Pozdější dekódování při nahrávání více stanic

Všetko o prijímači VU+ SOLO 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix, chocholousek

Odpovědět
chrdinka
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 36
Registrován: 12.březen 2012 - 18:41

Pozdější dekódování při nahrávání více stanic

Příspěvek od chrdinka »

Zdravím, dnes vyšel na parabole článek, že ve VTi 11.0.2 lze po ukončení nahrávky, která se nahrála zakodovaně, ji dodatečně odkódovat. Má s tím někdo zkušenosti a pokud ano, jde to provést i při nahrávání z kabelovky UPC ? Modul od UPC je schopný dekódovat jen jednu stanici, a pokud na něco kodovaného koukám, nemohu nic jiného kodovaného nahrávat. Pokud by to šlo odkódovat později ( což uměl už asi před sedmi roky dvoutunerový Mascom 5300 ), byla by to pro mne skvělá zpráva ( autor článku v parabole - Ing. Martin Švehlík - se o tom moc podrobně nerozepisuje )
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozdější dekódování při nahrávání více stanic

Příspěvek od chocholousek »

A co ti brani to vyzkouset? A ano v nekolika poslednich updatech (neni to vlastnost pouze VTI, ale driveru primo od VU) je tato vlastnost pridana a snad i odladena. Na nemeckych forech asi najdes vic, zdei tezko se najde nekdo kdo ma UPC kabel a offline descrambling pouziva. Takze odezva tady nebude masova.
Timto se hodlam zaobirat az nas skl obdari vypnutim karet v uni, predpokladam ze to bude vanocni darek, a az podle vysledku funcionality se rozhodnu co s kartou skl.
off_descrb.jpg
p.s. vsim si si ze tento pan ma u clanku vzdy diskusi vypnutou, takze vlastne boji a nehodla s nikym diskutovat?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
chrdinka
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 36
Registrován: 12.březen 2012 - 18:41

Re: Pozdější dekódování při nahrávání více stanic

Příspěvek od chrdinka »

Mockrát díky za odpověď, vyzkoušení mi bránilo to, že jsem nevěděl, kde v nastavení ( a že jich ve VU je obrovské množství) tu položku hledat, navedla mě až Tvá fotka, že se to nastavuje v časovači nahrávání
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozdější dekódování při nahrávání více stanic

Příspěvek od peter54 »

chrdinka píše:Mockrát díky za odpověď, vyzkoušení mi bránilo to, že jsem nevěděl, kde v nastavení ( a že jich ve VU je obrovské množství) tu položku hledat, navedla mě až Tvá fotka, že se to nastavuje v časovači nahrávání
Jednoducho mozes nabehnut na polozku v zozname nahravok, tlacitko menu a spustit offline dekodovanie. Ci to funguje netusim, lebo nahravky robim priamo dekodovane :-).
Kontakt v profile cez www.
chrdinka
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 36
Registrován: 12.březen 2012 - 18:41

Re: Pozdější dekódování při nahrávání více stanic

Příspěvek od chrdinka »

Vyzkoušel jsem a funguje i na dekódování kabelové UPC. V seznamu nahrávek je nutné označit zakódovanou nahrávku zámkem a ve stanovený čas , když je přístroj ve standby, se nahrávka odkóduje. Ani nevadí, když je před uvedením přístroje do standby puštěna zakódovaná stanice. Po zapnutí přístroje se na obrazovce na sekundu objeví hláška o dekódování nahrávky
grund
Odborník
Odborník
Příspěvky: 380
Registrován: 24.červenec 2010 - 12:20

Re: Pozdější dekódování při nahrávání více stanic

Příspěvek od grund »

zkoušeno na TivuSat s CI a taky OK
holmatro
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 75
Registrován: 05.únor 2015 - 17:11

Re: Pozdější dekódování při nahrávání více stanic

Příspěvek od holmatro »

Soft offline descramble siaha desať a viac rokov dozadu. To, čo tu popisujete - hw offline descramble, je nepochybne zaujímavé, no podľa mňa zbytočná námaha vývojárov. Tudy cesta nevede.
Zaujímalo by ma, čo spraví box ak v standby dekóduje a následne je zapnutý.
Bartalos
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 17
Registrován: 04.září 2012 - 12:10

Re: Pozdější dekódování při nahrávání více stanic

Příspěvek od Bartalos »

holmatro píše:Soft offline descramble siaha desať a viac rokov dozadu. To, čo tu popisujete - hw offline descramble, je nepochybne zaujímavé, no podľa mňa zbytočná námaha vývojárov. Tudy cesta nevede.
Zaujímalo by ma, čo spraví box ak v standby dekóduje a následne je zapnutý.
asi si to uz zistil, ale skusim. ak box zapnes, zahodi celu uz dekodovanu cast nahravky. Zial, nefunguje to tak, ze ten box si overi cas medzi casovacmi napriklad a ked ostava menej casu ako je dlzka nahravky, tak by nezacal (zbytocne) dekodovat. Nehovoriac o tom , ze by zvolil inu, napr. kratsiu nahravku, ktoru by stihol v danom case dekodovat.

Prichadza cas CI modulov...
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ SOLO 4K“