdd/ ale nemam tam ziaden... enigma samotna nepadla pretoze sa nanu viem dostat cez SSHcko a viem ju odtial aj skontrolovat aj rebootnut.

@miked - co bol za problem s tym openatv?
Vytvaranie CrashLOG zaznamu systemom treba asi najprv niekde zapnut. Je na to viac sposobov. Da sa to napriklad po pripojeni sa na box cez putty/telnet, prepnutim systemu do debugovacieho rezimu (zastavenim a znovu-spustenim systemu v inom 'runlevel') a napriklad s vystupom do konzoly. Najlepsie je to vsak dohladat a prepnut niekde v MENU a teda oficialnou cestou. V OpenATV ktore pouzivam ja, sa musi napriklad CrashLOG zapinat + reboot Enigmy2 a zase v OpenPLi 4 je toto logovanie tusim uz standardne aktivovane.

VTi image nepoznam vobec, ale mal by si to najst udajne tiez niekde v MENU. Niekde tam musis pohladat LOG MANAGER a v nom si potom zapnes CrashLOG, popripadne nastavis umiestnenie LOG-suboru, nastavis max. dlzku suboru, atd. (vsetko nechaj tak, len povol LOGovanie a zrebootuj Enigmu2). Ak nastane zase problem, ocheckuj podla aktualneho casu a datumu posledny LOG subor (pripoj sa k boxu cez FTP pripojenie) a posli ho rovno sem na forko.

Problem v mojom pripade s OpenATV mal sluzit iba ako priklad vyuzivania debug-LOG zaznamu... vdaka nemu som uz viac problemov vyriesil pri laborovani :) ved koniec-koncov pre tento ucel to aj existuje :). Ja som mal dost dlho problem so Stand-By rezimom, s cim som vsak zaroven furt experimentoval (upravoval som Python script v OpenATV) takze nieco celkom ineho... je to tiez celkom iny satelitny box nez ten tvoj, atd. ... takze to je irelevantne ze co presne za problem. Hlavne ze som to vyriesil vdaka LOGu. Nic s datumom alebo casom to nema spolocneho.
Uživatelský avatar
jackdaws
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 25
Registrován: 22.únor 2011 - 16:35
satelitni prijimac: VU+ UNO 4K SE VTI 13.0.3

Re: Zamrzanie VTi image

Příspěvek od jackdaws »

:lol:

no pocujte ked ked dohdate tak mi poradte kde
najdem nejaku moznost zobrazenia hodin priamo na displeji satelitu pre vti 13.0.2

lebo som pouzil hladat a naslo mi tuto temu ohladne hodin na displeji
VU+ UNO 4K SE 13.0.2 VTI
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Zamrzanie VTi image

Příspěvek od efendy55 »

no počuj .... #-o ked budeš mať čas tak si nainštaluj napr. LCD-Plugin a tam si vymaluj na displej čo ti srdce ráči ... :good:
Všetko 4K
Uživatelský avatar
oneeeee
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 129
Registrován: 14.září 2007 - 14:41
satelitni prijimac: vuplus solo2 solo4k duo4k
Bydliště: asi martin
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzanie VTi image

Příspěvek od oneeeee »

efendy55.
vraciam sa k téme vti 14 a bh že u solo 4k je problém.
najnovšia verzia 14, je pre mňa mimo hru. je tam problém so sústavným spúšťaním hdd a aj k dosť častým pádom E2. pár dní mi vydrží setting , potom ho musím znova upravovať.
zatiaľ , čiastočne vyhráva vti 13.012. pri zapnutí boxu sa zapne hdd a asi 2 x do týždňa sa mi zmení setting .
ak vieš ešte o nejakých tých muchách , napíš .
spravil som aj zálohu pre solo 4k aj s nastavením lcd4 linux a hdglass 17 + oscam a ncam - najnovšie .
https://uloz.to/!1RaYTVBDVcDu/vti-image ... neeeee-zip
Vuplus 4K VTI aj blackhole
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Zamrzanie VTi image

Příspěvek od efendy55 »

VTI nepoužívam vôbec v žiadnom boxe momentálne a už vonkoncom nie v Solo4K pretože tento box používam aj na stream a mám ho osadený 4 x DVBS2 +2 X DVBT a tomto image sú funkčné len dva tunery . nenahrávam takmer vôbec ,ani som neskúšal či fungujú všetky tunery aspon pri nahrávaní . #-o preferujem image zatial Openatv, Openspa, PurE2 :good: tam mi funguje absolútne všetko čo používam .... jeden program sa pozerá ,druhý je napr.v PIP a dalšie dva sa bez problémov stremujú ... :Yahoo!: vo VTI a B.H. to nefunguje ... [-X ked budú tieto veci funkčné v týchto image tak potom to bude pre mna zaujímavé . nemám nič proti týmto image , ale v mojom prípade sú proste zatial nepoužitelné .
Všetko 4K
Uživatelský avatar
oneeeee
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 129
Registrován: 14.září 2007 - 14:41
satelitni prijimac: vuplus solo2 solo4k duo4k
Bydliště: asi martin
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzanie VTi image

Příspěvek od oneeeee »

diky za informácie . aspoň nie som v tom sám . len ostatným to ide super a všetko . to určite . prd sa do toho vyznajú .
Vuplus 4K VTI aj blackhole
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Zamrzanie VTi image

Příspěvek od efendy55 »

na akom image momentálne frčíš ??
VTI v tomto boxe mne osobne tiež dosť blblo ... mal som ho síce v multiboote . skúšal som nejako okolo vianoc kompletku bez multibootu , asi 3-dni v pohode potom som pozoroval problém pri prepínaní programov ... neustále sa točil spiner , plugin som tam nechal len archív.cz.... nič viac ,ale veru ma to už totálne sralo ,asi mu vadil stream na druhý box ... takže ked mi došla trpezlivosť prehral som ten bazmek komplet na openatv-6.3 a nemám probléma ..... :Yahoo!: to čo ja používam to mi ide .....
ešte ma napadlo asi 3 týždne späť som chcel skúsiť VTI v Zero4K .... preklikal som sa nastaveniami poslal seting , oscam archívcz reštart E2 bez problémov naštartoval . potom som dal tvrdý reštart a už bol s toho prdeli ...... tak som ho zase komplet fleshol do VTI opäť som sa preklikal úvod. nastaveniami ,ale už som tam nedal archív cz , tvrdý reštart a nič...... po hodine ma to prestalo baviť dal som samozrejme aké kolvek Open... image a v pohode . po príčine som nepátral , možno som stiahol vadné VTI s VU+ stránky pre Zero4K .... :D ked bude čas tak to VTI ešte skúsim aspon v Zero4K....
Všetko 4K
mtester270
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 202
Registrován: 15.červen 2015 - 10:08

Re: Zamrzanie VTi image

Příspěvek od mtester270 »

Ja len na okraj ak ti Vti nenabootuje po instalacii + zakladnych blbostiach ako pises efendy tak treba ssh tam das
init 4 (pre istotu)
opkg update
opkg upgrade
reboot
A mal by nabehnut aspon taka je moja osobna skusenost aj ked na solo2, na 4k neni casu ani kupit ani sa stym hrat
OFF
Uživatelský avatar
oneeeee
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 129
Registrován: 14.září 2007 - 14:41
satelitni prijimac: vuplus solo2 solo4k duo4k
Bydliště: asi martin
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzanie VTi image

Příspěvek od oneeeee »

momentálne mám vti 13.012. bez aktualizácii . nie su potrebné . všetko ide , ako má . okrem toho hdd čo sa pri zapnutí boxu rozbehne .
mtester písal , že nemám rýchlo behať v archíve czsk , lebo hodí modráča . v tejto verzii modráč nieje , ale box sa iba reštartne .
streamovanie a podobné vymoženosti - neviem posúdiť , nepoužívam. na quad pip idú len tri stanice , na štvrtej je iba zvuk.
dvb-t ,c tuner tam nemám , tak asi preto. až na to nekonečné množstvo nastavení ,pri nastavovaní boxu ,nemám čo vytknúť .a je tam strašne veľa predinštalovaných zbytočností .,ktoré sú na dve veci.
mtester . . .
vti na solo2 je bezproblémové , ale u solo4k to už robí čiastočne problémy ,nakoľko je nejaký problém s ovládačmi a niet toho boha ,ktorý by to opravil .
Vuplus 4K VTI aj blackhole
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Problém s nahráváním

Příspěvek od havana »

:( Tak jsem trochu bezradný - začal jsem mít problémy s nahráváním. V lepším případě se mi při začátku nahrávání objeví tato hláška:
1_0_0_0_0_0_0_0_0_0.jpg
- něco jako, že dochází místo na HDD. Zbývá více než 30GB a běžně jsem bez hlášek nahrával a ž do úplné nuly a "selhání disku-disk je plný".
Pokud už nejaké nahrávání probíhá (někdy pustí dvě) , tak najednou při spuštění dalšího nahrávání se objeví tato hláška:
1_0_19_1F43_CA1_3_EB0000_0_0_0.jpg
- "časovač se nepodařilo nahrát! Není dostatek místa na HDD", nahrávání vůbec nezačne a časovač zmizí ze seznamu časovačů, takže jen těžce dohledávám, co odmítl nahrát...
Vůbec nevím, kde mám chybu... reinstalaci image jsem provedl, no výsledek stejný...

Jinak již dříve jsem měl tu a tam problém, že po přepnutí na program , který je právě nahráván, se mi objevila tmavá obrazovka (ale nahrávka v pořádku běží), a dokonce i přepnutí na program ze stejného TP jaké bylo nahráváno, tak se program taky nedekodoval - tmavá obrazovka, jako by mu to FBC tuner nepovolil...
Díky za případnou pomoc :thankyou: :poklona:

Edit: Ještě jeden problém, známý i zdřívějška - pokud nahraju seriál 2 $ocky, tak na příkaz "odstranit" červeným tlačítkem neraguje - musím mazat přes FTP
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
mtester270
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 202
Registrován: 15.červen 2015 - 10:08

Re: Zamrzanie VTi image

Příspěvek od mtester270 »

Moze byt chyba v image, ja vas ludia stale nechapem naco aktualizujete na novy. Ved ked ti to v predoslom fungovalo tak sa vrat na ten image.
Pokial cakas ze ti tu niekto povie ze mas len nieco nastavit tak podla toho popisu co si dal dost pochybujem ze sa dockas takejto odpovede.
OFF
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Zamrzanie VTi image

Příspěvek od havana »

:( Ty dva posledně zmiňované problémy se táhnou už dlouho, tu návrat nepomůže!!! Problém s hlášením nedostatku místa HDD , přestože zbývá prostor pro cca 20 hodin na nahrávaní může být vinou image, ale taky ne!! Je třeba se zeptat ochotných, případně chybu nahlásit na VTi (pokud ji nemám jediný a nemám chybu jinde). Kdyby se každý držel blbého názoru, vše nechat staré, tak by jsme nic nového nepotřebovali... Pokud nemáš neco rozumného...
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Zamrzanie VTi image

Příspěvek od VTronik »

A nemá náhodou to VTi v nastaveních "ochranu" proti zaplnění HDD, kde se nastavuje velikost v GB, při které to má hlásit? Zkusil bych dát nulu. VTi ale nemám, tak to je jen domněnka.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Zamrzanie VTi image

Příspěvek od havana »

:) To už je rozumnější rada - díky. Na to jsem už myslel, bývá to tam, ale zatím jsem to v tom množství nastavení nenašel. Ale pokud to tam nebylo nastaveno přímo v image, já to určitě neměnil..
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ SOLO 4K“