Aktualizace Enhanced Movie Center (EMC)

Všetko o prijímači VU+ SOLO 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, tommix, Pr0metheUs, chocholousek

Odpovědět
Hainz
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 19.listopad 2016 - 16:14

Aktualizace Enhanced Movie Center (EMC)

Příspěvek od Hainz »

Ahoj všem, rád bych pro VTI 11.0.1 aktualizoval Enhanced Movie Center. Přímo v modulech mi to žádnou aktualizaci nenabízí (poslední je z 16.4.2016). Na webu http://feed.newnigma2.to/daily/oe2.0/ipk/mips32el/ jsem objevil poslední verzi z dnešního dne 21.4.2017. Nevím ale zda je tato verze určena přímo pro Solo 4K (je pro mips32el). Navíc bych rád věděl, zda nejdřív odinstalovat verzi starou a teprve pak novou, nebo zda mohu např. zkopírovat a přepsat přes FTP původní soubory těmi novými. Ptám se tak blbě proto, že jsem zkusil ze stejného odkazu stáhnout novou verzi EPG Refresh a při instalaci IPK mi to napsalo, že bylo aktualizováno 0 souborů. Instalace tedy neproběhla. Buď tedy nejsou pluginy určeny pro Solo 4K VTI, nebo dělám něco blbě.

Může někdo poradit?
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: Aktualizace Enhanced Movie Center (EMC)

Příspěvek od petersk »

VU+ Solo 4K má ARM procesor, nie mips.
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
Hainz
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 19.listopad 2016 - 16:14

Re: Aktualizace Enhanced Movie Center (EMC)

Příspěvek od Hainz »

Aha, takže pro ARM se aktuální plugin odjinud stáhnout nedá? Jaká je tedy poslední verze EMC pro Solo 4K (VTI)?
petersk
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 840
Registrován: 25.červen 2011 - 19:44

Re: Aktualizace Enhanced Movie Center (EMC)

Příspěvek od petersk »

Z akého dôvodu to chceš aktualizovať?
VU+ DUO 4K SE, Qiart Lunix 4K, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV
miked

Re: Aktualizace Enhanced Movie Center (EMC)

Příspěvek od miked »

Verzia EMC zo dna 16.4.2016 pre ARM je relativne nova. Naco ti bude este novsia verzia ? Nefunguje snad nieco tak ako by malo ?

Niektore intalacne balicky neobsahuju v sebe len "binarky" spustitelne pre konkretny procesor, ale obsahuju kod v scriptovaciom jazyku (Enigma2 je velka kamoska s Python-om - scriptovacim jazykom). To su verzie .ipk urcene pre vsetky procesory (obvykle s priponou _ALL na konci nazvu .IPK instalacneho balicka) resp. nezavisle od typu procesoru, na ktorom je spustena tvoja Enigma2. Takze by to _ALL malo fungovat. Ked som si rozbalil EnhancedMovieCenter instalacny balicek z FEED-servera OpenATV, kde sa dokonca v nazve suboru nachadza sufix "_mips32el" tak som tam uvidel len .py a .pyo scripty Pythonu. Ziadne "binarky" pre urcity vyberany druh procesoru. Cize by tento balicek teoreticky mal fungovat aj v tvojom pripade, aj ked tam je mipsel koncovka. Je to proste jeden velky bordel :). Kazdopadne ale by som tie mipsel balicky radsej neriskoval. Mozno tie s koncovkou _ALL by som riskol a vyskusal (staru verziu najprv odinstaluj).

Skor by som sa este obaval toho, ze kazda Enigma2 ma trosku odlisne kniznice alebo sucasti (verzia pouzivaneho GStreamer napriklad) a v zavislosti od toho sa moze potom po nainstalovani tento EMC chovat uplne inac v kazdej Enigme2 pre ktoru nebol primarne EMC urceny (tvoja Enigma2 | VTi 11.0.x). Vymyslim si - napriklad mozu vzniknut problemy s integraciou EMC do konkretneho SKIN-u v tvojej Enigme2. Aj ked sa vsetci snazia robit vsetko univerzalne a kompatibilne, nieje tomu vzdy tak :).
Hainz
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 19.listopad 2016 - 16:14

Re: Aktualizace Enhanced Movie Center (EMC)

Příspěvek od Hainz »

Zkusit aktualizovat EMC jsem chtěl proto, že u některých filmů zlobí přehrávání. Projevuje se to například tak, že po chvíli co film jede, se začne spodní třetina obrazu chvět (vlnit) a pomůže jen film pauznout a znovu spustit, pak to zase chvíli jede OK. Nebo například po posunu o několik sekund vpřed se film kousne úplně a nejde už spustit, někdy se kousne i systém. Nedělá to u každého videa, ale dost mě to štve. Na starém Xtreameru mi vše jede bez problémů. Dělalo to jak ve VTI 9, tak i nyní v 11.

Jinak IPK té nové verze EMC jsem měl taky rozbalenou a porovnával všechny soubory s těmi současnými. Je tam několik souborů jiné velikosti, ale dost jich je stejných. Předpokládal jsem, že bych ty původní zálohoval a pak je přepsal těmi novými a pokud by se něco podělalo, tak bych to vrátil zpět. Zalohu celé image včetně všech nastavení mám taky uložené. Otázka je, zda to na můj problém zabere.

Jinak díky za pomoc.
miked

Re: Aktualizace Enhanced Movie Center (EMC)

Příspěvek od miked »

No ved to skus... na co cakas... bojis sa laborovat ? :) Ak mas zalohu systemu spravenu... co ale asi netreba... to skor by si si mal zalohovat EMC a nahrat tam ten novsi EMC. To co opisujes, nemusi byt hned chyba prehravaca multimedii. Moze to sposobovat aj nejaky iny proces alebo plugin, ktory bezi na pozadi systemu.

Co takto skusit aj iny image, nez je VTi 11.0.x ? Ved predsa VU+SOLO 4K niesu zle boxy. Tak preco v tom mas VTi image, ktore sa davalo predovsetkych do starych smejdov VU+ ? Ved predsa imagesiek s Enigmou pre VU+ existuje vela. Nedavno som tu niekde cital na forku, ze najbeznejsi je asi Black Hole image pre VU+ boxy. Nejakych par dni mam uz aj odkaz pre VU+ image vo svojom podpise, kedze to ludia dost casto zhanaju :P. Novy image moze predstavovat radu odlisnych veci naproti tomu VTi image, ako je napr. ina verzia pouziteho Gstreamer-u alebo dokonca aj kernel-jadro. Ten VTi sa nejak velmi neaktualizuje ci co. Mam vzdy taky "dojem", ze nema dobru podporu od vyvojarov. Nemam s nim skusenosti tak nebudem ho ociernovat, ale tak ja pokial som bol majitelom VU+ SOLO 4K, tak by som tam VTi image nepouzival - iba moj osobny nazor amatera. Alebo mozes skusit aj OpenATV ked mas taku dobru masinku - OpenATV je dost vychvalovany a ma velmi dobru podporu na internete. Alebo vyskusaj OpenVIX 5 pre VU+ SOLO 4K. Neviem no... :P je ich vela.
Uživatelský avatar
forsajd
Odborník
Odborník
Příspěvky: 358
Registrován: 12.říjen 2009 - 12:34
satelitni prijimac: VU-MUTANT
Bydliště: Nová Baňa * Brehy

Re: Aktualizace Enhanced Movie Center (EMC)

Příspěvek od forsajd »

Hainz @ kludne si to mozes naistalovat len pred tym odinstaluj povodnu aplikaciu emc restartni a nainstaluj tu ci si sem dal a vysledok bude taky ze nic nove tam nebudes mat lebo tak ci onak aby to fungovalo si stiahne vsetko potrebene z ich fedu a vysledok bude ten isty co si mal aj pred tym
ON /Zgemma H9.2S / Vu+Uno SE 4K
OFF /VU DUO/DM 500 HD/VU Solo2/VU DUO2/Mutant HD2400/Mutant HD 4K/Mutant HD1500/VU Solo 4K/VU Ultimo 4K/VU UNO 4K/Dinobot U5 mini /Octagon SF8008
Hainz
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 19.listopad 2016 - 16:14

Re: Aktualizace Enhanced Movie Center (EMC)

Příspěvek od Hainz »

Tak vyzkoušeno a žádná změna. Díky všem za rady.
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ SOLO 4K“