OpenATV 6.1 - zkušnosti a problémy

Všetko o prijímači VU+ SOLO 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix, chocholousek

Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

OpenATV 6.1 - zkušnosti a problémy

Příspěvek od havana »

Tak jsem vyzkoušel image OpenATV a můžu říct, že je to image, která by mi bezesporu vyhovovala mkísto mnou léta používaného image Black Hole. Vše výborně spolupracovalo, často propracovaněji než u BH, obrovská spousta nastavení, o kterých si BH může nechat jen zdát, ale narazil jsem na jeden obrovský problém - spolupráce s FBC tunery :( Bohužel, při nahrávání z jednoho tuneru image nedokázalo přepnout na virtuální tuner, a tak se stávalo, že jsem přepnul, ale program se nerozjel, zůstal na obsazeném tuneru, síla a kvalita signálu na 0.... Při nahrávání více programů se občas stalo, že se program nenahrál - zjevně nebyl obraz a zvuk z tuneru...
Takže bohužel návrat na Black Hole...
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
akva
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 291
Registrován: 04.březen 2011 - 0:02

Re: OpenATV 6.1 - zkušnosti a problémy

Příspěvek od akva »

jj. Ano, Open ATV prý nepodporuje FBC tunery. Ale protože jsem jel na jiné image, tak jsem to nyní vyzkoušel a museli s tím něco udělat, protože již FBC tunery na ATV fungují. Docela dobře podporuje FBC také i image VTI. Špatné není ani nové image BlackHole 3.0.4.
Naposledy upravil(a) akva dne 12.září 2017 - 17:27, celkem upraveno 1 x.
Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/VTI 14.0.6,Neoboot + 8 image,DVB_T2/T_dual); VU+ solo4k (VTI 14.0.5,Noboot-PurE2,Open Pli,openEsi. VU+ solo2 (PuE2 6.3),Full HD Glass17, hdd 1750Gb,1x 1000Gb, 2x 650GB, 1.par.- LBN na 23,5E,19E,13E, 2.par.0.8E + 3.par. motor 53°E-30°W,
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: OpenATV 6.1 - zkušnosti a problémy

Příspěvek od havana »

:) Tak dekuju - jsem rád, že to není jen mnou vytvořený problém...
Jínak je to ale velice pěkná image. Vti a OpenPLI neumí seznam programů PIP+PIG.
Takže zpátky doma - v ČERné díře Black Hole...
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
ctiforum
Odborník
Odborník
Příspěvky: 334
Registrován: 19.září 2013 - 1:39

Re: OpenATV 6.1 - zkušnosti a problémy

Příspěvek od ctiforum »

Chlapi, neviem, v com mate problem, ale mne OPENATV 6.0 ide v pohode s FBC. Mam VU Uno 4k.

Treba si poriadne nastudovat, ako funguje FBC. Potom si pozrite ako mate pripojene LNB k FBC a ked nahodou budete mat pri prepinani "tmu", tak si pozrite frekvencie prave beziacich programov.

Len pre info:
- Pre "lubovolne naladenie hocijakych kanalov pre SKYLINK alebo FREESAT" na ASTRE 23,5E/THOR 0,8W potrebujete 1 dvojity FBC (pre kazdu poziciu!!!)....(ten par je pre highband - na kazdom tuneri bude ina polarizacia - tym padom bude pristupna cela medzifrekvencia, na lowbande nevysiela SKYLINK/FREESAT nic)....takze LNB minimalne TWIN

......takze, ked to nemate minimalne takto nakonfigurovane/nakablovane, tak sa moze stat, ze budete mat na nejakom kanali z FBC tmu (pri beziacich inych kanaloch)...
########################
########################

########################
########################

########################
########################

Ukroruina = state "404"
Из России-матушки
Вдаль глядят Сарматушки
На Соединённые Штатушки!
Ali4e
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 50
Registrován: 17.leden 2010 - 14:07

Re: OpenATV 6.1 - zkušnosti a problémy

Příspěvek od Ali4e »

@Havana
Mal som tie iste problemy so starsimi image OpenVix a OpenATV. Pri OpenVix 5 uz funguju tunery normalne. Vyskusaj Vix, s ATV je dost podobny.
VU+ Ultimo 4K, OpenPli 8.1, Sony Android TV 65X93J
akva
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 291
Registrován: 04.březen 2011 - 0:02

Re: OpenATV 6.1 - zkušnosti a problémy

Příspěvek od akva »

Havana - jel jsem na jiném image, kde vše fungovalo bez problémů. Moje informace k ATV byla asi tedy zastaralá, a protože do nás ctiforum rýpnul, že to neumíme nastavit :D , vyzkoušel jsem znovu image ATV 6.1 a ono to fakt funguje, asi s tou podporou FBC přeci jenom něco udělali.
Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/VTI 14.0.6,Neoboot + 8 image,DVB_T2/T_dual); VU+ solo4k (VTI 14.0.5,Noboot-PurE2,Open Pli,openEsi. VU+ solo2 (PuE2 6.3),Full HD Glass17, hdd 1750Gb,1x 1000Gb, 2x 650GB, 1.par.- LBN na 23,5E,19E,13E, 2.par.0.8E + 3.par. motor 53°E-30°W,
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: OpenATV 6.1 - zkušnosti a problémy

Příspěvek od havana »

:) Tak je hezké, že si myslíte že mám snad špatně nastavené tunery, a že FBC nerozumím, ale není tomu tak!!! V mém případě by tma z nedostatku tunerů pro skylink prakticky neměla nastat! Posuďte sami na skylink mám 3 samostatné tunery + 6 virtuálních:
A: FBC tuner - single LNB 23,5°E Astra 3
B: FBC tuner - DiseqC - port1 LNB Thor 0,8°W
__________________ - port 2 LNB 23,5°E Astra 3
C-H: virtuální tunery - nastavují se automaticky
I: singl LNB Thor 0,8°W
J: USALS - motor SG2100

Dokonce při přepnutí na program, který byl právě nahráván (a byl nahráván pouze jeden program), se objevila černá obrazovka a to samé na všech programech z toho samého TP !!! Takže někde krpa být musí. Na Black Hole bylo jak předtím, tak i teď vše OK

Edit: OpenATV 6.1 je zatím Beta, tak uvidíme - zvětšil jsem USB v přijímači a znovu zaexperimentujem s Meoboot. Vyzkouším i ofiko OpenATV 6.0. Dám vědět...
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
ctiforum
Odborník
Odborník
Příspěvky: 334
Registrován: 19.září 2013 - 1:39

Re: OpenATV 6.1 - zkušnosti a problémy

Příspěvek od ctiforum »

@ havana, akva: Ja som nerypal :D Len som nikdy nemal problem s FBC na OpenATV a to som pri pokusoch dal VUcku riadne zabrat. Skusal som vselijake image (zacinal som na uno 4k od OpenATV 6.0) a ostal som pri nom. Ostatne image mi pripadaju farebne a pomalovane ako cirkus.

Zase nemam taku konfiguraciu, ako havana. :D
########################
########################

########################
########################

########################
########################

Ukroruina = state "404"
Из России-матушки
Вдаль глядят Сарматушки
На Соединённые Штатушки!
akva
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 291
Registrován: 04.březen 2011 - 0:02

Re: OpenATV 6.1 - zkušnosti a problémy

Příspěvek od akva »

- to rýpnutí jsem bral samozřejmě z legrace, nikdo vzájemně nemůžeme vědět, jak na tom je ten či onen diskutující z hlediska odborné zdatnosti v oblasti satelitního vysílání, linuxu a konkrétně v enigmě 2. Rozhodně alespoň já si nemyslím, že to havana takový zkušený sateliťák neumí nastavit. Ale nedalo mě to po nějaké době zase ATV vyzkoušet a ono ejhle, aktualizacemi to asi poladili, chvála tvůrcům image.Nejlépe mě to maká v image ATV při nastavení experimental.
- pokud jde o konfiguraci havany, tam by asi i při nahrávání více programů na skylinku opravdu problém černé obrazovky nastat neměl
- image ATV snad skoro každý den aktualizují, takže lze odvodit, že tvůrci své image stále vylepšují
Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/VTI 14.0.6,Neoboot + 8 image,DVB_T2/T_dual); VU+ solo4k (VTI 14.0.5,Noboot-PurE2,Open Pli,openEsi. VU+ solo2 (PuE2 6.3),Full HD Glass17, hdd 1750Gb,1x 1000Gb, 2x 650GB, 1.par.- LBN na 23,5E,19E,13E, 2.par.0.8E + 3.par. motor 53°E-30°W,
kaffi
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 25.srpen 2011 - 21:04

Re: OpenATV 6.1 - zkušnosti a problémy

Příspěvek od kaffi »

na Open ATV 6.1 vše v pohodě ale bohužel nefunguje aktualizace archívu v plugin Archív CZSK (konrétně chybý stream cinema) takže se musím vrátit na Open ATV 6.0 kde vše funguje v pohodě a počkat až vyjde aktualizace pligin Archiv CZSK, kde to už snad bude opraveno
vlastvs499
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 157
Registrován: 11.květen 2011 - 9:41
satelitni prijimac: Zero/ET7000/DM7080HD/DM900 4K

Re: OpenATV 6.1 - zkušnosti a problémy

Příspěvek od vlastvs499 »

Nevím, proč Ti chybí zrovna tohle, nepoužívám archivy ve strojích, ale po zkoušce to bylo na OATV 6.1 mezi prvními nabízenými aktualizacemi:
akt stream cinema.PNG
cinema.PNG
Odzkoušeno na dvou strojích se stejným výsledkem. Takže si to odinstaluj celé a nainstaluj znovu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Zero, DM7080HD, DM920
rafko
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 16.listopad 2013 - 17:16

Re: OpenATV 6.1 - zkušnosti a problémy

Příspěvek od rafko »

Zdravim VUplusakov. Hlasim sa do rodiny VU+ 4K. Ako píšete aj ja mam image Openatv 6.1 a mam problem s Fbc tunerom. Nefunguje mi. Staci teda aktualizovať image cez Lan? Vďaka vopred za odpoveď.
midr
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 12.leden 2017 - 9:18

Re: OpenATV 6.1 - zkušnosti a problémy

Příspěvek od midr »

Zdravim,
mam taky maly problem s OpenATV 6.1 - velmi nizka hlasitost cez HDMI.
Co som nasiel v nastaveniach je individualne nastavenia hlasitosti pre kazdu stanicu, co je nepohodlne, na forach som este nasiel pridat do /etc/enigma2/settings config.audio.volume=60 ale to nezabralo.
Viete niekto poradit, ako globalne zvysit uroven hlasitosti? Predym s BlackHole to islo normalne = rovnaka hlasitost ako z inych zdrojov.
Dakujem
VU+UNO 4K - OPENATV 6.2
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: OpenATV 6.1 - zkušnosti a problémy

Příspěvek od liquere »

Vu poslednu dobu casto aktualizuje drivery, riesi niekto tento problem na ich forume s aktualnym img? Ak nie asi ho ini nemaju .....
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
nyakec
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 87
Registrován: 18.duben 2008 - 6:40
satelitni prijimac: VU Ultimo 4k

Re: OpenATV 6.1 - zkušnosti a problémy

Příspěvek od nyakec »

Ahojte..mohol by mi niekto poradit ako nastavit 2x diseq a FBC
Mám vystup 2x 23,5 a 3x 0,8
Do tuneru 1- diseq 4/1 A-23,5 B-0,8
Do tuneru 2- diseq 4/1 A-0.8 B-23,5
Mám ešte jeden výstup z 0,8 nevyuzítý..
Takže mi to niekedy blbne pomali prepíná ,B tuner je niekedy nefunkčný a pri nahravaní nenahrá len černotu ..... Dakujem a prajem Vám pekný bielý den...
ctiforum
Odborník
Odborník
Příspěvky: 334
Registrován: 19.září 2013 - 1:39

Re: OpenATV 6.1 - zkušnosti a problémy

Příspěvek od ctiforum »

rafko píše:Zdravim VUplusakov. Hlasim sa do rodiny VU+ 4K. Ako píšete aj ja mam image Openatv 6.1 a mam problem s Fbc tunerom. Nefunguje mi. Staci teda aktualizovať image cez Lan? Vďaka vopred za odpoveď.
Stara znama chyba. Staci urobit toto:
Rad som ti pomohol. :D
########################
########################

########################
########################

########################
########################

Ukroruina = state "404"
Из России-матушки
Вдаль глядят Сарматушки
На Соединённые Штатушки!
rafko
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 16.listopad 2013 - 17:16

Re: OpenATV 6.1 - zkušnosti a problémy

Příspěvek od rafko »

No zdravim Vas. Tak aktualizoval som na verziu 6.1 30112017 ale FBC tuner nefunguje. Ked pustím nahrávanie z STV1 Tak Markíza sa nedá sledovať. Poraďte čo robiť.
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: OpenATV 6.1 - zkušnosti a problémy

Příspěvek od havana »

Měl jsem ty samé problémy s FBC tunery - prostě při vícero nahrávání se nepřepnuly a nahrála se tma - viz příspěvek výše...
V Dnešním OpenAtv 6.1 navíc nefunguje korektne volba seznamu kanálů PIP+PIG pro FHD Glass17 (vypadává zvuk)...
Co dělat??? Nezbývá než se přeorientovat na jiné image - já momentálně zapúarkoval na Vti...
U Black hole se mi začal přijímač sekat (nejdříb obraz a potom zvuk) při přehrávání videí - a to dost často a zatím se nenašel žádný další aktuální skin, který zvládá tu volbu seznamů PIP+PIG..
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
ctiforum
Odborník
Odborník
Příspěvky: 334
Registrován: 19.září 2013 - 1:39

Re: OpenATV 6.1 - zkušnosti a problémy

Příspěvek od ctiforum »

rafko píše:No zdravim Vas. Tak aktualizoval som na verziu 6.1 30112017 ale FBC tuner nefunguje. Ked pustím nahrávanie z STV1 Tak Markíza sa nedá sledovať. Poraďte čo robiť.
Ako mas zapojene kable? Aky mas konvertor? Ako mas nakonfigurovane tunery v enigme? Skus podrobnejsie popisat, my radi pomozeme, ale nemame vestecku gulu.
########################
########################

########################
########################

########################
########################

Ukroruina = state "404"
Из России-матушки
Вдаль глядят Сарматушки
На Соединённые Штатушки!
rafko
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 16.listopad 2013 - 17:16

Re: OpenATV 6.1 - zkušnosti a problémy

Příspěvek od rafko »

ctiforum píše:
rafko píše:No zdravim Vas. Tak aktualizoval som na verziu 6.1 30112017 ale FBC tuner nefunguje. Ked pustím nahrávanie z STV1 Tak Markíza sa nedá sledovať. Poraďte čo robiť.
Ako mas zapojene kable? Aky mas konvertor? Ako mas nakonfigurovane tunery v enigme? Skus podrobnejsie popisat, my radi pomozeme, ale nemame vestecku gulu.
No kábel mam zapojeny iba v LNBIN 1. Iba jeden kábel. Lnb mam quad. Nastavenie nahravania expertne a zvolený tuner B. Tuner A by mal byt pre prehrávanie.
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ SOLO 4K“