VU+ 4K a TV 4K nastavení rozlišení

Všetko o prijímači VU+ SOLO 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix, chocholousek

kura1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 12.duben 2012 - 18:02
satelitni prijimac: Vu+ Solo 4K

Re: VU+ 4K a TV 4K nastavení rozlišení

Příspěvek od kura1 »

Chyba nie je v tv kedze ja mam uhd televizor a robilo mi to tiez.Pri skinoch sa necudujem niesu prisposobene na uhd rozlisenie ale pri programoch som to nechapal.Zrejme to chce este vela doladovania kym to bude ok.Robilo mi to solo4k a aj dm900 triple.Jednoducho nevyrazna mazanica a biela akoby zosedla.Teraz mam shield tv a tam mi to ide pod uhd rozlisenim ok.
digitman
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 52
Registrován: 31.srpen 2007 - 12:37

Re: VU+ 4K a TV 4K nastavení rozlišení

Příspěvek od digitman »

Ešte malá poznámka image mám VT1 13 skúšal som aj open atv obraz na TV SONY bez rozdielu Vlastním aj príjmač Vu + Zero 4K testoval som aj na ňom obraz ako s praku. Nieje TV ako TV. Z toho Samsungu som bol sklamaný, ale bežný divák, ktorý to nemá kde porovnať ten bude spokojný a predpokladám, že 90 percent užívateľov bude používať TV z modulom a kartou a tam je to na slušnej úrovni.
digitman
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 52
Registrován: 31.srpen 2007 - 12:37

Re: VU+ 4K a TV 4K nastavení rozlišení

Příspěvek od digitman »

efendy55 píše:v prvom rade by som si zistil či tie vaše TV majú vôbec vstup HDMI-2.0 .... #-o lebo vy darmo tam pripájate niečo v 4K ked ked na to nemáte vstup v tv . [-o< a darmo máte zdroj 4K a kábel HDMI-2.0 . [-X

Samsung 6172 má rozhranie 2,0 respektíve sa tam dá nastaviť rozhranie zo zariadení 4 K.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: VU+ 4K a TV 4K nastavení rozlišení

Příspěvek od efendy55 »

ten Samsung 6172má asi 50-hz panel ..... #-o takže to nie je žiadna sláva .... :cry: takže ked na sony to vraj ide ako s praku ale na samsungu nie tak bude nejaký problém aj s tv ... #-o
Všetko 4K
roka25
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 06.srpen 2011 - 15:15

Re: VU+ 4K a TV 4K nastavení rozlišení

Příspěvek od roka25 »

Pánové, je to velmi jenoduché. Vše záleží na kvalitě televize a jejich obvodech. Vezměme prozatím "obyčejné" HD. Vysílání je nativně prokládaně, čili 1080i. Pokud nastavíte na výstupu 1080p, tak prokládání odstraňuje VUčko. Pokud necháte 1080i, tak proklad odstraní televizor (a pozor, zatím to ještě nekomplikuji 4K!). Velkou úctu k čipu ve VUčku, ale špičková televize to umí líp než VUčko! Poznáte to na různých artefaktech v obraze. Třeba na písmu ve spodním řádku 24ky. Mám Sony řady ZD9 (75") a na její obvody se VUčko vůbec nechytá. Takže nechejte to tak, jak to jde ze satelitu a ať si vše udělají obvody v televizoru. Vypozorujte to, u podprůměrných televizorů může být lepší nastavení na 1080p. Většina lidí to nastavuje na 1080p (tzv progressive- neprokládaně) a myslí si, že to dělají dobře - u televizorů s horší elektronikou mají pravdu. A teď k televizorům 4k. Ty ještě navíc ve svých obvodech udělají přepočet (všech typů vstupních signálů - kromě nativního 2160p) na 4k. Takže se nedivte, že to vidíte rozmazané, případně nějaké "divné". No a správné nastavení? Přece už nějakou dobu ve VUčku máme kouzelnou volbu "Autoresolution", že ano? Na co asi myslíte, že tam je? A zde si nastavte, že pokud máte přepnuto na program, který vysílá ve 4K, tak na výstupu ať je 4K (a vyzkoušejte zda "i" nebo "p" bude lepší, spíš pak zde volím 50Hz). Pokud tam necháte volbu "předvolba", čip ve VUčku to downgraduje třeba na 1080i nebo p, podle toho, co máte nastaveno v základní volbě. Kupodivu z vyššího na nižší jde čipu ve VUčku docela dobře. Jen upozorňuji, VUčku chvíli trvá, než na výstupu změní rozlišení, a tak nám bude déle trvat přepnutí z kanálu 4K na HD a obráceně a mohou se objevit i různé přechodové děje. Asi tak, nastavení je přehršel, zkoušejte.
Uživatelský avatar
clooney
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 19
Registrován: 31.srpen 2011 - 7:17

Re: VU+ 4K a TV 4K nastavení rozlišení

Příspěvek od clooney »

Tak jsem testoval, co psal roka25 při zobrazení klasického HD vysílání. Nejprve výstup z VU 2160p a poté i 1080i). Jemné odlišnosti ve způsobu podání některých detailů byly patrné, ale nedokázal jsem vyhodnotit ani jednu variantu jako tu lepší. Pokud by to tedy mělo vést k závěru o kvalitě HW ve VU a TV, tedy jsem k žádnému rozdílu, preferujícímu to či ono nastavení bohužel nedokázal dojít (možná že moje TV nemá HW s potřebným výkonem). Vrátil jsem se tedy k původnímu nastavení výstup 2160p a to hlavně z toho důvodu, že VU používám i pro přehrávání filmů z NASu, které jsou převážně ve 1080p a downgradovat je na 1080i a následně v TV na 2160p by mi připadalo kontraproduktivní. Zmiňovanou položku "Autoresolution" se mi totiž nepodařilo vyhledat.
VU+ UNO 4K, VU+ Zero 4K (OpenPLi 8.1, OScam 11693-798), NAS, parabola T90, 4 x Inverto BLACK Ultra Quad LNB 0,2 dB, DiSEqC 4/1 OptiSwitch, SONY KD-65XD7505
Rakosniček
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 38
Registrován: 27.leden 2015 - 20:59

Re: VU+ 4K a TV 4K nastavení rozlišení

Příspěvek od Rakosniček »

Taky jsem skoušel nějaké varianty nastaveni jak ve rozlišení 2160p a nebo 1080p a neviděl jsem nějaký rozdíl . Zajímalo by mě jestli mám ještě něco nastavovat v Autoresolution jelikož je tam vice variant nastavení ,normálně je nastaveno na ne. byl bych rád jestli má s tímto přijímačem zkušenosti jestli by poradil
vlames
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 22.duben 2016 - 11:07

Re: VU+ 4K a TV 4K nastavení rozlišení

Příspěvek od vlames »

Pokud jde o zobrazování 2160 na televizi, tak vstup je většinou na HDMI 1. Mám Samsung UE40JU6572 s prohnutou obrazovkou a tam se musí aktivovat HDMI UHD Color při odpojeném HDMI kabelu (HDMI 2 ne 1.4). Rozdíl kvality zobrazení oproti klasickému HD je znatelný i při přehrávání 4K filmů z HDD. Na VU+ Solo 4K musí být samozřejmě nastaven 2160 výstup. Volně dostupné německé reklamní kanály např. PEARL TV 4K UHD nebo QVC UHD na Astře 19.2 to jen potvrdí.
Rakosniček
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 38
Registrován: 27.leden 2015 - 20:59

Re: VU+ 4K a TV 4K nastavení rozlišení

Příspěvek od Rakosniček »

Díval jsem se na manuál televize kde jsou 4 HDMI na prvním je ARC-HDMI 2.0-HDCP 2.2 a na ostatních ARC HDMI 2.0 spíš by mě zajímalo co všechno nastavit na přijímači Solo 4k . Jestli stačí nastavit určité rozlišení v nastavení formátu obrazu a co v Autoresolution aktivovat určité rozlišeni nebo ne nikde jsem se nedočetl co je lepší
vlames
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 22.duben 2016 - 11:07

Re: VU+ 4K a TV 4K nastavení rozlišení

Příspěvek od vlames »

Já jsem nastavil při instalaci Vti na VU+Solo 4K rozlišení 2160 a nic víc. Vše funguje jak má.
Uživatelský avatar
Hannah1967
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 02.únor 2016 - 17:41
satelitni prijimac: VU+ Solo2, Vu+ Solo 4K

Re: VU+ 4K a TV 4K nastavení rozlišení

Příspěvek od Hannah1967 »

Mám VU+Solo4K teprve pár dní, takže se ještě trochu seznamuji s nastavením, ikdyž už nějaké zkušenosti mám s VU+Solo2....nějak se mi ale nedaří naladit televizi na 4k rozlišení...televize má v nastavení pouze zatrhnutou volbu UHD Resolution, ale jinak nic...v popisu tel. je

Počítačové vstupy na všech konektorech HDMI
rozlišení až 4K Ultra HD 3840x2160
Vstupy videa na všech konektorech HDMI
při 24, 25, 30 Hz
rozlišení až 4K Ultra HD 3840x2160p
kabel k propojení sat.- TV HDMI 2,0
...nicméně jak v přijímači nastavím rozlišení větší než 1080P, tak obrazovka je černá....nejsem si zatím jistý zda to je televizí, nebo mám něco ve VU špatně nastavené...taktéž, když dám z HDD přehrávat film v UHD mi film sice naběhne, ale když zmáčknu žluté tlačítko na ovladači pro volbu zvukové stopy tak se mi VU+ Solo4K začne restartovat...nevíte někdo prosím co s tím??? děkuji za případné poznatky a nápovědu.....
VU+ Solo2 (Open ATV 6), VU+ Solo 4K (VTI 13), parabola FUBA 85L (LNB Inverto BLACK Ultra Quad). Televize Philips LED 4K Ultra HD 3D Philips "58", Samsung HD plazma "50".
grund
Odborník
Odborník
Příspěvky: 380
Registrován: 24.červenec 2010 - 12:20

Re: VU+ 4K a TV 4K nastavení rozlišení

Příspěvek od grund »

jakej IMG? nastavení 2160p 50Hz-60Hz multi používám multi , výstup to má snad 1.4
Uživatelský avatar
Hannah1967
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 02.únor 2016 - 17:41
satelitni prijimac: VU+ Solo2, Vu+ Solo 4K

Re: VU+ 4K a TV 4K nastavení rozlišení

Příspěvek od Hannah1967 »

VTI 13....zkoušel jsem snad vše co se týká rozlišení ....a stále vždy to samé...černá obrazovka a žádnej zvuk...
VU+ Solo2 (Open ATV 6), VU+ Solo 4K (VTI 13), parabola FUBA 85L (LNB Inverto BLACK Ultra Quad). Televize Philips LED 4K Ultra HD 3D Philips "58", Samsung HD plazma "50".
Uživatelský avatar
clooney
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 19
Registrován: 31.srpen 2011 - 7:17

Re: VU+ 4K a TV 4K nastavení rozlišení

Příspěvek od clooney »

Ahoj!

Hledal bych v nastavení TV. Takhle se mi chová HD TV, když zapomenu v boxu nastavení UHD (2160p). Box převážím na chalupu, kde UHD TV nemám. Doma na Sony nic nenastavuju zastrčím do HDMI a jede.
VU+ UNO 4K, VU+ Zero 4K (OpenPLi 8.1, OScam 11693-798), NAS, parabola T90, 4 x Inverto BLACK Ultra Quad LNB 0,2 dB, DiSEqC 4/1 OptiSwitch, SONY KD-65XD7505
Rakosniček
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 38
Registrován: 27.leden 2015 - 20:59

Re: VU+ 4K a TV 4K nastavení rozlišení

Příspěvek od Rakosniček »

Co se týče přijímače má skvělý obraz at dám větší nebo menši rozlišení, akorád jsem sklamán že výrobce nedává k přijímači nějaký podrobnější návod je to všechno o skoušení najít tu správnou variantu .ale když jsou v menu nějaké další nastavení přeci to musí k něčemu bít. Snad se někdo najde kdo skoušel ruzná nastavení
Rakosniček
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 38
Registrován: 27.leden 2015 - 20:59

Re: VU+ 4K a TV 4K nastavení rozlišení

Příspěvek od Rakosniček »

V menu nastaveni přiímače VU Solo 4K v systému v nastaveni formátu obrazu nastavím rozlišení bud 1080p nebo 2160p obnovovací frekvence 50Hz. A zajímalo by mě co mám pak navolit v Autoresolution Jelikož je tam více variant nastavení co byste poradily .Jestli máte ztím nějaké zkušenosti
pstr
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 08.leden 2010 - 17:56

Re: VU+ 4K a TV 4K nastavení rozlišení

Příspěvek od pstr »

Hannah1967 píše:VTI 13....zkoušel jsem snad vše co se týká rozlišení ....a stále vždy to samé...černá obrazovka a žádnej zvuk...
skus cez telnet .....

cat /proc/stb/video/videomode

cat /proc/stb/video/videomode_choices

echo 2160p24 >> /proc/stb/video/videomode
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ SOLO 4K“