Nevidím z PC na VU+Solo 4k

Všetko o prijímači VU+ SOLO 4K - diskusia

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix, chocholousek

Mila_s
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 158
Registrován: 13.březen 2017 - 18:45
satelitni prijimac: VU+ Solo 4k

Re: Nevidím z PC na VU+Solo 4k

Příspěvek od Mila_s »

Nechytal. Podle mne je v TC stejná příčina jako proč se tam nedostane průzkumník souborů - na boxu není nastaveno nějaké oprávnění, aby se tam PC mohlo připojit.
Pokud někoho napadne, jaké nastavení na boxu ověřit / udělat, rád bych tomu dal ještě šanci.
VU+ Solo 4k, OpenPLi 7, OSCAM, Skylink karta (v UNI čtečce jako Irdeto), Flexi 10.
Mila_s
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 158
Registrován: 13.březen 2017 - 18:45
satelitni prijimac: VU+ Solo 4k

Re: Nevidím z PC na VU+Solo 4k

Příspěvek od Mila_s »

Není třeba problém v portu ? Dávám správně tento příkaz ?: ftp://root:dreambox@192.168.1.100:21
VU+ Solo 4k, OpenPLi 7, OSCAM, Skylink karta (v UNI čtečce jako Irdeto), Flexi 10.
Uživatelský avatar
Timeshock
Odborník
Odborník
Příspěvky: 443
Registrován: 20.prosinec 2008 - 12:29
satelitni prijimac: Dreambox 920 , Vu+Solo2
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevidím z PC na VU+Solo 4k

Příspěvek od Timeshock »

Komu není rady tomu není pomoci tramtadadáááááá
motor Stab HH120 ,Dreambox 920,Vu+Solo2 , HD-BOX AND-II XBMC , showbox vitamin 5000 HD

Chyba není v PC ale někde mezi židlí a PC a přesně tam kolikrát sedím :D
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Nevidím z PC na VU+Solo 4k

Příspěvek od VTronik »

Mila_s píše:...na boxu není nastaveno nějaké oprávnění, aby se tam PC mohlo připojit...
To víš nebo si to jenom myslíš? Záleží totiž na nastavení v boxu. Obvyklé je, že defaultně je tam pro ftp heslo podle image a také je pro ftp potřeba mít spuštěný na boxu ftp server. Zkontroluj si to.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Mila_s
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 158
Registrován: 13.březen 2017 - 18:45
satelitni prijimac: VU+ Solo 4k

Re: Nevidím z PC na VU+Solo 4k

Příspěvek od Mila_s »

To si jenom myslím.
Jak zkontroluju, zda je na boxu spuštěný ftp server ?
ftp heslo jsem neměnil, bývá to dreambox.
VU+ Solo 4k, OpenPLi 7, OSCAM, Skylink karta (v UNI čtečce jako Irdeto), Flexi 10.
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevidím z PC na VU+Solo 4k

Příspěvek od peter54 »

Mila_s píše:Nejdeme s kanónem na brabce ? Než se pustím do reinstalací - můžeme vyloučit, že mi nestačí na boxu upravit nějaké nastavení přístupových práv (z PC) ? (Co mne napadlo jsem zkoušel, ale nejsem expert na síťařinu).
Cista instalacia nieje kanon na vrabce. Ak mas ulozene settingy tak za hodku az dve musis mať funkcny box. Miesto toho budes tyzden skumat ako tu hodku usetrit.
Kontakt v profile cez www.
Mila_s
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 158
Registrován: 13.březen 2017 - 18:45
satelitni prijimac: VU+ Solo 4k

Re: Nevidím z PC na VU+Solo 4k

Příspěvek od Mila_s »

@11 chloe: autobackup plugin mám, zálohuje automaticky denně ráno. Opravdu zálohuje všechna nastavení i pluginy ???

Jak se pak ta nastavení co udělal obnoví ?
VU+ Solo 4k, OpenPLi 7, OSCAM, Skylink karta (v UNI čtečce jako Irdeto), Flexi 10.
vlastvs499
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 157
Registrován: 11.květen 2011 - 9:41
satelitni prijimac: Zero/ET7000/DM7080HD/DM900 4K

Re: Nevidím z PC na VU+Solo 4k

Příspěvek od vlastvs499 »

Milo, vyzvedávej si SZ, máš ji tam od rána.

edit: Tak přečteno, díky.
Nevím, jak v openpli, ale podle mě tam musí být taky něco v tomto stylu, takže chce to ověřit, jestli to ty aktualizace nezastavily. Napadlo mě to až ráno. Tohle je OATV.
site1.PNG
site2.PNG
site3.PNG
K tomu by mohl něco napsat někdo, kdo má openpli.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Zero, DM7080HD, DM920
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Nevidím z PC na VU+Solo 4k

Příspěvek od 11chloe »

Začal bych teda telnetem. Nainstaluj putty a připoj se přes telnet. Pokud to chodí tak zjistíš jestli jde i ftp.
Pak můžeš zkusit přeinstalovat ftp.

Kód: Vybrat vše

root@et4x00:~# opkg remove vsftpd
Removing package vsftpd from root...
root@et4x00:~# opkg install vsftpd
Installing vsftpd (3.0.2-r1.3) on root.
Downloading http://downloads.openpli.org/feeds/openpli-4/mips32el-nf/vsftpd_3.0.2-r1.3_mips32el-nf.ipk.
Configuring vsftpd.
root@et4x00:~# 
11chloe
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 829
Registrován: 18.listopad 2014 - 18:03

Re: Nevidím z PC na VU+Solo 4k

Příspěvek od 11chloe »

Mila_s píše:@11 chloe: autobackup plugin mám, zálohuje automaticky denně ráno. Opravdu zálohuje všechna nastavení i pluginy ???

Jak se pak ta nastavení co udělal obnoví ?
Nemůžeš čekat že zálohuje všechno, ale teoreticky ano. Zálohuje důležitá nastavení boxu, ale můžeš si vybrat i další věci co se má zálohovat. U pluginů se vychází z toho že ty co se instalují přímo přes síť tak nainstaluje, když je v záloze nastavený autoinstall. Zálohu konfiguračních souborů pluginů je potřeba nastavit. Pluginy které instaluješ přes usb se dají také zálohovat, ale opět musíš otestovat jak obnova zafunguje a chce to se trochu orientovat i v instalaci pluginů. U některých může být záloha náročnější na nastavení.
obnova.png
cozalohovat.png
Musíš ale znát linux a vědět co zálohovat. Proto taky každý radši řeší ten backupsuite. Asi to nebude pro každého :unknown:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) 11chloe dne 11.listopad 2017 - 15:36, celkem upraveno 3 x.
Mila_s
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 158
Registrován: 13.březen 2017 - 18:45
satelitni prijimac: VU+ Solo 4k

Re: Nevidím z PC na VU+Solo 4k

Příspěvek od Mila_s »

Děkuji všem, a akci zastavuji. Začal jsem si hrát s nastavením routeru. Už kdysi jsem se naučil jak se rezervuje pevná IP adresa (address rezervation), dnes mne napadlo se kouknout na nastavení routeru a koukám, že router na box vůbec nevidí (přitom ale box do sítě - na PC i do internetu - viděl, i četl maily). Po několika různých pokusech s routerem a asi 2 restartech routeru najednou vše běží, a i z PC vidím na box. Běží i DCC a v něm FTP i Telnet. Z průzkumníka souborů na box taky vidím. Vše jak po másle.
Routeru jsem znovu zadal pevnou IP adresu boxu (a televize a mobilu; pro PC to tam bylo).

Zůstávají tyto otázky ke studiu ve volných chvilkách do budoucna:
- naučit se pracovat s autobackup pluginem (zatím nevidím, jak bych tam mohl nastavit co má zálohovat),
- obávám se, že mám starý FW v routeru (TP-LINK WR941N v2/v3), nová verze už asi nebude nikdy vydána, možná skončím koupí nového routeru.

@11 chloe: to co u autobackup pluginun popisuješ tam nemám; budu si ještě hrát. Možná to ve vezri pro OpenPLi vůbec není.
VU+ Solo 4k, OpenPLi 7, OSCAM, Skylink karta (v UNI čtečce jako Irdeto), Flexi 10.
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Nevidím z PC na VU+Solo 4k

Příspěvek od VTronik »

No tak hlavně, že už ti to chodí :-).
Je dobře, že si napsal kde byl problém, může se to hodit někomu dalšímu s podobnými problémy. Za to máš ode mne palec nahoru. Ne každý napíše v čem to bylo.
Plyne z toho pravidlo. Pokud máš potíže v domácí síti, zkontroluj si to nejdříve tam.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Mila_s
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 158
Registrován: 13.březen 2017 - 18:45
satelitni prijimac: VU+ Solo 4k

Re: Nevidím z PC na VU+Solo 4k

Příspěvek od Mila_s »

Proto jsem to psal, ať ostatní taky ví.
Celou dobu jsem tušil, že to bude v nějakém nastavení sítě. Na fóru mi většina lidí nutila flashnout nový image a začít vše znovu. To se mi nechtělo. Po opakovaném procházení síťových nastavení v boxu (bez výsledku) mne teprve napadlo mrknout na router.
VU+ Solo 4k, OpenPLi 7, OSCAM, Skylink karta (v UNI čtečce jako Irdeto), Flexi 10.
Odpovědět

Zpět na „Diskusia VU+ SOLO 4K“